|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:37:20   
doktorkakristal
da pocnemo user posted image

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR
JOLE navikavaj je na ostavljanje to je moj savet bice tebi lekse ne sad po cenu histericnog plakanja ali kad god ti se ukaze prilika
MISA I LJISA
Uopste i nikako se ne slazem sa ovim. user posted image Ja mogu na prste da izbrojim koliko puta mi je neko pricuvao D. Znaci imala je tacno 3 meseca kad sam je ostavila da odradim insulin prenaste i postprandijalno i tad sam je ostavila na cuvanje mojoj mami (tacnije moja mama je dosla do nas) i D je skoro spavala sve vreme dok me nije bilo tako da nije ni bila svesna da me nema. Naredni put sam imala 15 god mature i otisla sam u 20h, naravno vec je D spavala, mm je ostao kuci, vratila sam se u 1h i naravno spavala je, D je tad imala oko 5 meseci. Sa 9 je polako mm poceo da je cuva kad imam privatne casove i to je uspavam pa odem na cas, znaci opet nema pojma da nisam tu a kad se probudi malko se igra sa tajom i eto mene kuci. Kad je D napunila godinu mama mi je uplatila neke masaze i cuvala je 7 puta po dva sata, i isla sam tako negde u to doba kod ginekologa tad mi ju je sveki pricuvala opet na nesto kratko (a posle porodjaja kad sam isla kod ginekologa vodila sam je sa sobom)user posted image . Eto toliko puta su meni cuvali dete a moje dete ne zavisi od mene nesto mnogo, ne drzi me za suknju i td. Time sto je niko nije cuvao sam postigla to da mi slepo veruje, dala sam joj sigurnost, i to mogu reci sigurnost i u druge ljude a mislim da se taj efekat ne bi postigao time sto bih je ja ostavljala sa drugim ljudima. Po meni je dokaz svega toga i sama cinjenica da je ona odlicno prihvatila vrtic. Sigurna je u sebe, u mene u to da je ja cuvam ma gde da je. Samostalna je poprilicno, u dvoristu mi konstantno izlazi iz vidokruga, na moru se nije osvrtala ni da pogleda gde sam (jer zna da sam sto posto u blizini) i td.


< Poruku je uredio doktorkakristal RR -- 11.9.2014 11:40:18 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:41:52   
doktorkakristal
DOKTORKAKRISTAL
LJISO apsolutno nisi u pravu ,mislim da ti imas frku da se odvojis od deteta,moja mama je napravila takvu greku sa mnom i sestrom ,pa je zato umalo padala u nestvest kad bi smo isle na ekskurzije koliko je za nju to trauma odvajanja bila,i dan danas kad ja negde idem ona cmizdri,zato se meni to nece desiti,dete uziva i u drugoj vrsti ljubavi posebno prema babi i dedi znam koliko sam ja bila vezana za ocevu majku i da mi je svaki vikend kod nje bio uzivanje radavola sam se tome vise nego icemu i zasto bih ja to detetu uskratila,no svako radi kako misli da treba,ti si u tom fazonu kuca,muz dete 24 h,ok POSTUJEM,ja sam nesto drugo i meni odgovara da imam vreme samo za sebe
MISA I LJISA
Ne znam dr kristal ali eto iskreno pisala sam tamo i u temi vrtic, nije mi tesko da je ostavim u vrticu kad vidim da joj se svidja. Nije meni tesko nju da ostavim ni sa mm (teram ih sad sto vise da njih dvoje negde idu zajedno sami i da se cuvaju i sta ja znam) ali ne volim da je ostavljam kod moje mame a ni kod sveki. Vec sam pisala, sveki nista ne dozvoljava a moja mama ide u drugu krajnost u kojoj je sve dozvoljeno. NE odgovaraju mi njihovi nacini cuvanja. Naravno da i meni prija da imam svoje vreme, ali ja to vreme uvek organizujem prema njoj. Zakazivanje kod kozmeticarke (cak su ona i mm bili u salonu sa mnomuser posted image ) i td gledam da bude u neko vreme kad znam da ona to nece ni osetiti a ni ja da se ne brinem previse. Cak mogu reci da ja uopste nisam jedna od onih zabrinutih (pogotovo to shvatam u poslednje vremeuser posted image bas to koliko sam ja u stvari ladovina i opustencija)

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:48:51   
Sanchy
Ja sam do sada ostavila M.da spava kod babe i dede samo dva puta,ovako preko nedelje uglavnom uvek ide sa nama svuda,retko ga pricuva moja mama ako bas treba nesto da zavrsim..Sam sa babama,dedom,tetkama itd ne ide nigde..nemam poverenja,jednostavno je tako.i da ,i ako retko ostaje sam tj da mi nismo u blizini nemamo problema sto se toga tice,vrlo je razborit...

< Poruku je uredio Sanchy -- 11.9.2014 11:49:35 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:49:18   
Peace*
Moja deca spavaju kod moje mame oduvek, ne često, ali svaki put kad to situacija tako zahteva. Nema nikakvih problema. Ali, moja mama ima tonu igračaka koje je sačuvala još od mene i brata, pa čak i svoj Lego iz detinjstva, ima normalnu kablovsku, internet, dvorište, i ono što je meni eto bitno, nakon mene astmatičara, ima iskustva kako da se postavi prema Marku astmatičaru, i može da pljune do Dečije bolnice. Koristi Viber, pa mi pošalje sliku kad deca zaspu, i ja sam onda mirna. Znam, idiotski je, ali mene ta slika potpuno smiri.

Sad za vikend bi deca trebala prvi put spavati kod svekijavaca. Nisu to nikada radili pre jer ja imam frku zbog te Markove alergije. Ja znam da svekrva njemu neće dati ništa što ne sme, 100% sam sigurna, ali mislim da svekar baš i ne kapira. Brine me hoće li prepoznati ako se dete ospe. Brine me što kuća u kojoj su sada, pošto je leto, je na Paragovu, što je udaljeno 10ak min od grada, a oni nemaju auto, ne daj bože da se nešto desi. Brine me što se ta kuća ne greje već dugo jer oni zimi dođu u grad, a moja deca otkrivaju noću. Brine me što sveki sama ne može tu kuću održavati baš kao stan, prosto ne može žena sama da postigne, i šta ako se moj mali astmatičar počne gušiti u sred noći? Hoće li prepoznati? Hoće li znati da mu da terapiju? Brine me što ima gomilu bebećih igračaka, a oni nisu bebe. Brine me što ima jedan kanal sa crtaćima i nema internet. Da me ne shvatite krivo, da, mi smo porasli bez toga i ništa nam ne fali, ali oni nisu rasli bez toga, njima je normalno da to imaju. I na kraju, sve to ne bi uopšte bilo bitno da nisu najavili je*enu kišu, jer, moji dečaci kad su tamo, uglavnom petljaju sa dedom po bašti ili pikaju loptu, ali ako bude kiša i blato do kolena, biće osuđeni na kuću, a to znači vije, tuče, borbe, skakanje... user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:51:15   
Misha i Ljisha
user posted image

Ja vec napisah da nase babe idu iz krajnosti u krajnost i da zato ne volim da ostavljam D ni sa jednom od njih. Kad je sveki cuva jako je nezadovoljna i stalno negoduje. Kazem sveki "pa kako je to moguce ja se ceo dan sa njom ne posvadjamuser posted image " (a da se razumemo nisam ja mekana prema D). Gomilu puta kad nam dodje sveki kao ona i D se druze a ja raduckam po basti ili sta vec imam (znaci tu sam blizu) i samo cujem "nemoj to da diras, ispraljaces se, nemoj to da diras povredices se, nemoj da se penjes, nemoj ovo nemoj ono" AMAAAAAN zeno pusti dete da zivi, pa na dvoristu smo i izasla je da se prlja. A sad moja mama draga. "Pusti decu, pusti dete, neka je, neka ih (ako cuva jos nekog), nece joj nista biti od malo cokolade, nece joj nista biti od malo ne znam ni ja cega" i td. Mlatara Nole sa zicom a ona nista, oci sebi i D da iskopa covece. Aman onda ih bar pomno nadgledaj a nemoj sedeti zavaljena u stolici i vikati "neka ih". Eto to su po meni sve PROTIV stvari. Za je naravno da ja malko danem dusom ali ako moja dusa nije mirna dok meni neko cuva D onda ni ne danem. Bolje mi je onda da se ja petljam sa njom ceo dan i da ja cuvam svu decu iskreno. I ja sam opustena npr poredivsi sebe sa mm. On je tek nenormalanuser posted image . Al i to sam pisala. D se malo drmne u glavu a on odmah ju ju dodji taji ju ju... Da ne kazem i da me to zivcira. Eto npr kad se D sama pocela penjati u fotelju i silaziti iz iste on naravno ni nema pojma sta sve ona moze jer 90% vremena nije kuci sa nama sav je pobledeo kad ju je video u fotelji vellikoj. "jao, jao pasce, drzi je Ljiljana, ti nisi normalna, pasce, udarice se" D je morala jedno bar desetak puta da demonstrira kako je ona vesta to da uradi pa se onda tek taja opustiouser posted image . A ja sam nenormalna jelte???? ahahaha... U svakom slucaju ja smatram sebe nekom zlatnom sredinom. Nadam se da to i jesam

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:54:05   
doktorkakristal
PEACE i moja mama je jako sposobna zena,kad nahrani D pusti mi poruku,kad je uspava isto,meno to smiruje kao tebe,kad je tamo ostavim stvarno ne brinem i smatram da Djako prija druzenje sa njima
Sveki druga prica,panicarka samo takva,dace joj sve sto trazi jer kako ona ume da mi kaze 'BOZE KRISTINA DETETU SE JEDE TO VIDIS DA TRAZI" ja tu poludim,pa znaci sutra da joj trazi eksere ona ce joj dati jer Boze dete to trazi,tako da mi ona nije neko od poverenja


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:57:26   
Peace*
Vec sam pisala, sveki nista ne dozvoljava a moja mama ide u drugu krajnost u kojoj je sve dozvoljeno. NE odgovaraju mi njihovi nacini cuvanja.


Ni meni ne odgovaraju načini čuvanja mojih, ali deca tačno znaju šta smeju kod jedne babe, šta kod druge, a šta kod kuće. Nećeš verovati, ali ne mešaju. Nema greške. Bitno je da se ti ne mešaš u njihovo čuvanje. Nećeš je ostaviti kod mame dva meseca pa da se ona promeni. Može prespavati i ostati sledeći dan, posle je svakako vraćaš kući.

Ja sam pisala o prespavljivanju, nisam shvatila da se tema odnosi i na "pričuvati dete tokom dana". Meni je to smešno iz ovog aspekta kad su već porasli. Da, veoma često ih neko pričuva, npr, sveki dok odem sa Lukom na trening. Čuvaju ih razni na sat dva: babe, dede, prababa, stričevi, ujak... baš ono - bilo ko. user posted image I zabranjeno im je da ih hrane (zbog Marka), mogu im dati soka.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 11:58:02   
Misha i Ljisha
E vi ste mirne, a mene ni sveki ni moja mama nijednom nisu pozvale da mi kazu "sve ok" ili poruku da su poslale. Koriste mobilne obe, kod obe postoji kablovsk,doduse nemaju internet ali posto imaju dvoriste to mi iskreno nije bitno. Ali bas to meni treba neki mir da ja znam da je sve u redu, pa majku mu nazovite me. Nego to ispada da ja treba da zovem, da pitam jel jela, jel spavala, jel dobra i td. I onda me jos pogotovo moja mama napusi kako sam dosadna sto zivkam. Pa da ona mene nazove ili pusti poruku ja bih bila mirna. Ne nego ona ocekuje da ja tako odem i da se uopste ni ne zapitam kako mi je dete


e da a moram da dodam da kad nazovem sveki se onda snebiva "Boooooze svasta! Booooze svasta! Pa koliko sam ja dece cuvala" i td a to kad cujem odlepim a i njen sincic odlepi hahaha...tako da ja tu ne upadam. ali eto kazem ja ne dajem jer me izludjuje obe. Moj tata najbolje cuva svu decu. Verujte mi da je i mm opusten kad D cuva njen deda. A dedu svi obozavaju. Deda nam je disciplinovan, slusa sta kazu roditelji, cuva decu da se ne svadjaju i td. Npr posto mi je tata cesto ovde na salasu, ja mu kazem ajd pricuvaj je da ja samo trknem nesto da uradim. Ma mirna Backa kad je deda cuva

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 11.9.2014 12:04:31 >

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:02:20   
doktorkakristal
ja poznajem devojku koja je mom frizeru podigla blizance,ali bukvalno od drugog meseca ih je cuvala od ujutru do uvece,recimo u nju bih imalapoverenja dami cuva Doru,opet bitno je da je D prihvati ali verujem da tu ne bi bilo problema


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:04:57   
Peace*
Ah, moja nije plašljiva. Moja sveki ima tri sina, ona je čak i previše flegma. Njoj je normalno da se tuku, padaju (mm je bratu u jednoj tuči slomio ruku user posted image ), a ja sam malko paničar. Zato joj ostavim decu i odem. Ostavljala sam ih tipa popodne, ili jedno vreme je čuvala Luku prepodne, čak i Marka je čuvala prepodne ali kod nas.
Moja mama je s druge strane... "decu pod stakleno zvono". user posted image Ima mene i brata sa razmakom od 13god, realno, dva jedinca, pri tom smo mi bili extremno mirni i poslušni.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:09:46   
Peace*
IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

ja poznajem devojku koja je mom frizeru podigla blizance,ali bukvalno od drugog meseca ih je cuvala od ujutru do uvece,recimo u nju bih imalapoverenja dami cuva Doru,opet bitno je da je D prihvati ali verujem da tu ne bi bilo problema



Ah, i dadilje dolaze u obzir. user posted image

Luka je imao Gabiku, godinama ga je čuvala, on se nije žalio, meni se činila super. Onda je dala otkaz i prestala da dolazi, a da moj sin mesecima nije pitao za nju. Nikada nisam saznala da li to znači da je nije voleo, da nešto nije štimalo...
Sada imamo drugu dadilju, kod nas je od Markovog 3eg meseca, znači, jače od 3,5 god. Imam puno poverenje u nju.

MiLj, nemoj ih zvati svako malo da pitaš jel jela, jel kakila i sl. Realno, i da ne jede ništa jedan dan neće joj ništa biti. Moraš naučiti da kontrolišeš sebe. Ja često kad hoću da nazovem pomislim "Šta bi bilo da su me kola lupila, da sam u komi, da sam umrla!? Ko bi brinuo o njima?" - pa svi oni! Svi ti ljudi kojima ja sad kao sporadično verujem, kontrolišem ih... Pa jel to u redu?

< Poruku je uredio Peace* -- 11.9.2014 12:15:28 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:10:22   
Olga75
ja sam zver ostavljala jos je u pelenama bila , sa nesto nece previse da ide u goste al dobro
sto se zvanja i raportiranja tice idem logikom : da nesto nije u redu zvali bi
i eto


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:11:36   
Misha i Ljisha
Mene ne slusaju nista ni kad sam ja tu pored a mogu zamisliti sta bi bilo da ostavim D samu sa njima. Npr. moja D ima zatvor od sargarepe i kazem sveki nemojte joj dati puno sargarepe iz supice molim vas, nece kakiti. A ona: "Booooze svasta, ko jos ima zatvor od sargarepe, pa to je zdravo, neka neka rucka to je dobro vidis da voli i da joj se svidja"user posted image aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

A moja mama redovno kljuka decu cokoladama i sladoledima. Kazem joj "nemoj joj davati imace zatvor od cokolade ili nemoj joj davati to i to mucice je stomacic uvece, plakace mi, budice se u toku noci, prdece..." a ona: " ne lupetaj, nece joj nista biti, ti izmisljas, vidi kako Noletu nista ne fali, Nikola isto rucka sve a mladji je.." e znaci ako me ne slusaju u mom prisustvu i na kraju se nekad i desi da otimam od svog deteta iz usta pa onda ona place vala nece moci. Uf ala sam besna samo dok i pisem ovo

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:15:12   
Dani.kv
Ostavila bi ih nekom od mojìh na cuvanje, komirala se dva dana i opet sve iz pocetka

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:15:53   
doktorkakristal
dobra dadilja po meni zlata vredi
Jos nesto da dodam nisam ja u fazonu rodis dete i tutnes nekom na cuvanje a ti zvrndas ceo bogovetni dan,ali smtram kad beba ojaca da mnogo znaci i sat vremena odvojenog za sebe,secam se tako nekih momenata posle porodjaja,ostavim D kod mame na dva sata a ja i muz na kafu do grada,ljudi moji sreci nikad kraja u tim momentima to mi je bilo kao neki mini odmor,nazalost meni mama niju tu preko nedelje pa je uzima vikendom,sveki je u Svici,Dora je inace takva beba da nije toliko vezana za mene sto smatram dobrom osobinom,njoj je dovoljno da je neko zabavlja i sve super,da je drugacija situacija verovatno ne bih toliko potencirala ostavljanje ali bih se trudila da se bar malo privikne

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:19:42   
doktorkakristal

IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Ostavila bi ih nekom od mojìh na cuvanje, komirala se dva dana i opet sve iz pocetka

slatko me nasmeja user posted image
Dani niako da se upoznamo sugradjanko

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:21:19   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*



MiLj, nemoj ih zvati svako malo da pitaš jel jela, jel kakila i sl. Realno, i da ne jede ništa jedan dan neće joj ništa biti. Moraš naučiti da kontrolišeš sebe. Ja često kad hoću da nazovem pomislim "Šta bi bilo da su me kola lupila, da sam u komi, da sam umrla!? Ko bi brinuo o njima?" - pa svi oni! Svi ti ljudi kojima ja sad kao sporadično verujem, kontrolišem ih... Pa jel to u redu?


Pošto sam dopisala, ne znam dal si videla?

I čak i da jede čokolade i sladolede taj dan, šta? Imaće zatvor, proćiće. Ustalom, ostavi joj D i na spavanju, pa nek njoj plače celu noć zbog stomaka, pa više neće davati. user posted image

Mene je recimo juče vaspitačica pitala šta ćemo sa Markom i jednodnevim izletom, obzirom na alergiju.
Srce mi se steglo, usr*la sam se živa, i rekla "Ići će! Ja ću sve spakovati!", ona je rekla "Super! Ja ću ga čuvati!"
Dal mi je svejedno? Nije. Ali on mora učiti da živi sa svojim hendikepom bez mene.

Kad sam bila mala bila sam užasan astmatičar, sa jakim napadima. A moja mama pulmolog, svesna svih mogućih posledica. Ono što ona kaže je da me je slala sa babom na more na 2 meseca, premrla kod kuće od straha, ali da je to morala da radi da bih se ja osposobila da brinem o sebi u skladu sa svojom bolešću i da bi i drugi naučili da brinu o meni u skladu sa astmom.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:22:32   
vonavoj
Moja devojcica nije nigde prespavala bez nas..evo sad ce 3 godine..ne zato sto ne dam,ne volim..nego se niko nije pretgao od zelje da je cuva!
Mama je uvek u obavezama,moram da joj crtam sta i kad da joj daje...to mi je vece opterecenje,jbt,kao da nas nije odgajila..a nije specificno dete.. i pri tom se uvek zaigra sa njom,bez obaveze da joj spremi da jede nesto...i ona ne zna kako je mi kupamo,kako leze..kao da je to neka mudrost!
A sveki je posebna prica..ona ne vidi,kobajagi,ne izlazi iz kuce,ne ume da upali komp,tv..cime bi je zanimala..uzas.uzas..a nije matora..

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:30:35   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: vonavoj

Moja devojcica nije nigde prespavala bez nas..evo sad ce 3 godine..ne zato sto ne dam,ne volim..nego se niko nije pretgao od zelje da je cuva!




Ne libe se ne ove nase babe da cuvaju decu nesto preterano moram priznati a plus jos kad su takve onda ja njih ni ne molim da mi cuvaju dete.

Peace to sam ja rekla mojoj mami da cu D da ostavim pa nek oni vade sebi oci sa njom tu noc da vide kako je meni kad joj daju gluposti da jede. Ja bih bila uzasna kad bi moja D bila alergicna na nesto, verovatno bih bila control freakuser posted image .

Planiram naravno D da ostavim kod baba na spavanju kad jos malko poraste, budi se nocu i zbog zubica i zbog stomacica pa cekam prosto period da prodje da ih ne traumiram. Inace posto sveki ide dva puta godisnje na more ja sam joj vec najavila da ce voditi D sa sobom, a i mojoj mami sam najavila iako ne voli more da ce morati da ide na more zbog unucicauser posted image . Meni je normalno da deca idu kod baba i deda, ali iskreno ja se jos ne usudjujem. Verujem da cu se usuditi pre mm i da ce tu biti zesce svadje ali treba deci malo i da se uzele mama i tatauser posted image

da dodam sveki stalno kaze "jao imam puno posla imam puno posla po dvoristu, pa cvece, pa idemo na ono druzenje penzionera pa na ovo" mm jednom pukao film i rekao joj u lice "Reci lepo da neces da je cuvas i cao"user posted image

a moja mama" jao imam gomilu vesa da peglam(uzgred pegla sve bratu i snajki)" i to joj je najcesci izgovor peglanje, a ne moze da pegla dok cuva decu, sto razumem jer i ja retko peglam sa D vec to radim kad ona spava

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 11.9.2014 12:33:42 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:34:45   
jabudic
Moji su ostajali bez problema i kod mojih i kod njegovih. Nemanja je bio prvi put kod mojih sa nekih 2g, bio je 15ak dana, jednostavno bilo mu je fino i nije želio kući. Kad su sa mojom mamom, mirna sam, znam da nisu gladni, da su okupani, da im ništa ne fali. Samo što je ona sad u "osjetljivim godinama", pa joj sve smeta. Doduše, nisu nikad bili obojica tamo.
Prošle godine su bili obojica 15 dana kod mm-ovih u Srbiji, i svekrva mi je pouzdana, tako da se nisam mnogo brinula. Doduše, nisam ni ja od onih koji će da zovu za svaku sitnicu, ili da kriziraju ako je dijete palo, ili sl, pa palo bi možda i kod kuće.
To bi bilo to, od prošle godine nisu bili nigdje bez mene, ali su bili ovog ljeta puno puta sami sa svekrvom, kako je bila kod nas.

zaključak: Ostavljam djecu bez problema user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:34:46   
Trcosava
Joj da imam kome da ostavim Anu - pevala bi.

Ostavljanje deteta na čuvanje kod rodbine meni nije bauk. Pod uslovom da je ta osoba mentalno zdrava. Kad kažem mentalno, mislim na blesti koje mogu da dokače čoveka (primer ću uzeti moju mamu koja je imala 3 moždana udara).
Dakle, dok je tata bio živ ostavila bi je i otišla sa mužem u grad (jednom) pa se probudila, pa je tata umirio. Pa šta onda? Bre moje dete je toliko volelo mog tatu (mislim ne postoji dete koje ga nije volelo) da kad smo u bg bili, probudi se posle dremke i zove dedu - inače je prva reč mama.

Jedno je alergija (gde postoje opasne reakcije), drugo je 'zatvor'. Ljišo veruj mi da ja odlično znam šta znači kad ti se dete pati sa zatvorom. Pa sam je puštala, naglasim osobi koja je čuva, a sad da li će ona to ispoštovati ili ne nije moje.
Moja mama je imala užasan problem ostavljanja, slanja mene kod nekog. Šta da vam pričam kad je ona prvu godinu osnovne škole slala mog tatu sa nama na zimsku školu u prirodi (zaboravila sam kako se kaže), a ja pošto se nisam NIKAD odvajala od nje NJENOM krivicom, sam dobila temperaturu od plakanja. Pa ni tu nije bio kraj, iduće godine je odvukla i tatu i još dve mame od moje drugarice plus ona. Mi u busu, oni iza u autu! Eeeej!

Ok, posle sam se ja osamostalila, ali i dalje misim da bi mi život bio mnogo jednostavniji da sam ranije mogla da idem. Na letovanja sa školom nikad nisam išla. Na zimovanja isto. Osim te prve ve godine OŠ.

Skoro sam poslala dete sa strinom i bratanicom od 9 god u Boleč (opet kad smo bili u Bg) ma bre ni jednom nisam pozvala da vidim šta i kako. Samo da vidim da li su stigli i to je to. Više me ne interesuje.

Dakle, definitivno sam za ostavljanje, po mogućstvu i prespavanje - ako ima gde!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:39:09   
Misha i Ljisha
joj Trco ja se oko povreda i kojecega ne traumiram ali za kaku se traumiram najstrasnijeuser posted image , ma ja se nasekiram ko blesava kad ne kaki jedan dan jer smo isto muku mucili.

Sto se tice mojih ekskurzija , moja mama nije imala problem ja sam sa 4 god isla u Makarsku sa vrticem. Super sam se provela i to mi je jedno od prvih secanja iskreno. Tamo sam cak dobila diplomu jer sam naucila da plivamuser posted image . Ja cu svoju D dati naravno ali ne jos. Ne dok ona progovori pa da lepo moze babe i dede da cinkari iskreno ahhahaha....Jao grozna sam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 12:45:16   
cockic
Sto se tice cuvanja dece,uglavnom ih cuvamo ja i muz.Sina su vise cuvali dok je bio mali,a ja trudna sa cerom tad je i spavao kod baba (14m je imao),tj kod moje mame koja je dve ulice od nasuser posted image i kod sveki ali kod nje samo sa muzem nismo ga ostavljali samog.A cera nigde nije prespavala,sem kuci.a nema ni potrebe.Imam srece sto mi deca nocu stvarno spavaju,nije to nocno budjenje dugo trajalo.Da sumiram deca mi od leninog rodjenja nigde nisu spavali sem kuci.sto znaci 2g i 7m.

a sto se tice dnevnog cuvanja uskacu babe,ali ne cesto.moja i ne moze jer radi od 8h do 16h.jedino vikendom.kao sto ce ovaj neko da ih cuva jer ja i mm radimo.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 13:00:49   
Misha i Ljisha
Ja kolko vidim ja cu na kraju ovde sama pisatiuser posted image , svaki sekund se set_im jos razloga protiv ahahah....Elem moja majka je dijabeticar koja ne vodi uopste racuna o sebi i svrcka se oko naokolo a secer joj 26 user posted image , pri to seda u kola i jos vuce Novaka sa sobom u fazonu dobro je ona. Ijuuuuuuuuuuuu ja je nakrpila zesce a mm. Kako sme tako da bude neodgovorna i jos cuva sinovo dete????

Sveki ima visok prEtisak. bude i 190 sa ne znam kolko, bleda zena bleda a kaze "moram ja to uradi a ko ce drugi" i ode u bastu da radi. Nisu obe normalne.

A sto se tice samostalnosti deteta, roditelj radi na tome time sto dopusta detetu da radi nesto sto rade i odrasli (npr kao u Montesori vrticima deca postavljaju sto i td) i time sto veruje u dete da je dete sposobno samo da se snadje i td. Znaci nema tu bas neke veze da li se deca ostavljaju babama i dedama iskreno

izvinjavam se ja ko nepismena user posted image , nemam zivaca sad da ispravljam greske oprostite mi, trcim naizmenicno do sporeta

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 11.9.2014 13:02:18 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 13:58:56   
emicaa
Kao što sam pisala sveki često pričuva T dok mi završimo sve,i znam da je čuva kao malo vode na dlanu jedini problem je to što joj daje sve što ova hoća,daljinski je glavna igračka.a svekru je ne bih smjela ostavit ni pola sata na čuvanje,ona kad bi plakala duže od tri minute čovjek bi je odveo u hitnu,paničar je strašno.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here