Anemija kod dece od dve godine (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Maria79 -> Anemija kod dece od dve godine (23.9.2014 9:28:45)

Zdravo svima!
Ovde sam da podelim svoje iskustvo kao mame dvogodišnjeg deteta koje je blago anemično. Moj sin ima 23 meseca, drugo je dete imam i devojčicu od 5,5 godina (koja ima izvanrednu krvnu sliku). Još uvek nije primio vakcinu MMR upravo zbog niskog nivoa hemoglobina koji nikako da pređe 100. Taj problem se javio oko prve godine života, trebalo je da krene u vrtić i krenuo je ali je kad god krene on pokupi neki virus ili prehladu. Nekoliko puta je imao bronhiitis tako da su nam preporučili da malo sačekamo. To gvoždje nam je bilo nisko uvek negde izmedju 90 i 100 i mi koristimo već skoro godinu dana taj preparat ferum lek koji su nam preporučili ali nema nekih rezultata. Doduše nismo ga koristili baš svakodnevno a i pravili smo pauze kad je bio prehladjen. Dojila sam ga do 12 meseci a zatim je pio adaptirano mleko par meseci pa smo prešli na kravicu. Inače on mnogo voli da pije mleko. I to mleko nam je najveći neprijatelj. Razblažim ga ja sa vodom ali ga pije i ujutru i uveče i pred popodnevno spavanje. Tako da prosto ne znam ni sama kad da mu dam gvozdje kako bi moglo da se apsorbuje. Pio je i preparat od aloje i to 2-3 meseca i samo se jos više smanjilo. Zbog anemije njemu je i imunitet oslabljen pa vrlo cesto pokupi viruse i infekcije. Skoro smo bili u bolnici zbog rota virusa, a samo nedelju dana posle toga se prehladio i dobio upalu grla. Ne voli da jede dzigericu i crveno meso a iz namirnica biljnog porekla se teze vezuje gvožđe. Pravim mu sok od cvekle, šargarepe, jabuke, limuna i meda, sve to sveže izceđeno. Dajem po nekoliko puta dnevno na špric. Čula sam za neke kapi aktiferin ali nigde ih nema u prodaji. Dajem mu i folan post nam je dr preporucio, vitamin c i skoro ceo dan samo ga kljukam nečim. Dajem mu i tabletice imunokind za imunitet. Eto ako neko ima sličan problem ili neki koristan savet neka se javi! I da on je vrlo živahno i napredno dete i ni po čemu se ne može primetiti da je anemičan.
Pozdrav svima!




Trcosava -> RE: Anemija kod dece od dve godine (23.9.2014 9:33:46)

Maria79 dobrodošla na forum.

Temu o anemiji već imamo, pa ću ovu temu zaključati, a post prebaciti tamo. Molim vas da korsitite pretraživač.

KLIK ZA TEMU O ANEMIJI




Stranica: [1]