|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 14:02:47   
jabudic
IZVORNA PORUKA: jelenadunja
On ima stav,da su u kuci svi poslovi samo za zenu,i to smatra da nije nikakav problem za jednu zenu,sa malom bebom!


I moj je isti ovakav, a izgovor mu je to sto su ranije zene svasta radile, u njivi, imale krave, i puno djece, a sve su stizale, a mi "danasnje" imamo sve moguce uredjaje, a jedno ili dvoje djece i kukamo user posted image

Evo prva moja majka je sve sama radila, nije imala nikakvu pomoc od mog oca, niti oko djece i kucnih poslova... Ali ga je tako navikla od pocetka, da je to sve njena obaveza, i da se od njega nista ne ocekuje...

Meni stvarno nije tesko da sredim kucu i skuvam rucak, ali hocu da zna da necu da kupim carape za njim, ili sklanjam gomilu robe koju je izvadio gledajuci sta ce da obuce... Toliko moze, i to necu iz principa, a drugo nesto i ne ocekujem, buduci da radi 2 posla, najbolje jos i kuci da sprema...

Dok sam radila, pazili smo N. naizmjenicno, jednu smjenu ja, jednu on, ali ako sam bila prva, cim dodjem s posla spremam jelo, a ako sam druga sve im ostavim spremno, a kad uvece dodjem kuci samo ostavim torbu i bacim se u raspremanje haosa do ponoci...
Sad kad sam trudna uradi po nesto, kad bas vidi da ne mogu, npr. opere sudove, cak citava 3-4 puta za 8 mjeseci...
Generalno, nemam neku pomoc sto se tice kucnih poslova, ali da bjezi od kuce, mene i obaveza, daleko od toga... S posla dolazi pravo kuci, sve slobodno vrijeme provodi sa nama, ne izlazi uvece, jedino par puta nedeljno na fudbal, ali sad kako je pocela sezona, nema vise mnogo vremena ni za to...
Sve u svemu, od njega mogu ocekivati da nam nista ne fali i da nam obezbjedi sve sto nam treba, a ostalo, neka, prezivjecu...

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 14:11:32   
bojana86
Ja se na svog muza ne smijem zaliti.... Ima dosta vise slobodnog vremena nego ja (takav mu posao),pa redovno kada je prije podne kod kuce opere susje iza sebe,zategne krevete,spremi razbacane igracke,stvari skloni ma sve sto treba.... ne tjeram ga da usisava i brise prasinu to ja radim,i rasiri ves kada se opere ako je on u kuci,nista ga nije sramota i nije mu tesko..
Jako sam mu zahvalna na svemu,i nadam se da ce takav i da ostane!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 14:16:02   
indy_25
Ne bjezi od mene i djece ne bjezi ni od svojih obaveza ali mi nikad nije pomagao po kuci jedino nekoliko dana pred porodjaj i par dana poslije porodjaja. Niti ja trazim od njega da mi pere sudje da mi kuha usasava i cisti. Ja ne radim i jos bi trebalo od njega da trazim da mi radi zenske poslove. Al je zato za mene najbolji otac na svijetu a pogotovo prema mom sinu i cim pomislim na to ne mogu da se naljutim na njega ono pravo pravo.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 15:59:44   
mmms
Moram da pohvalim svog muza da mi dosta pomaze,i oko deteta i u kuci pogotovo sad u trudnoci,mada mu ja dozvoljavam da mi pomogne u kuci samo kad bas ne mogu,zato sto trenutno ne radim i nemam druge obaveze!!!!




06.04.2008.je rodjena mamina lepotica

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 16:37:36   
Verus
Pa nisi, mada, kod nas on cuva samo kad ja radim vikendom-sto je 1x mesecno, i kad sam na pozivu, pa ako se desi da me pejdziraju da radim, on ostaje kuci sa njom.  Sve super odradi, ali definitivno je skontao da ne moze postici sve kao ja.  Bude mali haos kad stignem kuci, ali stvarno uvek spremi rucak da imam da jedem kad stignem, a to mi JAKO puno znaci.  E sad, igracke su na sve strane, H odeca itd.  Al prezivimuser posted image

Pisala sam u temi o bebi i promeni odnosa medju partnerima o podeli obaveza.  On je odrastao u kuci gde su imali zenu ceo dan koja je radila sve kucne obaveze, i normalno da ga mama nije terala da radi bilo sta (sto je meni nezamislivo), tako da i dalje zaboravi kad mu kazem da nesto uradi.  E onda sam pocela da napisem na papir sta treba da uradi za taj dan, ostavim to u kuhinji, ili nataknem na frizider, i onda nema izgovora da zaboravi. 
IZVORNA PORUKA: vukosava

jesam li ja jedina na forumu kojoj muz cuva bebu dok ona radi?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 16:42:33   
Diabla
Mm otkad je D. ima 4 mjeseca je brinuo o njemu: hrani ga, kupa, presvlaci. Tako je i dan danas. Moramo, nema kod nas hocu-necu- ne umijem. Opere sude, zategne po kuci, i meni dosta! Samo da ne naidjem na haos kad dodjem kuci, jer zaista dosta radim, i samim tim on mi je uradio 70% posla. Ja kuvam dan ranije, pred spavanje perem wc, usisam, prasinu obrisem. ZAjedno smo u svemu!


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 16:43:17   
Verus
user posted image

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 17:34:47   
Brana
mm ne bezi,sve se deli,cuva dete kada treba (prepovija,igra se sa njim,spemi mu hranu,izvede napolje..)i kada ja radim,i smatram da je to normalno jer smo ga zajedno pravili,njegovo je koliko je i moje dete,od mene ne bezi jer me voli i nema potrebe za tim...sto se tice obaveza njih ne moze da izbegne i da hoceuser posted image salim se,obaveze koje moze da stigne i pored faxa zavrsava...stvarno ne mogu da se pozalim...zajedno sve radimo,postujemo jedno drugo,kompromisni smo ljudi,a ono sto je najbitnije volimo se a to je osnovno sto treba da postoji da ne bi dolazilo do bezanja od bilo cega..


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 22:24:36   
choopa choops
Moj ne bjezi. On trci kol'ko ga noge nose user posted image user posted image user posted image

Salim se, eto i ja mogu da se pohvalim sa muzem koji pomaze u kuci, cuva djecu..a samim tim i zenu user posted image Jer da nije tako arivederči sinjor user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
14.5.2011 23:06:44   
Brana
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Moj ne bjezi. On trci kol''ko ga noge nose user posted image user posted image user posted image

Salim se, eto i ja mogu da se pohvalim sa muzem koji pomaze u kuci, cuva djecu..a samim tim i zenu user posted image Jer da nije tako arivederči sinjor user posted image


vidi ti ovu cupu,opasna je bre,odmah preti sa arivederci..user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 14.5.2011 23:07:41 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
15.5.2011 0:03:15   
marince1
Ja mislim da sam ja njega napustila!
On zaista mnogo radi,po 10-18 sati dnevno,i subotom a nekad i nedeljom.
I ja kao zao mi,pa sve uradim sama,kad dodjem sa posla ili uvece kad njih dvojica spavaju.
Ali zato kad je kuci i kad ima vremena,ne pipa nista.Bas se olenjio sto se kucnih obaveza tice


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
15.5.2011 0:55:34   
Klarita
mm "skidam kapu"user posted image user posted image user posted image
Pomaze mi maksimalno, redovno me iznenadi pospremanjem kuce dok K i ja setamo,zna da me iznenadi ikafom ujutru...fenomenalan je otac i ne stidi se da bilo sta od toga pokazuje u drustvu, cak se i hvali time i ponosiuser posted image
e, onda sam ja u njegovom drustvu user posted image ....u pozitivnom smislu naravnouser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 12:12:02   
Anoniman
Meni mm pomaže samo kad kad ga zamolim, a i to izbegavam. On radi posao koji je fizički težak, kao konobar ima smene od 12 sati dnevno, a imaju pravo da sednu samo dok jedu,i to ako nije gužva. Kada je kod kuće non stop je sa Nešom, ali ne radi po kući. Jeste, ja sam sa detetom po ceo dan, ali meni to nije više napor, sad kad je porastao mi je to isključivo uživanje, mada sam ja malo skrenuta i uživam i u kućnim poslovima, peglanju i kuvanju...mislim da bih, da mogu, zauvek ostala domaćica i uživala bih u tomeuser posted image

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 12:14:03   
Anoniman
Svaka ti čast. Ja stvarno mrzim da kuvam, a ovo ostalo odradim, ali daleko je od uživanja. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 12:17:19   
Anoniman
Pre sam mrzela neke kućne poslove, neke sam volela manje, neke više...sad mi ništa nije teško pa mi je glupo dasamo iz nekih principa maltretiram mm, iako ni njemu nije problem da nešto uradi kad mu tri puta kažemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 12:23:18   
Anoniman
Ne znam za ostale muzeve ali za mog mogu da kazem da nije tipican Balkanac user posted image Ne pretrze se od posle doduse ali sta god ga zamolim on odradi. Nije mu tesko. Naravno nece se sam setiti da usisa ili obrise prasinu hvala Bogu ali ako to zatrazim od njega uradice. Pogotovo sad kako sam trudna mogu da kazem da 70% stvari on radi. Meni ostaje kuvanje jer nemam bas neko poverenje u muskarca u kuhinji ne sto se tice ukusnosti jela nego sto ce tamo da ostane posle toga atomska bomba. Pa mi je bolje da to sprecim.
Sad cemo videti kad stigne Magdalena ko ce sta da radi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 12:26:25   
magde
od obaveze kood kuce bezi da ali obaveze da malo cuvti  dece  ne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 15:05:16   
oxy7
Baš me zanimalo da pročitam vaša iskustva, poređenja radi. Mm je postao druga osoba kad smo dobili dijete. Imala sam problema sa ranom posle porođaja, nisam mogla da stojim na nogama, tako da je radio bukvalno sve. Naravno, kad sam došla sebi, redukovao je svoje obaveze,ali je veći dio ipak ostao. Ne kuva nikad, ne pere prozore, ali usisava, nosi smeće i što je najvažnije brine o malom, kupa ga svake večeri, vodi ga u šetnju.

Naravno, koristi svaku dobru priliku da zbriše, ali ipak odradi prvo svoje obaveze.

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 15:16:59   
bebać
Ja kao papagaj user posted image user posted image

bježi itekakouser posted image user posted image user posted image

od Sergeja ne bježi, sa njim se voli igrati,vodati ga po tržnim centrima po bazenima, po kafićima...ali kupati ga i čitati mu priču ne, tada mene zove, kaže 'ne mogu ja sve'...jao user posted image

a kuća , ma kakvi...juče nestalo plina, i dovukao bocu, al mu mrsko se popeti i zamijeniti ih, pa mene vrbuje da to ja uradim i još mi objašnjava kako da nataknem s ove na ovu ono crijevo, kaže 'hajde buco znaš ti to šta ti fali'user posted image user posted image

e neću, neću...vidim sinoć kad je došao montira touser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 69
   [Obrisana poruka]
18.8.2011 15:19:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 15:39:21   
Crvenkapa85
moj ne bezi,samo ne primecuje haos....ceka da mu se kaze...a kad uzme sam onda ima facu tipa,jbt pogledaj kakav nam je haos,ma sta kazes user posted image ,biti majka,zena,domacica je najtezi posao...pa kad ga cujem kako kuka jer mu sediste u bageru nema federe pa oseti svaki kamencic,dodje mi da ga pojedem

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 15:41:15   
jabudic

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

pa kad ga cujem kako kuka jer mu sediste u bageru nema federe pa oseti svaki kamencic,dodje mi da ga pojedem

user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 15:43:07   
oxy7
Ni ja nisam vjerovala da je posao u kući i oko djeteta najteži i da najviše iscrpljuje...sada zanam. Tako i muškarcima treba podsticaj da to ukapiraju. Mm kad dobije slobodne dane zna da kaže " jedva čekam da počnem da radim, da malo odmorim".

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 15:46:30   
zivka
IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85
.pa kad ga cujem kako kuka jer mu sediste u bageru nema federe pa oset_i svaki kamencic,dodje mi da ga pojedem


Draga ja bi mu kupila jastuce ili jos bolje šlauf da podmetne pod guzanu user posted image da kuci dodje "odmorniji" za kucne obaveze
user posted image  

< Poruku je uredio zivka -- 18.8.2011 15:48:10 >

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li svi muževi beže od obaveza, kuće, ž...
18.8.2011 19:05:02   
Čerupač Pilića
Lično ne volim parazite koji po ceo dan ispijaju pivo, talože stomak i urliču od sreće kada neki tamo kopačkoliki ubaci loptu u mrežu (za to vreme žena treba da prazni pepeljare i sklanja prazne limenke user posted image ). Radije ću da spremam po kući. Volim red (rad i disciplinu) i pritom ne smatram da su žene robovi kojima je rođenjem prišivena krpa i metla za ruke. Svi učestvujemo u stvaranju nereda pa zašto bi onda samo jedna osoba čistila taj nered.
Supruzi pomažem. Odnosno, ne pomažem njoj, pomažem nama. Da nama bude lep dom, da za nas imamo više vremena.

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here