|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
21.3.2017 15:39:14   
Skockica
Nama je rizik za Daunov sindrom bio malo povecan prema double testu. Ja sam verovala ipak vise onome sto se vidi na UZ da dete normalno izgleda, ima sve prste na rukama i nogama, ima nosnu kost ... To sve naravno nije u potpunosti iskljucivalo postojanje navedenog sindroma ali ja sam imala jako izrazen osecaj da ce moje dete biti dobro.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Double test II deo
22.3.2017 13:15:02   
My Friend
Bravo Krin 40!user posted image Uvek se radujem kad čujem za treće dete, pošto se u današnje vreme retko ko odluči na taj korak!user posted image
U pravu si sto se zakazivanja tiče - neverovatna je gužva i nadam se da ću uspeti da zakazem za sledeći mesec. Ne znam samo da li treba da insistiram baš na doktoru ili je sve jedno (ne mislim na stručnost-oboje su odlični, već više na to na kom odeljenju ćeš ležati kasnije)?
Da li su ti oni predlagali amniocentezu? I da li si je radila?

@Skockica, UZ je zaista vrlo važan jer nisu samo ove hromozomske abnormalnosti bitne. Moze biti tu i urođenih i stečenih anomalija koje se jedino UZ-om vide.
U principu, ne treba se previše oslanjati na rezultate Double testa (statistika), ali na UZ svakako. Prvo je screening, a drugo je ipak dijagnostika.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Double test II deo
22.3.2017 17:54:18   
krin 40
Imaš pravo da biraš.Ja uvek naglasim da ću kod njega.Radila sam Nifty test u 11 nedelji(imaš temu ovde na rr).Zbog godina nisam htela da se "kockam" a amnio mi ne odgovara jer se kasno radi i dok stigne rezultat proslo 20 nt😃

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu My Friend)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Double test II deo
7.5.2017 7:11:47   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav svima!Doktor mi je rekao da treba da radim tripl test jer je beta hcg na dabl testu povisena.Da li je neko imao iskustva sa tim i da li je na kraju sve bilo uredu?user posted image



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Double test II deo
8.5.2017 16:20:56   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Bejbili*

cao drage moje trudnice. nisam se javljala jer ovih dana slava bila pa radila dabl test i nikako nista da stignem. evo dobila sam rezultate dabla pa ako koja moze da mi kaze kakav mi je nalaz posto se ne razumijem u to.
beta 27,36mlU/ml na 4.5.2017-0,77mom
PaPpa 1805mlu/ml na 4.5.2017-0,67mom
NT 1,8mm(crl na 53mm):1,27mom
rizik za down 1:5840.nizak rizik
dobni rizik za down 1:854.
rizik za edwards-pantau 1:56520.nizak rizik.
saljem vam sve poljubce



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Double test II deo
16.5.2017 10:47:57   
Dragić
Drage moje dame, vjerovatno odgovor stoji u ovim silnim komentarima, ali ne znam odakle bih počela čitati jer je tema baš, baš aktuelna, preko 100 stranica, mašala ;) Vjerovatno zbog ovakvih pitanja kao što ću ja sad postaviti ;) Naime, doktor mi je rekao dabl test u 12 nedjelji i sad sam ja u nedoumici, da li se to radi u nedjelji 11+ (jer to je po meni 12. nedjelja) ili u nedjelji 12+? Molim za brz odgovor jer auser posted image ko je u 11+ nedjelji onda moram biti brzaaaa. Hvala puno, zaista ste zlata vrijedne, ljubim vas sve.user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Double test II deo
16.5.2017 10:50:38   
emicaa
Dragic ja bih rekla 11+

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Double test II deo
16.5.2017 11:00:40   
IvanaSK RR
Da, to je 11+. Trebalo bi da si vec zakazala,tj. da ti je dr dao uput.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Double test II deo
16.5.2017 11:01:53   
Dragić
Imam uput, tako da cu krajem sedmice ići. Hvala vam žene.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Double test II deo
22.5.2017 13:19:38   
Mala Elena
Cini mi se da sam ovde na rr procitala da se preko vrednosti nekog parametra na double testa vidi kog ce pola biti beba? Ili sam to sanjala?user posted image Sto je blize 2-ci znaci da je devojcica.

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Double test II deo
23.5.2017 9:17:09   
Dragić
Meni je dr ipak odgodio za narednu sedmicu, bicu tada 12+1. Eto, da znate.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Double test II deo
23.5.2017 9:53:22   
Zemunka85
IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Cini mi se da sam ovde na rr procitala da se preko vrednosti nekog parametra na double testa vidi kog ce pola biti beba? Ili sam to sanjala?user posted image Sto je blize 2-ci znaci da je devojcica.


ME, nema sanse da je to istina, imas bezbroj primera koji ce to da (ne)dokazu, ali eto, meni slucajno jeste tako user posted image .
Kada je bio 2,5 - devojcica, sada sa 1,1 decak. Ako pricas o BetaHCG u MOM.
Mada po svim kalendarima i baba vanga proracunima, trebala je biti devojcica user posted image

Dragic, ja sam prosli put radila u 12+3, sada u 13+3, tako da sve je ok

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 23.5.2017 9:54:17 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Double test II deo
23.5.2017 10:09:44   
Maslacak15
Nema veze rezultat doubla sa polom deteta- ama bas nikakve, to vam ja potpisujem i mozete da mi verujete. Cor mom 1 je idealan za sva tri parametra. Povecan beta HCG i smanjen Pappa ( ispod 0,5) uvecavaju rizik od Downa. Narocito u kombinaciji. To naravno ne mora nista da znaci, i najveci broj beba sa cor mom 2 ili 3 se rodi ok ali prosto statisticki gledano beba je sumnjivija da se tako izrazim.

Pol se vidi u 13 oj nedelji odlicno na ultrazvuku kada je beba veca od 60 mm. To moze da vam kaze svaki specijalista ako oce i ume da gleda. Obicnim ginekolozima obicno treba malo duze, cesto imaju i slabije masine pa se ustrcavaju od prognoza jos nekih metar dana kasnije. Pozdravljam vas!!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Double test II deo
23.5.2017 10:13:05   
MasnaMasnica
Me kako napredujete?

Dragic zelim ti puno srece ovaj put❤,prosli put smo zajedno trudnovale i termini su nam bili ublizu,samo sam ja drugi nick imala. Ljubim te puno!❤

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Double test II deo
23.5.2017 18:15:55   
Dragić
MasnaMasnica hvala ti mnogo, sjetila si se. Pokusavam da uzivam sto vise i nadam se da cu uspjeti. user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Double test II deo
23.5.2017 18:33:43   
MasnaMasnica
Naravno da hoces❤. I Jekik je trudna,ovog puta uzimate svoje duse u ruke.
P.S . Ja sam tada bila Unina mama.
Ljubim te.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Double test II deo
24.5.2017 12:28:42   
Dragić
Aaaaa Unina mama, daaaaa, a sve vrijeme pokušavam da se sjetim Mašnice ;) Tako mi je drago zbog Jekiki, baš divne vijesti, jako sam se obradovala. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Double test II deo
30.8.2017 9:52:54   
Pufnicas_ta
Veliki pozz za sve korisnike :)
Juce su mi stigli rezultati dabl testa i SOK :( medicinska sestra minje rekla da postojinrizik od Daunovog sindroma :( umalo se nisam srusila kad mi je to rekla i od tad ne mogu da se smirim jer sam preveliki panicar pa mi recite da li su moji rezultati dramaticni.
Ovo mi je prva trudnoca imam 26 god
Beta hcg 2,78 mom
PaPP-a 0,35 mom
NT 1,8 mm 0,99 mom
Age risk 1:774
Down 1:170
Edw... 1:12117

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Double test II deo
30.8.2017 10:22:07   
krin 40
Visok rizik.E sad..test je statistički.Ako si u mogućnosti uradi Nifty ili neki sličan.Ako ne,ostaje opcija amnio..Svakako na tebi je odluka.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Pufnicas_ta)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Double test II deo
30.8.2017 11:46:51   
Pufnicas_ta
Ufffff. Rekli su mi za tu amnio, a sta je bolje nifty ili amnio. Tj sta je pouzdanije i tacnije.
I da li ima veze sto je meni dabl radjen u 13 oj nedeljini i 5 dana??

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Double test II deo
30.8.2017 12:32:26   
IvanaSK RR
Nifty mozes raditi pre amnio, mislim. Moguće da ima veze i sto je kasnije radjen, ali bi ipak uradila Nifty ili amnio.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Pufnicas_ta)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Double test II deo
30.8.2017 12:46:46   
mikica88
Da
, visok. Uradi sta mislis od tih testova. A i radi se u 13 toj nedelji nisi zakasnila, ako na to mislis.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Double test II deo
30.8.2017 13:48:18   
krin 40
Ja sam radila Nifty u 12 nt zbog godina.Uvek sam prvo za njega,naravno ko je u mogućnosti.Amnio se radi kasnije a sada bi već trebalo da je zakažeš jer ona može da se radi u državnoj ustanovi i pokriva je zdravstveno.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Double test II deo
30.8.2017 14:09:26   
isidora88
Ima test verify tako nesto, pokriva sve hromozomske bolesti, nifty pokriva samo par najcescih. Verify je 700e i ako si u mogucnosti definitivno bih ti to savetovala jer metoda nije invanzivna, nema rizika, rezultate brzo dobijes. Ukoliko nesto nije u redu, ne daj boze, radi se amnio koju pokriva ta cena od 700e i rezultati se dobijaju za 10 dana max. Drzavno amnio se radi oko 17,18 nedelje i rezultati se cekaju oko mesec dana, nekad i duze.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Double test II deo
30.8.2017 14:13:07   
krin 40
IZVORNA PORUKA: isidora88

Ima test verify tako nesto, pokriva sve hromozomske bolesti, nifty pokriva samo par najcescih. Verify je 700e i ako si u mogucnosti definitivno bih ti to savetovala jer metoda nije invanzivna, nema rizika, rezultate brzo dobijes. Ukoliko nesto nije u redu, ne daj boze, radi se amnio koju pokriva ta cena od 700e i rezultati se dobijaju za 10 dana max. Drzavno amnio se radi oko 17,18 nedelje i rezultati se cekaju oko mesec dana, nekad i duze.



Isi Nifty plus i Verify pokrivaju isti broj trizomija.Ima ovde tema.Znam jer sam ja radila.

< Poruku je uredio krin 40 -- 30.8.2017 14:14:15 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here