|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
26.3.2010 17:28:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83


I jos,nesto-beba NE MORA da popije onu meru koja pise na kutiji adaptiranog mleka.




Slažem se.


IZVORNA PORUKA: Alexx RR


E, da, a u kom položaju dajete bebi flašicu?




Kad je bio baš mali, položaj hranjenja na flašicu i položaj za sisanje jako malo su se razlikovali.  (sedeći sam dojila)


(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dohrana
26.3.2010 17:31:53   
Anoniman
Ljudi moji,Stefan nikada nije popio onoliko koliko pise za njegov uzrast na kutiji!Uvek popije puno manje!Dnevni obrok ad mleka mu je 100-130ml i to na tri sata otprilike!A ako je kasica u pitanju do 150ml max!Svi su razliciti,tako da tu nema nista cudno...jedino vecernji obrok mleka ponekad bude malkice veci i sa time je miran do jutra-140 ml user posted image

< Poruku je uredio Jos malo pa mamica -- 26.3.2010 17:32:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dohrana
26.3.2010 18:28:43   
Trcosava
Alex meni Ana sada pije Novalac (1) i da znaš da sam milion ljudi pitala oko količine i na kraju lepo idem po svom - kad vidim da joj je malo - tj da ne može da izdrži 4 sata povećaću joj. Ona meni zadnjih recimo 2 meseca stoji na 150 ml
Po tabeli Ana bi trebala sada da pije od 180-210!!! NE pada mi na pamet da je klukam k'o gusku da bi bila po tabeli, sa ovim mojim razmišlanjem je za 15 dana nagurala  500gr

Gledaj po svom, ako je gladan kukaće. I sa tih 150 ona mi spava od nekih 22 pa do 8-8.30 ujutru.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dohrana
26.3.2010 18:47:51   
*Alexx*
Hvala, drage moje! user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dohrana
26.3.2010 19:22:32   
marince1
Slazem se da ne mora da bude po tablicama.
A trebace mu vreme da se navikne na ad mleko,i to recimo nekih nedelju dana.



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dohrana
26.3.2010 19:25:40   
majka mara

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Alex meni Ana sada pije Novalac (1) i da znaš da sam milion ljudi pitala oko količine i na kraju lepo idem po svom - kad vidim da joj je malo - tj da ne može da izdrži 4 sata povećaću joj. Ona meni zadnjih recimo 2 meseca stoji na 150 ml
Po tabeli Ana bi trebala sada da pije od 180-210!!! NE pada mi na pamet da je klukam k'o gusku da bi bila po tabeli, sa ovim mojim razmišlanjem je za 15 dana nagurala  500gr

Gledaj po svom, ako je gladan kukaće. I sa tih 150 ona mi spava od nekih 22 pa do 8-8.30 ujutru.



a zasto `da izdrzi` 4h,ja svog malog isto hranim novalakom,samo sto on meni jede na 3h preko dana,celu noc prespava,uvek sam davala po kutiji,kad je imao 4.5m stao je na 180ml i sad pije toliko.sad samo menjam mlecene za vocne obroke i pirinac u isto vreme i uvek sam mu nudila kad prodje 3h ako hoce da pije,nekad nece sve da popije,nekad hoce
dobro mislim da je za uzrast tvoje bebe dovoljno 150ml

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dohrana
26.3.2010 19:28:22   
majka mara

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Alex meni Ana sada pije Novalac (1) i da znaš da sam milion ljudi pitala oko količine i na kraju lepo idem po svom - kad vidim da joj je malo - tj da ne može da izdrži 4 sata povećaću joj. Ona meni zadnjih recimo 2 meseca stoji na 150 ml
Po tabeli Ana bi trebala sada da pije od 180-210!!! NE pada mi na pamet da je klukam k'o gusku da bi bila po tabeli, sa ovim mojim razmišlanjem je za 15 dana nagurala  500gr

Gledaj po svom, ako je gladan kukaće. I sa tih 150 ona mi spava od nekih 22 pa do 8-8.30 ujutru.



znaci tvoja beba za 13h jede samo 3x uh
nemoj da se ljutis,a koliko ti puta jedes za 13h
a sto nisi pitala nutricionistu ili pedijatra,ako ti se vec varijanta sa kutije nedopada?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dohrana
27.3.2010 14:40:41   
jovana13
imam jedno pitanje za vas... bebu dohranjujem(nestle nan) i na kutiji pise da za njen uzrast(mesec dana) treba da ima 5 obroka od 150ml. otprilike na svaka 3 sata trazi da jede dam joj da sisa koliko imam i posle toga pojede 120ml vestackog. da li smem da joj dam vise od 5 obroka vestacke jer trazi ili ne smem?

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dohrana
27.3.2010 15:02:42   
engimengi
IZVORNA PORUKA: jovana13

imam jedno pitanje za vas... bebu dohranjujem(nestle nan) i na kutiji pise da za njen uzrast(mesec dana) treba da ima 5 obroka od 150ml. otprilike na svaka 3 sata trazi da jede dam joj da sisa koliko imam i posle toga pojede 120ml vestackog. da li smem da joj dam vise od 5 obroka vestacke jer trazi ili ne smem?


Jovana,ja mojima dajem vise i češće nego sto pise za nas uzrast i sve je ok,lepo napreduju!!


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dohrana
27.3.2010 15:13:14   
jovana13
engimengi hvala puno!!! user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dohrana
14.4.2010 12:49:20   
engimengi
Devojke,bas sam u problemuuser posted image Ova moja deca izgleda vise ne vole humanu!!Dal je moguće da ima se vise ne svidja!?Filip vec dva dana mnoogo slabo jede..jedva mu naguram 70ml i to sve uz plakanje i jadnicko je sav tuzan,a i mnogo je malo dodao ovih dana..I obojica imaju jako tvrdu stolicu,samo se stiskaju i mučeuser posted image user posted image
Vodiću ih kod pedijatra sigurno,al sam htela da vam se pozalim baš se brinemuser posted image


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dohrana
14.4.2010 13:33:07   
usamljena
Je li moguce da si negde drugo kupila? Gde inace ne kupujes? Nama se zna desiti da kupimo na razlicitim mestima i onda user posted image odbija da jede

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dohrana
14.4.2010 13:37:39   
usamljena
IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: jovana13

imam jedno pitanje za vas... bebu dohranjujem(nestle nan) i na kutiji pise da za njen uzrast(mesec dana) treba da ima 5 obroka od 150ml. otprilike na svaka 3 sata trazi da jede dam joj da sisa koliko imam i posle toga pojede 120ml vestackog. da li smem da joj dam vise od 5 obroka vestacke jer trazi ili ne smem?


Jovana,ja mojima dajem vise i češće nego sto pise za nas uzrast i sve je ok,lepo napreduju!!



I ja sam davala kad sam mislila da hoce jos, ono sto pise na kutiji ni sada mi nije neko merilo. Npr, pise da treba piti 2x210 a moja user posted image pije 5 puta na dan, manje od 210. Jede 2x 90 ml, 1x 150, 1x 180 i 1x210


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dohrana
14.4.2010 14:29:15   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: engimengi

Devojke,bas sam u problemuuser posted image Ova moja deca izgleda vise ne vole humanu!!Dal je moguće da ima se vise ne svidja!?Filip vec dva dana mnoogo slabo jede..jedva mu naguram 70ml i to sve uz plakanje i jadnicko je sav tuzan,a i mnogo je malo dodao ovih dana..I obojica imaju jako tvrdu stolicu,samo se stiskaju i mučeuser posted image user posted image
Vodiću ih kod pedijatra sigurno,al sam htela da vam se pozalim baš se brinemuser posted image



Andrej je tako, prvih mesec dana, imao užasno tvrdu stolicu od Humane. Mi smo promenili mleko na Aptamil i posle je bilo sve OK. E, sad, vrlo brzo sam ja prešla samo na dojenje. Sada, više nemam dovoljno svog mleka, pa mu dajem Novalac. To mi je preporučila pedjatar i sasvim je OK.
Naravno, vidi sa pedijatrom šta da radiš.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dohrana
8.5.2010 14:42:10   
buhla
Mi koristimo Aptamil... uglavnom su to 1-2 obbroka u roku od 24h, kad meni ne nadodje mleko, jer nekad siki na 2 sata, a nekad na 4.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dohrana
9.5.2010 11:20:42   
buhla
jedno pitanje... koliko moze AD mleko napravljeno da stoji u onoj termos torbi? posto planiramo da idemo i u neke duuuge izlaske, nisam pametna, da li da pravim mleko pa stavim u termos ili da nosim odvojeno vodu i AD pa da muckam.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dohrana
9.5.2010 11:22:49   
*Alexx*
Mislim da je pametnije odvojeno. Ja bih se stalno pitala da li je mleko OK - ne daj Bože da se pokvari user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dohrana
9.5.2010 11:26:33   
AtenA
ja nosim odvojeno,u jednu flasicu odmerim ad mleko a u drugu toplu vodu!tako mi je sigurnije,i kada dodje vreme njupaja samo sipam vodu,promuckam i klopa je spremna,nema staha da se nije mozda pokvarilo

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dohrana
9.5.2010 11:43:41   
buhla
hvala! tako cu i da uradim user posted image idemo sad malo u setnju

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dohrana
17.5.2010 0:18:57   
engimengi
Na pocetku smo pili humanu i mnogo ih je mucio stomak,pa smo presli na aptamil i stomak se sredio al nisu dodavali na tezini,sad piju novalac  i on je super,al Danilo trazi da jede na dva sata!!user posted image Kao mali bebac...i ne moze da popije vise od 100ml!A noću ladno spava4, 5 sati i nije gladan!Kako da ga nateram da jede vise,dal je ovo mleko toliko slabije il je on drcna beba, stvarno neznam!?Filip je vec prica za drugu temu...user posted image

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dohrana
20.5.2010 9:36:40   
prase
Hajde mala pomoc za mene koja sam sve pozaboravljala i moju kumu koja je pocela da hrani bebu iskljucivo AD mlekom...

Oni koriste Nestle NAN AD mleko, koje sam i ja koristila kao dopunu dojenju sa Urosem i nismo imali nikakvih problema. Kako je on rastao, tako je manje procentualno zastupljeno bilo to koliko siki, a vise AD mleko - cini mi se da je tako, jer je poceo da premasuje meru predvidjenu za uzrast. No, nikada mu nisam davala vise od 30ml+ na ono sto mu sleduje po tabeli, mozda u par navrata samo jesam po 60ml+ cisto da probam da li je vreme... i uvek smo to nesto malo vise razblazivali, da kvantitet bude veci, ali kvalitet tu negde.

Elem, prase koje je rodila moja kuma jede bezmalo duplo vise nego sto treba te hrane. I to ne zato sto ima 3 obroka dnevno umesto 6, nego jednostavno njima jedna kutija traje dan-dan i po, a meni je trajala 2 i po dana u tako malom uzrastu... I sad, nasao se neko da im posavetuje da joj prave koncentrovaniji rastvor, sto je potpuno suprotno mojoj logici, ja sam Urosu uvaljivala vodu na razne nacine jer se inace to AD mleko teze vari nego majcino user posted image

Sada misle da menjaju mleko, mada ne znam sta misle time da postignu, nece naci neko kaloricnije - osim ako su dovoljno ludi da predju npr. na Nestle NAN 2 (6m+)?!

Saveti? Misljenja? Sve je dobrodoslo... Hvala...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dohrana
20.5.2010 9:48:03   
*Alexx*
Broj i količina obroka na flašicu, a ima i tvoj post da si mu razblaživala user posted image
Ja bih pokušala da razblažim, pa videla kako dete reaguje user posted image

Eh, da i verovatno bih probala sa promenom mleka. Ja sam baš zadovoljna Novalacom. Po kutiji piše 210ml, ja napravim 240ml i Andrej to sve popije. Ali mu ne pravim više, a vidim da mu i ne treba, pošto je sit tri sata posle toga (i celu noć).


< Poruku je uredio Alexx RR -- 20.5.2010 9:49:26 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dohrana
21.5.2010 15:20:44   
lelic
da i ja napisem svoje misljenje ja bebi dajem od3 dana aptamil mlijeko prvo,, pre aptamil,, sad aptamil 1 mali sad 5 febuara puni 4 mjeseca nije nikako imao grceve pravo napreduje i dajem mu kolko god hoce da pije.od pocetka nisam gledala na mjeru jer nije mu bilo dovoljno kolko pise zato slobodno mozete davat kolko zeli beba.pokusala sam mu davat aptamil griz al nece da jede nezna pa cu jos malo pricekat dok ne bude spreman eto moje drage toliko od mene

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dohrana
21.5.2010 15:27:21   
marince1
I ja sam na pocetku koristila nan,ali sam presla na Humanu.
Ona mi je nekako ''''jaca''''(to nije razlog prelaska),odnosnu za isti uzrast je preporucena manja kolicina nego nan-a.
Savet-nemamuser posted image

Mada ja nebih pravila koncentrovaniji rastvor...


< Poruku je uredio marince -- 21.5.2010 15:28:02 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dohrana
21.5.2010 16:02:18   
lelic
ja napunim termos bocu da je toplo onoliko kolko moze odma da pije i posebno nosim mlijeko u kutiji i kad hoce da jede lijepo naspem u flasu promuckam i to je to svakako nesmije se dugo drzat napravljena flasa to kvari bebin stomak ma da me samo vidite ja znam na sred ulice pravit flasu mali nece da ceka ni minut i uvjek ima frisku hranu

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here