Gingerbread (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Peace* -> Gingerbread (21.11.2014 10:48:14)

KLIK

[img]http://www4.slikomat.com/13/1121/7ij-images.jpg[/img]

Proveren recept?




mama krava -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:19:44)

Uf, nikako, ali nikako ne volim ukus djumbira... Tako da sorry...




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:21:14)

Ja ne znam dal volim, nikada ga nisam probala.

Realno, ne mora biti đumbir, jel imate neki drugi recept a da mogu ovo da napravim? Meni se na oko dopada. Hoću da se igram sa decom.




Modessty -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:42:58)

umesto đumbira možeš malo cimeta da staviš [sm=smiley1.gif]
pravila moja drugarica ja nikad




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:45:41)

Aj traži joj recept. [sm=smiley1.gif]




mama krava -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:46:44)

Znas da se testo za vanilice lepo oblikuje, pa mozes i to da probas, ako imas neki recept.




Modessty -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:47:13)

evo nešto lako za probu

Sastojci:
- 150 grama brašna
- pola praška za pecivo
- 100 grama žutog šećera
- 3 velike kašike mlevenog đumbira
- malo soli
- 80 grama putera
- jaje
- 2 kašičice cimeta u prahu
Priprema:
Karamelizovati šećer sa malo vode i dodati puter i jaje. Dodati u činiju sa preostalim sastojcima i dobro promešati dok se ne sjedini. Oblikovati po želji ali ne deblje od pola cantimetra.




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:50:34)

Našla sam na netu da testo treba da stoji u frižideru 2 sata? [sm=zmeden.gif]

I kakvim bojama se to šara? kako da tražim (pretpostavljam u zdravoj hrani treba da tražim)?


IZVORNA PORUKA: mama krava

Znas da se testo za vanilice lepo oblikuje, pa mozes i to da probas, ako imas neki recept.


Ne znam. Nikada ništa sa moflama još nisam radila. Juče je Marko vadio zvezdice iz testa za kiflice, i skroz je super ispalo, smazali su ih kao blesavi. [sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:51:50)

Ni ja ne volim djumbir ali prelepo izgledaju ! Probaj testo kao za vanilice .Ja ih nisam pravila ne pamtim jer mi uvek fali masti ali evo sada mi fali i recept , zagubila ga.




Modessty -> RE: Gingerbread (21.11.2014 12:54:47)

evo nađoh u Minjinoj kuhinjici. Kod nje su svi recepti super i nikad ne možeš uz njena uputstva da zezneš stvar. Ima objašnjeno sve vezano za Gingerbread coockies

Kolači sa đumbirom




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:02:45)

[sm=smiley20.gif][sm=smiley31.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:07:31)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Našla sam na netu da testo treba da stoji u frižideru 2 sata? [sm=zmeden.gif]

I kakvim bojama se to šara? kako da tražim (pretpostavljam u zdravoj hrani treba da tražim)?

Ne znam. Nikada ništa sa moflama još nisam radila. Juče je Marko vadio zvezdice iz testa za kiflice, i skroz je super ispalo, smazali su ih kao blesavi. [sm=smiley36.gif]


Mozes medenjake. Okacila sam ja recept u C kuhinji. Ja isto modlama pravim raznorazne oblike, a ukrasava se belancetom koje ti ostane jer ide 4 zumanca u testo. I naravno da mora testo da odstoji u frizideru, za medenjake cak preporucuju da prenoce, ali najkrace sat vremena u frizideru.

Mi imamo super modlice, novogodisnju jelku, srca, cvece, zeke, mede, nemamo doduse cica glisu, imamo jos tref, list, krugove obicne, zvezde, i neke nedefinisane oblike[sm=smiley36.gif], zvono i td. D obozava modlice. A tvoji su veliki momci tvoji bas mogu sve lepo da prave. Plus mozes da se igras i sa topljenom cokoladom da umacete i svasta nesto.




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:10:45)

Ja nikada nisam ništa ukrašavala. [sm=smiley9.gif]

Kako se ukrašava belancetom?
Koje jestive boje kupiti? Da li se sa njima nešto radi pre upotrebe (meša sa nečim)?
Treba mi uputstvo kao za debila. [sm=smiley13.gif]

Idem da pokušam da nađem tvoje medenjake, ja skroz ne umem da koristim taj deo foruma.




Modessty -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:11:06)

eto sad me podenuste s ovim! Ljišo baš ću da pronađem i probam taj tvoj recopis jer ne ide belanac u testo. Taman za NIkolu!
I ima da orobim kineze i da pokupujem te novogodišnje modlice. Imam samo zeku, leptira i cvet




Modessty -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:12:57)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ja nikada nisam ništa ukrašavala. [sm=smiley9.gif]

Kako se ukrašava belancetom?
Koje jestive boje kupiti? Da li se sa njima nešto radi pre upotrebe (meša sa nečim)?
Treba mi uputstvo kao za debila. [sm=smiley13.gif]

Idem da pokušam da nađem tvoje medenjake, ja skroz ne umem da koristim taj deo foruma.


MOžeš bilo koje - kao zaukrašavanje jaja za ukras. MOžeš one ukesici koje su najjeftinije, ali su im boje dosta svetle. na primer crvena nikad ne ispadne crvena već roze.




Misha i Ljisha -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:13:50)

Mod ide jedno celo jaje. Ali ti stavi 5 zumanaca i kasiku vode umesto tog jednog belanceta slobodno. evo recept medenjaci

pise na kraju recepta kako napraviti smesu za ukrasavanje, tu smesu mozes podeliti na vise delova ako hoces i dodavati razne jestive boje. Ako nemas sprica za ukrasavanje mozes ukrasiti tako sto ces uzeti kesu za zamrzivac i jako jako malo otkinuti jedan vrh kese cisto da ima rupica i tako ukrasavati.

Inace i ja sam duduk za ukrasavanje [sm=smiley36.gif]




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:21:56)

Imaš i Torbicine Posne medenjake. Lepo mi izgledaju. [sm=smiley1.gif]

MiLj, ja imam problem sa terminom "malo vode". [sm=zardeva.gif]

150g šećera sa malo vode kuvati pa dodati preostale belance i mutiti dok ne pobeli. Tako se mogu i šarati, pisati i td.

I ne razumem dal belanac dodajem na ringli ili nakon što sam skinula sa ringle? Mutim mixerom? Ako je nakon ringle, dal je taj belanac presan ili ne? I da li to sipam vrelo u kesu (valjda ne)? To se radvaja na više delova, pa se dodaju boje?




Misha i Ljisha -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:28:49)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Imaš i Torbicine Posne medenjake. Lepo mi izgledaju. [sm=smiley1.gif]

MiLj, ja imam problem sa terminom "malo vode". [sm=zardeva.gif]

150g šećera sa malo vode kuvati pa dodati preostale belance i mutiti dok ne pobeli. Tako se mogu i šarati, pisati i td.

I ne razumem dal belanac dodajem na ringli ili nakon što sam skinula sa ringle? Mutim mixerom? Ako je nakon ringle, dal je taj belanac presan ili ne? I da li to sipam vrelo u kesu (valjda ne)? To se radvaja na više delova, pa se dodaju boje?

[sm=smiley36.gif]

idi begaj kolko pitanja ahahhaha....Al posto ja to nisam radila ihahaj sad godina (cesto pravi retko ukrasavam ce da pogledam sad u tefter). To ostavis u svakom slucaju da se malko prohladi jer neces tako vrelo koristiti , razdvojis na vise delova i dodajes boje. (valjda nisam nikad dodavala boje[sm=smiley36.gif]) i juuu nista ti ne pomazem ahahaha...Cek idem da uzmem svesku sos recepat ce da pogledam.

Inace ja sam vise pristalica ajsinga ali u icing kako kazu ameri moza pod obavezno maslac a vi to ne mozete.




MishMash -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:33:40)

Ja ove kolačiće obožavam i imam dva odlična recepta. OVAJ recept mi je za varijantu gde se jače oseća đumbir, a u frosting sam dodavala razne tečne boje za kolače i tako šarala :)

Pošto obožavam i cimet, Speculas keksiće često pravim i koristim isti recept za frosting:)




Misha i Ljisha -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:48:14)

Stigla sam Peace (imam dve kuhinje pa dok ja skapiram gde mi je sveska s receptima jer je stalno selim[sm=smiley36.gif])

Pise belanac dodati nakon skidanja s ringle a prethodno ga samo malo ulupati da se stvore mehurici i mesati tako u tom vrelom seceru i vodi dok ne pobeli. E sad, ja mislim da se to ne racuna iskreno da je sirov belanac jer se belanac vrlo brzo "skuva".

Sto se tice ukrasavanja sad sam se set_ila moja drugarica ima sina i ona i on zajedno ukrasavaju spricem (ovim redovnim iz apoteke) kaze ona da mu je to lakse od kese za zamrzivac.

Ja sam pre da pravis cokoladnu smesu za ukrasavanje[sm=smiley36.gif] i da kupis one mrvice u boji pa time da ukrasavate.

Inace mislim da moja drugarica pravi neki preliv bez mleka i bez belanaca za to ukrasavanje tipa ide samo voda limun i secer. No to sad treba procackati za recept na netu.

Uf peace sad se set_ih opet da ste alergicni, a u ove medenjake ide mleko, no ti mozes da pravis posnu varijantu naravno tamo cak ne idu ni jaja ni mleko jel. Mogu da ti napisem recept (al opet kad nadjem svoju knjizicu ahahahha...ja nista zivo ne pamtim iako sam sve u zivotu pravila sto puta)




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 13:57:33)

Ma nema potrebe, ja umesto kravljeg mogu staviti biljno mleko. [sm=smiley1.gif]

Nego, jel nije lakše i sigurnije pitati tvoju drugaricu kako to radi, nego da pravimo po "nečemu" sa neta. [sm=smiley4.gif]




veselicaa -> RE: Gingerbread (21.11.2014 14:01:29)

Ja imam jedan lep recept za novogodisnje kolacice ali nije sa djumbirom vec sa cimetom.Ove godine sam pravila sa cerkicama bas su bili ukusni.Ako te interesuje tako nesto kazi da ti posaljem recept.




Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 14:02:14)

U Minjinoj kuhinjici nađoh ovako:

1 belance
200gr šećera u prahu
1 kašika limunovog soka
1/2 kašičice gustina

Glazura se deli u nekoliko delova i dodaju se prehrambene boje.

Samo što je to onda presno belance.





Peace* -> RE: Gingerbread (21.11.2014 14:03:27)


IZVORNA PORUKA: veselica

Ja imam jedan lep recept za novogodisnje kolacice ali nije sa djumbirom vec sa cimetom.Ove godine sam pravila sa cerkicama bas su bili ukusni.Ako te interesuje tako nesto kazi da ti posaljem recept.


Daaa, radije bih koristila cimet nego đumbir ako može. [sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Gingerbread (21.11.2014 14:04:37)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ma nema potrebe, ja umesto kravljeg mogu staviti biljno mleko. [sm=smiley1.gif]

Nego, jel nije lakše i sigurnije pitati tvoju drugaricu kako to radi, nego da pravimo po "nečemu" sa neta. [sm=smiley4.gif]

[sm=smiley36.gif] jeste al ona je sad na poslu ahhaha...Ne znam kad hoces da pravis. A inace vodim i tu drugaricu na deda Mraza pa ce je vidis. A ja za Deku obavezno donosim svoje medenjake da se zna odmah da rezervisem[sm=jezicek.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>