|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG - 2 deo
12.9.2020 16:43:12   
jess021
Ena, da li si radila jos neke analize sem tih osnovnih, potrebnih za postupak? 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Beta HCG - 2 deo
12.9.2020 16:54:12   
EnaEna


IZVORNA PORUKA: jess021

Ena, da li si radila jos neke analize sem tih osnovnih, potrebnih za postupak? 





Jesam sve sto su i trazili i sto nisu. Ja sam u ovome skoro 2 godine. Poslije spontanoga sam bas detaljno sve nalaze vadila.Jedino mi je dr u Novom Sadu rekao da odradim histeroskopiju ali su mi u Banjaluci rekli da to nije nuzno. On mi je trazio jos neka antitijela za stitnu sto nije trebalo za postupak.Ako ti pada nesto na pamet od nalaza sto bi moglo biti korisno napisi, mada mislim da sve sto se moglo izvadit da smo odradili.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Beta HCG - 2 deo
12.9.2020 20:07:19   
jess021
Ena, srecom davno sam izasla iz prica Vto tako i iz analiza, ono sto mi prvo pada na pamet su trombofilije, da li si to radila?


Ako te ne mrzi, prelistaj malo teme vto, biohemijsle trudnoce... Sigurno ima slicnih slucajeva i saveta sta uraditi. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Beta HCG - 2 deo
12.9.2020 23:13:41   
lesli


IZVORNA PORUKA: EnaEna



IZVORNA PORUKA: jess021

Ena, da li si radila jos neke analize sem tih osnovnih, potrebnih za postupak? 





Jesam sve sto su i trazili i sto nisu. Ja sam u ovome skoro 2 godine. Poslije spontanoga sam bas detaljno sve nalaze vadila.Jedino mi je dr u Novom Sadu rekao da odradim histeroskopiju ali su mi u Banjaluci rekli da to nije nuzno. On mi je trazio jos neka antitijela za stitnu sto nije trebalo za postupak.Ako ti pada nesto na pamet od nalaza sto bi moglo biti korisno napisi, mada mislim da sve sto se moglo izvadit da smo odradili.




Ena, zao mi je. Ja bih pre poslusala savet dr iz Ns nego iz Banjaluke.Jesu li sigurni da nemas neku anomaliju materice?Znam za dve zene koje su imale septum - jedna je imala 2-3 rana pobacaja, pa uklonjen septum i iznela trudnocu.Druga, je izgubila bebu u 5. mesecu nakon cega su joj pronasli septum koji je uklonjen i sada je pred porodjajem.
Sta su ti jos trazili?Trombofilije, ogtt? 

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 9:12:33   
jess021
Lesli, bravo. Ja sma radila i histero i laparo, pa sam nesto mislila da je to pod obavezno. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 9:26:56   
Maslacak15
dobro jutro. ena zao mi je. ali ja ne razumem zasto se pominje vantelesna? kazes nemas problem da zatrudnis. ja ne vidim zasto bi ocekivala da ti vantelesna da drugi rezultat. trrba proveriti insulnemije, trombofilije ali i komplet imunoloske faktore. nadji nekog reproduktivnog ginekologa. biohemijske se nazalost desavaju ali to neznaci da ne mozes da zatrudnis i izneses trudnocu spontano. ja bih se strpila jos malo sa vantelesnom i probala resim problem bez. mozda i eksplorativna histeroskopija treba da se uradi, za svaki slucaj


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 22:14:51   
EnaEna

Ovde mi niko nije spominjao histeroskopiju. Cak i kad sam ja pitala,bilo je nema potrebe za tim. Ali ako ova sad ne uspije ja cu to odradit.Trombofiliju nemam ali mi je zbog godina i radi prevencije uvela minimalnu dozu kleksana da krenem cim test bude pozitivan.Imam inzulnsku rezist ali jedan dr smatra da je to ok ali pijem glukofaz sto mi je prepisao dr NS.Kariotip isto u reduNisam radila komplet imunoloske faktore. (Doduse ne znam ni sta tu spada tacno. Leiden ok, lupus ok...torch isto, sve sto sam radila je u granicama. U zadnju godinu sam se udebljala 10tak kg. Sad pokusavam i to da regulisem. Ali  sam spontani imala prije nego sam se toliko udebljala.Nikome nije jasno sta se desava, sve bude ok. I odjednom bude pad bete.A zbog korone mogu samo ovde po BiH i eventualno do Srbije.Danas mi beta 14 i dobila sam ciklus tako da cu i ja lagano na pripreme za vto ali sa onim embrioglu da tako mozda bolje se zalijepi.
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

dobro jutro. ena zao mi je. ali ja ne razumem zasto se pominje vantelesna? kazes nemas problem da zatrudnis. ja ne vidim zasto bi ocekivala da ti vantelesna da drugi rezultat. trrba proveriti insulnemije, trombofilije ali i komplet imunoloske faktore. nadji nekog reproduktivnog ginekologa. biohemijske se nazalost desavaju ali to neznaci da ne mozes da zatrudnis i izneses trudnocu spontano. ja bih se strpila jos malo sa vantelesnom i probala resim problem bez. mozda i eksplorativna histeroskopija treba da se uradi, za svaki slucaj





(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 22:51:23   
micci__


IZVORNA PORUKA: Anoniman

cao cure, treba mi vasa pomoc. Kada mi je izostala meca ne znam tacno koliko dana jer su neredovne, otprilike 4,5 dana, radila sam betu i bila je 360, 4 dana kasnije samo 520. Na pregledu sam bila juce tog dana kad mi je beta bila 520 i naravno ne vidi se nista. Doktor mi je rekao da u cetvrtak radim opet betu ako opet bude samo malo skocilo da se pakujem za bolnicu. Ovo je moja prva trudnoca, zaista ne znam sta me ceka ako odem tamo? sta dalje? sta od pregleda? koji je sledeci korak? Sumnja na vanmatericnu ali kaze i ne mora biti, za svaki slucaj da sam im na oku u bolnici. Molim vas za bilo kakav savet ili misljenje da li je neko mozda bio u slicnoj situaciji a da je sve proslo ok? hvala puno.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 22:54:30   
micci__
Izvinjavam se nova sam pa ne znam kako da citiram ono sto sam napisala pre neki dan, sve u svemu beta mi je pala sa 520 na 180 i prokrvarila sam dan kasnije ide mi kao redovna sa malo vise ugrusaka...sutra radim betu, da li mozda neka cura ima iskustva pa zna da li beta odmah padne ispod 5 ili postepeno pada. I da li se radi o biohemijskoj, doktori kazu da cu se verovatno sama ocistiti, ako ne, kiretaza...pa me interesuje kako ce proci beta sutra. :) prokrvarila sam u petak sutra vadim krv 

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 23:04:28   
EnaEna

Zao mi je ☹️Desava se nagli pad bete. Sve je individualno.Meni je jednom pala jako brzo,a jednom je bas sporo padala. Svaki put drugacije.Inace bolje je kad brze pada jer je to znak da se sama cisti da ne moras na kiretazu. Jer ako ne pada beta znaci da je ipak ostalo malo posteljice pa se mora kiretazom ocistiti.
Ja sam malo (malo vise) istrpila bol kad sam imala spontani samo se ocistilo. 
IZVORNA PORUKA: micci__

Izvinjavam se nova sam pa ne znam kako da citiram ono sto sam napisala pre neki dan, sve u svemu beta mi je pala sa 520 na 180 i prokrvarila sam dan kasnije ide mi kao redovna sa malo vise ugrusaka...sutra radim betu, da li mozda neka cura ima iskustva pa zna da li beta odmah padne ispod 5 ili postepeno pada. I da li se radi o biohemijskoj, doktori kazu da cu se verovatno sama ocistiti, ako ne, kiretaza...pa me interesuje kako ce proci beta sutra. :) prokrvarila sam u petak sutra vadim krv 



(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 23:26:32   
micci__
Meni je bila 360, posle 4 dana 520 u roku od 3 dana pala na 180, i kazem prokrvarim kao redovna meca samo sa ugruscima i jacim bolovima, doktor kaze u ponedeljak nova beta pa bukvalno ne znam sta da ocekujem, sve sam procitala sto se moglo procitati ali taj podatak nisam pronasla, koliko bi zapravo trebala biti kad zena prokrvari ili kad prodje 6,7 dana krvarenja, ne znam na sta da gledam kao pozitivan rezultat kad odem po nalaze sutra. Da napomenem da na ultrazvuku nije nista video kad je bila 520 pa se sve nadam vec kad mora da ode da ode sve ako me razumete :( Doktor mi kaze da je jako rizicno raditi kiretazu u ovoj situaciji jer se plod jos ni ne vidi, a ja jos nisam radjala. I sa tom izjavom me je jako uplasio i zbog toga se nadam da je biohemijska :)

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 23:35:05   
Maslacak15
nema sta da se plasis. bilo.koja cifra je ok dokle god pada..meni je posle pobacaja u 10 oj nedelji trajalo 4 nedelje dok je beta pala skroz na nulu

. kod tebe ce sigurmo ici brze jer je trudnoca manja ali nije straano ni.ako  ije nula nego je na primer 20...ni ja nebi isla na kiretazu ako nemora. nisam.ni tad,.ciscenje posle missed je.indukovano tabletama. i uspelo je. iako je trudnoca bila poodmakla. bice sve u redu. to je samo kontrola predostroznosti radi.!!!
pozdravljam te.

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Beta HCG - 2 deo
13.9.2020 23:36:56   
micci__
Hvala Maslacak i ja se trudim da budem pozitivna. Bice sve ok :)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Beta HCG - 2 deo
14.9.2020 16:27:25   
micci__
Cure da se javim, Maslacak bila si blizu 20 :) pala je beta na 17 posle 4 dana krvarenja. Cure meni bas bas ide i ugrusaka i sveze krvi, i boli me opet stomak danas kao da je prvi dan menstruacije, sad cu sacekati da mi skroz prodje pa cu ponoviti betu. Nadam se da ce sad polako prestajati ovih dana. Moj ginekolog je rekao maksimalno 10 :/

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Beta HCG - 2 deo
14.9.2020 19:49:43   
Maslacak15
ha micci to mi je navika😉sala mala ozbiljna je tema ali to je znak da sve ide svojim tokom prema ocekivanjima u toj situaciji. normalno je i da vise krvaris, ipak nije bio normalan ciklus nego rana trudnoca, zadebljala se sluzokoza itd...prestace, samo strpljenja. ponovi betu za nekih nedelju dana bice tad sigurno manja od 5 mozda i 0. puno te pozdravaljam!!! 


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 13:59:26   
micci__
Caos, beta pala sa 17 na 4.98 posle jos 3 dana, da li mogu da odahnem? :) na nalazu pise da je trudnoca sve vise od 1, a po forumima citam vise od 5. Danas mi je poslednji dan krvarenja, jedva braon. Da li mi mozete reci vase misljenje da li bi to sad trebalo biti ok? Tj znak da sam se uspela ocistiti sama. Ljubim vas i hvala na savetima.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:24:58   
EnaEna

Meni je sa 24 receno da je to "negativna beta"Cisti se to samo kod tebe. Opada beta. Bice to sve ok. Ja nisam usla sad ovaj mjesec u vto jer mi je 2 dan ciklusa beta bila 14. Bila sam na UZ sve bilo uredno (sem bete sto nije pala skroz)Pa sad moram provjeravati kad ce biti 0. Mada sam gledala sve nalaze i skontala da je meni poprilicno tanak endometrij. Na donjoj granici od 5 do max 8-9 (zavisno od dana ciklusa) pila sam i dulphaston al snjim mislim da je bilo 10...
IZVORNA PORUKA: micci__

Caos, beta pala sa 17 na 4.98 posle jos 3 dana, da li mogu da odahnem? :) na nalazu pise da je trudnoca sve vise od 1, a po forumima citam vise od 5. Danas mi je poslednji dan krvarenja, jedva braon. Da li mi mozete reci vase misljenje da li bi to sad trebalo biti ok? Tj znak da sam se uspela ocistiti sama. Ljubim vas i hvala na savetima.



(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:32:49   
Maslacak15
nebih se slozila da je beta 24 negativna. problem je u tome sto beta dokle god prisutna je aktivna. ona je kao LH. znaci ne moze da se vrati sve na normalu utice na folikulogenezu itd.  To moze da znaci i da su preostale embrionalne strukture i dok ne odu proizvode betu. mene licno je sestra iz ordinacije zvala posto sam ja na beta HCG 11 prokomentariala ok to je to   da dodjem i sledece nedelje da izvadim krv jos jednom da bi bila bas negativna.ispod 5 racunaju kao na mislim....

v

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:36:11   
micci__
Hvala na odgovoru. Rekao mi je ginekolog danas da je to sve ok, da je to super beta. Rekla sam mu da ne planiram sad trudnocu neko vreme i zamolila ga da mi prepise nesto da se malo procistim i dovedem sve u red. Preporucio mi je neki Inofolic prasak, pa cu bas da probam. U endometrijume se ne razumem puno ali sam skontala da mi je jedino to pohvalio, da je zadebljan, jer mi je pronasao i neke trudnicke ciste i neki cistu na grlicu, nicega od toga nije bilo pre godinu dana, ali eto, kod nas zena sve tako preko noci. Rekao je da me to ne brine, da ce sve samo da popuca. Ono sto bi svim zenama preporucila jesu cajevi, ja trazim u zdravoj hrani da mi pomesaju neven koprivu i hajducku travu. Nikad problem nisam imala dok sam pila, cak sam i resavala neke ciste u roku od par meseci. Prvi ciklus mozda bude cudan malo se poremeti ali se za taj period zapravo organizam cisti, samo treba biti uporan. Proroda stvorila priroda izlecila. Veliki pozdrav.

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:38:36   
EnaEna

Kod mene je padala iz dana u dan.Zato su mi mozda rekli.Da se smatra da tu nema vise trudnoce. Ali naravno da ju uvijek ispratim do 0. Obzirom da sam  prosle sedmice svaki dan bockala za vadjenje krvi, ovu preskacem tamo cu nekad krajem mjeseca vaditi da vidim da li je 0
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

nebih se slozila da je beta 24 negativna. problem je u tome sto beta dokle god prisutna je aktivna. ona je kao LH. znaci ne moze da se vrati sve na normalu utice na folikulogenezu itd.  To moze da znaci i da su preostale embrionalne strukture i dok ne odu proizvode betu. mene licno je sestra iz ordinacije zvala posto sam ja na beta HCG 11 prokomentariala ok to je to   da dodjem i sledece nedelje da izvadim krv jos jednom da bi bila bas negativna.ispod 5 racunaju kao na mislim....

v



(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:43:04   
EnaEna

Ja pijem infolic combi ujutro i infolic plus navece, u tabletama. Nepunih mjesec dana ih uzimam,tako da ti ne mogu nista reci jer ne zna
IZVORNA PORUKA: micci__

Hvala na odgovoru. Rekao mi je ginekolog danas da je to sve ok, da je to super beta. Rekla sam mu da ne planiram sad trudnocu neko vreme i zamolila ga da mi prepise nesto da se malo procistim i dovedem sve u red. Preporucio mi je neki Inofolic prasak, pa cu bas da probam. U endometrijume se ne razumem puno ali sam skontala da mi je jedino to pohvalio, da je zadebljan, jer mi je pronasao i neke trudnicke ciste i neki cistu na grlicu, nicega od toga nije bilo pre godinu dana, ali eto, kod nas zena sve tako preko noci. Rekao je da me to ne brine, da ce sve samo da popuca. Ono sto bi svim zenama preporucila jesu cajevi, ja trazim u zdravoj hrani da mi pomesaju neven koprivu i hajducku travu. Nikad problem nisam imala dok sam pila, cak sam i resavala neke ciste u roku od par meseci. Prvi ciklus mozda bude cudan malo se poremeti ali se za taj period zapravo organizam cisti, samo treba biti uporan. Proroda stvorila priroda izlecila. Veliki pozdrav.



(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:43:14   
EnaEna


IZVORNA PORUKA: micci__

Hvala na odgovoru. Rekao mi je ginekolog danas da je to sve ok, da je to super beta. Rekla sam mu da ne planiram sad trudnocu neko vreme i zamolila ga da mi prepise nesto da se malo procistim i dovedem sve u red. Preporucio mi je neki Inofolic prasak, pa cu bas da probam. U endometrijume se ne razumem puno ali sam skontala da mi je jedino to pohvalio, da je zadebljan, jer mi je pronasao i neke trudnicke ciste i neki cistu na grlicu, nicega od toga nije bilo pre godinu dana, ali eto, kod nas zena sve tako preko noci. Rekao je da me to ne brine, da ce sve samo da popuca. Ono sto bi svim zenama preporucila jesu cajevi, ja trazim u zdravoj hrani da mi pomesaju neven koprivu i hajducku travu. Nikad problem nisam imala dok sam pila, cak sam i resavala neke ciste u roku od par meseci. Prvi ciklus mozda bude cudan malo se poremeti ali se za taj period zapravo organizam cisti, samo treba biti uporan. Proroda stvorila priroda izlecila. Veliki pozdrav.



(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Beta HCG - 2 deo
17.9.2020 23:44:27   
Maslacak15
ma nema trudnoce sigurno. samo ako ostane embrionalnih struktura mora revizija...ali oticice sve sigurno najdalje do sledeceg ciklusa.

   ja ne mislim da je duga pauza obavezna. to je samo psiholoaka stvar. cim se ciklus vrati, naredna trudnoca je moguca. ja sam 21. aprila 2017 indukovala ciscenje posle misseda u 10 oj nedelji (znaci bio je poodmakli pobacaj) a 21. marta 2018 rodila se moja devojcica. svesno nisam htela da cekam a nisu mi ni rekli da treba. besprekornu sam trudnocu imala...

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.9.2020 0:48:06   
micci__
Nema potrebe za pauzom.Posto zivim u inostranstvu, igrom slucaja sam dosla na odmor i zatekla se bas u Srbiji dok je trajao ovaj pakao od 2 nedelje. Hvala Bogu, jer ne znam kako bih tamo podnela sve ovo, jer se prvi put susrecem sa trudnocom i jos sa neuspelom :( Doktor je samo rekao “Bezi preko i pravi decu” :) nikakvu pauzu mi nije sponenuo. To je samo moja psiha, malo sam se istraumirala pa mi treba mala pauzica. Nije mi rekao ni da ponavljam betu, samo me je ispitao kakva je situacija sa krvarenjem, rekla sam da staje polako vec je braon, kaze on to je to. Zaboravi na sve ovo. :) Mada, citam da u inostranstvu “ne teraju” zene tako brzo na kiretaze nego se svim silama trude da se sama ocisti. Pisale devojke po forumima. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.9.2020 0:52:39   
micci__
Maslacak jesi imala psiho problema u sledecoj trudnoci da li je sve ok, beta, ultrazvuk? ja se jako plasim sledece trudnoce i dupliranja bete i svega ostalog...verujem da svaka zena ima strah, ali mislim da cu se stalno sekirati da li ce se opet dogoditi, plus sta sam sve procitala po forumima ispadne da zena nije sigurna ni posle 20 nedelja...bas svasta zene dozive, imam osecaj da cu panititi dok beba ne zaplace kad se porodim. Umesto da uzivam u najlepsem periodu zivota, trudnickom, ja cu biti na iglama.

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here