|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 9:25:16   
IvanaSK RR
Buba Miro, ja bih opet pokušala sa vaspitacicama, ako ne pomogne onda i sa roditeljima, a i sa tom devojcicom. Bez obzira sto je mala, ne bih želela da moje dete trpi zbog toga sto nekom detetu "niko nista ne moze".
Ako se sada njoj ne moze nista, kako ce biti kasnije!


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 9:44:15   
Sanjalicaaa
BM, bas nezgodno.
Najbolje bi bilo da vaspitacice tu odrade posao. Mislim da je to i jedina opcija. Ipak su one neki autoriteti.
Mi smo se tako zalili je je G par dana dolazio izujedann, a vaspitacica mi je rekla ne zna sta da radi sa tim detetom. To nije opravdanje. Zalili smo se direktoru i posle toga nije vise dolazio izujedan.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 9:54:53   
Buba Mira
Ne znam, pokušaću opet da razgovaram sa vaspitačicama.
Mene iznenađuje ta drskost teteta od 6 godina, kad joj N kaže "ne diraj me, prijaviću te", ova odgovara "boli me du*e, opet ću te dirati". user posted image
Juče ja dovodim N u vrtić, a ta mala sedi u hodniku i urla od plakanja. Zajapurila se. Par devojčica oko nje i kao nešto je teše. Vaspitačice su unutra, vrata zatvorena. Pitam je šta nije u redu, je l' dobro, kaže - umro mi deda, i u plač. Meni žao, uđem i zovnem vaspitačice, kažem da je napolju dete uznemireno i uplakano. Vaspitačica kaže - ma pustite, to je opet ona priča sa dedom? Ja kažem da da, umro joj deka... kaže ona - ma gospođo umro joj je pradeda pre godinu dana pa tako s vremena na vreme drami i traži pažnju, pustite... user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 10:11:36   
lesica
Bubo, redosled vaspitacice, upravnik vrtica pa direktor pu. Zahtevaj da obrate paznju,, zahtevaj da pozovu na zajednicki razgovor i roditelje te male. Ako ne urodi plodom sledeca stanica- pripreti im tuzbom.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 10:31:15   
MishMash
Buba Miro, mi smo imali sličnu situaciju.

Pre svega moram da kažem da je posao vaspitača izuzetno težak, veliki broj dece u grupi, roditelji mahom nezainteresovani i uopšte različitih profila, ma ne bih im bila u koži.

Svesna sam toga da one nemaju širok spektar mogućnosti za sankcionisanje neprimerenog ponašanja dece, naročito kada izostane saradnja roditelja tog deteta.

Sve razumem, ali mi ipak nije jasno sledeće: ako znaju da dete XY ispoljava agresiju i predstavlja opasnost po drugu decu, zar nije logično da to dete drže na oku? Ako dete XY ima pik na dete XX, zar nije logično da ih po svaku cenu drže razdvojene?

Mi smo imali veliki problem, žalila sam se mnogo puta i uvek je bilo da niko tu nikome ne može ništa. Problem je volšebno rešen tek kada sam počela da upotrebljavam reči poput: psiholog, prosvetna inspekcija, direktor, novine.





< Poruku je uredio MishMash -- 27.1.2017 10:32:36 >


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 10:43:36   
Anck Su Nmaun
"Debela svinja" ..mogu misliti u kakvom okruzenju zivi to dete user posted image

Ono sto bih poslednje savetovala to je da ti direktno kazes detetu nesto jer moze da nastane haos, zasto kako i td...
Mene je jedna devojcica u skoli tako gnjavila , pa joj moja mama rekla na ulici, lepo i kulturno a posle haosssss!

Nema veze sto su male, to je maltretiranje, kao sto lesica kaze ..ajde lepo redom. Ja bih se licno vaspitacicama popela na vrat! Ne interesuje me kako i zasto je takva, kad to utice na MOje dete.
Znam da vaspitacice imaju pune ruke posla, ali izvini, to tvoje dete ne treba da trpi.

Znaci svaki dan bi im tupila ako nema poboljsanja ajd kod glavne vasp pa redom...


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.1.2017 10:44:53 >

(odgovor članu MishMash)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 11:07:13   
gagana83
Slazem se, nema potrebe maloj bilo sta da govoris. Ne verujem ni da bi pomoglo.
Nego ti lepo kod direktora, jos bolje vise vas, posto kazes da se na malu svi zale.
Mi smo imali slican problem u vrticu sa klincem koji je redom decu maltretirao, pa se vise nas roditelja udruzilo i zalilo. To je urodilo plodom, ali to je mali, privatni vrtic gde stvari malo drugacije funkcionisu.

Izgleda u u svakoj grupi/odeljenju ima bar jedno takvo dete.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 11:11:24   
lesica
Znate kako, bar u bg-u postoji poseban tim za prevenciju nasiljau okviru nase pu . Sacinjen od pedagoga, psihologa, socijalnog radnika i roditelja iz centralnog saveta. Na neke situacije, oni se ukljucuju.

E sad, ima tu mnooogo faktora, ali drage moje, ne dozvolite slicne situacije. Na zalost, znamo svi koliko je vrsnjacko nasilje izrazeno i nema saginjanja glave.

Cinjenica je da su vaspitaci preoptereceni, ali to nije izgovor. Gde ima volje ima i nacina. Znam zasto ovo pisem - kod nas u grupi nije jedno vec njih cetvoro je problem. Pa balansiraju. Ima talasanja ( njih je 39 u grupi) ali snalaze se i drze pod kontrolom. Ali to znaci da je u svakom momentu pored nase 3 vaspitacice tu ili upravnica vrtica ili glavna sestra a posete strucnog tima su stalne.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 11:22:30   
MishMash
Lesice, apsolutno se slažem sa tobom. Mi doduše nemamo tim za prevenciju nasilja, ali me niko ne može ubediti da baš ništa ne mogu da preduzmu. Mogu da vrše povećan nadzor nad problematičnim detetom, ako ništa drugo. Čini mi se da je previše zastupljeno to "mi ne možemo ništa tu" ponašanje.

Naučila sam na teži način da treba reagovati odmah i treba reagovati oštro.

< Poruku je uredio MishMash -- 27.1.2017 11:27:49 >


_____________________________

"Live the life you love, love the life you live"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 11:27:08   
gagana83
Naravno da nije izgovor to sto su vaspitacice opterecene.
Evo primer iz Uninog odeljenja. Klinac koji je od pocetka problematican - bije se, nece da pise, nece da radi domaci i ometa nastavu.
Veliki problem i za uciteljicu i za ostalu decu. Nekoliko puta se Una zalila da nije lepo uradila diktat jer ih je on ometao na casu. Pa onda ostala deca njega izbegavaju, npr nece da mu dodaju loptu kad imaju fizicko. On se naljudi pa ih udara. I sve u krug. Razgovori sa pedagogom i psihologom stalno.
Uciteljica je na svakom roditeljskom molila roditelje da imaju razumevanja i da pricaju deci da ne treba da uzvracaju kad ih bije vec da se sklone i da nju obaveste (priznajem, ja prva nisam uvek slusaja uciteljicu vec sam rekla Uni ako ne moze drugacije, neka uzvrati) i da deca ne bi trebala da ga iskljucuju iz igre.
Mic po mic Vuk vise nije najproblematicniji.
Kaze Una pre neki dan kako je uciteljiva bila presrecna kad joj je ucitelj engleskog rekao da je Vuk uradio domaci prvi put.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 21:08:43   
Sanjica26 RR
Nekad vaspitacice ne rese problem. Zatvore oci na tako neke stvari. Moja drugarica je svog sina prebacila u drugi vrtic (,i ako je predskolac) jer one nisu reagovale na njene prituzbe. Konstantno je njeno dete sutirano bilo od strane jednog decaka. Poslednji put je dosao izujedan po ruci. Da napomenem za to vreme one nisu bile u sobi.
Nema veze sa ovim ali meni T stalno prica kako vaspitacice nisu u sobi kad je vreme uzine.
Idu na neki sastanak. Juce je nekom detetu pozlilo i one su ",opet bile na sastanku". To je izgleda prica za decu. Rekla sam T da ako je nekom lose ona bude ta koja ce da ide da ih zove. Kaze da su im zabranile da izlaze iz sobe. Jako se bojim kad tako cujem neke stvari da za to vreme moze da se desi bilo sta, a one nisu tu.user posted image


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 21:29:17   
choopa choops
Sazovi razgovor sa vaspitačicama i roditeljima od te male. Insistiraj. Ako to ne riješi problem, direktor, ministarstvo i td. Reaguj na prvu, ne dozvoli da bude kasno.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Vrsnjacko nasilje
27.1.2017 22:26:55   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Buba Mira
Savetovala sam N da je izbegava, i ona to pokušava, ali kaže da ne vredi jer ona namerno ide za njom i stane joj bukvalno iza leđa i zeza je. Tako po ceo dan ova beži po sobi a mala je prati, dok jednom N nije poludela i gurnula je, pa je N završila u kazni. Zato sad ćuti i trpi da ne bi opet išla u kaznu. N mi kaže da svaki put uredno prijavi tu malu, ali ta mala samo dobije opomenu i posle 5 min opet po starom. I ja sam razgovarala sa vaspitačicama i tražila da reaguju, kao hoće, nema problema, ali N se i dalje žali. Između redova su mi rekle da ne znaju šta sa tom malom da rade jer ne vreai ništa, pa su pustili.


Moja drugarica je imala identičan problem, samo su u pitanju dečaci. Njenog sina je tako maltretirao drugi dečak. 2 godine je njen sin dolazio kući plačući i žalio se da ga taj dečak, B maltretira na razne načine. Stane iza njega, gurne ga i onda mu vikne "Pazi, što ne gledaš gde ideš" Udara ga po zadnjici i viče "Kaka, kaka". Podmeće nogu. Gurne ga sa bicikla. Ismeva ga. Stane iza njega pa mu šapuće gadosti. Čupka ga za kosu, uvo, čačka ga po glavi, radi svašta da bi ga izazvao i da ga udari i posle naravno nije on kriv jer nije on prvi udario, njega su udarili. I ja sam imala prilike da vidim šta radi, jednom sam se i izvikala na njega, sve mame su čule samo njegova "nije". Pravi se gluva. Isti problem, njegova majka njemu uopšte nije autoritet, ne zna sa njim. Vaspitačica je svesna kakav je ali ni ona kao ne može sa njim. Kad ga pošalje u kaznu dečak vrišti, urla, baca se, svo vreme koliko je u kazni i to toliko ometa a i užasava ostalu decu da ga više ni ne kažnjava. I drugarica se žalila, zvali su roditelje na razgovor, psiholog i pedagog ga posmatraju. Kažu da je napredovao od prošle godine ali ipak ije i dalje problematičan. Drugarica je na kraju prebacila svog sina u drugu grupu.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Vrsnjacko nasilje
2.3.2017 15:26:26   
emicaa
Od zaove mala je pocela tuci Teodoru,opet ju je jutros tukla,zaovin sin je bio tu i zaustavio je.Problem je sto Stasija stvarno nije takva,ona je to vidjela od brata.On nju tuce ako mu nesto nije po volji.Meni je zao Dore jer se ne brani,danas sam joj rekla da joj vrati.Neka ne pocinje prva ali da vratit smije.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Vrsnjacko nasilje
2.3.2017 16:03:52   
Sanjica26 RR
Emice, sta ces drugo i da joj kazes. Kod nas se desava kad se vidimo sa nekim kucnim prijateljima, njihov sin redovno prodje i udara Sofiju. Sofija mu ne vraca, jer nismo imali te situacija. Prosli put kad ju je udario Sofi je dosla da nam se pozali. Njegova majka je prokomentarisala kako se ona odmah zali. Jok cutace. Pritom on ima godinu i po.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Vrsnjacko nasilje
2.3.2017 16:08:32   
IvanaSK RR
Svašta, cuj, odmah se zali. Pa, naravno da ce se žaliti.
Znam da sad po školama, vrticima pricaju da se ne vraca kad te neko udari ali sam Stefanu uvek govorila da vrati ako ga neko udari.
Svako dete je razlicito, ali moje mišljenje je da ne trebaju drugima dozvoliti da ih maltretiraju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Vrsnjacko nasilje
2.3.2017 16:11:25   
Sanjica26 RR
Ivana, upravo je to politika skolstva da se ne vraca. user posted image
Sofi se bas plasi tog dečaka. Bezi od njega.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Vrsnjacko nasilje
2.3.2017 22:09:00   
emicaa
Ma reci joj jos 100 puta da vrati ako treba ali necu da pusta da je tuce.Ja nisam nikad dala na sebe,uvijek sam bila najmanja ali sam se uvijek branila.E ima da i nju naucim

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Vrsnjacko nasilje
2.3.2017 22:36:31   
IvanaSK RR
Sanjice, razumem to sa jedne strane, ali sa druge ce opet biti takve dece, dzabe sve.
Kad bi Sofi udarila malo jace tog decaka, nebi je vise ni dirao.
Emice, reci i ti Dori.
P. S. Al sam bezobrazna user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Vrsnjacko nasilje
3.3.2017 10:11:13   
emicaa
Ivana jutros vidim i da ju je ogrebala iznad obrve.I opet sam joj rekla vrati.Imas ruke iskoristi ih.Mozda nisam u pravu ali me treba ni stajati i pustati da je tuce.Jos Stasija je dosta krupnija od Dore

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Vrsnjacko nasilje
3.3.2017 10:21:38   
Sanjica26 RR
Ivana, kad bi ona htela. Ma, kakvi. Sreca ne vidjamo se cesto. Nisam bila tu kad je ona tocrekla Sofiji. Bio je mm inace bih rekla dw treba da se pozali kad je neko dira. Ja sam joj rekla da prijavi kad je neko gura i udara.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Vrsnjacko nasilje
3.3.2017 12:27:23   
dijana1*
Emice citala sam negde da detetu uopste ne pomazemo tako sto cemo reci "vrati" . Dete se plasi, zali se roditelju, a roditelj ga savetuje da dete uradi nesto sto nesme. Tako da pokusaj na drugi nacin da pridjes Dori ali da je naucis da se brani. U njenom slucaju mozda treba dosta razgovora da bi je ohrabrila.Nisu sva deca ista.
I kod nas u skoli vazi pravilo nesmes da se branis i moras da cutis. Uciteljici sam rekla otvoreno da od toga nema nista jer ja 6 godina svoje dete ucim ne smes nikoga da diras ali ne smes da dozvolis da te neko tuce.
Za sada sto ja znam u skoli su ga deca oborila na pod i jedna devojcica trljala koru od banane po glavi, uciteljica je jednom njemu rekla da podeli knjige a jedan decak je pokusao da nu uzme te knjige i kada je Vuk rekao nemoj ovaj ga je poceo daviti. Zamislite samo da je Vuk cutao i pustio da ga ovaj davi. Ko da ga spasi? Helena i Sofija ga non stop zadirkuju, golicaju, stipkaju i Sofija govori da je on najgori.
Rekla sam uciteljici ovo je vrsnjacko nasilje molim vas ragujte. Njoj je smetalo sto se Vuk branio psovkama ali sam rekla e kada prestanu da ga diraju on nece ni psovati. Sada je vec malo bolje cini mi se.
A pre neki dan jedna mama se zalila na Vuka da je on emotivno povredio njeno dete zato sto mu je rekao nesto za patafno. Tipa ruzne su mi ili mi se ne svidja boja, ili bebece su..... nesto na tom nivou. Ostala sam u soku. Ovo mi je vec preterivanje. Ne treba decu drzati ni pod staklenim zvonom.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Vrsnjacko nasilje
3.3.2017 13:25:13   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Sanjice, razumem to sa jedne strane, ali sa druge ce opet biti takve dece, dzabe sve.
Kad bi Sofi udarila malo jace tog decaka, nebi je vise ni dirao.
Emice, reci i ti Dori.
P. S. Al sam bezobrazna user posted image


Nisi bezobrazna nego si realna.
Ja sam uvek vracala, nisam ostajala duzna, nema veze, musko-zensko. U osnovnoj me je maltretirao jedan decak iz razreda, vise je to bilo da me laktuje, pocupa, valjda sam mu se svidjala, ali mene je to izludjivalo, dok mu nisam razbila nos, nije se smirio, posle, druga prica user posted image
I da ucicu svoje dete da nikad ne udara, ali da ume da vrati ako ga napadnu.
Emice, a sto ne ocitas zaovi malo lekciju, onako kulturno.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Vrsnjacko nasilje
3.3.2017 14:31:39   
emicaa
Misu sta da joj kazem,njoj da smeta nebi dala Andreju da tuce Stasiju,zato i ona tuce Doru jer misli da ce tako dobiti ono sto je naumila.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Vrsnjacko nasilje
3.3.2017 16:28:18   
mati
Emice, izbori se za tvoje dete, ptvoreno joj kazi, pa makar se naljutila. Ja vala znam da viknem strasno po tudju decu, ako sam videla da moji nisu prvi udarili i da ne vracaju. I to me uzasno nervira kad majke gledaju, smeskaju se i ne reaguju.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here