RE: Gingerbread (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Mama.Veki -> RE: Gingerbread (23.12.2014 15:12:11)


IZVORNA PORUKA: mirkam

Mama Veki,slobodno pola doze.Nije da ne mogu da stoje,al 80 kom je baš puno,osim u koliko ne očekuješ desetak gostiju [sm=smiley36.gif]
Mi smo ih baš svojski jeli,a nismo ni prepolovili količinu [sm=smiley36.gif]

Tako cu I napraviti za pocetak, pa posle mogu dopraviti.
Još jedno pitanje... Tek večeras cu imati vremena da napravim testo. Pise treba da stoji tri sata. Mogu li ga ostaviti preko noći za ujutro da ih pravim i pecem?




mirkam -> RE: Gingerbread (23.12.2014 15:16:49)

To ce Veselica bolje znati posto je njen recept.Meni stalalo nekih 5-6 sati i ok je bilo.




Mama.Veki -> RE: Gingerbread (23.12.2014 15:23:42)

Hvala u svakom slučaju :)
Pa ostavicu preko noći, pa pišem iskustva, u slučaju neko drugi da ne se zezne [sm=smiley36.gif]




jabudic -> RE: Gingerbread (28.12.2014 22:25:47)

Ja pravila danas, po receptu sa Mnjine kuhinjice. Oblici predivni, jelkice i zvjezdice, keksići odlični, fin ih ofarbala, ali onaj ukus djumbira- bljak [sm=zmeden.gif]
Kome još to treba u životu. Praviću sigurno opet, ali bez mrve djumbira...




choopa choops -> RE: Gingerbread (29.12.2014 0:25:23)


IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja pravila danas, po receptu sa Mnjine kuhinjice. Oblici predivni, jelkice i zvjezdice, keksići odlični, fin ih ofarbala, ali onaj ukus djumbira- bljak [sm=zmeden.gif]
Kome još to treba u životu. Praviću sigurno opet, ali bez mrve djumbira...


hhahah kad su meeni rekli na početku kad sam imala mučnine da uzmem đumbir kao on je dobar protiv istih. Koje crno dobar, to bi uzela jedino ako bih htjela da se natjeram da povratim [sm=smiley36.gif]

Možda da staviš cimet umjesto toga (ukoliko već ne ide u recept?) Meni se čini da je cimet baš za takve kolačiće Božićne [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Gingerbread (29.12.2014 0:30:59)

Ja sam stavljala cimet umesto djumbira. Pravila sam po Minjinom receptu.




jabudic -> RE: Gingerbread (30.12.2014 12:25:27)


IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: jabudic

Ja pravila danas, po receptu sa Mnjine kuhinjice. Oblici predivni, jelkice i zvjezdice, keksići odlični, fin ih ofarbala, ali onaj ukus djumbira- bljak [sm=zmeden.gif]
Kome još to treba u životu. Praviću sigurno opet, ali bez mrve djumbira...


hhahah kad su meeni rekli na početku kad sam imala mučnine da uzmem đumbir kao on je dobar protiv istih. Koje crno dobar, to bi uzela jedino ako bih htjela da se natjeram da povratim [sm=smiley36.gif]

Možda da staviš cimet umjesto toga (ukoliko već ne ide u recept?) Meni se čini da je cimet baš za takve kolačiće Božićne [sm=smiley1.gif]


Cimet obožavam, i uvjek ga stavljam u slične keksiće. Ali mi djavo ne dade mira- bljak-bljak-bljak [sm=zmeden.gif]




wivern -> RE: Gingerbread (30.12.2014 13:48:26)

Jao zene a ja djumbir obozavam. [sm=smiley36.gif]




bubulence -> RE: Gingerbread (30.12.2014 15:13:17)


IZVORNA PORUKA: wivern

Jao zene a ja djumbir obozavam. [sm=smiley36.gif]


i ja!
zapravo nisam ga probala u kolacima ali jesam sa medom i jako cesto ga uzimamo. na pocrtku trudnoce mi je malo smetao a sada ga opet normalno koristim. a da ne pricamo koliko je zdrav...
mi danas pravimo ginger, jedva cekam [sm=bravo.gif]




bubulence -> RE: Gingerbread (30.12.2014 19:21:53)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Testo:
250gr brašna
3 kk pr.za pecivo
60gr šećera u prahu
pakovanje vanil šećera
1 žumance
1 kašika mleka
100gr margarina

Brašno, pzp i vanil šećer pomešati. Dodati margarin pa raditi rukama, da postane fronclavo. Napraviti rupu u tako urađenom brašnu (ne znam zašto ali baka tvrdi da je bitno [sm=zmeden.gif]), staviti ostale sastojke. Napraviti glatko testo. Vaditi oblike modlama.


napravila po ovom receptu i peku se. recite mi da li na tople keksice da stavljam belance ili na hladne?




wivern -> RE: Gingerbread (30.12.2014 19:38:58)

Bubi na hladne ja stavljam




bubulence -> RE: Gingerbread (30.12.2014 19:41:16)

e ja necu stavljati [sm=smiley36.gif],
po ovom receptu moji kolacici su totalno nejestivi, ne mogu da se odvoje, raspadaju se na dodir...




milicicak -> RE: Gingerbread (30.12.2014 21:11:06)

Bubi, recept Poison Eve, linkovala sam ga na nekoj od prethodnih strana je savrsen, svi su odusevljeni i deca i odrasli.




bubulence -> RE: Gingerbread (30.12.2014 21:24:18)

milicice videla sam ga ali sam preskocila jer ide karanfilic i ne zam sta jos sto mi ne volimo. mada sam mogla da zamenim... pravicu ujutro da Ema moze samnom da ukrasava...
mada i ja imam recept za medenjake koji je prelep i jednostavan... mogla sam i to.




milicicak -> RE: Gingerbread (30.12.2014 21:30:25)

Bubi, ja ne stavljam muskat a ni karanfilic ne mirsem ali u ovoj kombinaciji sa djumbirom i cimetom je odlican :)




bubulence -> RE: Gingerbread (30.12.2014 21:35:03)

hm, jos ces me naterati da probam [sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: Gingerbread (30.12.2014 21:38:17)

Jos kad ti okacim sliku :)




bubulence -> RE: Gingerbread (30.12.2014 22:04:01)


IZVORNA PORUKA: milicicak

Jos kad ti okacim sliku :)


kada si toliko ljubazna onda mi napravi i posalji [sm=jezicek.gif]




milicicak -> RE: Gingerbread (30.12.2014 22:08:47)


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: milicicak

Jos kad ti okacim sliku :)


kada si toliko ljubazna onda mi napravi i posalji [sm=jezicek.gif]

Dogovoreno :) trudnica se ne odbija :)




mama krava -> RE: Gingerbread (31.12.2014 13:59:45)


IZVORNA PORUKA: mama krava

Jojjjj i ovo je super! Ja cu ovo da pravim sigurno pred NG sa ovom mojom smizlom...

Keksići sa ukusom narandže

Vidi Mod ovde idu samo zumanca!



Ovo su najukusniji keksici koje sam jela! Nisam mogla da sacekam da se ohlade! A mirisu na pomorandze...mmmm...

Sad da ih ukrasim sa ovom mojom smizlom, pa da ocistim kuhinju i da odahnem malo!




choopa choops -> RE: Gingerbread (27.12.2017 1:33:00)

Dakle prelistah sve strane i još nisam našla šta mi treba, jer ne vidim kako su vam ispali ti kolači [sm=smiley36.gif]

Tražim gingerbread look-a-like kolače, samo bez đumbira, cimeta, karanfilića i svih tih mirisnih dodataka [sm=smiley1.gif] Znači neki ukusni keksi od kakaoa ako znate? Htjea bih da pravim one novogodisnje ali mi treba provjeren recept. Ovako nešto,ali da je provjeren recept KLIK




Peace* -> RE: Gingerbread (27.12.2017 8:54:18)

Bravo! Hoćeš da preskočiš sve one čudne sastojke čija imena nisi sigurna ni kako se čitaju? [sm=smiley29.gif]




choopa choops -> RE: Gingerbread (27.12.2017 11:31:33)

E to [sm=smiley36.gif] Karanfiliće i hrizanteme [sm=jezicek.gif]

Ma moja djeca, kao ni ja, ne vole te dodatke, a mislila sam pravit najviše zbog njih. Zato mi i treba neki provjeren recept. Jer me strah sa coolinarike, šta god sam probala, na slici izgleda ekstra, a meni ispadne uzasno[sm=zmeden.gif]




Peace* -> RE: Gingerbread (27.12.2017 12:19:39)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Testo:
250gr brašna
3 kk pr.za pecivo
60gr šećera u prahu
pakovanje vanil šećera
1 žumance
1 kašika mleka
100gr margarina

Brašno, pzp i vanil šećer pomešati. Dodati margarin pa raditi rukama, da postane fronclavo. Napraviti rupu u tako urađenom brašnu (ne znam zašto ali baka tvrdi da je bitno [sm=zmeden.gif]), staviti ostale sastojke. Napraviti glatko testo. Vaditi oblike modlama.

Peći na 200, 10ak min.

Druga tepsija mi zagorela jer sam ukrašavala prvu! [sm=smiley5.gif]


Ја сам правила овако пре пар година.




Ana RR -> RE: Gingerbread (29.12.2017 17:07:42)


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Jer me strah sa coolinarike, šta god sam probala, na slici izgleda ekstra, a meni ispadne uzasno[sm=zmeden.gif]


Stvarno? A ja sve pravim sa coolinarike i uvek je [sm=smiley20.gif] doduše, znam čije recepte da gledam, proverim komentare i onda krenem.

Mislim da ti je najbolje da potražiš recept na nekom američkom sajtu. Oni su najmerodavniji za gingerbread.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>