|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
26.5.2010 13:13:00   
mejra81
Ko ne zna ja sam imala muke sa mojim piletom(bolje reci kokom) koja je izelica samo takva...
Nista joj nije bilo dovoljno za sitost....Povecala sam joj vecernji obrok za 30ml a izmedju sam davala sokice razblazene sa vodom....Toliko da je slatko i da hoce da pije....Jedva sam prezivela,to je bila konstantna nervoza....(njena a i moja)...Sa 4 meseca sam joj dala milupine pirincane pahuljice koje je mogla da pije samo ujutru,uvece nema sanse,ni sad mi nije jasno sto..user posted image  Drala se ko luda i nije htela da vuce(iz flasice) a ujutru bez problema...Posle nedelju dana sam presla na kasice....

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dohrana
26.5.2010 13:23:57   
buhla
mejra... ti njoj dajes samo dohranu ili je to dodatak uz tvoje mleko? nisam u toku!

p.s. ja sam uspela da izbacim dohranu, tako da sad samo siki user posted image


< Poruku je uredio buhla -- 26.5.2010 13:25:46 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dohrana
26.5.2010 13:27:52   
mejra81
Sa tri meseca je prestala da sisa i od tad je samo na dohrani(bila do skoro)...
Pre toga je bila u kombinaciji,moje mleko i ad...
Ja sam se izmuzala satima a nije mi bas nesto toliko nadolazilo koliko je ona mogla da pojede a i sporo za nju....
Na kraju je sama pocela da odbija,ja sam mislila da je zbog flasice,medjutim kad sam probala moje mleko bilo je kiselo....

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dohrana
26.5.2010 13:31:23   
*Alexx*
Mejra... Ne sekiraj se, sad je to sve OK user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dohrana
29.5.2010 20:59:26   
Pilence81
Drage moje molim vas da mi preporucite koje adaptirano mleko da dajem bebici od 20 dana ?
Pije Bebelac 1 ali joj izgleda ne prija uopste,pa sam bas u nedoumici koje da joj adaptirano mleko uzimamuser posted image PS.Ima grcice i to nas dodatno muciuser posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dohrana
29.5.2010 21:05:02   
*Alexx*
Ja sam prezadovoljna Novalacom. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dohrana
29.5.2010 21:14:04   
buhla
Mi smo u pocetku, dok nisam imala dovoljno mleka, koristili Aptamil i nije mu smetao, niti je imao grcice.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dohrana
29.5.2010 21:18:22   
Dora
Ja sam koristila nestle NAN 1, pa 2, i tako dalje, čak i nestle junior od 1-2 god. Imaš taj NAN i protiv grčeva, pitaj u apoteciuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dohrana
30.5.2010 1:50:04   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Pilence81

Drage moje molim vas da mi preporucite koje adaptirano mleko da dajem bebici od 20 dana ?
Pije Bebelac 1 ali joj izgleda ne prija uopste,pa sam bas u nedoumici koje da joj adaptirano mleko uzimamuser posted image PS.Ima grcice i to nas dodatno muciuser posted image


Novalac protiv grceva! Nama je bio spas!

Hvala Jeco RR jos jednomuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dohrana
30.5.2010 13:31:12   
liliana
Aptamil (običan), a može i Aptamil - Komfort (on je , kao, protiv grčeva, mada je mojoj bebi više odgovarao običan-lakše je kakila)

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dohrana
30.5.2010 14:54:27   
Pilence81
Razmisljam da joj uzmem Novalac ali koji?user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dohrana
30.5.2010 14:58:06   
gagana83
Novalac AC 1 je protiv grceva.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dohrana
30.5.2010 17:19:10   
Pilence81
Dali sa tim Novalcem zadovoljavaju sve potrebe moje bebice ili moram pored tog Novalca da koristim i Novalac 1? user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dohrana
30.5.2010 17:21:59   
gagana83
Ma ne,samo Novalac protiv grceva,pije ga kao regularno mleko.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dohrana
2.6.2010 14:17:10   
red sonia
Ja dajem mojoj lutkici NAN HA 1 i NAN 1 i veoma sam zadovoljna

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dohrana
2.6.2010 14:24:04   
cicko
I mi ruckamo NAN


IZVORNA PORUKA: red sonia

Ja dajem mojoj lutkici NAN HA 1 i NAN 1 i veoma sam zadovoljna

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dohrana
2.6.2010 16:05:21   
majka mara
ja koristim novalak,taj novalak ac nas je spasio od grceva 2m smo ga koristili,sad pijemo novalak2

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dohrana
9.6.2010 16:23:53   
Dora
Juče mi beba nervozna, plače, sisa na 15 min. ja mislim šta joj je, nosam ceo dan, nerviram se... Okupam bebu, dam joj da sisa, ona malo sisa pa prestane, plače, spava joj se a ne može...a nisu grčevi. Setim se ja da sam u zadnja 3 dana imala 3 obroka: sendvič, sendvič i kroasanuser posted image
Budala ja!
Nije namerno. Ne držim dijetu, ne pada mi na pamet! Nego, ne stignem da jedem, a kad imam malo vremena onda mi se ne jede samo mi se pije nešto. I tako to ide, ostala ja bez mleka. Dolazi mm oko 22h a ja izbezumljena! Vidi on koliko je sati i da će biti još gore ako nastavimo da "forsiramo" dojenje, ode i kupi on formulu. Spremim ja flašicu bebi, beba za 5 minuta popila flašicu i zaspala. Spavala od 11h sinoć do 5.30h jutros. Meni grudi pune! Sisala iz jedne, nasisala se i odvrnula do 9.30h onda posisala i drugu.
Danas sam joj opet posle dojenja ponudila bočicu i popila je par gutljaja, skoro ništa, i zaspala. Znači, dobro je. Ali zato jedem! Muka mi je, nisam gladna ali jedem. I ručak kuvam. I gledam da odmaram. Uh, samo da sve bude u redu! baš sam idiot! kAKVA SAM JA TO MAJKA???user posted image


(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dohrana
9.6.2010 16:30:55   
Verus
dorka moja! ne sekiraj se, upali sebi alarm ako treba da te podseti da nesto prezalogajis-a i upamti ona je sada oko 6 nedelja, a to je prvi SKOK u rastu, i trazice svakako puno vise da jede, i ja sam mislila nema dosta mleka,,,ne stignu grudi da ih naprave.  Drzi se draga, sve je dobro, dobra si ti mama, cim si ovde i sekiras se oko toga. kiss

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dohrana
9.6.2010 16:35:40   
buhla
Dora, kao prvo nisi idijot i nisi losa majka! user posted image

ja u prvih mesec dana nisam imala apetit, smanjilo mi se mleko, al ja to nisam povezala i dohranjivala sam ga i to dva puta dnevno dohranom i onda sam citajuci postove na rr (mlogo mi pomogla jelena) pocela da jedem, da pijem pivo user posted image i da se izmlazam i masiram grudi (ovo je trajalo samo par dana) i sad imam dovoljno (vec mesec dana smo bez dohrane) i trazio on meni posle sat ipo, dva, tri ja uvek imam mleka! sad gledam da uzmem odma posle podoja nesto da gricnem pa i slatko, ali bilo sta da stavim u usta, a vodu pijem za medalju. svaki dan kupujem onu bocu od 5l vode! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dohrana
9.6.2010 18:43:44   
Dora
user posted image drage moje user posted image user posted image
I ja pijem puno tečnosti, čaj za dojilje, uveče i čašu piva...ali eto, moram više da jedem...Verus, prvi put čujem za skok u rastu user posted image

Joj, kako ste mi govorile da ću lako, treće dete, sve znam... i ja sam bila tu da delim savete... a sad pojma nemam, najviše sam zabunjena od svihuser posted image

Drago mi je da imam vas i RR i uvek nađem vremena u letu da bacim oko ovde. Ljubim vas

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dohrana
9.6.2010 19:11:19   
Verus
DAAA ima taj growth spur sto ga ovi amerikenjci zovu.  oko 6 nedelje, pa izmedju 3 i 6 meseci, pa jos jedan kasnije=tad naglo rastu, i traze vise da jedu...neka deca sa lepo 3 sata jela, predju na sat, sat i po...staaalno sisaju, tako da mozda je sada u toj fazi :))

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dohrana
9.6.2010 19:11:59   
Verus
i ja ga prevodim bukvalno ebi gauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dohrana
14.6.2010 10:30:47   
Pilence81
Danas sam uzela Bebelac EC i dajem ga mojoj devojcici videcemo kako ce reagovatiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dohrana
24.6.2010 22:56:00   
Sandrami
Ja bih da pitam da li NAN Nestle koji pominjete isto sto i Nestle Nativa 1?user posted image

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here