|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
31.8.2017 11:53:37   
Pufnicas_ta
Bila sam kod mog doktora zakazali su mi amnio za 15i septembar.
Poludecu do tad:(

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Double test II deo
31.8.2017 14:09:56   
krin 40
Znam da je stresno ali pokušaj da budeš smirena.Dabl je ipak sano statistika a tvoj rezultat kaže da statistički gledano šansa je da tvoja beba ima DS 1 prema 171..Sekiracijom možeš da ugroziš trudnoću

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Double test II deo
31.8.2017 14:41:44   
Maslacak15
nuhalni nabor je odlican cor mom 0,99- to je idealno. A nuhalni nabor je daleko najbitniji parametar. Rezultati hormona su podlozni ogromnom broju "lazno pozitivnih" rezultata. I kao sto rece Krin iako zvuci lose (to je psihologija) i dalje je ogromna sansa da je beba skroz u redu.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Double test II deo
31.8.2017 15:51:34   
isidora88
Krin nisi u pravu. Verified pokriva mnogo vise od Nifty testa
"Upotrebom najnovije tehnike genskog sekvencioniranja, NIFTY test postiže preko 99 % tačnosti za tri najčešće trizomije prisutne na rođenju: Daunov, Edvardsov i Patauov sindrom"

Šta sve analizira VERIFIED ALL CHROMOSOMES test?

Pored najčešćih genetskih poremećaja bebe, kao što su Daunov, Edvardsov i Patauov sindrom, VERIFIED ALL CHROMOSOMES test detektuje poremećaj na bilo kom od 23 para hromozoma. To znači da ovomnajnovijom tehnologijom možemo detektovati i vrlo retke anomalije koje se ne vide na ultrazvuku i koje je do sada bilo moguće otkriti isključivo invazivnim metodama koje nose rizik od pobačaja.



_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Double test II deo
31.8.2017 16:08:06   
krin 40
IZVORNA PORUKA: isidora88

Krin nisi u pravu. Verified pokriva mnogo vise od Nifty testa
"Upotrebom najnovije tehnike genskog sekvencioniranja, NIFTY test postiže preko 99 % tačnosti za tri najčešće trizomije prisutne na rođenju: Daunov, Edvardsov i Patauov sindrom"

Šta sve analizira VERIFIED ALL CHROMOSOMES test?

Pored najčešćih genetskih poremećaja bebe, kao što su Daunov, Edvardsov i Patauov sindrom, VERIFIED ALL CHROMOSOMES test detektuje poremećaj na bilo kom od 23 para hromozoma. To znači da ovomnajnovijom tehnologijom možemo detektovati i vrlo retke anomalije koje se ne vide na ultrazvuku i koje je do sada bilo moguće otkriti isključivo invazivnim metodama koje nose rizik od pobačaja.




Isi oni reklamiranjem testa stavljaju akcenat
na ta tri genetska poremećaja jar su najčešći ali kada stigne rezultat(na nekoliko strana) obuhvata još trizomija.Generalno bilo koji uraditi je ok.Ja sam
odlučila da radim jer moje godine nose odredjen rizik

< Poruku je uredio krin 40 -- 31.8.2017 16:09:39 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Double test II deo
31.8.2017 16:18:40   
isidora88
Ja sam uvek pre za te testove ko ima mogucnosti. Mogu da se rade vec u trecem mesecu trudnoce i rezultati se brzo dobijaju, za razliku od amnio koja se radi skoro u petom mesecu i rezultati se cekaju i do 8 nedelja.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Double test II deo
31.8.2017 16:21:44   
krin 40
I ja sam ali neko ne može da plati.Cena im polako pada ali je i dalje skupo.Nifty je koštao 1000e pa 800..ja sam platila 600e prošle godine.

< Poruku je uredio krin 40 -- 31.8.2017 16:22:57 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Double test II deo
31.8.2017 19:06:30   
Maslacak15
Da i ja kazem nesto iako me niko nije postavio za sudijuuser posted image Ja mislim da je sve to apsolutno isto: NIFTY, VERIFI. Isti koncept, ista tehnologija, samo razlicite konkurentske firme koje se takmice u plasmanu na trzistu. I imaju razlicite reklame.
Test jeste veliki napredak, baziran je na detekciji fetalne cirkularne DNK u cirkulaciji majke ali nije tacno da otkriva sve genetske poremecaje. Kao sto ih ne otkriva ni amniocenteza. Nego samo te na koje se radi test, i grubo strukture hromozoma. Postoji zilion monogenskih oboljenja kao i drugih koja su genetska ali nije poznato tacno koji su geni odgovorni koja se ne detektuju jel ih niko i ne trazi.
Osim toga testovi imaju odredjeni rizik od false positives i zbog toga NISU prihvaceni na zapadu kao zvanicna dijagnosticka metoda. Zato se uvek savetuje da se u slucaju loseg testa ipak radi amniocenteza da bi se potvrdio rezultat. Ako je rezultat negativan, to je onda naravno ogromno rasterecenje.
Nebih da shvatite da sam protiv testova, nisam, i uvek pozdravljam napredak nauke samo mislim da se donekle stvara iskrivljena slika u javnosti sta vam test zapravo garantuje. Ni jedan test ne garantuje "zdravo" dete. Bas ni jedan. Da ne pricam o tome da postoje vrlo ozbiljni defekti u razvicu koji nisu genetski uslovljeni.
Srecom obicno sve bude relativno ok, ali dok se dete ne rodi niko ne moze nista da vam potpise, to je cinjenica.....


Ja uvek isticem nisam lekar, kad je medicina u pitanju, ali ovo je moja uza struka, genetika i molekularna biologija tako da mozete da mi verujete na recuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.8.2017 19:12:42 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Double test II deo
31.8.2017 19:19:47   
krin 40
Apsolutno se slažem Maslačak ali definitivno da rastereti ludu glavu.Iskreno ja na njega ni pomislila ne bih da nisam imala missed ab neposredno pre ove
uspešne treće trudnoće.Test me je bukvalno OPUSTIO.A obzirom na dobar dabl mogla sam da ga i ne radim.Ali utripujem se..42 god...i etoo

< Poruku je uredio krin 40 -- 31.8.2017 19:22:55 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Double test II deo
31.8.2017 19:36:41   
Maslacak15
ma naravno, sve razumem. I ko sto rekoh apsolutno nisam protiv testa..... Samo mi tako zagrebe mozak kad se potencira "ocu da budem sigurna da je beba zdrava". Takve garancije nazalost nema. Iz kruga bliskih prijatelja bas iz Beograda, znam primer majke koja je radila amniocentezu ( sa 35 godina znaci ne prestara) i receno je zdrava devojcica. Danas mala ima 1,5 godina i odigrava se teska porodicna drama jel se rodila sa ozbiljno nerazvijenim ocnim zivcima i jako slabo vidi ako i uopste. Tako nesto se ne vidi na ultrazvucnoj dijagnostici dok je beba u stomaku. Postavljanje finalne dijagnoza se ceka do 3 codine posto postoji odredjena plasticnost i sansa da se mozda stanje malo popravi.

Ali nebih da mracim, obicno fala bogu bude sve ok, samo eto nauka jos uveh ima ogranicenja. I toga treba biti svestan. A ako je za umirenje zivaca dovoljno znati da beba nece imati trizomiju svakako da preporucujem ctDNK test a ne amniocentezu. Ranije se radi i mnogo je manje invazivno.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.8.2017 19:37:16 >

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Double test II deo
6.9.2017 22:40:38   
mama Jo
A kako je moguce da se na uz uz dabl test vidi pol deteta?? Od cega to zavisi, da li je to uopste i tacno?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Double test II deo
7.9.2017 8:35:00   
krin 40
Pa na UZ se vidi valjda

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Double test II deo
7.9.2017 13:42:04   
mama Jo
Pa znam da se vidi na uz, ali govore uz uz dabl test... zato mislim da li postoji i neki parametar na testu koji takodje moze da pokaze pol...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Double test II deo
7.9.2017 13:44:15   
krin 40
To nisam čula.Ako već vidi na uz što bi uporedjivao sliku i statistikuuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Double test II deo
7.9.2017 13:53:18   
IvanaSK RR
Vidi se preko samog ultra zvuka. Jedino znam da povezuju amniocintezu i pol.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Double test II deo
7.9.2017 14:02:45   
krin 40
I vidi se na prenantalnim testovima i bez uz

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Double test II deo
17.9.2017 18:32:51   
Pufnicas_ta
Uradili su mi amnio u petak i doktor kaze da je plodova voda bas bistra. Jos uvek sam u bolnici sutra izlazim i ostaje da cekam rezultate :)

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Double test II deo
17.9.2017 19:23:31   
krin 40
Držim palčeve da sve bude ok.Javi obavezno

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Pufnicas_ta)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Double test II deo
28.9.2017 14:21:49   
Rosita
Devojke, molim za komentar, a tebe maslacak za pomoc. Dobila sam danas rezultate. Na prvi mah i laicki ok. Nadjem moju staru dr u Frontu cisto da se dogovorimo da krenem kod nje. Tu ona baci pogled na moj dabl i kao malo joj nije najsjajniji rizik za trizomiju 21. Ja upitam, onako nenametljivo, ali to je rizik tzv. Background, prethodno sam procitala objasnjenje da je on baziran na godinama majke. Ja sam pomislila to je tako kako je, za svakog ko ima 33. Ali, da skratim, ona mi ipak provlaci da uradim neinvazivni, ako imam mogucnosti. Nemam, al moram ako moram razume se. No, ja sam sad skroz pometena jer ne ide mi u glavu zasto. Zato molim tumacenje:
Po uz starost trudnoce 13.2
Crl 71, NT 1.5 mm, Ductus Venosus PI 1.000,
Free beta 0.955Mom, PaPpA- 1.218 MoM

I sad ovako, kaze backgraund risk za trisomy 21 1:413, za t18 1:1042, za T 13 1:3260. U objasnjenju background je baziran na mojih 33 g.
Adjusted risk, kad se uzme sve u obzir, za Down: 1:8261, za trizomije 18, 13 manji od 1: 20000.
Je li ovo za brigu? Jesam li ja za dodatni skrining? Ps nasal bone ima.

< Poruku je uredio Rosita -- 28.9.2017 14:28:40 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Double test II deo
28.9.2017 14:43:22   
Zemunka85
Rosi, ja isto mislim kao ti, odlicni su ti rez i ne vidim razlog za dalje analize....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Double test II deo
28.9.2017 15:01:43   
Rosita
Ona zena ukazuje na background Down risk gde pise 1:413. Ja gledam na netu, a i na samom nalazu pise: background risk for aneuploidies is based on maternal age- 33. Dalje, svi ovi korigovani , Adjusted rizici su na osnovu background rizika, ultrazv.faktora i majjcine biohemije. I da li je moguce da mi zena ukazuje na rizik 1:413, jer to je, ispravite me, za svakog ko ima 33?! Adjusted za daun mi je 1:8261. Pa brate kad sam imala 28 i prvu trudnocu rizik za godine je 1:750 bio. Ovo meni moja logika govori.
Zemunkice, hvala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Double test II deo
28.9.2017 15:11:39   
krin 40
Rosi nije to "tipski" za 33 god.Moj je bio 1:526 a u momentu testiranja sam imala nepune 42.Naravno,ne mislim da ti je loš

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Double test II deo
28.9.2017 15:18:15   
Rosita
Ali kako ako pise background risk is based on maternal age, a adjusted risk is the risk at the time of screening, based od backg.risk, ultrasound factors and maternal serum biochemistryuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Double test II deo
28.9.2017 15:39:05   
krin 40
Ja sam laik ali obzirom da je to sve statistika verovatno svi parametri uzeti u obzir a u odnosu na starost osobe(33) rizik je taj

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Double test II deo
28.9.2017 16:01:50   
Rosita
Ne. To je adjusted.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here