RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


kamičak -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (21.10.2019 10:04:20)

Sad bas pitam za tebe u razgovorima mama. Dobro da sad imas konkretan plan, navijamo da se sto pre vratis "u normalu" ❤





Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (21.10.2019 10:08:32)



IZVORNA PORUKA: kamičak

Sad bas pitam za tebe u razgovorima mama. Dobro da sad imas konkretan plan, navijamo da se sto pre vratis "u normalu" ❤





💕




Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (21.10.2019 11:53:08)

Ivanka, uz tebe smo. Sto pre resavaj. Sto pre ozdravi. Pa da slavis godisnjicu sa zakasnjenjem bez slinavka i kilavka ❤❤❤




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (21.10.2019 11:59:35)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

bez slinavka i kilavka ❤❤❤
😘




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (22.10.2019 12:19:29)

Kuoih ja pojas za pupcanu kilu. Stavlja se ujutru, pre ustajanja. Ima deo bas za pupak da se pritisne.
E taj deo meni smeta pa sam ga skinula, na cicak je. Ostane samo pojas sirok oko 20cm. 
Cudan osecaj ali imam utisak da mi je bolje. Jela sam, popila kafu, pijem vodu i ne smeta mi crevima. Jupiiiii 😊




Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (22.10.2019 13:07:19)

Aha sad sam upucena. Taman ti lakse mozes da jedes ko covek, pijes...Kad ides kod hirurga?u petak ili?




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (22.10.2019 13:08:38)

Ultrazvuk u cetvrtak (nadam se da je neko kasvetan), hirurg u petak. 




kamičak -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (22.10.2019 14:53:16)

Idemoooo, Iv, drago mi je da mozes da funkcionises 😁





Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (22.10.2019 16:04:39)

Drzmo fige da sve bude kako treba 




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 11:21:48)

Bila na uz abdomena, svi organi zdravi, trbusni zid nije posebno gledala, kaze za ti treba na uputu sa pise uz trbusnog zida.
Sutra kod hirurga. 




kamičak -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 18:55:20)

Drzimo ti fige, draga 😀




Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 19:49:29)

Pa valjda ceo abdomen gleda. Nisma znala da mora da se naglasi.. Znaci jos sutra kod hirurga pa znas kako i sta dalje?




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 20:32:37)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Pa valjda ceo abdomen gleda. Nisma znala da mora da se naglasi.. Znaci jos sutra kod hirurga pa znas kako i sta dalje?

Nisam ni ja znala... Na uputu je pisalo umbilicalis hernia, pa mi bilo logicno da gleda sve. Gledala je ona i trbusni zid, prevukla nekoliko puta gore dole oko pupka. 
Bitno da sam ja zdrava sa unutrasnje strane 👍




Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 21:33:05)

Aha kna uputu pupcana kila pisalo, mada logicno da proveri sve, al najvaznije je da je sve to u  redu.
Jel ti dobra krvna slika? Sutra ces znati kada ides na operaciju ili? 
Kako si ti inace? 




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 22:08:43)

Kad nosim pojas super
Bez njega boli
Ovaj dr sto idem sutea kod njega je naj u Nisu za nas kilave 😂




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (24.10.2019 22:11:13)

A krvna slika odlicna
Organi zdravi, samo malo trbuh defektan 😂




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (25.10.2019 9:39:47)

Kaze dr ovako:
Nije hitna operacija, mogu i godinama da cekam, ali da ne dozvolim da poraste. 
Najverovatnije imam dve rupice, ali on kaze da organizam sam resava te probleme praveci opnu, neki momentum, valjda ga tako nazva, da se zastiti. 
Da nosim pojas i da se cuvam. 
Toliko. 👍




Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (25.10.2019 10:57:31)

Opa Ivanka.. super. To su lepe vesti.Znaci pratices samo ili ces ici u skorije vreme na operacoju?
Nosi pojas ako ti je lakse. A sto se varenja tice?




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (25.10.2019 13:07:42)



IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Opa Ivanka.. super. To su lepe vesti.Znaci pratices samo ili ces ici u skorije vreme na operacoju?
Nosi pojas ako ti je lakse. A sto se varenja tice?



Varenje suoer otkako nosim pojas. I stomak mi se smanjio, mada dr kaze da nije od toga bio naduven. Sije mu ga Mujo, jeste 100%. Kako sad odjednom otkako nosim pojas nema stomaka? Nema veze, organi su dobri, to je bitno. 
A operaciju cu sigurno na leto, kad zavrsim sa casovima. Znaci oko  1 jula. Imacu skoro 3 meseca za oporavak. 




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (25.10.2019 13:25:22)

Sad se set_ih... Rece dr da je ovo nozda i od virusa, a ja sam bila bas bas prehladjena nekoliko dana pre nego sto me zabolelo.
Sklopile se kockice... 




kamičak -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (25.10.2019 16:24:28)

Iv, dobro je, sad se cuvaj i ne naprezi se.





Mirko Svirko -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (25.10.2019 16:26:00)

E pa super onda.. taman imas vremena d se lepo oporavis. Sada lagano, ne dizi tesko,ne naprezi se. 




mati -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (7.5.2020 22:51:53)

Aktiviram temu, posto vidim da se pisalo... I ne tako lepa tema, da je da nikome ne zatreba..
Ja sam se bas napatila, ne znam koliko sam pisala ovde, ali ima par postova na pocetku. Sve sto vas zanima, tu sam. Mada sam ja specifican slucaj koji je nagrabusio i preko mesec dana lezala u bolnici... Dva puta me otvarali... [sm=smiley13.gif]




Ivanka 75 -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (7.5.2020 22:55:21)

Sve sam ja jos u omtobru procitala sta si ti pisala 😔 I bas mi zao sto si tako lose prosla. 





mati -> RE: Hernia ventralis/pupcana kila nakon trudnoce i porodjaja (7.5.2020 23:04:28)

Jeste, Ivancice, kao bos po trnju... 45 dana u bolnici, mozda dan gore dole. To sam i negde potisnula pa nisam ni ulazila u ovu temu. Ali ispisacu neki dan sve...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]