|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 12:53:14   
dunja RR
Ja se sećam u Turskoj na moru, u hotelu je bilo jedno 500 malih Rusa, svi kada jedu sede i svako ima svoj tablet, tipa troje dece, 3 tableta na stolu. Trebala sam da slikam onu scenu, sa toliko tableta u restoranu, po stolovima. Odasvud se čuje Pepa, Maša ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 12:58:10   
Maraj
Dunja , najgore , sto je on tako navikao i sad to treba iskoreniti. A ja , ko i svaka majka , dubim na trepavicama , samo da jede , pa je tako i Masa dosla u opticaj....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 13:17:12   
jess021
Maraj, razumem te da je tako navikao, ali moras to menjati.
Pokusaj svaki dan po malo. Vidim ja po L da oni vec testiraju dokle mogu, kad vidim sa histerise za nesto samo je pustim. Kad se smiri onda se dogovaramo ili joj samo skrenem paznju na nesto drugo.
Adauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 14:09:35   
bebilule
Djeste žene i u ovoj temi? user posted image
i ja da se priključim klubu malo zabrinutih mama. Ni M ne priča, onomatopeja ništa. Kao i Ada, nisam sigurna koliko njegovo brbljanje mamamama ima smisla...
Naloge izvšava, dodaje mi stvari, donese igračku po koju ga pošaljem, patofnice, čarapice... Uglavnom razumije dosta toga. Ujutru, kada ga raspremim u vrtiću kažem Hajde pozvoni Jeleni (vaspičaci), a on odmah spremi prst i pozvoni na pravo zvonce.
Tv nešto i ne gleda, isto odsluša po koju pjesmicu ili te Maksimove avanture. Bilo je tu svega, pa i mog dovijanja. Dok je imao varičele nisam ga mogla namazati bez telefona i crtaća, šta ću. Kada neće baš da jede, a npr. prehlađen je pa se borimo za svaki zalogaj, znala sam i pustiti nešto na telefonu. Ali uglavnom, ako tokom jela treba da ga animiram, onda to radim nekim igračkama, suđem...bilo čim što mi je pri ruci. Uglavnom, tv se ne gleda mnogo, niti ga interesuje. Po neka pjesmica i ugasim. Sve u svemu igra se ili sam (jako kratko) ili sa mnom. A prati me u stopu, tako da ga uključujem u dosta stvari koje radim. Ako sam u kuhinji i njemu dam neko suđe, širim veš, on dodaje, pospremam ormar, on razbacuje user posted image ...
Nadam se da će uskoro početi brbljati, inače će me uhvatiti prava panika.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 14:35:36   
Ana RR
Znate šta je fascinantno kada su deca u pitanju? Koliko brzo se naviknu na nešto toliko brzo se i odviknu. Ali samo ako je roditelj dosledan. U tom uzrastu oni i ne znaju ništa drugo već da na svaki način dobiju ono što žele, a pošto dreka i suze uglavnom pale, to i rade. Ja prva popuštam puno svom detetu ali on je već veliki i ja moogu da ga stavim ispred sebe i razgovaram sa njim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 14:47:56   
jess021
Posto vas tri imate slicnu brigu sa decacima, ja bi rekla da tu problema nema i da su oni ipak malo lenjiuser posted image
Dovedite vi njih kod Lenke da ih malo ubrzauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 15:19:38   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Znate šta je fascinantno kada su deca u pitanju? Koliko brzo se naviknu na nešto toliko brzo se i odviknu. Ali samo ako je roditelj dosledan. U tom uzrastu oni i ne znaju ništa drugo već da na svaki način dobiju ono što žele, a pošto dreka i suze uglavnom pale, to i rade. Ja prva popuštam puno svom detetu ali on je već veliki i ja moogu da ga stavim ispred sebe i razgovaram sa njim.

Slažem se.
Apropo toga, zaista smo sve osetljive na njihovo jelo tj nejelo i uradićemo sve samo da jedu. I maraj, radi šta god radiš da bi on jeo jer,izrašće, proći će ga, doći će period kada će da jede sam i to bez animacije. Kažem ti iz iskustva. L sam od prvog dana morala da animiram da bi jela, prvo igračke,pa knjige,albumi, crtanje,na kraju kompjuter i mobilni. A sad ona bez problema sedi i jede bez ičega. I da mi je neko rekao da će doći taj dan user posted image (štaviše,vaspitačica je rekla da je L jedina koju ne opominje kad je užina, jedina od dece lepo jede u vrtiću,bez glupiranja, oponašanja,neposlušnosti, ona sedi i jede.)
A po tvojoj priči on čuje. Ali deca imaju selektivni sluhuser posted image čuju samo ono što hoće da čuju.
I činjenica je da veći broj dečaka u svemu kasni naspram devojčica.
Možeš ti njega odvesti i kod dr, nekog drugog (objektivnog) defektologa, na testiranje sluha, ali nema potrebe. Tvoj L je super user posted image
I najgore je upoređivanje sa drugom decom.
Skockice, verovatno ima veze sa dvojezičnom sredinom. Kažu da sam ja kasno progovorila zbog toga, ali eto mojoj L nije smetalo. A sa H sam prestala da pričam neko vreme na srpskom baš zbog toga ali nisam videla poboljšanje, pa sad opet pričamo na 2 jezika.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Beba ne priča
23.1.2017 15:31:47   
Milena18
Mame, evo dobrog teksta o razvoju govora kod dece klik

Maraj, da li tebe brine da li on čuje dobro ili nešto drugo?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Beba ne priča
24.1.2017 10:23:16   
Maraj
Milena , sve me brine. Studiram ga od glave do pete...
nego da se pohvalim. Sinoc je L naucio , kada ga pitam , kako kaze ivca , on kaze BE user posted image
nemam ja sumnje u sluh , vise mi je to sto nece da se odazove na ime ili to retko radi

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Beba ne priča
24.1.2017 15:12:27   
Sanjica26 RR
Maraj, pa pisala sam na prethodnoj stranici da se Teodora sa svojih sest godina kad gleda nesto ne odaziva. Samo kad dreknem okrene se. Takva je bila moja sestra i dan danas je takva.
A sto se tice pricanja meni je Sofi pocela da sklapa recenice sa 2 i po godine. Malo sam strahovala ali svako dete je za sebe. Ona je izvrsavala naredbe i pokazivala prsticem ali nije nista specijalno pricala. Sad krecemo kod logopeda da bi ispravila neke reci i jer puno toga zna i kad krene da prica ne moze uvek da se izrazi. Nekad i zamucne.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Beba ne priča
24.1.2017 19:44:03   
Maraj
Sanjicw to je cesti kod dece , kad im mozak "brze radi" nego sto oni mogu to da izgovore , pa hoce sve odjednom da kazu. Samo je uspori , da polako kaze sta hoce. Radite i vezbe disanja. Npr udah na nos , izdah na usta ili duvanje baloncica onih od sapunice. Da se umiri , pravilno dise , pa da onda sroci recenicu

< Poruku je uredio Maraj -- 24.1.2017 19:45:19 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Beba ne priča
24.1.2017 22:06:17   
Sanjica26 RR
Hvala Maraj na savetima.user posted image Nemoj da se brines oko L. Bice to sve ok. Sve su to faze. Za cas to prodje. Samo strpljenje i polako.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Beba ne priča
24.1.2017 22:25:46   
Milena18
Maraj, nemoj mnogo da brineš. On komunicira sa vama, razume vas, pa i odaziva se, samo ne uvek. I moj brat je bio takav kad je bio mali. Kad se zagleda u tv ili kompjuter, nisi mogao da ga dozoveš nikako. Takav je i dan danas, jednostavno kad se nečim bavi, skoncentrisan je na to i ništa drugo ne postoji.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Beba ne priča
24.1.2017 22:29:05   
Maraj
Sanjice , ja kao defektolog savetujem druge roditelje i pomazem deci , a eto kada je moje u pitanju ja panicim.... valjda sam se svega nagledala , valjda me je strah svega. U svakoj "sitnici'' trazim moguci "problem". Zato me i "strah" sto se ne odaziva kada ga zovemo. Svesna sam ja da tu tv igra najvecu ulogu. Mislim na njegovo ne odazivanje. Al opet kazem , strah me svega , pa rekoh da vidim , odazivaju li se vasa deca...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Beba ne priča
25.1.2017 17:43:56   
amelia
Maraj nista se ne brini bice to sve ok. A zar niste isli na onaj test sluha? Ovamo je to obavezno.
Cim se okrece kad ga i deseti put zoves znaci da cuje. Jer da ne daj boze ne cuje primetila bi. Mozda se samo udubi u tv i jednostavno te ne primecuje.

Moje dete vec pocelo da prica pre nego sto je napunilo godinu dana a sad je vec poceo i da sklapa recenice. pr. Mama daj mi boda(vodu) da tanem(da ustanem) idene setanje( da idemo u setnju) i puno puno toga je naucio. No problem je prica italo-srpski pa je to smesno ali ovo ne mogu izbeci. Ja mu pricam srpski ,on gleda tv i uci italianski . Napolju slusa druga deca kako pricaju italianski u parku isto. Sve zivotinje kazuje koja je ko i kako kazu..peva neke pesmice na srpskom. sad ga zanimaju boje a i brojevi. Mm je kupio jednu knjigu sa zivotinjama brojevima abecedu boje itd njega bas ga zanima i samo gleda da mu kazem sta je to da bi on ponavljao I ucio.

I ja sam imala problem do skoro nilje jeo bez tv mora da gleda masu miki mause itd. Presekla sam i nisam mu pustala jedno vreme.zaboravio je ali sad se pojavio drugi problem dok jede voli da se izigrava hranom baca itd kao jede a nista ne uspeva da stavi kasikom u usta. No dobro necim se moraju zanimati user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Beba ne priča
25.1.2017 18:54:39   
Maraj
Amelia , pa super za A user posted image Kazi mi koliko ti je on dnevno gledao t ?

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 13:07:30   
MamaNecaVo
Zbog zacudjene okoline kako to da moje dete ne prica a njihovo je popricalo sa 6meseci i tome slicno,potrazila sam strucnu pomocu smislu konsultacije.
Recemo mi je do druge godine deca propricaju a neka i kasnije.
Bitno je da dete ispusta bilo kakav zvuk u smislu gugutanja koje krece oko sestog meseca.
Za jacanje misica davati detetu lizalicu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 15:35:56   
mama Jo
Nisam znala to za lizalicu 😊
Postoje i ons mape razvoja koje nam govore o tome u kom periodu dete treba da savlada odredjeni fond reci... naravno sve je to okvirno, i postoje odstupanja, li je ok smernica za roditelje da znaju pa ako dete bas dosta odstupa da sto pre odu po savet.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 17:06:53   
MamaNecaVo
Lizalica im sluzi samo misice da im ojaca i kao to je odlicna vezba za malu decu.
Ja se ne opterecujem oko tih mapa,cula sam ali.. pustam da to prirodno ide,ako primetim problem tu je logoped.
Pustam ga da uziva i istrazuje.
Jos je mali da bi pricao u smislu da sklapa recenice.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 23:01:47   
mama Jo
Naravno, posebno sto kod njih to dodje bukvalno preko noci...samo jedan dan pocnee da ,,brblja"... onda samo jedan dan izgovara lepo reci... onda opet sve nekako razumljivije i razumljivije...
Samo polako...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 23:17:46   
MamaNecaVo
Upravo tako,bez zurbe.
Okolina mnogo pritiska roditelje i ona se ono uspanice.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 23:54:20   
mama Jo
Bas tako...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Beba ne priča
17.11.2017 23:56:45   
MamaNecaVo
Eh kad bi to nama jos doslo do mozga.
Bilo bi zaista lepo.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Beba ne priča
3.12.2017 1:32:53   
Srecko47E
Mame ne trebaju da slusaju ili da citaju iskustva.
Dete kada je spremno,propricace.
Treba im sto vise citati.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Beba ne priča
5.3.2018 14:10:39   
Dora89
Dečaci malo sporije progovore, to je opšte poznato. Znam majku koja je vodila dete kod logopeda, i ako zna sa dve godine da kaže "mama", "tata" i "baba", sve je ok! Moje dete je sa 7 meseci tek krenulo "mama", ali se govor mnogo brzo razvijao, i pre drugog rođendana rečenice su bile i po 10 reči! To samo krene odjednom. Najviše što možete da uradite je da pričate i čitate detetu. A i nemojte da skačete čim nešto pokaže prstom. Svakako mu to ispunite, čak iako ništa ne uspe da kaže, ali dajte detetu oko 1 min. da pokuša da vam objasni rečima.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here