|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.9.2020 9:16:53   
Maslacak15
ne bas nikakvih problema nisam imala ali nisam ni radila betu uopste. Zato sto sam misljenja da beta nicemu ne sluzi osim psihickom opterecenju. Cak i kad se cini da pravilno raste opet to nije garancija zdrave trudnoce. Samo je ultrazvuk sa srcanom akcijom i mebrion koji je u fazi rasta kako treba pouzdan znak zdrave trudnoe. I zato sam cekala tri nedelje, i otisla na odmor, bilo je leto... nije mi bilo lako sigurno, ali znala sam da je nova trudnoca novo "izvlacenje" i da pobacaji obicno nisu do majke, nego do ploda koji se ne razvija kako treba. I tu onda ne moze niko da pomogne, ako je u redu u redu je ako nije nije....Jeste brutalno ali je tako, i to znanje mi je dosta pomoglo.

Rani pobacaji su jako cesti, e sad ako se dese tri puta uzastopce, onda treba se posvetiti detaljnije i proveriti ima li ipak nekih faktora koji doprinose. Znam i da je jako tesko ako zena nema jos decu, ipak je to jos dodatno opterecenje ali generalno kad pogledas oko sebe i raspitas se skoro svaka druga treca zena koja je majka ima u biografiji bar neki pobacaj. Da je znala. Plus ranih biohemijskih sigurno ima dosta da zene i nisu svesne, zakasni im cetiri pet dana pa dobiju i neznaju da su bile trudne.

Meni je bas zbog psihe bilo lakse da ne cekam. Plus sam punila 40 godina to leto, tako da neznam sta bi cekanjem dobila. Za mene je najbolji nacin da prevazidjem traumu bio da stisnem zube i probam ponovo. E sad naravno , sto ljudi sto cudi, zene se razlikuju. Ako ti treba vremena da se saberes sigurno je ok i pravitti pauzu. Puno te pozdravljam i ako te nesto zanima tu smo!!!

(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 1001
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.9.2020 10:44:47   
micci__
Ja imam 30, i tako me je uhvatila neka frka sa vremenom. Do te mere da sam sebe krivila i govorila eto da imas 25 ne bi ti se ovo dogodilo. Bas iz razloga sto sam jedina koja nije rodila u mom drustvu, cure sve imaju vec po dvoje dece ja se jos ni udala nisam 😂 One sve rodile zdravu pravu decu a meni se ovo dogodilo. Zato sam vas i davila na forumu jer nikom nisam rekla za ovo jer nisam htela da opterecujem prijateljice, ne bi mi ni mogle pomoci jer nemaju iskustva. Zivela sam u manjem gradu pa su me pritiskale godine. Hvala Bogu sad sam u velegradu pa sam tamo jos mlada, za to niko ni ne pita, pa mi je lakse za psihu, ovde su me ljudi ubili u pojam. Ono sto sam ti htela reci u vezi bete je to, da prva stvar koju sam rekla mom coveku je bila ta da kad mi bude kasnilo sl put samo cu test da uradim, necu raditi ni betu ni ici na pregled prvih 7 nedelja 😃 hvala na svakoj reci, savetu i podrsci.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1002
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.9.2020 12:59:32   
Maslacak15
ja sam prvo rodila sa pune 34. troje ih imam:) sve se stigne.... bice sve ok. i te sto imaju decu sa 20 bice babe sa 45 :) nije to lose mlada baba al je lepo i biti medju mamama a ne babama u cetrdeset_im. bez opterecenja, vreme je na tvojoj strani i zaboravi na betu stvarno. pozz :)


(odgovor članu micci__)
Direktna veza do poruke: 1003
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.9.2020 13:58:02   
lesli
Nema to veze sa godinama. Tako se zalomilo...Ja sam imala missed sa 25. ;)

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1004
   RE: Beta HCG - 2 deo
15.10.2020 19:59:30   
EnaEna
Kod mene beta ne pada na 0 evo vec drugi mjesec. A uredno dobila ciklus prosli mjesec i evo danas (kasnilo nekih 4-5 dana)

A beta bila prosli ciklus pala na 14 i prolongirali vto za sled mjesec tj sad oktobar. Medjutim beta sad u petak bila 30 a u utorak 29, sutra idem opet da vadim. Test negativan. Odradila tumor markere sve ok ,sem te bete...Pa sad nagadjaju da li mozda kad sam isla na ineseminaciju da tad slucjnao nije nesto zaostalo al opet nisam krvarila nit imala bolove mimo menstruacije. Pa su nesto spominjali kiretazu ali .....Krajem mjeseca sam uspjela uganjati termin po trece misljenje kod jedne dr koju svi cijene i uvazavaju... Inace iz Banjaluke sam. Ali sam u kontaktu i sa prof Bjelicom iz NSada. Moj ginekolog suradjuje jos sa dr iz Beograda.Izgleda da niko nije imao ovakav slucaj. A ja ne mogu u postupak dok beta nije 0.Cak sad u sumnjam u ove moje biohemijske trudnoce jesu li bile ili je to samo neki skok bete koji nikako da se spusti.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1005
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.10.2020 14:05:06   
nata11
EnaEna nisam strucna da komentarisem ali nadam se da ce se brzo resiti. Moguce i da je biohemijska prirodnim putem.

_____________________________





(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 1006
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.10.2020 14:37:21   
EnaEna
Znam da nije direktno vezno ali da li se neko susreo sa lazno pozitivnom betom?

Jer me je dr uputio da izvadim betu hcg ali iz urina i to precizno laboratorijski (ne trakice ) jer sumnja na heterofilicna antitijela. Hvala

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1007
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.10.2020 16:02:40   
lesli
Uh, ja bas nemam nikakvog iskustva.Nadam se da ce maslacak videti pitanje. Ako neko moze da pomogne savetom, to je ona.
Drzim palceve da se situacija brzo resi!

(odgovor članu EnaEna)
Direktna veza do poruke: 1008
   RE: Beta HCG - 2 deo
30.11.2020 10:40:53   
EnaEna
Pala mi je beta nakon 3 mjeseca,sama od sebe. (Poslije biohemijske)

Tako da sam usla u postupak VTO.Sad brojim dane do vadjenja bete 😊To bi mi bio najljepsi rodjendanski poklon. Slucajnost ili ....bas na rodjendan mi pada da vadim betu 😊 Stim da su kod mene vrlo ceste biohemijske trudnoce🤦 pa u neku ruku znam da se necu pretjerano radovati obzirom sta sam vec prolazila. Ali nada uvijek postoji 🙏

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1009
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.7.2021 23:16:45   
Andra1
Zdravo svima , želim da podijelim svoje iskustvo malo sam začuđena .
Beta 07.07.2021 iznosila 8.60 IU/L , a 15.07.2021 8 dana kasnije 295.7 IU/L ..
Doktorica kaže da se normalno dupla takođe mi pokazuje i onaj kalkulator bete da je normalno .
E sad mene muci to sto je prvi dan zadnje M bio 2.Juna , i ja bi sad trebala biti 7 sedmica trudna , a Beta za 4 tjedna  odgovara sad već možda i za 5 sedmica , imam mučnine sve stoji da sam trudna ali jel neko imao to iskustvo ? 2 juna sam imala biokemijsku i počela krvariti i posle odnos 19 juna i sad trudna , da li je moguće da je bila kasnije ovulacija da se malo poremetilo zbog te biokemijske ?
Molim za odgovor ako je neko imao ovakvo ili slično iskustvo 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1010
   RE: Beta HCG - 2 deo
19.7.2021 11:57:31   
nata11
Sto se tice skoka bete sasvim je ok. Za termin nisam strucna tj. zaboravila dosta toga ali javice neko strucan vec. Moguce i da je kasna ovulacija. Svakako si trudna sto je jedino vazno :)

_____________________________





(odgovor članu Andra1)
Direktna veza do poruke: 1011
   RE: Beta HCG - 2 deo
22.7.2021 14:44:40   
Andra1


IZVORNA PORUKA: nata11

Sto se tice skoka bete sasvim je ok. Za termin nisam strucna tj. zaboravila dosta toga ali javice neko strucan vec. Moguce i da je kasna ovulacija. Svakako si trudna sto je jedino vazno :)





Javljam rezultate Beta nakon 7 dana 3.342 mlU/mlU srijedu imam prvi ultrazvuk nadam se da posle 3 spontana će ova trudnoća biti ok . 😊

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1012
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 14:59:41   
Jelenica9284
Zdravo ženice, 

Moram da pitam za savet... juče ujutru sam malo prokrvarila nakon što sam dozivela orgazam u snu (blaaaammm🤭😔), krvarenje je prestalo u toku prepodneva i ja sam regularno nastavila da stavljam Utrogestan 200 vaginalno koji mi je propisan. Bolove nisam imala,nemam ni sada a nema ni krvarenja. Pre tri dana sam bila na UZ i doktor je potvrdio da je sve ok.Od straha sam jutros uradila betaHCG i rezultat je 86807 a pre 9 dana je bio 34372. Oko toga dam se uplašila jer nekako mi je čudan rezulatat. Danas sam ušla u 7.nedelju.

(odgovor članu Andra1)
Direktna veza do poruke: 1013
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 15:02:37   
lesli
Beta nakon prvog vadjenja krvi nije vise merodavna.Ima zena kod kojih se lepo duplira pa ne bude ok, ima zena kod kojih ne raste kako treba pa bude ok.
A narocito u tim kasnijim fazama, kada se beta vise ne duplira na 2, vec na 3-4 dana nije nikakav pokazatelj vitalnosti trudnoce.Jedini pravi pokazatelj vitalne trudnoce u tom stadijumu je uz i vidjena srcana radnja.Ako je to uradjeno, nema razloga za brigu.

(odgovor članu Jelenica9284)
Direktna veza do poruke: 1014
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 15:09:11   
Jelenica9284


IZVORNA PORUKA: lesli

Beta nakon prvog vadjenja krvi nije vise merodavna.Ima zena kod kojih se lepo duplira pa ne bude ok, ima zena kod kojih ne raste kako treba pa bude ok.
A narocito u tim kasnijim fazama, kada se beta vise ne duplira na 2, vec na 3-4 dana nije nikakav pokazatelj vitalnosti trudnoce.Jedini pravi pokazatelj vitalne trudnoce u tom stadijumu je uz i vidjena srcana radnja.Ako je to uradjeno, nema razloga za brigu.



Hvala lesli.Ja sam u petak,pre tri dana,bila na uz I video je i srcanu radnju i.plod i žumancanu kesu i kaže da je ok sve. E ovo juče me je iznenadilo i onda odradih betu jutros. Poslala sam i doktoru poruku sta se desilo i rezultat bete I on kaze da je ponovim za 5 dana. Samo to,niti da dodjem opet na pregled niti bilo sta. Uplašena sam pa zbog toga pišem vama 😔

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1015
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 15:24:01   
lesli
Jedino kako ce pouzdano znati da nesto nije ok, ako je beta pala ili nesto jako malo porasla.U svim ostalim slucajevima… beta je mogla da poraste a da ne bude ok.

Samo sad nisam razumela… Uz je radjen pre ili posle tog krvarenja?

(odgovor članu Jelenica9284)
Direktna veza do poruke: 1016
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 15:26:58   
lesli
Sad vidim uz je bio pre 3 dana, a ti si prokrvarila jutros.Ja bih na tvom mestu se spakovala i otisla da se uradi novi uz. Ako ima srcane radnje sve je ok.Treba i videti da li postoji neki uzrok krvarenja, hematom npr.
A lekara promeni. Kakva crna beta nakon vidjene SR i na beti od 80.000 😳

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1017
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 15:40:50   
lesli
I samo da dodam da ako se krvarenje ne pojacava i nije praceno bolovima da su sve sanse da je ok.Ali opet, ja bih na tvom mestu otisla na uz.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1018
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 15:49:06   
Jelenica9284
Ne lesli,nisi razumela ;)

Ja sam na ultrazvuku bila 13.08.i sve je bilo ok.Prokrvarila sam juce ujutru(napisala sam u prvoj poruci razlog 🤭) znaci 15.08.i krvarenje je stalo odmah u prepodnevnim casovima juce, ja sam nastavila da stavljam Utrogestan I nijednog momenta nije bilo bolova ni juče niti sada.Ja ne krvarim od kako je prestalo juče prepodne. Znaci sad je sve ok ali sam prosto htela da uradim betu jutros cisto zbog straha. A doktoru sam objasnila i rekla da sam bila na pregledu pre 3 dana I savet da li da dodjem opet ili kako, na sta je on odgovorio da ponovim samo betu za 5 dana.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1019
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 17:03:30   
Maraj
Ja se u potpunosti slazem sa lesli. Taj doktor je user posted image
Ne razumem ni zasto si ti radila betu ni zasto ti je on rekao da je ponovis za par dana. Glupost neopevana.
Ne moze beta do iznemoglosti da raste. Normalno je da kasnije krene da opada.
A kao sto lesli rece, jedino ti je merodavan ultrazvuk...kakva beta, nak9n potvrdjene srcane radnjeuser posted image

(odgovor članu Jelenica9284)
Direktna veza do poruke: 1020
   RE: Beta HCG - 2 deo
16.8.2021 17:22:15   
Jelenica9284
Hvala na savetu. 

Videcu da zakazem kod nekog drugog:)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1021
   RE: Beta HCG - 2 deo
21.9.2021 11:20:56   
93hanihani93
Devojkee, treba mi vasa pomoc 😔 poslednji ciklus mi je bio 19.08., sada u subotu 18.09. sam uradila test koji je bio pozitivan, a beta je bila 148,3. Juce sam ponovo uradila betu koja je bila samo 164,9. Ciklusi su mi uglavnom 24,25,26 dan, tako da mi po tome kasni 8-10 dana.  Sinoc sam odjurila u dom zdravlja na ultrazvuk i naravno nista se nije videlo osim da je endometeijum zadebljan i to je to. Sta mi predlazete, kada da opet uradim betu i da li uopste da je radim? I da li ova dosadasnja beta iskljucivo znaci da postoji neki problem, ili se mozda promeni nesto kroz par dana? 🙈🙈🙈🙈🙈


(odgovor članu Jelenica9284)
Direktna veza do poruke: 1022
   RE: Beta HCG - 2 deo
21.9.2021 13:39:48   
lesli
To je jako niska beta za toliko kasnjenje.Moglo bi da znaci da je ovulacija bila kasnije, ali ono sto je potencionalno tu veci problem je to sto je beta jako malo porasla izmedju dva vadjenja.
Kada je bilo prvo, a kada drugo vadjenje?

(odgovor članu 93hanihani93)
Direktna veza do poruke: 1023
   RE: Beta HCG - 2 deo
21.9.2021 14:16:30   
93hanihani93
Prvo vadjenje je bilo u subotu 18.09, a drugo juce. 😔😔😔


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1024
   RE: Beta HCG - 2 deo
21.9.2021 18:53:01   
lesli
To je bas mali porast bete za 48h 😕

(odgovor članu 93hanihani93)
Direktna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here