|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.2.2011 6:07:19   
mihi
Tea2, da krenem redom Milos je vakcinu primio sa 17 meseci, tada je bila registrovana u Srbiji, razmak između dve vakcine 4 do 6 nedelja. Kupila sam je u apoteci u Pasterovoj ulici, mislim Kamilica. Obe vakcine je podneo super bez crvenila, temperature i drugih neželjenih efekata.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.2.2011 8:46:28   
mejvis
Da li je neko uspeo da kupi prevernar ovih dana negde?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.2.2011 9:26:42   
Tea2
Zvala sam ZZJZ.Prevenar se više ne uvozi jer distributer nema računicu.Polovinom marta ce moći da se dobije 11'valentna ,mislim da se zove Simflorix,od nekog drugog proizvođaca.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.2.2011 9:59:21   
Tea2
Tea2, da krenem redom Milos je vakcinu primio sa 17 meseci, tada je bila registrovana u Srbiji, razmak između dve vakcine 4 do 6 nedelja. Kupila sam je u apoteci u Pasterovoj ulici, mislim Kamilica. Obe vakcine je podneo super bez crvenila, temperature i drugih neželjenih efekata.
Mihi,moje starije dete je imalo česte upale ušiju.Mislim da ova vakcina može pomoći kao preventiva za decu koja idu u vrtić.Kakva su tvoja iskustva,da li je bio ređe bolestan?Da li da joj dam vakcinu posle godine,da vidim prvo kakav joj je imunitet?Hvala...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.2.2011 10:50:25   
mihi
Moje dete je imalo sa 8 meseci jednu upalu uha i grla posle vakcine više ni jednu. Sada treba da mu da Pneumo 23. Nadam se da ce biti sve ok kada as 3 god. kreneu vrtić.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.2.2011 22:27:36   
Tea2
Ne znam šta da radim -da li da čekam Sinflorix,ili da primimo Prevenar?Da li je neko u inostranstvu davao detetu Sinflorix?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
7.2.2011 21:22:13   
Tea2
U Risticu ima Prevenara.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
9.2.2011 22:05:26   
Tea2
Hoce li se jos neko javiti na ovu temu?????????????????????????????

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.2.2011 10:32:05   
Tea2
Sve sam se raspitala.Uvezene kolicine Prevenara imaju rok trajanja do marta,posle toga samo na crno-znaci ne davati...Polovinom marta stize Sinflirix,desetovalentna vakcina...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
9.3.2011 8:37:11   
Jele
????????????????????????????? Nadam se da nema veze sa Prevnarom...


VESTI | UTORAK 8.03.2011

Vakcine povučene nakon smrti dece
IZVOR: TANJUG
Japan je povukao iz upotrebe dve vrste vakcina, posle četiri smrtna slučaja među decom koja su ih primila između 2. i 4. marta.


Deca su bila starosti od šest meseci do dve godine, a upotreba vakcina pod sumnjom je obustavljena, dok se ne ispita da li se smrtni slučajevi mogu dovesti u vezu s njima, saopštava japansko ministarstvo zdravlja.

Radi se o vakcinama "prevenar", američke kompanije "Fajzer", i "ActHIB", francuske farmaceutske firme "Sanofi-Aventis". Ove vakcine se koriste za sprečavanje nekih oblika pneumonije i meningitisa, a računa se da ih je za dve godine, koliko se upotrebljavaju u Japanu, primilo 1,5 miliona dece.

Prema saopštenju japanskog ministarstva zdravlje, troje dece je umrlo u roku od tri dana pošto su primili neku od dveju vakcina, s tim što su dvoje od te dece takođe primili i DPT vakcinu - protiv difterije, velikog kašlja i tetanusa. Četvrto dete umrlo je samo dan pošto je primilo vakcine "prevenar" i DPT.

Napominje se da su pojedina od preminule dece već imala neko oboljenja pre nego što su primila vakcinu.

Krajem februara u Francuskoj je zabeležena smrt dvoje dece, koja su primila "prevenar", ali su prošle nedelje tamošnje zdravstvene vlasti objavile da ti smrtni slučajevi nisu u vezi s cepljenjem.

U Holandiji je "prevenar" takođe bio pod sumnjom 2009. godine, posle smrti troje dece nakon vakcinacije njime, ali su holandske zdravstvene vlasti februara prošle godine takođe objavile da ti smrtni slučajevi nisu u vezi s vakcinacijom.

Osim navedena četiri slučaja, u Japanu je, prema saopštenju ministarstva zdravlja, u novembru 2010. takođe zabeležena smrt jednog deteta nakon revakcinacije "ActHIB" vakcinom.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.4.2011 18:11:53   
Tea2
????????????????????????????? Nadam se da nema veze sa Prevnarom...


VESTI | UTORAK 8.03.2011

Vakcine povučene nakon smrti dece
IZVOR: TANJUG
Japan je povukao iz upotrebe dve vrste vakcina, posle četiri smrtna slučaja među decom koja su ih primila između 2. i 4. marta.


Deca su bila starosti od šest meseci do dve godine, a upotreba vakcina pod sumnjom je obustavljena, dok se ne ispita da li se smrtni slučajevi mogu dovesti u vezu s njima, saopštava japansko ministarstvo zdravlja.

Radi se o vakcinama "prevenar", američke kompanije "Fajzer", i "ActHIB", francuske farmaceutske firme "Sanofi-Aventis". Ove vakcine se koriste za sprečavanje nekih oblika pneumonije i meningitisa, a računa se da ih je za dve godine, koliko se upotrebljavaju u Japanu, primilo 1,5 miliona dece.

Prema saopštenju japanskog ministarstva zdravlje, troje dece je umrlo u roku od tri dana pošto su primili neku od dveju vakcina, s tim što su dvoje od te dece takođe primili i DPT vakcinu - protiv difterije, velikog kašlja i tetanusa. Četvrto dete umrlo je samo dan pošto je primilo vakcine "prevenar" i DPT.

Napominje se da su pojedina od preminule dece već imala neko oboljenja pre nego što su primila vakcinu.

Krajem februara u Francuskoj je zabeležena smrt dvoje dece, koja su primila "prevenar", ali su prošle nedelje tamošnje zdravstvene vlasti objavile da ti smrtni slučajevi nisu u vezi s cepljenjem.

U Holandiji je "prevenar" takođe bio pod sumnjom 2009. godine, posle smrti troje dece nakon vakcinacije njime, ali su holandske zdravstvene vlasti februara prošle godine takođe objavile da ti smrtni slučajevi nisu u vezi s vakcinacijom.

Osim navedena četiri slučaja, u Japanu je, prema saopštenju ministarstva zdravlja, u novembru 2010. takođe zabeležena smrt jednog deteta nakon revakcinacije "ActHIB" vakcinom.
JJJJooooooooooj!

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.4.2011 19:03:01   
Verus
Helena danas primila obe!!!  Idem ranije po nju u jaslice, bas se sekiramuser posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
12.10.2011 22:43:41   
gagana83
Ima li jos nekog iskustva sa ovom vakcinom?

Razmisljam da Unu vakcinisem, nas pedijatar se slaze.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 7:22:24   
cockic
ja sam razmisljala o toj vakcini ali mi je dr rekla da cekam pneumo 23.
i sad kad smo bili na revakcinaciji pentaksima sestra mi rekla da li imam
pare za bacanje i da je bolje da cekam taj pneumo posle druge godine.

jer on ima 23 ti sojeva virusa o ova samo 6-7 prevenar.

a idemo u jaslicei bolesni smo bili mesec dana,a sad krenuo na 3 dana
i vec slinavi.

ipak cu cekati ti pneumo 23 jer ona kosta malo vise od 1000 din,a ova
preko 7000din.nije do para nego on vec ima 17 i po meseci.
tako da cekamo tu drugu.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 11:13:23   
mihi
Imam ja moj je mlađi sin primio, nije džabe Prevenar 7000 din. Super je vakcina, pogotovu za decu koja idu u kolektiv.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 11:54:33   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tea2

????????????????????????????? Nadam se da nema veze sa Prevnarom...


VESTI | UTORAK 8.03.2011

Vakcine povučene nakon smrti dece
IZVOR: TANJUG
Japan je povukao iz upotrebe dve vrste vakcina, posle četiri smrtna slučaja među decom koja su ih primila između 2. i 4. marta.


Deca su bila starosti od šest meseci do dve godine, a upotreba vakcina pod sumnjom je obustavljena, dok se ne ispita da li se smrtni slučajevi mogu dovesti u vezu s njima, saopštava japansko ministarstvo zdravlja.

Radi se o vakcinama "prevenar", američke kompanije "Fajzer", i "ActHIB", francuske farmaceutske firme "Sanofi-Aventis". Ove vakcine se koriste za sprečavanje nekih oblika pneumonije i meningitisa, a računa se da ih je za dve godine, koliko se upotrebljavaju u Japanu, primilo 1,5 miliona dece.

Prema saopštenju japanskog ministarstva zdravlje, troje dece je umrlo u roku od tri dana pošto su primili neku od dveju vakcina, s tim što su dvoje od te dece takođe primili i DPT vakcinu - protiv difterije, velikog kašlja i tetanusa. Četvrto dete umrlo je samo dan pošto je primilo vakcine "prevenar" i DPT.

Napominje se da su pojedina od preminule dece već imala neko oboljenja pre nego što su primila vakcinu.

Krajem februara u Francuskoj je zabeležena smrt dvoje dece, koja su primila "prevenar", ali su prošle nedelje tamošnje zdravstvene vlasti objavile da ti smrtni slučajevi nisu u vezi s cepljenjem.

U Holandiji je "prevenar" takođe bio pod sumnjom 2009. godine, posle smrti troje dece nakon vakcinacije njime, ali su holandske zdravstvene vlasti februara prošle godine takođe objavile da ti smrtni slučajevi nisu u vezi s vakcinacijom.

Osim navedena četiri slučaja, u Japanu je, prema saopštenju ministarstva zdravlja, u novembru 2010. takođe zabeležena smrt jednog deteta nakon revakcinacije "ActHIB" vakcinom.
JJJJooooooooooj!


Jooooooj pošto svi i koji imaju veze sa strukom i nemaju komentarišu vakcinaciju i vakcine, imajte na umu da su te vakcine najpre indikovane za decu koja imaju neku hroničnu bolest, te verovatno to ima veze sa tim sto je došlo do smrtnog ishoda a ne sa vakcinama, zašto niste podvukli činjenicu da je 1,5 miliona dece u Japanu primilo vakcinu i da nije bilo prijavljenih komplikacija.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 14:00:53   
gagana83
IZVORNA PORUKA: cockic

ja sam razmisljala o toj vakcini ali mi je dr rekla da cekam pneumo 23.
i sad kad smo bili na revakcinaciji pentaksima sestra mi rekla da li imam
pare za bacanje i da je bolje da cekam taj pneumo posle druge godine.

jer on ima 23 ti sojeva virusa o ova samo 6-7 prevenar.

a idemo u jaslicei bolesni smo bili mesec dana,a sad krenuo na 3 dana
i vec slinavi.

ipak cu cekati ti pneumo 23 jer ona kosta malo vise od 1000 din,a ova
preko 7000din.nije do para nego on vec ima 17 i po meseci.
tako da cekamo tu drugu.


Nasa doktorka kaze da Pneumo 23 ne pruza dugotrajnu zastitu. Jos je nesto pricala u korist Prenevara, ali sad ne mogu da se setim. Potrazicu na jenom fb profilu pa cu postaviti.
Pitala sam je za obe vakcine i ona preporucuje Prenevar.

Mihi, moje dete je non-stop bolesno od kad je u vrticu.
Skoro je zaradila i prvu upalu uha user posted image Naravno, ne mislim da ce nakon ove vakcine biti zdrava kao dren ali ce je bar zastititi sto se streptokoka tice.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 18:10:06   
Tea2
Kod nas vise legalno nema Prevenara,moze se dati Sinflorix.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 18:19:38   
Verus
Sve proslo superuser posted image
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Helena danas primila obe!!!  Idem ranije po nju u jaslice, bas se sekiramuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 19:40:13   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Tea2

Kod nas vise legalno nema Prevenara,moze se dati Sinflorix.

Ja sam bas juce pricala sa Uninom doktorkom o tome, nista mi nije reklauser posted image
Znam da mi je napomenula da joj javim ranije jer vakcinu mora da naruci.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
13.10.2011 21:37:49   
Tea2
Pozovi GZZZ,mozda se nesto promenilo,ja sam se o ovome vec raspitivala i pisaola o tome,Prevenar koji dolazi kod nas ide nelegalnim putem,od marta je u upotrebi legalno Sinflorix 13-ovalentna vakcina.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.10.2011 18:07:44   
mihi
Gagana, Prevenar se ne daje posle 2 god, tada je indikovana druga vacina Pneumo23.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
9.11.2011 2:13:02   
gagana83
Meni je receno da Prevenar ide do 5 god.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
9.11.2011 2:14:47   
gagana83
Nasla sam ovo

Dojenčad u dobi od 2 do 6 mjeseci cijepe se s tri doze, s vremenskim razmakom između doza od najmanje 1 mjesec i docjepljivanjem u drugoj godini života (15 do 18 mj).
U dobi od 7 do 11 mj cijepe se s dvije doze, s vremenskim razmakom od najmanje 1 mjesec i docjepljivanjem u drugoj godini života.
Djeca u dobi od 12 do 23 cijepe se s dvije doze, s vremenskim razmakom između doza od najmanje 2 mjeseca.
Djeca u dobi od 24 mjeseca do 5 godina cijepe se jednom dozom cjepiva



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
9.11.2011 2:22:35   
gagana83
Vaccine schedule for previously unvaccinated children ≥7 months of age

Age at First DoseTotal Number of 0.5 mL Doses

7-11 months of age 3*

12-23 months of age 2†

≥24 months through 9 years of age 1

* 2 doses at least 4 weeks apart; third dose after the one-year birthday, separated from the second dose by at least 2 months.
† 2 doses at least 2 months apart.

KLIK


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here