|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
25.11.2011 18:02:55   
mihi
Bravo za Unuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
26.11.2011 22:02:22   
cockic
evo mi zakacili i pocetak opstruktivnog bronhitisa,tako da sam sad sigurna
da cu mu dati prevenar samo imunitet da malo dignemo posle ovoga.

dr koja mi je juce bila rekla mi je da sme da ga primi,pitala sam je za to
zbog konstantnog curenja nosa.na sta mi je odgovorila da se onda ne bi
davao u periodu od septembra do aprila jer su deca cesto u tom periodu
slinava.naravno ja cu svakako da prekontrolisem kks i urin pa tek onda
bi mu dala.

user posted image  za Unu

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
10.12.2011 11:29:57   
cockic
e gagana htela sam da te pitam sve u svemu kako je una podnela vakcinu
citala sam da je imala turicu.

ja sve treba ali moracu da presecem i da mu dam.nego ide mi u jaslice
pa ne znam kako ce mu biti posle nje ako bi ga tamo odmah vratila
posle par dana od vakcine.
mada on je slinav konstantno pa imao je pre dve nedelje blagu opstrukciju(bronhitis)
pa mu je dala hemomicin i kad sam je pitala koliko da prodje od terapije
rece moze odmah kad je prestao da ga pije.

naravno pre toga bi ga poslusala.a ja razmisljam da mu vadim pre toga
ks za svaki slucaj.jer sam bas plasljiva.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
10.12.2011 11:30:14   
gagana83
Evo imam kod sebe jedan papir koji mi je dr dala nakon vakcinacije.
Pise:
Kada ne smete uzimati lek

Ukoliko vase dete ima ili je imalo medicinske probleme nako primene doze Prevenara
Ukoliko dete ima bilo koji problem sa krvarenjem
Ukoliko je dete bolesno i ima visoku temperaturu



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
10.12.2011 11:35:03   
gagana83
Una je super podnela vakcinu. Nikakve reakcije nije bilo, ni otok, ni temperatura, nista. Mada ona generalno dobro podnosi sve vakcine. Nikad nije imala temperaturu.

Temperaturu je imala 10ak dana nakon vakcinacije, virus je bio u pitanju i nema nikakve veze sa vakcinom.I mi smo bili bolesni pre vakcine, samo nama je dr rekla da sacekamo 5-6 dana nakon terapije pa onda da je vakcinisemo. Nas pedijatar kaze da su reakcije na Prevenar jako retke i blage.
Vakcinu je primila u petak a u ponedeljak je otisla u vrtic.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
10.12.2011 11:53:57   
cockic
pa tako sam i ja planirala petak pa tek onda posle par dana vrtic.

a da je ovo vreme uzano lose za prehlade,malo malo pa se neko razboli.
mi se u kuci samo vrtimo malo ja malo muz.malom konstantno curi nos
3 dana ne curi i onda opet.ma uzas.

ja sam bila bolesna 2 meseca kasljala pa prehlada i na kraju sinusi.

ma ja to moram da mu dam zbog toga sto sam trudna,jer kad dodje beba
bas se plasim da je ne zarazi.mada mislim da ga ne bi davali nekih mesec
dana da se malo bebana adaptira.

ne znam puno slucajeva da su bebama od dva tri meseca davali prevenar
da li ti znas.
imam slucaj sa 7 meseci a kad su tako mali nemam.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
10.12.2011 13:34:45   
gagana83
Evo nasla sam ovaj post, mislim da je njen mali tad imao oko 2-3 meseca

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Mi smo danas isli i bebac je primio prve dve vakcine,od kojih je jedna za pneumokok.Za menigokoke treba da primi sa 6 mjeseci.Sad cekam da vidim da li ce dobiti temperaturicu(steta sto nemam nista za smirenje-postala sam zesci panicar )



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
10.12.2011 14:04:48   
cockic
pa ja sam razmisljala da li je neko imao iskustva sa tako malim bebama.
a vidis da su davali.

bas nisam cula nikog iz okruzenja mada mozda nije lose i sacekati tih bar
7 meseci. 

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
3.5.2012 21:06:47   
Lu
Prije 15 dana je umrlo dijete moje jetrve od meningokokne sepse, beba od 20 mjeseci, sve se odigralo u deset_ak sati, prvi simptomi do smrti.
Meni je trenutno samo to u glavi i stalno gledam u svoje dijete sa strahom, stalno ga pipkam da nema temperaturu čak sam ga vodila zdravog doktorici jer mi se učinilo da mu je grlo crveno da mu radi bris.
Sad u prvom postu čitam da nema smisla davati ove vakcine s navršenih 5 godinauser posted image
A imamo temu o petogodišnjaku koji je umro od men. sepse.user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 3.5.2012 21:08:25 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
3.5.2012 23:27:58   
Anoniman
Ali Lu, možeš gavakcinisati sa Pneumo 23, ako ja dobro shvatam ovaj deo "23-valentna vakcina zove se pneumo 23 i daje se deci koja nisu vakcinisana prevnarom, jeftinija je i lakse dostupna na nasem trzistu."
A ovaj deo "Ova vakcina je odobrena za decu do devete godine života, mada se smatra da decu nakon navršene pete godine nema smisla vakcinisati ovom vakcinom zato što zdrava deca ove dobi veoma retko oboljevaju od bolesti prouzrokovane pneumokokom. " mislim da ne znači da vakcina neće delovati, već da deca teže oboljevaju, te više nema potrebe da se vakcinišu.
Jesam dobro shvatila?

< Poruku je uredio Tash -- 3.5.2012 23:29:49 >

(odgovor članu Zlatna ribica)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 7:11:02   
Lu
Pa da, kao nema smisla djeca u toj dobi vrlo rijetko obolijevaju ali meni to nije nikakva utjeha,evo baš je petogodišnjak umro od toga a u Bih je umrlo u zadnjih 10 godina 139 djece od bolesti izazvane meningokokom i ne razumijem zašto se izlagati riziku zašto to ne stave kao redovnu vakcinuuser posted image
Biće da im je skupouser posted image
Raspitaću se da li iko želi da mi da tu vakcinu i koja je bolja za njegovu dob, pošto mi zaostajemo u svemu user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 9:22:27   
Anoniman
Nemoj se nervirati, Lu. user posted image
Verujem da bi mu dr u DZ dala ako je doneseš.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 10:51:25   
mihi
Lu moraju da ti daju u higijenskom zavodu u tvom gradu ili nekom većom najbližem.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 10:52:32   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tash

Ali Lu, možeš gavakcinisati sa Pneumo 23, ako ja dobro shvatam ovaj deo "23-valentna vakcina zove se pneumo 23 i daje se deci koja nisu vakcinisana prevnarom, jeftinija je i lakse dostupna na nasem trzistu."
A ovaj deo "Ova vakcina je odobrena za decu do devete godine života, mada se smatra da decu nakon navršene pete godine nema smisla vakcinisati ovom vakcinom zato što zdrava deca ove dobi veoma retko oboljevaju od bolesti prouzrokovane pneumokokom. " mislim da ne znači da vakcina neće delovati, već da deca teže oboljevaju, te više nema potrebe da se vakcinišu.
Jesam dobro shvatila?


Ima sada Prevenar 13 namenjen deci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 11:03:34   
Anoniman
Aj sada, ja sam malo glupava: Prevnar je za male, do 5 god (daje se u nekoliko doza), pa preko 5 god ide Pneumo 23 ako dete nije dobilo Prevnar? Jel su te dve vakcine isto samo za različit uzrast? I zašto onda postoji Prevnar 13? 

< Poruku je uredio Tash -- 4.5.2012 11:04:24 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 11:12:42   
Maslacak15
Prevenar 13 je novija varijanta Prevenara. Stari prevenar je bio efektivan protiv sedam serotipova pneumokoka, a novi protiv 13 kao sto mu ime kazeuser posted image Znaci zastita je kompletnija. Pneumokoke su jako varijabilne u prirodi....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 11:25:52   
Anoniman
To sam shvatila. hajde da pojednostavim pitanje:
Prevnar je za malu decu, do 5 god, i štiti od 7 serotipova pneumokoka.
Prevnar 13 je za decu iznad 5 god, i štiti od 13 serotipova pneumokoka,
Pneumo 23 je za decu iznad 5 god i štiti od 23 serotipova pneumokoka.

Jel tako?

A zašto bi onda neko vakcinisao dete od 5 god 13 valentnom vakcinom a ne 23 valentnom?

Intenzivno razmišljam o svemu ovome, i za mlađe i starije dete, zato bih volela ispravno da razumem. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 15:30:04   
Maslacak15
Nene,

Prenevar 13 se daje sad jako maloj deci umesto starog. Moj sin je primio dozu sa dva, tri i cetiri meseca. Pete godine moze da se primi Pneumo 23.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 15:31:36   
Anoniman
E dooooobro! user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 16:52:26   
mihi
Pneumo 23 vakina je monocelulrna i izvorno nije bila namenjena deci kasnije su je proširivanjem indikacija nemenili i deci sa dijabetom, onkološkim oboljenjima.... U Srbiji se Prevenar 7 daje deci u prvoj godini života a Prevenar 13 u drugoj godini. Od sledeće godine ulazi u obavezan program vakcinacije dobijaće je bebe sa 2 meseca prvi put.

< Poruku je uredio mihi -- 4.5.2012 16:53:27 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 20:33:37   
Anoniman
to znaci da mi ti kazes da Marku dam Prevnar 13 a Luki da ne dam Pneumo 23?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 20:54:55   
Lu
Znači pneumo 23 je za djecu od 5 godina.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 22:32:05   
mihi
Ne Pneumo 23 je bila alternativa do Prevenara 13. Tash Mislim Marku 7 a Luki 13.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
4.5.2012 22:37:50   
mihi
Zbog sastava vakcine Pneumo 23 je namenjena odraslim imunokompromitovanim osobama. Kod dece daje slabiji imunološki odgovor i slabija je zaštita. Zato su za decu indikovane ove 2 Prevenar 7 i 13. Razlika u ceni govori dosta Pneumo 23 je 1200 din a i 7 i 13 po 60 evra.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Vakcine Prevnar i Pneumokok
6.5.2012 0:24:29   
poseydon...
evo iskustva roditelja cija su djeca ostecena vakcinacijom...


Svi komentari za tekst "Vakcinacija"
nena 30.04.2012. 22:33
Pitala bih gospodju Marijanu da li znate sastav vakcine , i da li smete reći pošto je farmaceutima i lekarima i te kako zabranjeno da govore bilo kome o sastavu vakcine , i kako vi objašnjavate fatalne posledice upravo nakon primanja vakcina , s obzirom da deca koja su bila zdrava pa prime vakcinu odjednom dobiju fatalan ishod i završe kao retardi . Da li ste vi iole dovoljno informisani ili su vam samo govorili lepe reči i mazali vam oči a niste se usudili da bolje ispitate vakcine pošto ste lekar. Ili ste i vi kao i ostali lekari u fazonu " bolje lečiti nego sprečiti " ?

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
0 od 0 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Ucenik 22.03.2012. 00:16
Potrebno mi je za biologiju a nikde ne nadjem :(
Sta je Vakcinacija ? MOLIM ODGOVOR NA OVO PITANJE :) HVALA (:

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
0 od 0 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Sofija 17.02.2012. 17:52
Drage mame !
Ne mogu da verujem sta se sve bebicama kad su najslabije dogadja zbog strasnih propusta.Moja devojcica je drugu dozu obavezne vakcine Infandriks prilima u butinicu,i nakon nedelju dana joj se pojavio otok, kad smo je odneli na pregled rekli su nije nista stavite hladne obloge da bi na kraju posle mesec dana od vakcine shvatili da ipak je nesto jer otok ne da nije splasnuo nego je i narastao. Od svog tog uzasa se ispostavilo da moja devojcica ima flegmonu misicnog tkiva tj gnojni apsces zbog vakcine i operisana je dva puta, sa cetri i sa sest meseci , to je najstrasnije iskustvo koje sam prezivela i koje me je deset godina ucinilo starijim a moja beba se napatila zbog tudje greske.

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
13 od 13 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Ivanchica 20.12.2011. 13:41
Drage mame evo i mog iskustva!!!Moj sincic je imao nepunih 13 meseci kada je primio MMR vakcinu.Posle dve nedelje dobio je temperaturu i trajala je 2/3 dana...Odvodim ga u Dom zdravlja oni kazu to je od zubica...Posle nedelju dana,odnosno tacno tri nedelje posle vakcine pojavljuje se veliki otok ispod levog uva ka obrazu.Na dodir osecam da su se pojavile zlezdice koje su otekle...Odlazim ponovo u Dom zdravlja i kazu mi da je to reakcija od vakcine i da nista ne brinem samo da pazim da ne bude stanje gore...Moj slucaj prijavljuju Beogradu kao nezeljeno dejstvo vakcine i to je to...Vadili smo i krv i tu je prikazan virus u organiymu i to je normalno...Posle dva dana pojavljuju se nove zlezdice na vratu i na glavi,ali jos uvek samo na toj levoj strani...Proslo je nedelju dana od tada otok je splasnuo ali zlezde jos uvek postoje...Ovde sam se nacitala svega i svacega i ne verujem sta sve deca prezivljavaju u ovoj zemlji...Napominjem prilikom vakcine niko me nije upozorio na sve ovo sto mi se dogodilo...i sad pitam se da li je to normalno...sta smo bre mi stoke,nasa deca zamorcici...ima li sve ovo smisla!!!!Nadam se da nam bude dobro pa vam se javljam sa novim vestima...Poydrav svim zabrinutim mamama!!!!

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
16 od 16 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Sanja 14.12.2011. 12:02
Neka svako proceni sta je za njegovo dete najbolje.

Ja cu priloziti dva web sajta gde mozete procitati i drugacija misljenja doktora i cenjenih strucnjaka u ovoj zemlji.

Pa opet kazem, neka svako za sebe proceni:

.http://www.torexin.co.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=24&Itemid=29

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/vakcine%20i%20zdravlje.htm

Sve najbolje i neka su decica ziva i zdrava :)

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
4 od 4 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Bane J 16.09.2011. 09:40
NIKAKO NE TREBA VAKCINISATI DECU kao ni odrasle. Vakcinacija=t5rovanje organizma!!!!!

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
7 od 14 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Ceca 13.05.2011. 09:17
@Alenka
ne mogu da verujem da si opisala slucaj koji se i meni istovetno dogodio pre deset godina sa devojcicom, nakon sto je primila MMR.
Mnoge mame ne znaju da se reakcija na tu vakcinu javlja ne u prva tri dana vec nakon nedelju dana, pa i ne povezu to sa simptomima. Mi smo odlezali nedelju dana na decijem odeljenju, imali terapiju dijazepamom, i nista vise. Dete je bilo potpuno zdravo i temperatura je bila uzrokovana vakcinom. Pred polazak u skolu, kada je primila re vakcinu otekla joj je citava rucica, imala je bolove, mucninu, otok, cak nedelju dana. Za re vakcinu MMR nisu smeli ni da pomisle, zbog reakcije sa godinu dana pa su nas poslali na Institut za majku i dete gde su nas uverili da je ona osetljiva na neki sastojak vakcine, ali da nema drugih smetnji da je primi. Hvala Bogu re vakcina nije izazvala nikakve probleme. Mislim da se malo zna o posledicama koje moze da napravi MMR, jer mi za drugo dete nisu cak ni spomenuli da moze da dodje do bilo kakvih komplikacija. Nadam se da nisam nikog uplasila a poenta price je da se reakcije, i to veoma burne javljaju posle pet do sedam dana tek.

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
15 od 15 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


vera 23.03.2011. 21:56
ja neznam da li da napisem da sam razocarana,zgrozena ili sta vec u vezi ovih vakcina!imam bebu od 5,5 meseci prve dve doce smo primili u rukicu,nogicu i popili i bili je katastrofalno!dva dana temperatura do 39,neprestan plac,otok na mestu uboda......i za trecu dozu nam preporuce PENTAKSIN kao kazu to je bolja vakcina i OD NJE SIGURNO NECE DOBITI TEMPERATURU,mi smo je danas primili i pre pola sata dobili temperaturu 38,21poludecu ako bude kao prosli put a vakcinu sam platila 3900din!Nebi mi bilo zao da sam je platila i 10000din ali da ovaj put nismo dobili temperaturu,da nije plakala.....tako da stvarno neznam da li je to neki trik da nam uzmu pare ili jednostavno svako dete drugacije reaguje!ja sam i dalje razocarana jer u domu zdravlja bili jako ubedljivi kako posle ove vakcine NECE BITI NIKAKVIH REAKCIJA-LAZ!!!!!!!!!!!!1

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
20 od 24 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Alenka 14.03.2011. 01:21
Moja beba je primila pentaksim vakcine, sve tri doze bez ikakvih reakcija.
Ne želim da plašim mame koje će ovo pročitati, ali pentaksim je mačiji kašalj u odnosu na mmr vakcinu.
Sa 13 meseci je naše zlato dobilo mmr vakcinu, petog dana je dobio temperaturu 37,5 koja je trajala dva dana, a onda je naglo skočila i dobio je febrilne konvulzije (fras).Završili smo u Tiršovoj gde su nas primili i rekli da je to reakcija na vakcinu. Posle toga je dobio osip po celom telui završili smo na Institutu za infektivne i tropske bolesti, jer su sumnjali da su mu izašle rubeole - isto reakcija na vakcinu. Zatim je pao u hipotermiju iz koje već mesec i po nije izašao (34,9-35,3 stepena). Neonatolozi i neurolozi kod kojih smo ga vodili kažu da će se vratiti normalna temperatuta u roku od pola godine.Ovo sam napisala iz najbolje namere da obratite pažnju posle davanja mmr vakcine i da uvek u slučaju povišene temperature odmah reagujete, tj. da je spuštate KAO I DA UVEK U FRIŽIDERU IMATE DIJAZEPAM KLIZMU, koja se kupuje u državnim apotekama i daje se UVEK kada dete ima temperaturu 38,5. Tako se sprečava da do napada ne dođe ili ako do njega dođe da se zaustavi, jer se dok traje napad dete ne vodi kod doktora. Bolje mu je da ostane u kući, pa da se posle vodi kod dr.To su nam rekli u Univerzitetskoj klinici u Tiršovoj.
Ono što su nam još korisno rekli je da je bolje da se temperatura odmah skida, tj. da se ne čeka da dođe do 38-38,5 zbog stvaranja imuniteta, zato što su manje posledice ako se skine temperatura, nego da dete dobije febrilne konvulzije.
Nadam se da sam ovim komentarom bar jednu majku podstakla da kupi dijazepam klizmu i da tako svom detetu ne priredi ono što smo mi, ne skidajući temperaturu, po savetu pedijatra.
Da napomenem, dijazepam klizma se daje sve dok je detetu visoka temperatura, ona obično traje tri do četiri dana i sa njom se ne spušta temperatura, nego se sprečavaju ili prekidaju febrilne konvulzije...

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
73 od 75 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Adisa 10.10.2010. 12:26
I ja se isto plasim tih vakcina,moja djevojcica ima 16 mjeseci i redovno smo primili sve vakcine sem ove sa godinu dana jer je bila malo alergicna na bjelance ali vise nije,pojavljivale su se male crvene tacke oko usta.Moja pedijatrica kaze da je sada mogu ovesti na vakcinu ali vjerujte mi da me
toliko strah neznam sta da radim,dali ima neka mama koja je bila u slicnoj situaciji sa tom alergijom na jaje.

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
2 od 2 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


danijela 09.08.2010. 14:05
drage moje,mi smo se, posle preseljenja iz velikog grada u jedno selo,susreli sa novim problemom. naime doktor pedijatar, koji radi u selu, ne zeli da da mom sinu trecu dozu pentaksina, iako je petar vec primio dve doze u gradu. doktor tvrdi da su vakcine "zabranjene' i da mu neka njihova inspekcija nalaze da daje obicne,zakonom odredjene vakcine. dakle i to moze da vas snadje. neznam samo kome bi mogla da se obratim povodom ovog problema,jer ovo je samo "kap u casi" od onoga sto su oni nama priredjivali

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
4 od 5 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


MAMA DADA 07.07.2010. 14:35
Moj sin ima 14 mjeseci,juče je primio ovu vakcinu koja ide sa godinu dana....nismo mogli prije zbog prehlade...nije imao temperaturu,mjesto uboda nije bolno....do sada je primio sve vakcine koje je trebao,i naikada ni od jedne nije imao nikakav problem....čak ni temperaturu!!!!Zato sam šokirana vašim problemima i savjetujem vam da nađete dobrog pedijatra a prije svega provjerenog i sigurnog....pedijatar mog sina je vodio mene pa moju sestru i sad moje dijete....i nebih je dala nizašta na svijetu!!!!!

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
6 od 14 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


bibiz 22.06.2010. 08:54
Elitni Član

Poruka: 633
50010025
Lokacija: Futog Prvo sam procitala sve sto ste pisale a sad da izlozim svoj slucaj...
mm i ja smo sludjeni i ne znamo sta nam je ciniti...
Ovako, moja Natasa je rodjena prirodnim putem, u 32. nedelji. 52 dana je provela u Decijoj bolnici... Imala je krvarenje u mozgu koje je ostavilo ciste, krvarenje je bilo treceg stepena, zbog toga i zbog nedostatka kiseonika prilikom rodjenja, ona zaostaje u motornom razvoju. Radimo vezbe po Vojti, i stimulisemo je... nije do sada primila nijednu vakcinaciju, do marta nije smela, zbog poslednje transfuzije koja je bila pocetkom decembra... e sad posle toga, je bila malo, malo pa prehladjena, temperaturice, sekret iz nosica, proliv i tako... uglavnom taman je spojila dve nedelje, da ne kasljuca ( mada evo danas vec pocinje da kaslje) i da nema zapusen nosic... i mi juce odemo u nas dom zdravlja da vidimo da li mozemo napokon da pocnemo sa vakcinacijom, kad nam oni na to kazu da oni trze napismeno od naseg neonatoga da se Tasi sme vakcinisati...
Oni se plase da je vakcinisu....
(pitam se sta o ovome misle VELIKE MAME koje se zalazu za dozivotnu robiju mama koje ne odvedu dete na vakcinaciju??!!
Na prslom pregledu Uz glave, dr je rekla da Tasi moze da se vakcinise, ali da ona to ne moze meni napismeno da da...
Otisli smo danas nasem neonatologu iako imamo pregled tek krajem jula, da se posavetujemo oko vakcinacije i da ona da svoj sud.... ALi avaj, dr je na godisnjem, primila nas je neka, koja nije upoznata sa nasim slucajem, ona je samo rekla, slobodno joj dajte bsz, ali za ostalo neka presudi neurolog....

7. jula idemo kod neurologa, nismo mogli da dobijemo ranije slobodan termin...
Isto tako dr u nasem domu zdravlja nam preporucuje penyaxim, kaze da je on najsigurniju za nasu cerku... Hteli smo i neonatologa da pitamo isto, ali moracemo da sacekamo da se vrati sa odmora.

niko ne spominje sta ako se vakcinise a reakcije ne budu dobre...
Jetrva radi u domu za decu ometenu u razvoju, malo se raspitala i rekli su joj, da tamo ima dosta dece koja imaju Cp kao posledicu vakcinacije ......

Moja beba je jedna misica, mrvica, mala, vesela i tek zakoracila u ovaj svet... i sta sad ja da radim? Da je vakcinisem i strepim da li cu je osuditi za ceo zivot, ili da je ne vakcinisem i strepim opet.... I nemojte mi govoriti o statistickim podacima, jer kad se nesto desi vama, vi onda niste samo procenat i brojka, zar ne?

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
46 od 46 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


jelena 04.06.2010. 15:53
E,ovako posto vidim da ni na ovom sajtu ne moze da se izbegne prozivanje postavila bih jedno pitanje....Kad ste svi vi tako pametni drage mame,a pogotovo lekari mame objasti mi koja je poenta toga sto vakcina koja nema nus pojave kosta 3859 rsd,a ona koja ima nus pojave je dostupna,znaci ko nema pare nek mu se dete pati?

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
36 od 42 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Violeta 01.06.2010. 15:17
Uh! Mnogo komentara i razlicitih iskustava. Moja beba od dva i po meseca (inace trece dete) je juce primila vakcinu: jedna se pija, druga ide u nogu, treca u ruku. Nisam se informisala ranije o pentaximu jer sa prvo dvoje nikakvih problema nije bilo (osim malo povecane temperature) a na isti nacin su vakcinisani. Medjuti ova beba ja imala tri puta u toku dana visoku temperaturu koju smo spustali paracetamolom, a i plakala je u jednom periodu dana oko 45 minuta bez prestanka, mislila sam da zovem hitnu pomoc, prestravila sam se!!! Danas je dobro, smirila se, mada je i jutros imala malo povisenu temperatury. Ne znam da li je vakcina losija ili reakcija zavisi od bebe, ali sledeci put cu se raspitati koje su opcije...

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
7 od 8 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


dragica 22.04.2010. 22:29
vec sam dala komentar da mi je beba primila "partizansku"vakcinu i ja je ne bih nikom preporucila>Beba je ostala bez daha i poplavila,pa neka mi neko kaze da je to provjereno???

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
7 od 10 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


dragica 22.04.2010. 22:12
Moram reci da se slazem sa Jelenom.Moja beba je primila DTP u drugom mjesecu i imala je konvuzije,zavrsile smo u bolnici na svim pretragama(snimanje,mozga ,srca...)i ne bih preporucila ni jednoj mami da joj dijete primi tu vakcinu>Ja cu moju bebu da vodim privatno gdje ce mi se dr potpisati da nema reakcije,ali kad ja odlucim,a ne po nekim pravilima>Posle sam vidjela da je mogla dobiti trajno ostecenje mozga,a svi cute o tome da su te vakcine kod nas odbacene od EU jer nisu prosle test,>Pa vi dobro razmislite sta dajete djetetu i ko stoji iza toga.Ja sam vjerovala dr i nisam dobro prosla ,bas bi voljela da mi neko od"zakona"pokuca n a vrata zato sto joj jos nisam dala vakcinu(Ima 6.mjeseci)

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
11 od 14 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


sanja 15.04.2010. 12:09
moja beba ima crvenilo i tvrdo mesto gde je primila vakcinu i zasto moja beba od 3 meseca nece da poije malo caja ni vodu? hvala

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
5 od 9 osoba smatra ovaj komentar korisnim.


Jelena 12.04.2010. 01:17
draga Marijana, podatak koji ste izneli, da su u celom svetu vakcine obavezne je - netačan!!! Vi, kao lekar, biste to trebali da znate. vakcinacija nije obavezna, naročito ne u ovom obliku koji je nama poznat - svakih mesec dana neka nova vakcina i još revakcinacija za neku prethodnu... što je stravična stvar - toliko otrova ubrizgavati u taj mali bebeći organizam!
koga zanima, može da proveri, podaci su lako dostupni. u čitavom svetu se vakcinacija PREPORUČUJE, ali nije obavezna, kako je to kod nas. mi smo za ostatak sveta još uvek samo eksperimentalni pacovi na kojima se sve i svašta isprobava.
takođe, Marijana, trebalo bi da znate, kao lekar, kako organizam i imuni sistem reaguju na bolest, a kako na vakcine i bolesti koje se ubrizgavaju putem njih.
količina otrovnih i kancerogenih supstanci koje se unesu prilikom vakcinacije su, reći ćete, beznačajno male i ništa ne škode...
reći ću još samo ovo - probajte da pitate nekog lekara da potpiše da vaše dete neće imati nikakve negativne posledice od vakcina. niko to neće potpisati, jer bi to bila laž. a ovde ne mislim na povišenu temperaturu, proliv, razdražljivost i druge grozne stvari koje ta divna mala bića pretrpe prvih nekoliko sati i dana nakon vakcinacije. mislim na one gore posledice, koje se dešavaju, a o njima niko ne govori.
no, svako ima glavu da misli njom, a informacije su svima dostupne manje-više podjednako.
svi oko nas odavno bore protiv vakcina, roditelji u Hrvatskoj, Sloveniji... a Srbija i dalje oberučke prihvata otrove koje nam šalje "beli svet" koji od toga ima finu zaradu.

Da li vam je ovaj komentar bio koristan?
51 od 58 osoba smatra ovaj komentar korisnim

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here