RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Venčanje, krštenje, godišnjice …



Poruka


branki* -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (12.9.2014 9:18:26)

emice,kod vas,jeste tako,super izgledaju,a kad jedes nije nikakva..kad sam bila u nemackoj,veze nemaju sa tortama,nase su bolje.meni pravi zena neka za te vece dogadjaje,ukrasi lepo,nije sad neki umetnik,ali sto je ukusno,bas bas.




emicaa -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (12.9.2014 10:22:57)

Pokušaću preko neta naći nekog ko kući radi torte kao kod nas što rade,ako ne nadjem vidjeću,valjda će mi nešto pasti na pamet drugo




Mala Elena -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (11.3.2015 8:36:11)

Ja se jos uvek dvoumim da li da pravim ili da porucim. Ako porucim, koliku da porucim? Mozda 3kg? Jedno parce racunam da ima oko 120g, dakle bice 25 parcica...i imacu jos dve torte... mislim da je dosta.




Modessty -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (11.3.2015 8:38:21)

obično se računa da u 1 kg torte ima 10 parčića. Realno može da se izvuče i neko parče više. Znači torta od 3kg ima oko 30 parčadi. Sve zavisi doduše i koju tortu poručiš i kog je oblika. Svakako računaj da imaš neko parče preko broja gostiuju. Uvek neko traži repete




branki* -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (11.3.2015 8:40:02)

ja porucujem za rodjendane,bar do sad sam tako.slazem se sa mod.




Mala Elena -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (11.3.2015 8:45:18)

Mozda je ipametnije poruciti...videcu kakva sam sa veremenom .
Mod, da, uvek ce neko traziti jos, ali posto cu stavljati po dve torte, znaci kombinovacu. Ako svi dodju , to je max 40odraslih i 15 dece...ali za decu mogu napraviti i cupcakes...
E da, imacemo nugat, coko moko i ta treca planiram da bude svarcvald..




Plavusa34 -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (11.3.2015 9:05:09)

po mom misljenu sama praviti je najbolje znas sta stavjas i nije tesko oblikovati po svojoj zelji neki lik iz crtaca




Bibilib -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (11.3.2015 9:07:54)

Slazem se Plavuso,samo treba imati zivce za to,neko jednostavno ne moze....da pipka tortu dva-tri sata a mozda i vise....




MakiJ -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (12.5.2015 10:27:53)

tortu ce tetka da pravi, tako da o tome necu da razmisljam [sm=smiley1.gif]




Bibilib -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (12.5.2015 10:44:00)

Blago vama,dobro dodje kad imate gotovu tortu mi smo dobili jednu za krstenje od tetke.....




choopa choops -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (27.1.2016 0:08:05)

meni se sve čini kao da sam o ovome pisala kad je L bio rođendan, ali neeeema [sm=smiley36.gif]

Elem, tražim recept za tortu koju bi i ona mogla da jede, a da opet bude dovoljno čvrsta da mogu da je prekrijem fondanom. Znači ona do prvog rođendana neće probati orašaste plodove, crveno bobičasto voće, bjelance, mlijeko, med. To je to ja mislim [sm=zmeden.gif]

Ja sam njima pravila onu običnu plazma tortu, pa ću vjerovatno i njoj, ali bih voljela da vidim ako ima još kakav dobar recept a da ne sadrži gore navedeno [sm=smiley1.gif]




milicicak -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (27.1.2016 10:01:24)

Choopo, mislim da ovo ispunjava kriterijume :) Ako joj nisi dala lesnik, mozes da lesnikovo mleko zamenis vodom.
Ultimativna torta za decu (ovo je jesina torta koju sam ja videla da deca zaista jedu na rodjendanima i traze jos user posted image )
Oko 1 kg posnog keksa (ja kupila Zlatni pek)
Skuvati 2 pudinga od vanile sa 800ml lesnikovog mleka i 200ml i 300g secera. U toplo dodati 400g cokolade. Kad se ohladi, dodati 500g penasto umucenog margarina.
200ml lesnikovog mleka zagrejati (treba da bue vruce, ne mlako) i u to umakati keks. Redja se red keksa, red fila dok se sve ne potrosi. Torta je fondan frendly :)




choopa choops -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (27.1.2016 15:30:57)

Bravo! Hvala :-)))) Možda ću jedino da ubacim banane jer ih ona voli, a možda i ne vidjećemo. [sm=smiley1.gif]




Trcosava -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (27.1.2016 15:37:49)

Čupo ja sam pravila onu tortu od pudinga sa čokoladom, doduše ne može sa fondanom, ali može da jede i bebac [sm=smiley36.gif]

Ostalo jedva 2 parčeta sad za rođendan. Ishvališe je svi redom [sm=smiley36.gif]




Khaleesi -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (12.3.2016 15:06:42)

Ja sam za prvi jednu narucila,jednu pravila... Biskvit napravila od jaja, brasna, secera, prelivala svaki cokoladom ipravila rolate. Rolat seces i slazes u koji hoces oblik. Fil mleko, puding, margarin, secer. Posto beka voli banane, redjala sam biskvit, fil, banane, fil, biskvit, fil, banane i tako dok sam imala svega...
Beka tada jos nije pila kravlje mleko, ali sam joj stavljala malo u palentu, proju, pitu tako da je vec probala...




aleksandrici -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (12.3.2016 15:26:45)

Ja sam pravila Reformu.Onu starinsku sa puno oraha i čokolade.Svi su bili odiševljeni.Nekako u mom mestu inače prave nešto brzinski,gde se ne peku kore ili kupe gotove tako da je ova tortica dobro došla za sve nas.Stari provereni ukus koji osvaja i ne treba menjati.




Animsaj9 -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (28.10.2016 22:16:47)

mi smo nosili kumicu Spanski vetar




emicaa -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (28.4.2017 11:42:50)

Nama se blizi prvi rodjendanko,dajte prijedlog za neku jednostavnu torticu,da se brzo pravi [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (28.4.2017 11:52:38)

Markizaaa ...meni omiljena nema prostoje. Neka sa plazmom
Nama.moja mama pravi ja sam duduk za to. Ona ce i napraviti i ukrasiti, kao i svake godine. Polu suskava sa cokoladom i malinama i druga sa bananicama i plazmom.




IvanaSK RR -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (28.4.2017 17:43:57)

Mi necemo slaviti rodjendan, ali cemo obeleziti. Drugarica ce mi praviti, verovatno Hello kitty, ukus Milka :)




Sanjica26 RR -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (28.4.2017 17:48:31)

Emixe, Zoja torta ti je odlicna. Pogledaj recept.




MamaNecaVo -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (20.10.2017 15:17:22)

Mi sno tortu doduse narucili ali bila je mix cokoladno-vocna.
Milka,Ferero Roche,beli andjeo a vocna ..meni nepoznat naziv :)




mama Jo -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (20.10.2017 15:19:50)

Mi smo imali kal na dva sprata gde je donji bio ona sa cokoladom i visnjama - ne znam naziv ali je predivna, a gore je bila dobos torta...
Treca torta je bila cokoladna obicna 😊




MamaNecaVo -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (20.10.2017 15:28:31)

Kod mene je bi problem sto su neki alergocni na orase,onda neki me vole cokoladu a neki ne vole voce.
Mislim.da sam bas namucila zenu koja nam je torte pravila




mama ivane -> RE: Koju tortu napraviti za prvi rodjendan (9.5.2018 9:53:46)

Za prvi rodjendan sam pravila deci vocne torte i oblikovala ih i ukrasila sama




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>