|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 9:37:09   
Maraj
Tako i ja cimnesto zaskripi kod njega ja manjam mleko. Na kraju sve prodje , sve se smiri i ja se vratim starom mleku. ....
moguce da je "faza" . Moj L je dugo imao redje zelene stolice i to svakodnevne. A sada su na 5-6 dana zute. Valjda se i to kod njih menja.....ko ce ga znati

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 9:51:01   
bebilule
Ma sjecam se i tvog cimanja oko toga. Tako ce ti i sa nama biti. Proci ce ovo i na kraju cemo se vratiti Aptamilu user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 10:14:50   
jess021
Bebilule, posto taj proliv vec traje, ja mislim da bi trebala da predjes na formulu specijalizovanu za proliv i pored linexa.
Rekla sam ti, mi smo odmah presli na Humanu HN, ali ona je bas gusta, par puta sam je napravila malo redje ili na taj Hipp sto Maraj kaze.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 11:01:47   
bebilule
Nema te Humane, trazila je nekidan. Nema ni onog Novalaca za proliv. Kupicu Hipp combiotik danas i mijenjati probiotik.
Jedino me tjesi, nije ovo vise onaj proliv kao prvih dana. Ima nekog sadrzaja, kao da se formira stolica polako. Jeste jos rjedje. Ali opet stalno kenja.
Ma da vas ne smaram vise, mijenjacu sve i cekati nalaze.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 11:53:22   
milicicak
Bebi, a da probate neko ad bez laktoze?
Mini buba je pila Novalak Alernovu AR, to je specijalno mleko za alergicnu decu koja imaju i refluks i to je bas bas bas gusto ali mi nikad nisu ostajale gromuljice. Doduse, ona je to pocela da pije kad je bila veca (8-9 meseci) i nije se bunila. Ja sam ga pravila sa malko toplijom vodom i muckala u Aventovim flasicama sa poklopcem do beskonacnosti pa posle hadila.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 13:13:27   
Maraj
Ima combiotic i combiotic ha.
Combiotic ha je za decu sklonu alergijama , mislim na laktozu. Pa probaj

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Koje AD mleko koristite
25.2.2016 14:33:31   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maraj

Combiotic ha je za decu sklonu alergijama , mislim na laktozu. Pa probaj

Combiotic ha ima delimicno razgradjene proteine kravljeg mleka pa se daje deci koja su sklona alergiji na proteine. Inace sadrzi laktozu.
Bebilule, NAN i Aptamil imaju ad mleka koja u svom sastavu nemaju laktozu, pa mozda mozas njih da probas ako vam se situacija sa stolicom ne sredi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Dohrana
1.3.2016 14:11:36   
Animsaj9
u prvih mesec dana smo kao dopunu dojenju koristili Humanu,i dobro je reagovao bebac , zato sto nisam imala dovoljno mleka , a sada samo sikimo user posted image . humanu su nam preporucili u porodilistu nju ili Aptamil zato sto su malo "ruznijeg" ukusa da beba ne odbije majcino mleko.
a vidim da piset_e da su bebe imale proliv , i mi imamo ponekad redju stolicu pomalo vuce i na zeleno , a sada samo sikimo dr kaze da je to normalno kod njih , uzimamo Biogaia probiotik, ali i pored njega ponekad se javi proliv.

< Poruku je uredio Animsaj9 -- 1.3.2016 14:14:27 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:15:24   
adulence
zene treba mi pomoc koje ad mleko koristite,dakle imam problem sa Reljom koji uvece pred spavanje sisa 2-3 minuta i to je to spavamu se i okrece se i nije mu dovoljno znam da nije,onda se probudi oko 4 ujutru pa sisa...nije meni tesko da mu i dalje dajem da sisa u 4 ujutru ali hocu da znam da je sit legao u krevet...dakle molim iskustva i savete nikad nisam davala ad?!!!

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:20:44   
isidora88
Ja sam Mateji davala nestle nan, i sad Alekseju dajem kad zafali ili ako nisam tu pa mu neko da.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:30:34   
Ana RR
I ja sam davala Nestle Nan, bila sam zadovoljna i nismo nikad menjali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:36:54   
Anoniman
I mi smo na nanu. Zadovoljna sam.
Gde mogu videti koja je koliciba mleka koju beba treba da popije u 6om mesecu

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:37:48   
bebilule
Ja sam koristila Aptamil cetiri mjeseca, a onda sam presla na Hipp kada je imao onaj proliv. Sta znam, oba su mi ok.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:40:47   
Maraj
Adulence i meni L samo siki , osim taj jedan obrok posle kupanja , tada trazi ad mleko. Dam mu da sisa a on neće , trazi ad. Ja mu dajem Hipp organic mleko 2. Hipp jedini ima sertifikat da je organskog porekla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Dohrana
25.4.2016 12:54:54   
adulence
Upravo se i dvoumim izmedju NANa i Hipp...ahaha....ja ne znam sta mu je sa tim vecernjim sisanjem ,pritom mleka ima nije da nema nego je on samo da se uspava i onda ga ja tako vijam sa dojkom...e ovi decaci su stvarno hit...hvala zene...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Dohrana
25.4.2016 13:06:40   
Maraj
Adulence i kod mene ima mleka. Al to je njemu neka navika. Nece da sisa posle kupanja vec trazi ad. Popije sad po 150-170ml i zaspi. Sto kazes , i ja ga vijam sa sisom a on nece. Tokom dana sisa , samo taj obrok nece sisu ni da vidi user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Dohrana
25.4.2016 17:20:48   
adulence
E da jos jedno pitanje posto ja to planiram da mu dajem samo uvece,jel ja to njemu mogu prvi put da dam uvece,mislim mozda je glupo pitanje jel to treba da mu uvedem prvi put preko dana?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Dohrana
25.4.2016 21:27:32   
jess021
Adulence, mislim da bi mogla da mu das prvo preko dana, cisto da vidis reakciju.
Ja koristim Novalac i bas sam zadovoljna.
UM, na svakom mleku ima tabela koliko treba da pije beba ml.

< Poruku je uredio jess021 -- 25.4.2016 21:29:08 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Dohrana
25.4.2016 21:54:34   
Anoniman
Jessuser posted image znam. Ali mi malo odstupamo od toga ona meni pije ujutru 100-120ml u8h. Pa u 10h oko 220ml. Pa u13h obrok. U 16h 180ml. U 19h pahuljice. I u 21h 240ml. I uvek se pitam je li joj to dovoljno mlekauser posted image

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Dohrana
6.5.2016 19:10:33   
vocicana
Treba mi savet, Damjan je na NAN sensitive dohrani, koristili smo samo jednu kuppiju NAN pro 1 ali je dete imalo takve muke sa stomakom d aje to bilo strasno. Sada sam u dilemi, danas je jako lose, vidim da nije nesto mnogo zainteresovan da popije dozu od 90 ml, iako je trebalo vec da pije 120, ali nece, napravim mu i 120, ali tacno 90 popije. Napredovao je 720 gr, od kako smo dosli kuci, u ponedeljak puni mesec dana, idemo u savetovaliste. Tako sam se pokajala sto sam uzela sensitive.
Ima stolice na dva dana otprilike, zelene su sa belim tackicama od nesvarenog mleka, ali sam zvala dispanzer za decu i rekli su mi da je sama formula takva, da su te stolice takve i da to nije zabrinjavajuce zbog gvozdja u samom mleku. Stolica nije tecna, onako delimicno formirana, ali me bas brine ovo grcenje, ovaj haos u kome je.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Dohrana
6.5.2016 19:23:44   
Ana RR
Voci, moj Marko je pio Nan, onaj običan, i nismo imali problema. Imao je fazu da uveče uvek u isto vreme počne da plače, vrišti, i ništa nije pomagalo dok ne popije dozu mleka iako je sat i po pre toga pio. Čim bi popio smirio bi se i sve bi bilo u redu. Da li su to bili grčevi, ne znam ali eto nama je mleko rešavalo problem.

Možeš da probaš da promeniš mleko, možda mu jednostavno ne odgovara. Nisu sva deca ista. A 750g za nepunih mesec dana je baš lepo napredovanje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Dohrana
6.5.2016 19:39:38   
emicaa
Voci nama je tek treće mlijeko odgovaralo,od prvog tvrda stolica,drugo povraćala i treće je bilo super.Stalno sam uzimala ono normalno

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Dohrana
6.5.2016 19:42:04   
branki*
Uh,voci..to sto pije 90 ml je ok sa mesec dana,nije strasno.ja sam mom b davala nan ha,onda kasnije obican nan.da promenis mleko?muci ga stomak,to je sigurno,e sad da li ce tegobe prestati promenom mleka,ko to znauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Dohrana
6.5.2016 19:47:34   
Ana RR
Da, to sam zaboravila da dodam, 90ml je skroz ok.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Dohrana
6.5.2016 20:29:26   
vocicana
Devijke hvala vam mnogo.
Bas sam se zabrinula, jbg, nije mi sve jedno, a bilo je sve ok do juce, ali danas me je bas sve to na gomili zabrinulo.
Farmaceut mi kaze da nije recimo imala za sve godine ni jednu zalbu na Impamil, ne znma ni sama. Novaca ima mora se imati kada vec ne dojim, ali sve mi je strah samo da njemu nesto ne naskodim.
Sta bi ja bez vas user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here