|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
29.8.2014 12:18:06   
branki*
boza od ponedeljka prelazi u stariju grupu,tj.mladju vaspitnu.do sad je bio u starijoj jaslenoj.ima ih 22 na spisku.kazu da su vaspitacice ok bas i da puno rade sa decom.to mi odgovara bas.i ove su bile jako fine,moram da im uzmem neku sitnicu kao zahvalnost..
videcemo kako ce se uklopiti u novoj sredini,nadam se da nece biti problema nekih vecih.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
16.9.2014 11:19:10   
branki*

IZVORNA PORUKA: mumi09

Pa evo npr. jelovnika za ovu nedelju, iako ovo nije nasa predskolska ustanova jelovnik nam je isti user posted image
Vrtic odlican, dete uvek jede sve obroke, jos trazi da uzmem receptuser posted image
Vaspitacicama sam posebno zadovoljna, jedino sto ih je 29 u grupi ali dobro. Priredbe , pesmice, svaki dan nesto novo.




IZVORNA PORUKA: mumi09

http://11april-nbgd.edu.rs/2014/09/12/5011/



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
26.9.2014 18:33:56   
zeksi
Moram da pohvalim nas vrtic, Jovan i ja smo prezadovoljni. On se odlicno uklopio u novu grupu jer je presao uz jaslica u stariju grupu.
Meni se narocito dopada odnos prema njemu, jer je on slabovido dete. Juce su me zvali na razgovor sa psihologom, pedagogom i logopedom. Verujte ja sam ovo jedva docekala jer me je jako zanimalo njihovo strucno misljenje o Jovanu i o tome kako se uklapa u grupu. One su odusevljene sa njim, jer je on jako komunikativan, nimalo nije stidljiv, zapamtio je imena sve dece, vaspitaca pa cak i ove tri zenice, zatim ucestvuje u igri, peva, plese i radi sve sto i druga deca, jedino je nesiguran u prostoru, sto je i normalno zbog njegovog loseg vida.
Zenice su divne, spremaju za njega individualni plan, jer je njemu potreban dodatni rad da mu se pomogne u razvoju svih ostalih cula. Pomazu mi i oko toga da nam interresorna komisija odobri boravak u senzornoj sobi, sto nam je jako, jako vazno.
Posebno mi je drago sto vidim da se one bas trude i imaju zelju i volju da rade sa Jovanom, iako im je ovo prvo slabovido dete otkad je pocela inkuluzija.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
30.9.2014 0:16:42   
mati
Danas sam saznala da ih kod nas u grupi ima 37 na spisku... Previse za jednog vaspitaca.
Inace ja sam zadovoljna sadasnjim vaspitacicama. Bas se trude . Na roditeljskom smo se dogovorili da im napravimu kutak za glumu pa ce svako da donese ponesto da se deca maskiraju...
A mm sam prijavila da napravi civiluk. Jadan nema pojma. I pre neki dan sretnem vaspitacicu , ona kaze da bi najbolje bilo da odnesem stender... Kako li ce ga mm napraviti. Ako mi je kad se izlicem

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
1.10.2014 21:02:39   
jance
ja sam trazila temu za pozitivu ali moz i ovde. hocu samo da kazem da VOLIM nas vrtic i vlasnike naseg vrtica. stvarno su ekstra ljudi, svaka im cast!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
1.10.2014 23:15:30   
bubulence
jance u koji vrtic su krenuli klinci?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
2.10.2014 10:52:29   
jance
Sundjer bob i Patrik u Cvecarskoj. jako sam zadovoljna. samo da se ovo sa subvencijama istera konacno. srce ce mi puci budem li morala da ih povucem odatle

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
2.10.2014 12:59:39   
eleona
Prvo, sve da vas pozdravim, nova sam na forumu :-)
Mladja kćerka je u državnom vrtiću, uglavnom smo zadovoljni. Jedina mana je sto su mešovite grupe, obzirom na kapacitet našeg vrtića.
Vaspitači su divni, hrana takodje, moje dete sa radošću dočeka svako jutro i odlazak u isti

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
30.11.2014 0:00:01   
mati
Imali smo roditeljski povodom paketica i bas sam se razocarala. Novim zakonom o javnim nabavkama nesto zapetljali pa nece biti paketica preko vrtica. Nude nam neke knjige koje ce ostati u vrticu. Ma deca hoce paketic, da se raduju...
Dogovorili smo se da bar decica imaju zurku, tortu , grickalice sokice ...
Ja sam jos malo zakasnila, samo par min (ovaj mali nije hteo da ostane sa bakom), a oni vec uveliko raspravljaju o tucama. Ko je ogreban, ko je koga upisao... Ispadosmo najgora grupa.
Ja sam rekla Mati da ako ga neko prvi udari slobodno uzvrati, a on nece. Kaze " ja kad neko podje da bije Veljka(to mu je najbolji drug) kazem Stoj, nemoj da bijes, i on vise ne bije , poslusa me". Al sam i ja neki roditelj, dete mi pametnije od mene.user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu eleona)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 20:44:21   
bubulence
moj problem:
Ema je pre par dana krenula u vrtic. vrtic kao vrtic je nov potpuno, lep, ima dve grupice, jedna od 14oro dece (Emina grupa ) i od 16oro dece. problem je sto od tih 14 , bar 10 je od dve do dve ipo godine. deca koja nose pelene i portikle, koja jedva da pricaju a Ema uveliko pise. ogromna je razlika, dosadni su joj, i nema paznju vaspitacica (koje su inace ok) jer one moraju da obracaju paznju na drugu decu a Ema im je super jer je skroz samostlna. plasim se da ce da nazaduje ovde jer realno, njoj treba da u vrticu nesto uci, a sa ovom decom tek treba da se uci da pricaju, ne znaju boje, ne znaju da drze olovke itd... ona boje zna i na srpskom i na Engleskom, pise cirilicu bez problema (osim slova dj i dz)... i sta sada da radim?

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 20:49:33   
Misha i Ljisha
a nemaju mmladju i stariju grupu?

Bas bezveze.. Mi imamo mesovitu mladju i mesovitu stariji i predskolsko ovde u selu. Sasvim dovoljno.
U jaslice tj mesovitu mladju idu deca do 3 u mesovitu stariju idu deca do 5 i predskolsko 6 mislim to je to manje vise. D ce preci u stariju grupu sa dve i po godine tj malo jace jer je rodjena u januaru. Ali tako je otprilike

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 20:53:08   
bubulence
ima u drugom vrticu, u ovom samo te dve grupice... ne znam da li da trazim da je prebace u taj drugi... ovde mi jedino odgovara sto imam manje od 5 min laganog hoda do vrtica, ostalo mi je sve bzvz...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 20:53:55   
Misha i Ljisha
cekaj ona je u srednjoj? Znaci npr moja D bi sa njom bila naredne godine ne? To bas ovako kako pisem?
Znas kako moja D ne nosi pelene, pravilno drzi olovki, ne zna mnogo da zbori ali zna zutu boju i plavuuser posted image . Salim se. ehehhe...Ne mora da znaci da ce joj biti dosadno cekaj. Pa Novak koji je naunio 4 god se jako lepo igra sa mojom Dunjom. Al bas bas lepo.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 20:57:22   
bubulence
ali Ljiso drugo je igranje kod kuce. igra se i Ema sa sestricom od dve godine. ali u vrticu treba nesto i da uce. a ne moze ona sada da uci ‘tasi tasi tanane‘... dok su deca u njenoj grupi od prilike bas za to...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:01:45   
Misha i Ljisha
ja sad htedoh da ti napisem cekaj. Neki psihilozi tvrde da su mesovite grupe idealne. Mladja deca uce od starije, starija deca poducavaju mladju. doduse bas ih je dosta mladjih sto kazes. U pravu si nije isto dete od dve i 4 naravno da nije. Ne znam kako su organizovane vaspitacice i rad sa decom. Sve to mislim od njih zavisi. Npr mozda to bude sjajno za tvoju Emu jer ce biti veliki VODJAuser posted image , pomagace malcima ucice ih i td, a opet sto ti kazes mozes joj biti i preterano dosadno.
Kazem zavisi od vaspitacica.
A taj drugi vrtic jel ti jako daleko? Hoces li ti morati da je vodis u vrtic? Mislim jer treba uskoro da se porodis pa zato pitam? Kome je sta usput daleko blizu zgodnije nezgodnije i td

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:06:41   
Olga75
Marija ide u mesovitu grupu od samog pocetka ima i mladjih i starijih od nje . Sad je predskolac i i dalje je grupa mesovita i npr postoji decak koji cita i pise i latinicu i cirilicu ( i on je predskolac ) , ne mora da znaci da ce nazadovati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:07:43   
Maslacak15
Ja razmisljam slicno kao Ljisa. Vrtic je prvenstveno vazan kao socioloska interakcija. Ja sam iskreno bas bila protiv kad su napravili nove grupe u leto 2013 i starijeg sina tada 19 meseci spakovali u grupu sa 2011 i 2010 godistem. A rodjen je 15. decembra 2011. To znaci da je dobar deo dece bio godinu ipo pa i blizu dve stariji od njega sto je u tom uzrastu uzasno mnogo. On se na krjau super snasao ali ja se i dalje ponekad brinem da mu ne ostanu frustracije kao najmladjem. Jel sigurno ne moze da parira 2010. om godistu kako treba. Koliko god bio napredan i pametan...

ni ja ne verujem da ce nazadovati, ali naravno ako ti je to jako bitno promeni vrtic.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 27.1.2015 21:08:54 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:08:49   
bubulence
nije mi nesto daleko ni taj drugi. samo mi je ovaj sada bar za prvih mesec dana idealan. ali dobro , i ako bih trazila premestaj, ne bi to bilo vec sutra.
Ema je vodja svakako, takva je, i sa mladjom i sa starijom decom. ne brinem za to. ali evo primera, E uzme kolica i bebu da voza, dolazi decak i hoce da uzme, ona ne da, vaspitacica kaze ajde daj Stefanu da ne place. ona njemu da lutku. uzme neku slagalicu i slaze, dolaze druga dva decaka i sruse, vaspitacica kaze nema veze oni su mali, ne znaju... uzme one kockice da pravi kucu u tom trenutku devojcica pocinje da place jer bas hoce kocke i to da se igra sama, E je pogleda i pusti je.. ali sta ona dete da radi...da sedne u cosak i ceka jer su oni mali i ne znaju a ona je velika i treba da ih razume...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:13:29   
bubulence
da ima bar 5oro dece njenog uzrasta ne bi mi bilo strasno, ovako eto, 10ak tih malenih, jedna devojcica romkinja (to mi ni najmanje ne smeta) koja je blizu Eme, ali ona ne prica i samo sedi. i jedan decak oko 3 god, koji je upisan ali nece kretati do leta... i nemam pojma ko je cetrnaesti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:14:25   
Misha i Ljisha
pa nije ok vasppitacica. Mislim ne znam. Nisam vaspitac da znam kako se treba ponasati u takvim situacijama. Ja znam da se igracka sklanjaju od dece ako se svadjaju deca oko neke igracke. Npr bas kolica. Uzme jedno dete kolica, drugo hoce isto. Nastane svadja. Vaspitacica treba da oduzme kolica. Koliko sam ja shvatila. NE? Mozda nisam u pravu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:26:06   
Maslacak15
pa dobro ali ne znamo da li je tako stalno ili je to bio jedan niz dogadjaja. Jel to emin prikaz sta se dogodilo? Mislim sve je to jako korisno. I ako je tek sad krenula u vrtic za nju vrlo novo. I sad znam ja da je tebi kao majki neprijatno jel i ona je mala i ima pravo da se igra, ali mozda je sad popustila ali ce sledeci put nauciti da se buni. Da se razumemo ne pravdam vaspitacicu, sve to zavisi i od vaspitacice a i od situacije. Eto ja nekad kad se moji otimaju kazem pusti mu on je mali, a nekad pustim da stariji odme mladjem nekad pustim obrnuto. Cisto, to je zivot. I zivot je pun nepravdi i moraju da nauce da se suocavaju sa situacijama. Dokle god je u normalnim okvirima. To naravno ne znaci da podrzavam da oni nju sustematski zapostavljaju i da ona ne treba da se igra ali mislim je je nova sredina izazov i da i slicne situacije mogu da joj pomognu da sazri i izradi se kao licnost. I to je skola.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 27.1.2015 21:27:06 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:27:54   
bubulence
mozda ce kasnije tako i da rade , kada se deca priviknu. mozda se sada trude da olaksaju toj deci privikavanje, Emi je ok jer je ona isla ranije u NS u vrtic pa joj ovo nije novo kao njima... ne znam... sacekacu jos par dana pa cu videti...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:31:39   
Maslacak15
da dodam sto sam starija to vise uvidjam da je umece medjuljudskih odnosa izuzetno vazno za uspeh u zivotu, to mislim na posao mozda cak podjednako kao i strucno znanje. Mozda sam pod utiskom svakodnevnice, ali verujte mi treba znati kad ocutati kad reci, kad popustiti kad se braniti.... Neki smatraju da je to posebna vrsta inteligencije takozvana emotivna inteligencija. I ja mislim da se te stvari razvijaju vec kroz upoznavanje druge dece u vrticu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:33:08   
bubulence
Maslacak tada sam i ja bila sa njima u sobi. to je bilo juce a od danas su sami...
ne znam, videcemo...
jedino sto mi je bilo bas drago jeste sto Ema sa tom devojcicom koja ne prica pokusava da kominicira, sto joj dodaje igracke, pokazuje joj sta i kako .. malecka i dalje uglavnom ne reaguje ali kaze mi danas njena mama da je jutros plakala jer nije htela u vrtic dok joj mama nije rekla da ce se E sigurno opet igrati sa njom... i ona se Emi smeska, gleda je ... mozda ce se i opustiti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kakav je vrtić (jaslice) u koje vaše dete
27.1.2015 21:34:19   
Misha i Ljisha
da mozda si u pravu zato sto je u toku adaptacija. Pa dobro. Sto kaze Maslacak i to je "skola" i njoj za nauk. Ali ako se to sto kaze Maslacak tako stalno nastavi i nju zapostavljaju naravno da treba da menjas. Ostavi je sto kazes bar prvih mesec dana, lupam za dve nedelje ces vec videti kako je ako se nista ne menja i ako je Emi bezveze podneses zahtev za premestaj i kraj i to ce taman biti to jos dve nedelje i kraj

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here