|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 12:00:39   
Milli07
Svirko, hvaaaaaala. Mislim da nema potrebe da dete uci dva jezika, jedino ako ne zivi u dvojezicnoj sredini. Po meni su idealni kampovi kad dete poraste. U krajnjoj soluciji sto kaze nas logoped najbitnije je da dete progovori. 😁😁😁

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 12:12:24   
Mirko Svirko
Mili imam jos. Za slovo V,zagrizi donju usnu i ponavljaj VOZ.

SLikacu ti sve. Ne mogu jedno za drugim.
user posted image



user posted image

user posted image


user posted image

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 13:11:47   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Bambino1

Pratim ovu temu redovno, i vec neko vreme sam u dilemi da li ici kod logopeda ili sacekati jos malo. Moj P ima godinu i 8 meseci. Zna da kaze mama, tata, baba, deda, nana, daj, ajde,pa pa, bi bi, brm brm, a u poslednje vreme ponavlja za nama, recimo ja brisem sto i pricam a on kaze "biši, biši"  I za papriku kaze papka.To je nekih 10ak reci koje izgovara, a nekako sam misljenja da bi trebao mnogo vise reci da izgovara. Kakvo je vase iskustvo, kada treba reagovati i javiti se logopedu? 


Pitaj vaseg pedijatra za misljenje. Moje dete do neke 2god i 2 meseca nije apsolutno nista pricalo. Jeste mama, ali ne u obracanju meni, nego eto, kao neki slog. Ali je sve razumeo, bas sve. I eto, na jednom prica toliko da nam se svima vrti u glavi

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 13:15:03   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: bubulence

I eto, na jednom prica toliko da nam se svima vrti u glavi


E ovo user posted image prosto ti nekad nedostaje tišina user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 13:27:46   
Mirko Svirko


user posted image

user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 14:02:41   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Bambino1

Pratim ovu temu redovno, i vec neko vreme sam u dilemi da li ici kod logopeda ili sacekati jos malo. Moj P ima godinu i 8 meseci. Zna da kaze mama, tata, baba, deda, nana, daj, ajde,pa pa, bi bi, brm brm, a u poslednje vreme ponavlja za nama, recimo ja brisem sto i pricam a on kaze "biši, biši"  I za papriku kaze papka.To je nekih 10ak reci koje izgovara, a nekako sam misljenja da bi trebao mnogo vise reci da izgovara. Kakvo je vase iskustvo, kada treba reagovati i javiti se logopedu? 



Bambino, ti sigurno imas u vrticu u kome radis logopeda. Posavetuj se sa njim. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 14:57:11   
Bambino1
Nemam logopeda, privatni vrtici ih nemaju, bar kod nas. Svakako cu se konsultovati, ne moze da skodi, ali sam htela da cujem i vasa iskustva. Hvala na savetima. On razume bas sve, svaku naredbu i prica on svojim jezikom, bebecim, toliko uverljivo kao da ga mi sve razumemo. 🙂 I generalno iz mog iskustva na poslu deca uglavnom oko drugog rodjendana progovore odjednom. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 17:43:40   
Milli07
Svirko, hvala ti puno. 😘😘😘 Bambino mislim da nema potrebe da ga vodis kod logopeda. Mi imamo 2  godine i 7 meseci. I tako kaze neku rec i ucuti. Jutros slusao neku pesmicu na tv o misu i meni de ucini da je rekao mis i ja pitam sta si rekao on ucuti. Kaze mama, tata, dede, tavi to mu je stavi kad skinem naocare, daj, dodji...

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 18:20:32   
Mirko Svirko
Mili , imali smo i spatulu da gurano jezik nazad za slovo S.

I da zvace zvaku i lepi za nepce.

A sto se tice logopeda nije to toliko strasno.. bitno da dete prica nesto. Vremenom ce da obogati avoj recnik.Mi smo isli jer nista nije pricao.

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Beba ne priča
14.1.2022 21:26:55   
Milli07
Svirko, nama logoped namesta vilicu za izgovor. Sin mi je mnogo tezak za saradnju tako da trazim nacin kako da ga zabavim i da radim sa njim. Cim mu trazis nesto da mora da radi to je pakao. Nadam se da ce mu ova knjizica biti zanimljiva. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Beba ne priča
15.1.2022 14:56:33   
Mirko Svirko


user posted image


user posted image

user posted image user posted image

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 9:17:25   
Milli07
Svirko, danas pravim ovu svesku. Logoped kaze da ponavlja reci, ali nece da radi na nalog. To me sad brine. Kad mu kazes daj on odmah pocne da place. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 9:55:25   
Mirko Svirko
Mili,  na prvoj strani je mama i slika.

Druga tata. Treca dete i ponavlja JA i pokazujes mu da dodirne sebe.4. Auto.5.Beba.6. Igla.7. Oci.8. Uvo.9.voz.10.puska.11. Bubanj.12.lopta.13.kuca.14.maca.15.pile.16.kokoska.17.krava.18.buba.19.ptica.20.riba velika.21. Puno malih ribica.22. Tatina velika ruka,  nacrtate tatinu ruku.23. Mamina velika ruka.24.moja ruka mala.25.velika jabuka.26.mala jabuka.27.duda.28.zeka.29.jez.30.puz.31.meda.32.konj i imituranje konjskog kasa kada dodiruje jezikom nepce33.veliki balon.34. Nali balon i igla i balon i puko balon.35.sat.36.bata.37.seka.38.beba.E onda smo krenuli sa slovom S,  poato je to suskao.
user posted image


user posted image


user posted image


user posted image

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 11:02:17   
Milli07
Svirko, sad cu to da pravim. A sta je 18,19,20. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 11:18:28   
Mirko Svirko
Posle krave:


Buba
user posted image
Ptica
user posted image
Riba
user posted image

user posted image Kad kazes pliva pokazujes rukom kako pliva riba. Dlanom levo desno.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 15:17:53   
Milli07
Svirko, hvaaaaaala😘😘😘😘😘😘😘😘❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 17:08:56   
Mirko Svirko
Nema na cemu,Mili.

Imam za slovo S, Š i slovo L. Posto je moj M to suskao.Ako zatreba pisi ❤❤❤😊😊😊

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 18:59:59   
Milli07
Svirko, prvo da progovorimo. 😘😘😘

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Beba ne priča
16.1.2022 19:55:15   
Mirko Svirko
Srecno , Mili.

Javi kako napredujete.❤❤❤

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Beba ne priča
26.1.2022 8:59:52   
Mirko Svirko
Mili, kako napredujete?

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Beba ne priča
26.1.2022 12:37:26   
bubulence
Mi smo u fazi da molimo Boga da zatvori usta bar na minut. Juce:Urose ti si najbolji na svetu!Neeee, tata naboji. Jova vooojiii tattttuuuuuu. (Za sebe kaze da je ''Jova''). E tacno bolje da cuti 🤣🤣🤣. Mislim da su nama pomogle one vezbice kada pricam polako i jako otvaram usta. Prvih par dana me nije registrovao, posle je poceo da me gleda, pa kada ja jako otvaram usta onda je i on poceo tako, i malo po malo i da izgovara slogove. Ali preko noci propricao kao pravi decak

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Beba ne priča
26.1.2022 16:20:03   
Milli07
Svirko, ovaj tvoj fazon skroz upalio kod nas... 😁😁😁😁😁 Pocela sam da pravim svesku i onda aam videla da nece. Sad uzmem telefon nadjem sliku i pokazem, ptica leti, onda on pokaze ka gore pa nekad nekad kaze eti... Beba place nece da kaze beba samo kaze paće... A ovo za puza i bubamaru vristi od smeha... Poceo je da saradjuje al ja mislim zahvaljujuci ovom tvom principu. Logoped kaze da je poceo da joj ponavlja reci sam. Bubi uzivaj. Ja sve molim boga da ovaj moj tako progovori. E da za vodu kaze oda, i kad jede kad ga pitam sta radi ln kaze ede. Bubi mnogo mi smesno to za Jovu... Hhaahhahahhahahhaa... Svaki put se ismejem pd srca... Svirko hvala ti puuuuuno 😘😘😘

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Beba ne priča
29.1.2022 13:52:57   
Mirko Svirko


user posted image



user posted image

Mili, bas mi je drago. Gledaj sad ovaj fazon. Ja sam uzimala onu plastiku sa vlaznih maramica ili seckala stare krpe pa pravila zavesice. A ispod lepis sta on voli. M0j je u toj fazi jako voleo pitice i sad ih voli 😂😂
Njima je interesantno da nesto novo vide.. otvaraju istrazuju i saznaju.

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Beba ne priča
29.1.2022 15:56:52   
Milli07
Svirko, ovo je odlicno... On obozava da otvara. To cu da pravim. Sve vise hoce. Sedne kod mene i onda gledamo. Ja ga pitam sta ko radi. Kako ptica leti on pokaze rukom ka gore i kad mu ja kazem leti on kaze eti. Krenup je polako. Sad nekad nekad nece, al je bitno da je poceo. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Beba ne priča
13.2.2022 21:42:44   
Milli07
Ja ne znam sta je ovo. Taman pomislim da cemo da krenemo da pricamo, on krene pa stane. Sad samo vice ajde, sve mu je ajde i nece. Krenem sa radim sa njim pokazem pticu koja leti i pitam sta radi ptica on meni nece. Uzas. 

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here