|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
22.10.2018 8:49:02   
IvanaSK RR
Mi smo primili jednu dozu Synflorix sa dve godine i jeste bolja situacija od tada.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
22.10.2018 9:08:51   
Maraj
Dddaco synflorix je sad obavezna vakcija za bebe rodjene od januara 2018. Mislim da je ok vakcina. I ja sam je dala starijem detetu(platila)
Sto se naziva tice dr mi je rekla da se npr prevenar13 vakcina daje starijoj deci a synflorix mladjoj. To mi je rekla pre 2 god kada sam sinu davala. Tako da mislim da ti je zato dr predlozila tu drugu vakcinu
Pitaj je

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
22.10.2018 9:49:49   
dddaca
Znam da je sad ta vakcina obavezna za mladju decu. Problem mi je to sto dr nije bila ni sigurna koliko doza treba da primi te Pneumo23. Jedino sto je rekla je da nju daju starijoj deci, a mladjoj Synforix. Znas kad neko kome treba da verujes da zna sta prica i radi odaje dozu nesigurnosti. Onda sam i ja nesigurna da li radim pravu stvar.
Ivana, super sto je sad bolje. Lepo vise ne znam sta da radim. Tri dana ide u vrtic, pa tri nedelje ne ide. Neprestano nos i usi zapuseni

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
22.10.2018 9:59:03   
Maslacak15
sve te administrativne stvari za koga je obavezna za koga nije nemaju veze i podlozne su promenama. Vrlo je prosto i jednostavno, svaka vakcina moze samo da pomogne da steti ne moze. Bitno je da je dozvoljena za starosnu grupu a Prevnar se daje i bebama, ovde u Nemackoj vec tokom prve godine. Moja malecka je vec pelcovana vise puta a ima 7 meseci. Daje se paralelno sa hexavalentnom.
Ja planiram i u novembru da svi primimo vakcinu protiv gripa. Ona mi je suvise mala da bi rizikovala da joj neko dovuce virus iz vrtica/skole. Tako je najsigurnije.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
22.10.2018 10:01:32   
IvanaSK RR
Dddaco, ja sam za tu vakcinu. E sad, jedino vidi koja je za njen uzrast.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
22.10.2018 11:34:35   
dddaca
Pa to me i muci. po uputstvu su obe za njen uzrast, s tim sto dr predlaze Pneumo, a u njenom uputstvu pise da nije indikovana za problem koji mi imamo.

Volela bih da procitam i neko iskustvo u vezi sa Pneumo23

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
6.12.2018 16:50:05   
bojkica
Drage mame, da li je vakcina Sinforix pomogla vasoj deci kod upale usiju.Moje dete je napunilo godinu i po redovnoj vakcinaciji nas ne sleduje ali bi je kupila,jer je imao upale usiju, ali nije bio izazivac streptococ itd. Tako da sam u nedoumici,a od pedijatra nisam bas dobila neko objasnjenje.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
6.12.2018 17:11:36   
vonavoj
Bojkice,imas pravo da trazis da dobije besplatno. Moj kumic je u maju napunio 1 godinu,i dr je trebovala za njega,jer je imao ceste upale..od kad je primio,nije imao upale usiju..

(odgovor članu bojkica)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
6.12.2018 17:26:27   
IvanaSK RR
Ukoliko pedijatar preporuci onda moze da se dobije besplatno.
I mi smo primili u maju i nije od tada imala upalu usiju. Mozda je i imunitet bolji, al bih ja preporučila vakcinu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.2.2019 22:52:18   
Sanidej
Žao mi je sto nisam vakcinisala najstariju cerku samoinicijativno, mozda bismo izbegle probleme sa usima i operaciju..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
1.10.2021 19:41:05   
BubaBubica
Da li je neko skoro davao svome detetu Pneumo23 vakcinu? Ja sam danas čula za ovu vakcinu, i pročitah za streptokoku a ona ju je imala u brisu nosa onomad kad smo završile u bolnici zbog gušenja i bila je bolesna. Da kucnem u drvo od tad nije bila ozbiljno bolesna ali je krenula u vrtić pa ne bih da rizikujem... Bila bi zahvalna za svaku info ❤️

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 261
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here