|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.12.2012 13:27:07   
jelenica011
zavisi koliko dugo nije sisao, dal mu pre toga davala formulu ili ne isl. mada jednu dojku mnogo brze prihvatio, a druga je problem.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.2.2013 20:16:32   
Cvrčko
Drage, imam pitanje u vezi trajanja obroka bebe... Naime, i dok sam dojila (prvih 6 nedelja) a i sad kad dajem formulu na flašicu, moja bebana jako sporo ručka. Jako su retki slučajevi da završi obrok u roku od 20minuta, uglavnom to traje i 45 minuta, uglavnom je ne pustim duže od toga, jer jede na tri sata, ali imam utisak da bi ona razvlačila i duže od sata. Kad se približava treći sat ona tako neutešno plače od gladi da je tuga slušati, a onda joj ponudim da jede, povuče par puta, i dremkaaaaa user posted image onda joj treba vremena da se razbudi, ili se brzo naguta mnogo vazduha, pa ne može da podrigne, a neće da jede dok ne izbaci vazduh iz želudca.... Desi se da sve ukupno jede možda 10 minuta, ali ostalo su pauze za podrigivanje koje traju u nedogled, pa od početka do kraja flašice prođe cela večnost. Ona će sad već puna 2 meseca, sve mi se čini da bi mogla malo brže da jede, sa kraćim pauzama. Ima li neko ideju kako da malo "ubrzam" obroke?

(odgovor članu jelenica011)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.2.2013 21:23:16   
nink
Cvrcko a da promenis flasicu jer ocigledno joj ne odgovara i dugo pije iz nje a i puno ti se naguta vazduha??Koju flasicu koristite??Idi na temu da flasice i cucle da jer ovde je dr tema...

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.2.2013 21:28:31   
MarijaBg
Nina, mozda se umori ako joj razvlacis obrok, daj joj cim trazi user posted image
Natalija je sisala uvek dugo, po vise od pola sata uvek, a jela na 2,5 sata kad smo se nekako "uobrocili". Prva 2 meseca se nije znao nikakav red, uglavnom je jela na sat ipo...

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 8:05:28   
bojanica7
slazem se s marijom... daj bebi kad trazi i koliko trazi. sigurno ona bolje zna je li gladna od sata user posted image gala je sisala uvek 40 minuta i vise... i kad je imala mesec dana i sest. jedino kasnije, kad smo imali i obroke, sisala je po pola sata, a opet i to je dugo... a umela je da sisa i na dva sata (da pojasnim: od zavrsetka podoja do sledeceg za sat i 20)... a da ne pricam da bi retko kad podrignula. uglavnom bi bljucnula visak. taoko da, sve je insdividualno, i ja mislim da ne treba da se brines sto trazi cetso a dugo user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 19:06:03   
Cvrčko
Problem je taj što smo sad na dohrani, pa su mi patronažna i pedijatar rekli da nije preporučljivo da jede na češće od tri sata (dakle, kako kažeš na 2 sata od kraja poslednjeg do početka novog) i da joj ne treba dodavati količinu do besvesti jer je ipak to hemija.
A flašicu koristimo Aventovu i meni je lično najbolja, u bolnici smo probale i Nuk i Chicco i sve su mnogo gore od Aventa... Ona tako nekako trapavo pije, stalno cocka, sin je mnogo pravilnije gutao kao bebac.
Probala da joj dam par puta i češće, pa je to tek užas-popije možda 50ml i ćao! A dere se kao da ceo dan nije kap popila user posted image E kad mi se posreći da je raspoložena, ili spava, pa je pomerim čak na 3.5 sata to je milina-em lepo jede, em pravilno guta, em je količina zahvalna i sve je gotovo do 30 minuta... Ali ako je pospana, a uz to se polako bliži treći sat, to je smak sveta! Onda je i alava, i loše jede, i oteže do besvesti... Ja razumem da je ona još malena, ali umorim se majke mi od hranjenja do iznemoglosti user posted image I nije da je meni sad jako bitno da ona podrigne, nego ONA neće ni gutljaja dok ne podrigne ako se nahvatala vazduha. Jednostavno joj smeta

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 19:58:44   
cockic
a moja cera preterano zyri ja mislim da sad vec pyny mery ili 210ml-180ml kako kad pipije za manje od minyt odyvek je bila alava zato je i dok je sikila bljyckala bas mnogo pa ona sa nedeljy dana mesto 40ml pila80ml i naravno da tih 40ml izbaci ali narednih pola sata se myci.mada samo moje je izbacivala da li je redje bilo ne znam ali fomyly nije.kristimo bebelac.
a od bocica smo koristili nyk stakleny na pocetky pa jako kratko nyk plasticny ali mi se nesvidja koliko god kyvala ona smrdi i od 4 meseca mozda i pre koristimo chicco staklena sa kaycyk cyclom naravno cycle menjamo po yzrasty tj.jer je monogo alava ona i sad koristi ony cycly za 4 mesecauser posted image  a bocica je syper za odrzavanje sad y njoj joj dajem i jogyrt jos nismo krenyli casy a i ne zyrimo.yzela je batiny flasicy sa slamkom i zna da pije iz nje pa ce mo joj to yzeti za vody user posted image

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 21:44:45   
bojanica7
aha, crcko, nisam skontala da je skroz na dohrani. ne znam nba koliko ide i to, svakako slusaj dr. i znaci mala insistira na podrigu, hhihiihihuser posted image

cockic, moja gala je jako sporo i natenane sisala i nije se nagutavala vazduha a opet je stalno bljuckala. mozda je stvar u kolicini a ne brzini.. sta znam.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 21:51:46   
nink
Eh to podrigivanje...Moj bebac sisa oko 5 min mozda malo duze i to obicno po jednu dojku i onda se napuni vazduhom i nece vise...Meni su svo troje dece muku mucili sa ti podrigivanjem,Valjda su mi takve siskeuser posted image ..A nocu ako ne podrigne onda krece sou budjenje svaki cas

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 21:58:22   
cockic
sad se setih da napisem njoj sy podoji trajali i po 30 sekyndi ja nisam videla da neko tako brzo jede a jos se i prejede bas sam bila y cydy sin mi je i po sat vremena znao da malo siki malo drema a ona to nema sanse stoperica mi je trebala jos kad sam pitala halo beby sto mnogo bljycka a lepo napredovala prvi mesec ona kaze nek bydy kraci podoji gde ces krace od minyt dva i naravno da sy bili jako kratki.
a sto je bilo mycenje za njy a i za mene jer mykica posle tog sikanja od 1 min ona narednih 30 min dolazi sebi i bljycka.i bocicy je sa dva i po meseca pila za minyt naravno tad je kolicina bila za njen yzrast sad i ne znam jer sam ja njoj davala prvo tih minyt siky i onda formyly da joj zgysne to moje mleko jer jedino tako nije bljyckala.

ja bi trece volela samo da dojim jer sam i ja njy mogla imala sam mleka ne kao sa sinom ali sam imala,ali nisam izdrzala da je gledam kako se myci a i meni ti podoji od minyt nisy bili nesto bas jasni nikako nisam svatala sta ona pojede a ona se jos i prejede.ali bitno da je to proslo.a da i zato smo koristili te cycle yvek manje ona je ony bebecy koristila dygo mozda do 4-5 meseca jer kad joj dam odgovarajycy za njen mesec ona ne moze jer se samo zagrcne i krene da kasljyca od te zyrbe valjda jako vyce i prepyni ysta.i kao sto rekoh mi sad cycly koristimo 4+ godiny dana je jyce napynilauser posted image

ma svako dete je drygacije sin je bio divan za sikanje prijalo mi je to mazenje sa njim i ta blizina dok doje je divna,a cerom za minyt nije bilo mogyce osetiti cari dojenjauser posted image dysica moja malauser posted image .a kao da je sve to jyce bilo...


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.2.2013 22:11:23   
cockic
bojanice ja sa sinom nisam znala sta je bljyckanje, za trece bi znala kako to izgleda ali svakako je bolje bez bljyckanja user posted image

e lena je bljyckala kao kad napynis sake vodom i bacis na plocice znas ti koja je to kolicina kad je meni dr rekla to je dozvoljeno ja sam bila sokirana.jer kad ona bljycne ty veliky bary ja sam odlazila y kypatilo i pynila sake vodom da vidim kolika je to kolicna.bas mnogo ako hoces da se igras kao jauser posted image probas da prospes na plocice dve sake vode i vidi koliko je.e lena je bila taj primerak i to je stalo dan noc svaki podoj cim smo malo krenyli dohrany sa mojim mlekom znaci siki pa onda dodam koliko popije ad i onda nije bljyckala skoro nista.ma ona je sikila do 8 meseca do sestog vise sika manje ad od 6 preko dana ad a nocy sika bas je dosta sikila nocy i tako do 8 meseca i onda smo prestali.ja sam svakako zadovoljna koliko smo se dojili jos samo da je mogla lepo da siki a da se nemyci bilo bi divno.ali kazem sa kombinacijom ad nije bljyckala.samo tih prvih 2 i po od mog sy bile te dve sake aktyelne.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 10:06:43   
Anck Su Nmaun
Koliko dugo novorodjence treba da sisa? Znam da je to individualno, ali bas me zanima.
Moj bebac cica oko 15-20 min otprilike, vise manje, ali nekad kad na jednoj dojci vec slabije ide a njemu mrsko da vuce pa ga prebacim na drugu obavezno bljucne (malo jace ili bolje receno malo povrati) Nekad zna i mnogo da izbaci. Onda mislim da mu je previse. inace danju sisa na oko 2 sata a nocu 3-4 sata.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 10:29:53   
mila83
Ja mislim da je to ok ASN,tako su i moji. Mozes eventualno napraviti malo pauzu pre nego sto predjete na drugu siku,bas zato da podrigne i izbaci to mleko sto je stajalo na vazduhu u zelucu,da tako kazem.Mozda mu je za pocetak i dovoljno jedna sika,videces i sama koliko pre toga nije sikio,mozd ai ne bude jako gladan,mada lepi su vam razmavi izmedju podoja-znaci da je zadovoljan user posted image
Svaka mama se sa tim na pocetku opterecuje,ja sam stvarno ispocetka gledala na sat,po 10 min svaka dojka,to bude tako okvirno,bitno da dodju i to tog kvalitetnijeg i masnijeg mleka..nekad vise sisaju jednu,onda drugi put dam vise iz druge..nadjes neki tempo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 11:20:29   
Mala Elena
Super je to Anck. I treba ponuditi drugu ali ja to ne radim cesto nego samo kada primetim da je jos zainteresovana, recimo kada cokce ruku.
Moja sisa oko 10-tak min , zavisi i koliko mi je puna dojka.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 13:56:11   
Anck Su Nmaun
Pa sta cu brine me jeste mi trece ali s prvom bebom mi je krajem treceg meseca ponestalo i presli na AD, sa drugom sam 8 mes. i volela bih i njega bar toliko da dojim. Al me zabrinjava to njegovo bljuckanje user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 14:00:00   
serpica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Koliko dugo novorodjence treba da sisa? Znam da je to individualno, ali bas me zanima.
Moj bebac cica oko 15-20 min otprilike, vise manje, ali nekad kad na jednoj dojci vec slabije ide a njemu mrsko da vuce pa ga prebacim na drugu obavezno bljucne (malo jace ili bolje receno malo povrati) Nekad zna i mnogo da izbaci. Onda mislim da mu je previse. inace danju sisa na oko 2 sata a nocu 3-4 sata.




Imas pomoc iz prve ruke,popij kafu sa NM i resen problem user posted image
salu na stranu,isto je i mene mucilo i to mnogo vise iako mi je cetvrto,i tako sam sebi dala cilj da sisamo bar 3m pa onda bar 6m a evo nas godinu i koji dan sisa i ne misli da staje.user posted image
mislim da mu je dovoljno i da izbaci visak...opet kazem zovi NM i nema da brines.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 14:11:35   
Anck Su Nmaun
hehhe da vec sam i njoj postavila pitanje user posted image
Ali me interesovalo koliko ovde mamike dugo doje, sve se pozaboravljalo . A i u bolnici su stalno stavljali napomenu da bljucka.
U petak mi rece patronazna doci da se merimo da budem mirna user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.5.2016 14:55:36   
choopa choops
Moji su svo trje sisali po 10-15 minuta, samo iz jedne dojke po podoju. Od rođenja, do kraja sisanja.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:20:46   
muzicarka
V je baš dugo sisao, naročito u početku a ova beba mnogo brže, nema još 3 meseca a završi za 10,15 minuta možda nekad malo duže kad je baš gladna... I ne gledam na sat, ona kad neće više okreće glavu ili počne da se igra

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:34:50   
IvanaSK RR
Moj sin je baaas mnogo bljuckao, ali je dobijao na tezini tako da se nisam mnogo brinula.
Ova bebica sada jedva nekih desetak, petnaestak minuta sisa user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:40:01   
serpica

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Moj sin je baaas mnogo bljuckao, ali je dobijao na tezini tako da se nisam mnogo brinula.
Ova bebica sada jedva nekih desetak, petnaestak minuta sisa user posted image




To joj je dovoljno,uzima koliko joj treba a jos je mala mislim da je to cak i super vreme koliko sisa. Nekim bebama je potrebno i pet mminuta da izvuku sve iz dojke. ne brini..

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:42:15   
Maraj
Mj L cesto sisa. Nije uobrocen. Al i sve mu odvlaci paznju. Bas je radoznao. Samo li nesto susne ili krenu reklame na tv-u on mora da prekine , da vidi sta se desava

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:43:11   
Mala Elena
Ivana,nemoj da prines . Ako vuce i cujes da guta, moze ona da izvuce mleko i za pet.minuta, moja beba tako nekad. Mozda su ti siri kanali pa mleko ide brze...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:43:30   
IvanaSK RR
Trudim se da se stvarno ne brinem mnogo.Ne zelim sa mi zbog stresa nestane mleko ili da budem namrstena mama :)
Jedino sto joj dodatno dajem moje mleko posle na flasicu. Popije izmedju 10 i 30 ml. Sutra kontrola, pa cemo videti sta smo radile ovih dana :)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:46:09   
muzicarka
V je baš dugo sisao a bljuckao je da smo se mi pitali ostaje li mu išta

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here