Stene nov clan porodice (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kućni ljubimci



Poruka


Shishica -> Stene nov clan porodice (29.10.2014 15:17:14)

Svi koji dovode malog kucova kuci da znaju cime ga hraniti, oko veterinara i ostalo..

Ovako ide... prvo ciscenje od parazita nekom pastom 70,00 (kod njih da odem i oni urade to po kilazi kuce) i posle dva, tri dana vakcinacija petovalentna 1000,00 (kada stene ima 6-8 nedelja) i isti postupak posle mesec dana (kada je revakcinacija)!
Kada bude imao oko 4-5 meseci onda ulazi u sistem njihov, vakcinise se protiv besnila i ugradjuju mikrocip (ukupno 1500,00)
Jednom godisnje mislim da je vakcinacija protiv besnila i dok je valjda mali, tri puta godisnje ciscenje od parazita..

E sad meni trebaju saveti oko ishrane..cime da ga hranim tako malecnog, a da nije samo ona kupovna hrana?!




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 15:24:56)

imate novu kucu [sm=bravo.gif]
sjajno
mislim da treba razmisljati i o sterilizaciji
a ishrana , Dobricu smo hranili granulama , kuvanim mesom , psecim biskvitima i davali Dvitamin i suplemente vitamina
mislim i dalje ga tako hranimo jer je 4 meseca star




Shishica -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 15:36:57)

Tek cemo da ga dovedemo! :)




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 16:08:58)

Shishice kuvas mu kacamak, mogu i supice sa nadrobljenim hlebicem, slobodno mu daj i granule za stence.
I ja ih cistim od parazita 2-3 puta godisnje i kad su veliki [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 16:27:17)

stenci mali kad prestanu da sisaju nisu odusevljeni mlekom , neki cak i ozbiljne prolive dobiju
znaci junior granule , kuvano meso , D vitamin i oni vitaminski kereci suplementi , to ce ti svakako veterinar preporuciti kad odvedes kucka na vakcinaciju i kad dobije svoju knjizicu




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 16:29:02)

Sto kaze Olga ne mleko, ovo sto sam napisala kacamak to je suvi kacamak bez mleka, samo zuto sto bi se reklo [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 16:33:00)

ja uzmem da kuvam to meso i kad je gotovo dodam palentu i izmesam
mada Dobrica nije odusevljen time , ne voli kukuruz izgleda [sm=smiley36.gif]
a kad mu palentu ukuvam u ostatak supice ( kad kuvam nama njemu odvadim pre nego sto posolim , ko nekoj bebi ) to pomlati , vise mu se svidja
e sad , moja tetka je stencu umesto Dvitamina lomila ljusku od jajete , meni jse to cini opasno
Mihi , ako ikad procitas , kazi da li ta lomljena ljuska od jajeta ima ikakvu prevenciju rahitisa kod stenaca [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 16:35:54)

ja zezam mma da ce nam pas postati vegeterijanac, danas je jeo uprzen kupus, a pre toga boraniju bez mesa sa projom[sm=jezicek.gif]




jovicaa -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 16:38:00)

nadji recepte na netu za psecu hranu, pravi se kombinacija zitarica, povrca i mesa, kuva se. to je najzdravije za njih. ali mi nasem dajemo sta imamo, ima i neke granule, nije preterano odusevljena, vise voli ovako klot boraniju[sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 17:05:55)

Olga trebalo bi da je ljuska od jajeta dobra zbog kalcijuma tj kostiju, ali meni ni jedan od tri psa koliko sam ih imala nije hteo da jede ljusku. Mi smo davali kaldefos, ako se dobro secam imena tableta.




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 17:24:14)

ja dajem kafortan po jednu tabletu
i to moram da je zamazem pastetom malo [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 17:29:36)

Bolji je kafortan, nego kod nas jedno vreme ga nije bilo pa smo presli na ovaj. Meni jedino ovaj poslednji alavac prozdire sve sto mu das bez problema i zamazivanja, i vucijak i shar pei su mi cuvali tablete u ustima dok se negde ne steknu i onda ispljunu. Tako da sam nalazila tablete u raznim budzacima [sm=smiley36.gif]
Sad cesto koristim i tehniku "otvori usta, zavucem ruku i zatvorim njusku dok ne mljacne [sm=smiley36.gif]"




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 17:57:43)

meni ga je brat doneo iz Madjarske pre par meseci , mislim da ima 100 tbl , mrzi me da idem da pogledam sad [sm=smiley36.gif]
a i Dobrica je halav , sad jede orahe i lesnike sto nismo pokupili a letos je jeo i smokve sa onih niskih grana
bila sam prepadnuta da ne krene i grozdje da jede pa sam ga obrala pre nego sto je i pomislio [sm=smiley29.gif]
ja mu jos dajem dva obroka dnevno , nekako ko da se secam da do sest meseci treba dva puta da klopaju a onda samo jednom
tako da on doruckuje i vecera
i nuzdu vrsi u jednom delu dvorista , ne radi kaka svugde
piski gde ga stisne ali jos ne dize nogu nego ko devojcica [sm=smiley36.gif]




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 18:31:11)

Pa on ti ja sjajan Oldzi [sm=bravo.gif]. Ja mom i dalje dajem dva obroka iako ima godinu dana, navikla sam tako jer tako hranim i shar-pei ja koji je ostao kod mame. Otrovali su ga pre 6 godina i ima gastritis pa mora po manje obroke.
A malisa inace satire lubenicu, letos sam se krila dok sam je jela [sm=smiley36.gif]




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 18:40:15)

ma on je blesav skroz , posle Astora nisam mislila da cu ijednu zivinu pustiti aliiii Dobrica ce da se useli cim pre
na stranu sto se odaziva kako ga ko zove a zvanicno ima dva imena Dobrica Kliford ( ne pitajte zasto , nikom nije jasno ) [sm=smiley36.gif]
za sada je izmedju vrata [sm=jezicek.gif]




caca81 -> RE: Stene nov clan porodice (29.10.2014 19:46:00)

Mi smo našem šarplanincu davali granule sa jogurtom, upravo protiv rahitisa (savet veterinara).




Shishica -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 8:24:59)

Bas mi je drago da ste se raspisale!
A kazite mi, posto je on mali, pokusacu da moje nagovorim da ga drze preko noci unutra u predsoblju, ali valjda mu nece nista faliti sad preko zime..u sta da ga suskam dok spava? Cula sam da je slama super ali neki psi dobiju alergiju od nje, a i moze da se nakupe buve..
E sad moze da se pospe prasak pa slama pa prasak pa slama i onda da tako spava, da ga u neki kutak suskam.. kucicu bi kasnije neku nabavila ..na prolece. Skupe kucice covece!!

Koliko puta treba da jede!?

Ja ne znam.. pre je to bilo imas psa i das mu sta ima da se jede i on srecan.. a sad citam po forumima... coooovece ni detetu tako ne titram [sm=smiley36.gif] sta ljudi rade... ali ko moze, podrzavam.
Dacu sve od sebe, ali necu moci bas kao neki..

Moji ce doziveti sok kada sutra uvece dovedem kucova!




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 9:51:19)

Dok je bas mali 2-3 puta dnevno ga hranis, i kako raste tako izbacujes po jedan obrok..sa godinu dana bi trebalo da jede jedan obrok. Za spavanje ne znam, moji su svi spavali unutra [sm=smiley9.gif]
Ih koja ce biti radost kad ga vide [sm=bravo.gif]




Olga75 -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 10:47:18)

mamin pas ima svoju zidanu kucicu i stiropor su stavili a zimi ubace slamu i menjaju je na nekih dve nedelje ali uvek posle toga ima jako pun buva
moj spava trenutno izmedju vrata i ima parce sundjera ( koje je raskupusao ) i neki stari dzemper , jos koji dan pa cu mu dati stari kaput a kad je bas jaka zima onda ce biti u hodniku
ne mogu da ga ostavim napolju , jeste da mi tepih jako uprlja i sve se oseti na kera al meni je zao da se smrzava napolju . Nece u supi da spava , iznosio je svoje prnje pa sam se na kraju uselio kod vrata [sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 11:01:26)

Sta mi sve kroz glavu sada prolazi!!!!!

Uvek sam bila sad ili nikad pa onda da se snalazim, srce i zelje me povuku, a onda pocnem da se nervozim i znojim od brige jesam li dobro uradila, da sve sad dobro uradim i pripremim.. da negde ne pogresim..

Znaci dva, tri puta da rucka!

Pitam se, Boze, ne znam ljude, pa ko zna ustvari mesanac je to, kakav ce da izraste, narav i koliki ce biti, da nije ukrsten sa stafordom, bulom ili tako nesto, kuku meni..
Pa da nema buve.. ja imam fobiju od buva kao i moja mama [sm=smiley13.gif][sm=smiley9.gif]
Da se ne zavuce negde, da ga ne ukradu, da se ne provuce kod komsije kroz ogradu pa da moram da preskacem da ga vratim (a tamo skoro nikad nema nikoga, a sa tom gospodjom smo u svadji..malko je bolesna u glavu..)..
Da ga ne maltretiraju komsijska deca i daju cokolade..
Da ga opasni Sijamski macak ne nameraci slucajno!

Kao da bebu usvajam, sva sam opterecena...

Da se opustim malo? [sm=smiley36.gif]

Mogu da ga okupam? [sm=zz_nerd.png]




nata11 -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 11:11:11)

Mozes da je okupas i stavis u toplo. Ja sam jednu od mojih dobila sa mesec i po i odmah okupala jer je bila mnogoo prljava.
Moras da se opustis ja sam tako prvog pekinezera drzala ko u staklenom zvonu, setala iskljucivo na povodac nikako ga nisam pustala samog i na kraju je on zeljan trcanja izleteo iz kuce i bilo je sta je bilo. Ove sada pustam od malena, pa i ako se provuku ispod kapije i odu na ulicu samo ih vratim nikada posebno nisam ogradjivala i stvarno su se super naucile da se paze od automobila.

Ja imam losu naviku oko njihove ishrane, moje kuce imaju non stop na raspolaganju granule .Znam da je bolje dati im ujutru i uvece ali sve se plasim da ne zakasnim sa posla pa da budu gladne [sm=smiley13.gif].




wivern -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 11:20:42)

Shishice pas je onakav kakvim ga ti napravis, bez obzira na rasu. Znam gomilu staforda koji su potpune razmazotine a sa decom cine cuda. Na zalost uzimaju ih pogresni ljudi sa pogresnim karakterima i za pogresne stvari. A da ces ga razmaziti- pa sigurno hoces to vec vidim po tvojim postovima [sm=smiley36.gif]
Vidis kako se Oldzin psic sam smestio na mesto koje je hteo, oni su inace veliki manipulatori ali ja i sa trecim po redu iste greske pravim. Sve mi zao kad vidim one tuuuuzne oci [sm=smiley36.gif]
I sto kaze Nata ono za dvoriste [sm=smiley20.gif]




Shishica -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 12:02:42)

A koliko su stari? Ne verujem da bi bili tako gladni.. ako se nagoje jako vise ce im to skoditi zar ne?

Pre je u mom kraju (ja ga i dalje zovem mojim iako su sada samo mama i tata tamo, a ja odlazim vikendom, nekad i preko nedelje) bilo vise pasa, a sad skoro samo macke!




Shishica -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 12:04:41)

Hvala sto ste uz mene [sm=smiley27.gif]




nata11 -> RE: Stene nov clan porodice (30.10.2014 12:09:26)

Ma kakvi one te granule i ne pipnu to im je kao rezerva. One su probirljive do boga miloga cekaju samo ostatke hrane da im iznese svekar. Jedna je 2 god a druga 7 meseci. Ali kada bi im sluzila dva puta dnevno mozda bi tada lepo jele granule a ne kao sad.

Propustila sam hoce kuca biti unutra ili napolje?




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>