RE: Testovi za utvrđivanje alergije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Alergija



Poruka


Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (13.4.2012 12:06:58)

drzavni, radi u decijoj bolnici u ns.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (13.4.2012 13:10:43)

mi smo puno jeftinije prosli sa pric testiranjem.
platili smo prvi put pregled 4700, on je podrazumevao:
1700 din specijalisticki pregled
2x500 din brisevi nosa i ekcema
2000 din kozne probe na nutritivne alergene
(isto toliko kostaju i na inhalatorne, radicemo i njih ali ne jos)
svaki napredni put kada smo isli na kontrolu/konsultacije nismo nista platili. zvala sam ga i bar 5,6x telefonom za savete..
sada kada smo isli na kontrolu platili smo samo 2000 testiranje, pregled nista. a udavila sam ga kao zmija zabu, mislila sam da ce nam bar pregled naplatiti..
tako da zene izvolite doci u kragujevac. [sm=smiley1.gif]

p.s. nadam se da sam smela ovo da pisem, jer vidim da se povela tema o cenovniku. nikoga ne raklamiram, da se razumemo...




MOCICA -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (16.4.2012 0:04:49)

U ozbiljnoj sam dilemi dal da je vodim u Suboticu na taj VEGA test il da je vodim u Zemun u CAE. I jedni i drugi rade te testove nalim bebama (mi sad imamo 3 i po meseca) samo se pitam koja je metoda uspesnija i tacnija. Izlude me ov, moram da saznam sta je muci.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (16.4.2012 0:07:12)

Šta je CAE i šta tamo rade?




MOCICA -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (16.4.2012 22:58:11)

Pardon nije CAE nego CEA Zemun. Evo sajt al da ne ispadne da ih reklamiram, nemam pojma ko su, samo se razmisljam dal da odvedem dete tamo ili u Suboticu??

http://www.cea.rs/alergeni.htm

Aj Tash please ti kao ekspert za alergije reci nam vredi li tamo ici.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (16.4.2012 23:04:43)

Ja ništa ne razumem ovaj sajt.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (7.5.2012 13:16:32)

Marko je danas napunio 21 mesec.

IZVORNA PORUKA: Tash

Marku je danas rađena osnovna paleta alergena, tj, urađeni su mu najčešći alergeni. To se nalazi u prvoj tabeli. Sem toga postoje još dve palete, namerno sam tako slikala, da vidite i šta se u njima nalayi.

[image]http://www4.slikomat.com/11/0507/8zy-070520.jpg[/image]


Dr kaže da je njegova reakcija na mleko anafilaktična i da ni slučajno ne sme konzumirati mlečno jer bi moglo rezultirati anafilaktičnim šokom. Takođe, ubeđuje me i da je imala gori slučaj od njega, i da je prerastao, i da ona očekuje da on alergiju preraste u predškolskom uzrastu.
Sve na šta ga je testirala i dalje ne dozvoljava da uvodimo, kaže, to što je negativno ne znači da nema blagu alergiju, ali znači da se neće završiti anafilaktičkim šokom.
Onda pričam sa mamom (ona se bavila alergijama kod odraslih), i onda kaže da histamin sa rezultatom 3mm nije potpuna reakcija, trebao bi biti 5mm, tj, reakcija je blokirana, odnosno, ako sam dobro razumela, da se reakcija nije blokirala verovatno bi mleko imalo još veći prečnik (sada se očitalo 7mm), i moguće da bi još neka od navedenih namirnica bila pozitivna.

Sledeći ponedeljak će da mu radi PRIC na inhalatorne alergene.





branki* -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (7.5.2012 13:34:22)

tash,sta pise tamo gde je rezultat testa,hemijskom?kako zna da je reakcija na mleko anafilakticna,je l zato sto je vrednost 7?




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (7.5.2012 13:48:17)

Piše "Izrazito pozitivan test na mleko". Da, po veličini reakicje to zna. 




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (14.5.2012 11:07:58)

Svi inhalatorni alergeni su negativni! 

[image]http://www4.slikomat.com/11/0514/qpq-140520.jpg[/image]


Kaže dr da je super što je negativno, jer kod ovako rane astme, ako se pojavi i alergija na npr grinje, onda je to baš haos.
Takođe kaže da, u vreme kada bude prerastao alergiju na kravlje mleko, pojaviće se neka alergija na polen koja će ostati doživotna. Ali ja na to kažem "Ma super!"

Pošto je sitno, testiran je na: kućnu prašinu, dlake životinja, perje, posteljina biljna, duvan, plesni, polen trave, polen stabala, polen korova, bakterije, dermatophagoides pteronyssinus.




aster -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (15.5.2012 14:04:59)

Tash, da li se kod ovakvih testiranja krv vadi iz vene ili iz prsta? I kako uopšte može malom detetu da se izvadi krv iz vene? [sm=zmeden.gif]




branki* -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (15.5.2012 14:08:06)

ne znam za alergije,ali i bebama sa za odredjene analize vadi krv iz vene,jedna sestra drzi ruku i stiska,a druga bode[sm=smiley13.gif]




Yula -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (15.5.2012 15:51:57)

Mojoj bebi je svaki put vadjena krv iz vene, zapravo, za sta god da su mu vadili krv, bilo je iz vene, cak i kada je imao 40 dana, pa i dok smo bili u porodilistu kada su radili analize. Tako je bar ovde u Francuskoj. Ni ja jos nisam dozivela da vidim da bilo kome vade krv iz prsta. A posebna je prica sto niko ne stalja rukavice dok to radi [sm=hudicek1.gif]




MicinaMama -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (22.5.2012 14:37:15)

Zna li ko kako rade alergo testove maloj deci uzrasta kao sto je moja milica?




Yula -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (23.5.2012 23:11:34)

Lazaru su radili test iz krvi, prvo na ukupna antitela i po grupama namirnica, kao sto su nitritivne, inhaltorne i ostale alergije. To jos sa 4m. Kada se pokazalo da ima alergiju, onda smo radili PRIC ( kozni ) test na par sumnjivih namirnica, to sa 6m. Sada sa 11m smo radili test iz krvi i pokazalo je alergiju na jaja kao i na pric testu. Tako da verujem da ce i njoj raditi, ipak je ona 6 meseci starija od Lazara.




boba 11 -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (23.5.2012 23:22:19)

Cula sam od prijateljice za dr Jaric ima na net-u njena ordinacija(ili samo radi tamo[sm=zmeden.gif])-da ne reklamiram.Inace sam razmisljala da odvedem sina tamo jer je sklon cestim prehladama pa neznam zbog cega.A i cerka mi ima ekcem pa da i nju proverim.Cim skrpim lovu ici cu...[sm=smiley13.gif]




hocukusurnecuzvaku -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (24.5.2012 11:11:11)

MILICINAMAMA kozne probe na inhalacione i nutritivne alergene rade se prick metodom,znaci da se alergen malom kapaljkom nakapa na unutrasnji deo podlaktice,i bocne lancetom,ocita posle 10-15 minuta,cita se tako sto se meri lenjirom precnik papule i crvenilo,a svaka realcija veca od 3mm smatra se pozitivnom.Nije invazivna metoda,dakle nije bolno,i sve ukupno sa pripremom traje 20 minuta.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (20.7.2012 9:13:00)

IZVORNA PORUKA: Macaki

evo rezultata!

znam ja da ce tash to da prebaci tamo gde treba

prvo, kao sto sam se i plasila, ovo je kombinovani panel. a mene ne zanima nista sem nutritivnih alergena, bzvz!
drugo, nista ne razumem ove rezultate.. ovako sam ih ja protumacila: prva kolona neke njihove sifre, druga kolona jacina reakcije, treca rezultat. sta vi mislite?
e sad.. ne znam sledece: da li je samo 1 pozitivno, a 0 negativno ili ima tu vise vrednosti. danas sam malo guglala i nadjoh da mogu da budu vrednosti od 0-6.
drugo, ja bih rekla da sve sto je preko 20 je 1, tj. pozitivno. onda me zanima zasto ne postoje neke referentne vrednosti, tj. koliko je "jako" 44 ili 30 npr?

a ovo prvo sto pise da je pozitivno, to znaci da je mi je dete alergicno. nisu morali oni to da mi kazu, znam i sama. sto ne dadose neki broj, da znam koliko!

[image]http://www.dodaj.rs/f/3Y/jE/2FTcnhtE/1.png[/image]

[image]http://www.dodaj.rs/f/39/nn/2PCn4ert/2.png[/image]




Yula -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (22.7.2012 0:32:53)

Zivim u Francuskoj. Moje dete ima dokazanu alergiju na jaja, i na zumance i na belance. PRICK test sa 12 meseci pokazao alergiju na ziva jaja, ali na kuvano nije. Test radjen sa pravim namirnicama, tj. svezim i kuvanim jajetom a ne sa rastvorima kako je to uobicajeno,z asto, nemam pojma. [sm=zmeden2.gif] Tashina mama, koja je inace dr, se sokirala kada je cula da su bebi radili alergiju sa zivim namirnicama, kaze da to moze da bude veoma opasno. Jbg. Ali, dobro smo prosli. Plik je bio 12mm velicine posle 20min. Cim je vlaznom maramicom obrisan alergen, plik je nestao, traga vise nikakvog nije bilo, samo tackica od uboda.

Alergolog dala uput da dete ide u odredjenu bolnicu gde ce mu raditi test podnosljivosti na ziva jaja! Da li je iko imao iskustva sa tim, eventualno cuo da je neko to radio? Zaista ne kapiram zasto mu to treba, pa kada ce da jede i ziva jaja?! Hajde da je na termicki obradjena, ali ovo mi je bas nepotrebno mucenje deteta. Pitala sam dr da li je to neophodno da se uradi, ona kaze DA. [sm=hudicek1.gif]




New Mom -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (2.9.2012 22:55:02)

Tash, mala pomoć, pliz.[sm=smiley1.gif]

Dečija? Ili mogu i negde privatno? I koji test? Pojma nemam šta dalje.
Ova dr dermatolog nije za testiranje još uvek.




Snelle -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (2.9.2012 22:58:55)

Šta kaže dermatolog? Na šta sumnja? Na šta ti sumnjaš je bolje pitanje?




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (2.9.2012 23:00:24)

Spec ige na nutritivne alergene, ne uzimaj kombinovani jer nema kazein, mozes raditi u medlabu, oko 20 namirnica, 5000din. Ima slika na temi.
Prick smo radili u decijoj.




New Mom -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (2.9.2012 23:05:25)

Mislila sam da odradim bar onda to IgE na svoju ruku, možda dobijem neku polaznu tačku.
IZVORNA PORUKA: Snelle

Šta kaže dermatolog? Na šta sumnja? Na šta ti sumnjaš je bolje pitanje?

Prilepljena je etiketa da je atopijski dermatitis, ona sumnja na neki nutritivni jer smo sve što smo se setili pretresli, za kontakno, i ne znam.
Za šampinjone znam da reaguje, ali očigledno ima još nešto.
Probala sam sa eliminacionom dijetom, ali nisam ništa uvidela (ili bolje rečeno, nešto sam previdela)[sm=smiley13.gif].




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (2.9.2012 23:10:59)

Mozes uraditi.
Marku je spec ige radjen sa oko 4 meseca, pokazao se nizak nivo alergije na kazein.
Sa oko 20 m mu je radjen prick, anafilakticka reakcija na kravlje mleko.
Kad sam rezultate spec ige doknela kod dermatologa, ona je rekla da to nije nista, da ukidam el dijetu. Nisam je posusala, i drago mi je.




Anoniman -> RE: Testovi za utvrđivanje alergije (13.9.2012 9:35:33)

Pošto sam ja dokona, prekucaću rezultate Zilletovog Pekija (u dogovoru sa njom).

TEST INTOLERANCIJE NA HRANU 07.09.2012.

U POTPUNOSTI IZBACITI IZ ISHRANE
DOZVOLJENA UPOTREBA DO DVA PUTA NEDELJNO
NEUTRALNE NAMIRNICE
IDEALNE NAMIRNICE

GLAVNI ALERGENI
mleko, jaja, pšenica (belo brašno), beli šećer, kvasac


ŽITARICE
ječam, kinoa, kukuruz, pirinač, proso, ovasm raž, heljda


MESO
junetina, svinjetina, ćuretina, teletina, konjetina, jagnjetina, piletina

MLEČNI PROIZVODI
mladi kravlji sir, punomasni sir, kiselo mleko, jogurt, kozije mleko

POVRĆE
cvekla, pl.patlidžan, rotkvica, spanać, kelj, crni luk, keleraba, blitva, brokoli, šargarepa, bundeva, raštan, tikvice, pečurke, prokelj, zelena salata, beli luk, krompir, karfiol, praziluk, zelene masline, celer, paradajz, krastavac, kupus, crne masline, paprika

VOĆE
jabuka, banana, brusnica, pomorandža, kruška, urma, kokos, maline, grejpfrut, ananas, avokado, breskva, jagode, lubenica, dinja, grožđe, trešnje, višnja, kajsija, kupine, suvo grožđe, kivi, borovnica, smokva, šljiva

ULJARICE
badem, kikiriki, pistaći, suncokret, brazliski orah, lan, indijski orah, susam, mak, bundeva, orah, lešnik

MAHUNARKE
pasulj šareni, pasulj crveni, grašak, sočivo, soja, boranija, leblebije, pasulj beli, azuki

RIBA I MORSKI PLODOVI
lignje, losos, pastrmka, sardine, som, šaran, škampi, tunjevina, oslić, skuša

ZAČINI
bosiljak, cimet, kari, mirođija, kokos, ren, senf, vanila, lovor, ruzmarin, đumbir, biber, so, moraska so, kim, origano, peršun, sirće

ZASLAĐIVAČI
med, žuti (trščani) šećer, maltex (ječmeni slad), fruktoza

NAPITCI
gazirani sokovi, nana, kamilica, kafa, belo vino, žalfija, žestoka pića, pivo, voda gazirana, kakao, crno vino, čaj crni, čaj zeleni, majčina dušica

OSTALO
aditivi, želatin, buđ, čokolada, kofein, nikotin, duvanski dim, gluten, candida, kućna prašina, grinje, životinjska dlaka, perje, polen









Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>