Kako se bude vasi malisani? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mati -> Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 0:35:51)

Nisam nasla temu, ili nisam dobro trazila. Ako neko zna da postoji neka kopira...
Mita od kako je poceo samostalno da sedi odmah ustaje. Da li ce da place ili se smeje zavisi kako kad, ali jedno je uvek isto, sedne i nastavi...
Nekad se uhvati za ogradicu kreveca i skace, skace...
Onako sanjiv, okice mu sitne, ma jedva dleda ali vec sedi, pa pada, ili skace i izlazi iz kreveca(spojen je sa nasim krevetom) i vec puzi do coske da sidje.
Ponekad se pitam da li je to normalno, mozda treba malo da se sabere, da polezi, odmori...[sm=zmeden.gif]
Matija je sasvim druga prica, ili je samo poraso. On bi se izlezavao i ceo dan bi bio u pidzami (na majku).




Azra_ -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 1:52:29)

Mati, moj je kombinacija tvojih dečaka. Tako je bilo od malena. Otvara oči i skače, odmah, nema čekanja. I kao da nije spavao. Odmah nastavlja gde je stao pre spavanja. I danas mi je to neverovatno. Sobu skroz zamračim jer on čim vidi tračak svetlosti, pa makar to bilo u 5h sabajle leti, ustaje. Generalno, ne voli da spava. Onda, kada tako brzo ustane, još u pidžami napada igračke, knjige...ali...kreće da klone. Normalno da se nije dobro rasanio, i onda dolazi do kreveta i tu u pidžami kunja jedno 15-20min. Tada voli da se mazi, traži da ga češkamo i sl. E tada se stvarno lepo rasani. To je valjda normalno, oni su željni igre, aktivnosti, spavanje im je gubljenje vremenapa zato žure sa buđenjem. Opet, sve je do deteta...




Misha i Ljisha -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 7:09:36)

uglavnom nasmejana [sm=smiley1.gif], onda me zove, mazimo se na krevetu sve dok ne kaze "mama kaki kaki" onda ja jurim po nosu i tako nam krece dan. E sad nekad se mazimo 20 min nekad 5 zavisi.

A dok je bila manja i ona kao Matin M, hope eto ti nje ustala i skace i sva vesela i orna. Sto je po meni mnooooogo bolje nego da se bude kenjkavi.




mirkam -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 7:24:15)

M se recimo ujutro probudi i cuti, gleda prema vratima od terase nekoh 5 minuta, onda pocne da se prevrce, obrce, onda dograbi neku igracku maltretira je i pocinje da se smije.Znaci posle jutarnjeg budjenja je uvijek dobro raspolozen.Ali zato popodnevno [sm=smiley29.gif]Cini mi se da prije nego otvori oci pocne da kenjka.Nervozan je katastrofa, nikako da se rasani.E kad prodje nekih 15-20min tek onda dodje sebi i u akciju, a do tada sve mu smeta,ama sve, gura me i kad hocu da ga poljubim.
PS Super je ova tema, cini mi se nismo imali slicnu[sm=smiley1.gif]




lanajelena -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 10:09:24)

Nikako [sm=jezicek.gif]...budjenje traje po pola sata svako jutro




blesavko -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 11:33:00)

Budjenje uz osmeh, obozava da se mazi sunce moje




Modessty -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 11:44:58)

blesavko uživaj još malo dok ne poraste [sm=smiley36.gif]
Danilo i Nikola u periodu od godinu dana - isto potpuno. Odmah ustajanje i plakanje ili zvanje mame. AKo je sudeći po Danilu, Nikola će tako odprilike do proleća a onda će kad se probudi samo da siđe s kreveta i došeta do dnevne sobe. [sm=smiley1.gif] Danilo je već veliki pa se sad razvlači po krevetu jedno 15 minuta.
Nikola ko da odmah nastavlja gde je stao predhodnog dana




Klarita -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 11:57:13)

K je tako skakala iz kreveta, ali je to negde letos prestalo. Isto smo sve zamracivalai, dovoljno je tracak svetlosti da uoci, ne vrati je vise pa makar to bilo i 5-6h a, onda sad nekako porasla, pa kao prava devojcica, ustane, ode sama piski, nekad se umije sama nekad ne, nekad sam pere zubice nekad joj ja perem, obicno u pizamama doruckujemo[sm=zz_cloud9.png] sad sam se razneila jer tako je za vikend, a ona ce ovaj vikend kod mojih da gostuje[sm=smiley13.gif]
N se probudi, tacno ga cujem po disanju, malo se prevrce po krevecu, prica sam sa sobom ili igrackama, pa krene da nas doziva najneznije, pa sve jace i jace i na kraju ako ga ne uzmemo onda krene da se ljuti pravo [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 11:59:19)


IZVORNA PORUKA: Klarita

N se probudi, tacno ga cujem po disanju, malo se prevrce po krevecu, prica sam sa sobom ili igrackama, pa krene da nas doziva najneznije, pa sve jace i jace i na kraju ako ga ne uzmemo onda krene da se ljuti pravo [sm=smiley36.gif]


Lele to znači da ja mog N ne čujem odmah, a ni posle odmah.... [sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 12:04:45)

Mooood [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




soni -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 12:07:04)

luna pocne da place kako oci otvori...nece ni na trenutak da bude sama....




soni -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 12:07:37)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

[sm=smiley36.gif]

Lele to znači da ja mog N ne čujem odmah, a ni posle odmah.... [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mali_mis -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 12:08:30)

Ako je raspolozen, onda brblja sam sa sobom, pa me cacka po kosi, i brblja, sve dok me ne probudi. Uglavnom ne zaklapa [sm=smiley36.gif] Onda, kad me probudi, potrudi se da se iskobelja iz kreveta pre mene, pa bezi u dnevnu sobu, a pritom hoda mnogo smesno. Bukvalno rasiri noge, pa jednom i drugom onako rasirenim nabada.
Ali, ako je lose volje, onda se dernja da ga cela zgrada cuje, i odma bi da izlazi iz kreveta nema veze bio dan ili noc, suta nogama.




mama krava -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 12:12:03)


IZVORNA PORUKA: mati


Mita od kako je poceo samostalno da sedi odmah ustaje. Da li ce da place ili se smeje zavisi kako kad, ali jedno je uvek isto, sedne i nastavi...
Nekad se uhvati za ogradicu kreveca i skace, skace...
Onako sanjiv, okice mu sitne, ma jedva dleda ali vec sedi, pa pada, ili skace i izlazi iz kreveca(spojen je sa nasim krevetom) i vec puzi do coske da sidje.
Ponekad se pitam da li je to normalno, mozda treba malo da se sabere, da polezi, odmori...[sm=zmeden.gif]




Ahahahaha, i nas Tarzan isto tako!!!





blesavko -> RE: Kako se bude vasi malisani? (7.11.2014 20:11:32)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

blesavko uživaj još malo dok ne poraste [sm=smiley36.gif]

Joj znam [sm=smiley36.gif] , pripremam se za sve moguce faze




Anarunika -> RE: Kako se bude vasi malisani? (8.11.2014 17:54:41)

Iskon se budi i prva rečenica mu je uvek: "Jel mogu mleko?" Ja ga pitam : "A dobro jutro?"On: "Doblo jutlo". Onda dobije mleko koje mu tata napravi (čoko) pa opnda pita : "Jel mogu cltani?" Onda upalimo cltani i onda pije mleko i gleda cltani. Pa kad se taj ritual završi onda polako kreće dan.

A Aki, pošto spava u svojoj sobi, kad se probudi, došunja se do naše sobe i onda nam se uvalja u krevet na maženje. A vrlo često se dešava da moramo i da ga budimo za školicu, prava je spavalica u poslednje vreme.




mati -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 0:15:09)

Evo ga... Jos nije otvorio oci a vec je na ogradici(spustenoj na pola) sa podignutom nogom da izadje. Ja ga spustim, prodrmam dusek i nastavlja gde je stao.
Sto li se cudim kad mm prica romane u snu, a ne bi bilo strano ni da deca pocnu da mi mesecare il slicno...[sm=smiley1.gif]




vikiveki -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 0:24:35)

Jao moji su teški na ustajanju,pogotovo radnim danima kada treba da porane zbog škole.Po pola sata unapred ih počnem buditi




Didy -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 17:20:19)

Moji se teško razbuđuju ako se nisu naspavali. Ako se ujutro ne probude sami u vreme kad se svi budimo (6:30-7:00), uveče ih stavim pola sata ranije u krevet i tako pomeram dok ne nađem "meru". Obično su u 20h u pidžamama, okupani i sa opranim zubima, onda čitamo priču i u 20:30h najčešće već spavaju. Ako procenim da su umorni, čita se kraća priča ili se ranije leže u krevet.
Moram da priznam da otkako spavaju zajedno u sobi (spojili smo im krevete, pa ih često nađem da su zaspali držeći se za ruke [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image]), gotovo nikad se ne probude noću, čak ni vode da piju, a ujutro spavaju skoro uvek dok ne uđem u sobu, vikednom duže nego obično. Ovo sa premeštanjem u istu sobu je bio pravi pogodak. Valjda jedno drugom ulivaju neku sigurnost.




mati -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 23:28:50)


IZVORNA PORUKA: Didy

Moji se teško razbuđuju ako se nisu naspavali. Ako se ujutro ne probude sami u vreme kad se svi budimo (6:30-7:00), uveče ih stavim pola sata ranije u krevet i tako pomeram dok ne nađem "meru". Obično su u 20h u pidžamama, okupani i sa opranim zubima, onda čitamo priču i u 20:30h najčešće već spavaju. Ako procenim da su umorni, čita se kraća priča ili se ranije leže u krevet.
Moram da priznam da otkako spavaju zajedno u sobi (spojili smo im krevete, pa ih često nađem da su zaspali držeći se za ruke [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image]), gotovo nikad se ne probude noću, čak ni vode da piju, a ujutro spavaju skoro uvek dok ne uđem u sobu, vikednom duže nego obično. Ovo sa premeštanjem u istu sobu je bio pravi pogodak. Valjda jedno drugom ulivaju neku sigurnost.


[sm=bravo.gif] Ima li sta lepse.
Matija predje ujutru u krevetac koji je kod nas u sobi, i skoro uvek je slobodan jer Mita preko noci preskoci kod mene. I ovaj mali odma prelazi kod "ate" i mazi se. Pravi je mazuljko. Samo ga juri, Mata se ponekad mazi ali ga cesto i isteruje jer mu se spava, al zato ovaj mali sto ga vise gura, vise se mazi i gazi ga, djiha...[sm=smiley1.gif] Bas mi je puno srce kad ih vidim tako ujutru.




Didy -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 23:34:42)

Ja ih čujem ujutro kako pričaju u krevetu, ali sve onako obazrivo i tiho, šapuću da nas ne probude.  Onda ih čujem kako se tiho kikoću. Nekad to traje i pola sata.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zz_giggle.gif[/image] E, onda čujem kako se šunjaju, ulaze u našu sobu, mi se kao pravimo da spavamo još uvek i onda se uvale kod nas u krevet, malo se tako svi gnjavimo, smejemo, obožavam jutra vikendom. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image]




bubulence -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 23:36:17)

Ema je jako velika spavalica, uglavnom ne ustaje pre 9 i opet joj nije dovoljno. posto sam u to vreme uglavnom u dnevnoj sobi, ona ulazi namrstena i sa vrata govori ‘ ne gledaj me i ne pitaj nista‘ onda legne na krevet, ja ukljucim komp, nadjem joj crtani, ugrejem mleko koje jos pije na fladicu i nemam nameru da je odvikavam, posle mleka seda na nosu i onda pocinje prica, smeh, lupetanje, ispitivanje...




Didy -> RE: Kako se bude vasi malisani? (15.11.2014 23:59:02)

Bubi, tvoja Ema će ko mm u predškolsko da nosi flašicu. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Ja sam jedva čekala da im izbacim flašice.
sofija nekad sama siđe, pravac kupatilo, stavi adapter, sedne, obavi, povuče vodu, opere ruke, umije se, dođe u kuhinju, privuče klupicu, naspe sebi vode, uzima garderobu koju joj spremim uveče na fotelju i počinje da se oblači. Kažem ja - kod mene je ko u vojsci, znaju se zaduženja i radi se na štopericu. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




bubulence -> RE: Kako se bude vasi malisani? (16.11.2014 0:09:09)

E je izbacila flasicu za vodu i caj sa nepunih 11 meseci, ovo nikada nisam ni pokusala da joj ukinem. i necu jos... sto se tice ostalih stvari dosta je samostalna ali volim da je mazim. wc solju jos ne koristi jer se zgrozim kada pomislim da dodirne rukama, znam da ce morati uskoro ali za sada nosa radi posao [sm=smiley1.gif].
samo ne znam sta cemo kada krene u vrtic i kada bude morala da ustaje. kada je kretala u vrtic u NS prva dva- tri dana smo propustili jer nismo mogli da je probudimo... onda smo otkrili da mozemo da je oblacimo polu budnu, stavimo u kola i taman se do vrtica malo razbudi... ali ovde je sve drugacije...




Didy -> RE: Kako se bude vasi malisani? (16.11.2014 0:18:12)

Sofija ne seda direktno na šolju, već na adapter. A i na nošu kad seda, to je uvek u WC-u. Flašicu za vodu gotovo da nismo ni koristili, sa 7-8 meseci je već pila iz šolje, s nekih 15 meseci je i flašica za mleko letela iz upotrebe. Ja se tripujem za zube i vilicu i ostalo, mrzim sva ta pomagala. Da sam je samo dojila, ne bih joj ni uvela flašicu nikada ni za šta.
Sofija se brzo i lako razbuđuje, Stefan je sušta suprotnost. Sad je još i dobar kakav je bio kad je bio mali. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>