RE: Kroasan kiflice by UM (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Maraj -> RE: Kroasan kiflice by UM (2.9.2015 18:02:55)

Ijao vrednice! Saljite brzom poštom! [sm=smiley1.gif]




emicaa -> RE: Kroasan kiflice by UM (2.9.2015 19:19:59)

Kiflice gotovo i skoro pa pojedene.Divne su [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Kroasan kiflice by UM (2.9.2015 21:14:38)

I ja se kanim mesecima da ih pravim, moracu ovih dana. Mljac




dijana1* -> RE: Kroasan kiflice by UM (5.9.2015 23:02:09)

Danas sam pravila ove kiflice. Divne su[sm=bravo.gif]
Samo sto sam ih pekla 25 min a mogla sam bar 3-4 min ranije izvaditi. Jaka mi je rerna. Ali su extra!




Anoniman -> RE: Kroasan kiflice by UM (6.9.2015 12:21:06)

ja pravila u cetvrtak vece samo slane, a mislim da cu danas i slane i slatke, predobre su, a najbolje ako ostane neka za sutra, budu i sutradan premekane




Mala Elena -> RE: Kroasan kiflice by UM (6.9.2015 14:17:19)

Pre neki dan ih i ja pravila ali izgleda da sam pogresila tip brasna , uzela t 400 ostro i mnogo vise ga je trebalo od 650 g tako da su meke bile samo prvi dan...[sm=smiley1.gif]




madre -> RE: Kroasan kiflice by UM (7.11.2015 14:28:13)

upravo sam uhvatila sestru da nam napravi kroasancice[sm=bravo.gif]




vocicana -> RE: Kroasan kiflice by UM (30.3.2016 18:22:04)

E ovako, ceakjuci da porodjaj krene, da krene da me boli jace i drugacije, umesto toga, sve je utihnulo, ja sam se ubacila u kuhinju i napravila, najlepse, najmekanije, najukusnije krosasancine sa sir punjenjem, odusevljena sam i svako ko nije, treba da ih proba.
Danas sam prevazisla samu sebe, s obzirom da sam pre neki dan tako osinula sa buhtlama koje sam pravila, kvasac je bio ocajan, testo se nije pomerilo!
UM bravo za rcpt, mm jede i cuti, a ja se smeskam, jedva cekam da vidim ovog malog kako zvace. Jest dug put, ali bice i toga.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kroasan kiflice by UM (7.4.2016 14:49:28)

Pravila juce. Super su, hvala :)




borica -> RE: Kroasan kiflice by UM (7.4.2016 17:12:43)

Proslog vikenda sam pravila ove kiflice, jedne sa kremom, a duge sa sirom i salamicom. One su fenomenalne, meke kao dusa, pa cak i sutradan, svi smo u kuci odusevljeni. Ovaj recept je zauzeo posebno mesto u mojoj svesci sa receptima, ovih dana cu praviti sa duplim materijalom, i jednu turu zamrznuti.




aleksandrici -> RE: Kroasan kiflice by UM (23.4.2016 16:27:46)

Ja imam recept gde se zamesi testo i odmah deli na loptice,premazuje margarinom,između,stavljato po 6 loptica jednu preko druge.Zadnju ne premazivati.Razvući veliku koru seći na 16 delova,stavljati fil po želji i motati kroasane.Staviti ih u pleh i ostavite 2 h da narastu.Premazati umućenim žumancetom i peći na 200 C dok ne porumeni.Za testo pomešajte mleko,jogurt,mineralnu,vodu,kvasac,ulje ,jaja i sa brašnom zamesite.Greške nema.Savršene.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]