|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:48:31   
Maraj
Ivana to sam i ja radila. Sisa pa flasica. Valjda smo na pocetku uplasene , pa se hvatamo i za flasicu. Posle smo je izbacili. Ppstepeno. Sad samo sisamo user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 8:51:29   
IvanaSK RR
Maraj, ona je malo dobila na prethodnoj kontroli, pa ja sad tako pokusavam da joj dam dodatno da jede. Ona je mrvica, pa se valjda i brzo umori od sisanja. Samo nek jede, ne bitno kako :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 9:22:48   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: muzicarka

V je baš dugo sisao a bljuckao je da smo se mi pitali ostaje li mu išta


Pa zbog toga se najvise i brinem, bas dosta izbaci posle podoja.Ali miran je posle 2 sata sigurno.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 12:36:07   
sonyasha
Vojin je sikio obe sike po 20 minuta i tako bukvalno do kada nije prestao da sisa(15 meseci). Milutin je druga priča, krenuli isto pa je sa tri on prepolovio, znači obe sike za 20 minuta, a skoro sa 5 meseci opet prepolovio pa siki obe za 10 minuta. Prvo sam brinula, ali vidim da je raspoložen, normalno kaki, nije se stanjio, ok spavka pa računam da je ojačao pa brže siki.
Tek sada vidim koliko je Vojin bio maza i koliko je odugovlačio da bi bio u naručju, Milutin je nestrpljiv i sve ga drugo zanima, nema on vremena za dugo sikenje user posted image

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 14:58:40   
muzicarka
ASN nemoj da brineš, nisu sva deca ista a i oni jedu koliko im treba

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 15:00:00   
muzicarka
V je porastao, ima 4 godine i ništa mu ne fali...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Koliko dugo traje podoj?
31.5.2016 15:11:15   
Maraj

IZVORNA PORUKA: IvanaSK

Maraj, ona je malo dobila na prethodnoj kontroli, pa ja sad tako pokusavam da joj dam dodatno da jede. Ona je mrvica, pa se valjda i brzo umori od sisanja. Samo nek jede, ne bitno kako :)

Ivana oni na pocetku malo stagniraju . Sad ce ona da uhvati zalet user posted image i moj L je manje dobio prvi mesec u odnosu na kasnije. Valjda i ono sto kaliraju u porodilistu..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Koliko dugo traje podoj?
2.6.2016 20:34:35   
mila83
Citam prethodne dve strane.Moja prva cerka je bila mnogo halapljiva beba,znala je iz svake dojke bukvalno za 5 minuta da izvuce,kad je bila stara nekih mesec i po dana...pa smo imali i problema sa grcevima zbog toga.Onda sam se ja trudila da prvo malo izdojim da mleko i sporije ide,da i ona malo uspori sa tim gutanjem. Bilo je bolje.Sve zavisi i od bebe koliko je odmorna,od brzine mleka kako ide,i nas koliko smo opustene..sve to ima veze..Ali dok god ih cujemo kako lepo gutaju mleko i lepo napreduju,sve je u redu. Pa nije bitno da li sisaju 5 ili 15 minuta, na sat,dva ili tri..neke bebe su manje i slabije,neke lenje,sporije..itd. Svaka ima svoj ritam.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 20:48:02   
emicaa
Jel normalno da podoj traje po 45 minuta,sat vremena sa budjenjima user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 20:54:57   
branki*
U pocetku jeste,toliko je znalo i kod boke da bude,a da li je to ok,ne znam,ja sam je pustala,jer drugog izbora nije bilo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 21:04:44   
wivern
Emice mi smo par puta imali i po dva sata. M je bas sporo sikio, ja sam ga pustala koliko god da traje. Dok on sam ne pusti nismo prekidali.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 21:15:42   
emicaa
mene strah da nema dovolno jer on tako vuce i vuce i posle sat vremena opet gladan user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 21:15:47   
eca89
Emice, normalno je, mali je on jos, uspavljuje se i nije jak, ne moze se brzo najesti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 21:18:20   
wivern
Isto tako je i M. Mozda da mu olaksas pa pre podoja stavis tople obloge na siku, lakse ce vuci tako.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 21:50:24   
degu
Emice normalno je, podoj traje koliko je bebi potrebno a das joj kad god trazi. U pocetku vise na sisi non stop. A mleka ima dovoljno, beba se brine za to, ponuda zavisi od potraznje. Samo se opusti i uzivaj u mazenju!

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 22:04:22   
emicaa
Hvala žene,kao što sam već rekla za mene je ovo sve novo jer sa T ga skoro pa i nije bilo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.7.2016 22:11:04   
sonyasha
Normalno! I tako do petog meseca, a onda prepolovio, a ona sa 6 još prepolovio. Samo polako i pusti da te dojenje umiri, to je najbolji bensedin ikada, nirvana.user posted image
IZVORNA PORUKA: emicaa

Jel normalno da podoj traje po 45 minuta,sat vremena sa budjenjima user posted image



_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Koliko dugo traje podoj?
21.7.2016 9:50:54   
Anck Su Nmaun
Mislim da dosta zavisi i od same bebe , V jako kratko sisa , va;jda jace vuce ili sta, a secam se T je sikila po pola sata i duze.

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 7:08:20   
IvanaSK RR
Moja maca u zadnje dve, tri nedelje sisa i po četrdeset minuta, u stvari, ona se ne bi skinula sa grudi uopšte. Citam ovde da je to u redu, ali mene buni sto je u početku sisala mnogo manje.
Cak sam počela ja da prekidam dojenje, jer ne znam ni koliko bi trajalo. U nekol trenutku pocne da bljucka dok sisa, i kroz nos i usta, a ona nastavlja sa sisanjem user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 9:50:25   
Khaleesi
Moja beka kako kad, od 4 min pa do pola sata ume da siki...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 10:00:10   
IvanaSK RR
I da, interesuje me koliko bi beba minimum minuta trebalo da sisa da bi dosla do "masnijeg" mleka? Ili to nema veze?

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 13:42:50   
muzicarka
Mislim da je to individualno

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 15:39:19   
Sanjalicaaa
Ivana, ja mislim da je 15-20min jedna sika, isto toliko druga sasvim dovoljno. I da za to vreme sigurno dodje do masnijeg mleka.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 15:46:31   
muzicarka
Moja beba nikada ne sisa toliko, ali baš jako vuče, toliko da me nekada zaboli... V je sisao duže ali nikada nije tako vukao...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2016 16:21:43   
IvanaSK RR
Sanjalice, sta mislis onda da prekinem i da je tako drzim da sisa? Oko 15-20 minuta na svakoj dojci?

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here