|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:10:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Nemam problema sa mm oko obaveza, barem za sada. Zajedno smo 2 godine i nikad nije odbio moju molbu da nesto uradi u kuci, vrlo cesto opere kadu, prasinu, usisa, obrise pod,... cak i bez toga da mu ja kazem. Ponekad kad dodjem kuci sa posla prosto se iznenadim! A da, dva puta se dogodilo da je oprao prozore i zavese- u celom stanu. Ne zalim se, ali mislite li da to nesto nije u redu sa njim???user posted image


Da mislim da postoji problem: Sto takvih nema vise???????
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:19:41   
oliveradj
naravno da beže kad god stignu user posted image
user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:23:22   
oliveradj
Joj moram ovo da ispričam. Jedan kolega priča kako mu žena radila generalku u kući i ostavila urolan tepih i rekla mu da iznese i istrese napolje. A on revoltiran jer ne voli da se pokreće malo je ko retard on uzeo tepih raširio ga i tresi, tresi u kući posle generalke i posle tres, tresa on ga samo raširio i ostavio sve tako. Jadna žena da izvrši zločin ja je ne bi osudila user posted image .

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:42:48   
viking
Eh, baš zanimljiva tema...
Muževi su definitivno različiti ali smo i mi žene različite, pa nema pravila. OTI je dobro rekla da se pravila postavljaju na početku. Mislim da nisu oni toliki neradnici zato što su stvarno lenji već zato što im mi dopuštamo. Pa ja bih prva legla sa sve četiri uvis kad bi neko išao za mnom i sklanjao...
Kad smo se muž i ja prvi put uselili u zajednički stan ja sam mu odmah na početku rekla "biraj svoje obaveze, ovo ja naša kuća, obaveze moraju da se dele".
On je odabrao da kuva i hendluje mašinu za sudove (u pitanju je osoba koja je odrasla sa kućnom pomoćnicom koja je živela sa njima u stanu i nikad čašu za sobom nije morao da skloni). Ja zadovoljna.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:50:51   
Anoniman
E viking to je tacno.
I mi bismo uzivale da imamo sluzavke.
Oni su imali MAME koje su sve cistile za njima (vecina).
Zato ih treba srediti na pocetku, uspostaviti pravila.
Kao viking

Moj tata kaze mojoj mami: Oprao sam TI sudove
a ona kaze: Pa nisi oprao meni sudove, to su i tvoji sudovi i ti si jeo iz njih

O boze....da nije smesno plakala bihuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:52:16   
gagana83
Pre nego sto sam ostala trudna mm se svaki drugi-treci dan vidjao sa svojim drustvom,a od tada se promenio za 180 stepeni. Izadje i sad ali retko,nekad ga cak i ja teram da ide da se vidi sa drustvom. Pomaze mi puno oko bebe,sve obaveze delimo,presvuce je ponekad,evo juce je citavo popodne nosio kad je imala grceve a mene terao da legnem da odmorim.
Sto se tice ciscenja kuce i slicnih stvari,tu je malo neodgovoran,ali kad ga zamolim da nesto uradi on to bez problema obavi.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:54:08   
Anoniman
MM ne voli naredjivanje...on vise voli da mu ja kazem da nesto uradi na nacin da to izgleda da meni treba pomoc, da TO samo on ume i moze, da bi mi mnoooogo znacilo kad bi on to...

Ne voli da cuje: AJDE USISAJ

sta da vam kazem, nacin prilagodjavam...cilj je isti

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 15:58:58   
viking

IZVORNA PORUKA: OTI


Moj tata kaze mojoj mami: Oprao sam TI sudove
a ona kaze: Pa nisi oprao meni sudove, to su i tvoji sudovi i ti si jeo iz njih



A pazi ovo: jednom otišle mama i ja kod bake na nekoliko dana (davno je bilo, ja bila možda 8. razred) a ćale ostao sam. Međutim, kad smo se vratile kući otvorimo frižider a tamo prljavi sudovi. On je čovek ređao prljave sudove u frižider da mu se ne usmrde, na pamet mu nije palo da ih opere! Mislim, svaka čast na kreativnosti, ali HELOU!!!
E, tad sam rešila da kod mene neće biti tako user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 16:01:32   
Anoniman
e stvarno ne mogu da verujem...ovaj je gori od mog caleta...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pa ne mogu da verujem.
o boze, radije bi smisljali sto nacina da nesto zaobidju nego sto bi uzeli i oprali pet tanjira

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 16:01:55   
gagana83
IZVORNA PORUKA: viking


A pazi ovo: jednom otišle mama i ja kod bake na nekoliko dana (davno je bilo, ja bila možda 8. razred) a ćale ostao sam. Međutim, kad smo se vratile kući otvorimo frižider a tamo prljavi sudovi. On je čovek ređao prljave sudove u frižider da mu se ne usmrde, na pamet mu nije palo da ih opere! Mislim, svaka čast na kreativnosti, ali HELOU!!!
E, tad sam rešila da kod mene neće biti tako user posted image

user posted image user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 16:06:37   
sephora
mm ne izlazi više sa svojim društvom. voli da bude kod kuće, samo ponekada neko vreme odvoji samo za sebe u posebnoj sobi, npr: kada želi da gleda fudbal ili nešto što nas ostale ne interesuje. ja ponekada poželim da malo ode iz kuće, čisto da se malo odvojimo, ali to se zaista RETKO dešava... uglavnom se družimo sa onim našim prijeteljima koji i sami imaju porodicu. što se tiče poslova u kući ne radi ništa ako ja mogu da stignem ali ako zatreba pomoć on priskače sam, bez da ga opominjem. on čak pre mene primeti da nešto neću stići, pa već počne da radi. decu može da prošeta ili malo zabavlja ali nikakvo presvlačenje ili kupanje ne dolazi u obzir. to mi smeta ali NIKO NIJE SAVRŠEN!!! vrlo je vredan, neke stvari u kući radi bolje od mene (kuvanje je pravi primer) ali ne voli da mu to bude svakodnevni zadatak. ipak ima staromodni model podele kućnih poslova pa samo pomaže! a da, umalo da zaboravim, nešto što on jako voli a ja mrzim-odlazak na pijacu kada god je moguće!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 16:14:50   
Anoniman
MM se slabo vidja sa drustvom od kako smo se smuvali i vencali.
Vidi se ponekad kad je neka utakmica.
i ovaj moj voli da ide na pijacu.
Ali po kuci...malo je "lenjiji" nego sto bi trebalo.

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
28.9.2009 17:35:45   
Jeca*
Mm usisava, pere sudove, pegla...radi sve po kući. Dok je Luka bio beba ja ništa nisam od toga radila, a sad sam preuzela usisavanje i ponekad pranje sudova, da ga rasteretim obaveza, a i ja volim da sredjujem kuću. Inače, nikada se nije dogodilo da se Luka noću probudi, a budi se bukvalno svake noći od kako se rodio, a da mm nije ustao da mi pomogne. Dok je Luka bio mali imao je jake grčeve i mm bi ga nosio po celu noć pa ujutru išao na posao. Znači, hvala nebesima što imam tako dobrog vrednog i pažljivog čoveka pored sebe user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 12:55:51   
sladjaaaa
Znači muškarci se uglavnom menjaju na bolje kad dobiju decuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 13:06:42   
Anoniman
hmm..kad dobiju decu ili ženu od autoriteta ... user posted image user posted image   moj radi sve radnje što se ne bi moglo reći za period dok mu je mama slagala čarape, kuvala ručak, prača i peglala veš...


(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 13:09:08   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Mm usisava, pere sudove, pegla...radi sve po kući. Dok je Luka bio beba ja ništa nisam od toga radila, a sad sam preuzela usisavanje i ponekad pranje sudova, da ga rasteretim obaveza, a i ja volim da sredjujem kuću. Inače, nikada se nije dogodilo da se Luka noću probudi, a budi se bukvalno svake noći od kako se rodio, a da mm nije ustao da mi pomogne. Dok je Luka bio mali imao je jake grčeve i mm bi ga nosio po celu noć pa ujutru išao na posao. Znači, hvala nebesima što imam tako dobrog vrednog i pažljivog čoveka pored sebe user posted image

Bravo user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 14:06:08   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Mm usisava, pere sudove, pegla...radi sve po kući. Dok je Luka bio beba ja ništa nisam od toga radila, a sad sam preuzela usisavanje i ponekad pranje sudova, da ga rasteretim obaveza, a i ja volim da sredjujem kuću. Inače, nikada se nije dogodilo da se Luka noću probudi, a budi se bukvalno svake noći od kako se rodio, a da mm nije ustao da mi pomogne. Dok je Luka bio mali imao je jake grčeve i mm bi ga nosio po celu noć pa ujutru išao na posao. Znači, hvala nebesima što imam tako dobrog vrednog i pažljivog čoveka pored sebe user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

Želimo što više ovakvih muškaraca za buduće supruge i mame user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 16:54:53   
NadaR
Mm jako puno radi, ali svaki slobodan trenutak provede sa nama!
Nikad mu nije bio problem oprati sudje, ukljuciti masinu, usisati...
Jeste, da bih ja to punooo brze uradila ali eto.. Ipak, kad zavrsi, sve se sija!
Takodje, kad je kuci, cuva bebana a ja odem do grada sa kumom na kafu,u soping...
To mi bas puno znaci!

Dok je Milosh bio skroz mali i budio se nocu da jede,imali smo raspored> jednu noc ja dezurna,jednu on!
Tako,super funkcionisemo!user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 18:18:30   
gina
Moj dragi ne bezi nigde od obaveza.
Celu blizanacku trudnocu sam odrzavala i prelezala zbog krvarenja, kontrakcija itd, od 8. nedelje pa do kraja 36+1.
On je za to vreme radio sve u kuci, od kuvanja, pranja, ribanja... bas sve.
Uz to, vodio me je na kontrole i vodio je racuna o nasem starijem sinu, domacim zadacima.
JEdino je peglanje izbegavao.
To je radila njegova mama ili komsinica koju smo placali.

Kada su bebe rodjene, oko njih radi sve osim kuvanja kasica i pranja i peglanja vesa.
Mogu na njega da se oslonim 100%.
Kad odem do firme, sve mu ostavim od klope spremno i ne brinem.

< Poruku je uredio gina -- 29.9.2009 18:20:16 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
29.9.2009 19:37:25   
Anoniman
triput ura za ovakve muževe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
30.9.2009 11:52:18   
sladjaaaa
IZVORNA PORUKA: kaliopi

triput ura za ovakve muževe user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
30.9.2009 21:43:35   
Lu
IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

Znači muškarci se uglavnom menjaju na bolje kad dobiju decuuser posted image user posted image user posted image

A neee,ne mora da znači,kod nas se baš ništa nijepromijenilo.
Evo čitam ovdje o muževima kakve ja ni u najluđoj mašti ne mogu da zamislim ali eto vjerujem da postoje.
MM je antitalent za kućanske poslove,on smatra da to ne dolazi u obzir za njega kao mogućnost,ja mislim da je on unikat po tom pitanju ali eto moj je šta ću sad,ne mjenja mi se višeuser posted image

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
30.9.2009 22:29:09   
bebolino
MM bukvalno zna ve da radi i puno mi pomaže i znam da kad budemo imali decu moći ću da se oslonim na njega za sve jer neće bežati ni od kakvog posla. meni je to skroz normalno, jer ja kuvam, čistim, perem, peglam, idem na posao pa koja bi njegova uloga bila u našem životu osim što radi, onda može da me pomogne u svemu pomalo. Ponekad se naljuti pa kaže da ja to zloupotrebljavam i da me razmazio i onda moram da balansiram stvari kao svako žensko 

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 1:51:17   
vukosava
jesam li ja jedina na forumu kojoj muz cuva bebu dok ona radi?

(odgovor članu bebolino)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 9:36:18   
jelenadunja
MM ne bezi od obaveza,al se desilo neki dan da smo se zakacili,jer nisam stigla da obrisem prasinu,posto sve sama radim,pitala sam ga zasto je on ne obrise,kad vec sedi kuci....pogledao me je kao da sam mu opalila samar.Desilo se da je par puta nesto vece odradio,i to kad vodimo D na vakcinu,pa je kenjkava i ima temp,i kad sam se porodila,pomogao mi je puno oko nje.On ima stav,da su u kuci svi poslovi samo za zenu,i to smatra da nije nikakav problem za jednu zenu,sa malom bebom!

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here