|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
16.12.2017 10:05:18   
vonavoj
Bojana.samo ih ispisi ovde😃

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Double test II deo
18.12.2017 13:47:15   
bojana92
Odlicno,cim budu gotovi,postavljam ih ovde :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Double test II deo
21.12.2017 23:32:38   
Jelenaelena
Zdravo
Ja sam nova na forumu i veoma preplasena.Druga mi je trudnoca i imam 32 god
Ovako :Problem moj kod Dabl testa je Papp-a koja je jako visoka ,cak 3,44 MoM.
Ostali parametri su jako dobri krecu se oko 1MoM ,tako da je dabl 1:12500 .13 +1 UZ
je starost trudnoce a 12 +1 je po kalendaru .
Mene plasi ovaj Papp-a tj plazma protein u trudnoci a moj ginekolog kaze da i njega to brine
Pa mi je preporucio aminocitezu.Medjutim ja se plasim toga posto sam A- krvna grupa....
A I dugo se ceka... tada cu biti uveliko 20 nedelja kad stignu rezultati.
Zato sam uradila za pocetak da probijem led Nifty test . Cekam rezultate. Pa cemo koral po koral.
The a me zanima iskustva trudnica i saveti za velikim Papp-a?
Hvala user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Double test II deo
23.12.2017 22:28:05   
Jelenaelena
Da cak mi je dr rekao da povecan Papp-a ne mora da znaci da imaju neke veze sa Daunom, nego uslovljavaku neke druge sumnje,moze da se javi npr defekt neural neuralne cevi zbog visokog Papp-a itd...zbog toga treba uraditi sve testove!

(odgovor članu Jelenaelena)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Double test II deo
24.12.2017 16:08:07   
Maslacak15
Ovo je jedna od onih situacija gde nemam drugog izbora nego da pitam: o cemu prica taj lekar ????? Jedino Sto Mi pada napamet je da je pomesao PAPP A i AFP. U svakom slucaju ne mogu da verujem na Koje se sve nacine uznemiravaju trudnice i kako im se izbijaju pare iz dzepa.
Odgovorno tvrdim da povisen pappa nije patoloski Marker, samo snizen pappa i svako ko tvrdi suprotno moze da mi objasni gde to ima da se procita?? (Rekao Mi Pera/zika) ne priznajemuser posted image
user posted image . To Mora negde da pise i da postoji Literatura kao i za sve druge stvari. Ja literaturu znam i trazila sam i je ona se iskljucivo odnosi na snizen pappa i za aneuopoidije i za druge sindrome. Puno vas pozdravljam!!

(odgovor članu Jelenaelena)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Double test II deo
24.12.2017 22:47:07   
Jelenaelena
Hvala puno
Ne znam vise sta da mislim ali ste mi puno pomogli jer mi je tenzija danima prisutna
On mi je bilo objasnio kao ; sto je eesultat bliss 0 to je bolji 🙄 A dao primer; Kao npr krvna slika dobra a hemoglobin ne valja.... znaci haos!
Hvala puno na savetu

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Double test II deo
25.12.2017 22:36:42   
bojana92
beta 2,29 MoM
papp-a 0,54 Mom
nt 0,78 Mom
Rizik Daunovog sindroma 1:2497 izracunat kao rizik na dan porodjaja.Nizak rizik.Rizik od pojave Daunovog sindroma na osnovu starosti majke je 1:1333.Rizik Edward i Patou sindroma manji od 1:1000000 izracunat kao nizak na dan porodjaja.Nizak rizik.
Komentar:1:380 predstavlja granicnu vrednost u proceni rizika.
Dobijeni rizik D.,E,i Patou sindroma veci od 1:380 smatra se visokim rizikom.
Dobijeni rizik D.,E., i Patou sindroma manji od 1:380 smatra se niskim rizikom.


Rizik godina majke 1:1333
T.21 rizik 1:2497
T.18-13 rizik 1:000000
Moze neko da vidi da lis u dobri?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Double test II deo
28.12.2017 13:50:21   
Nata1
Ćao svima. user posted image Nova sam na forumu. Radila sam dabl test u euromediku pa ako bi se mogli da mi protumačite ove rezultate:
Fb-hcg 35,2 ng/ml 0,96Corr.Mom
Papp-a 4,24mlU/ml 1,32 Corr.Mom
CRL- 60mm
Nuchal translucency 1.5mm
0.96MoM
Nasal bone- present


Biochem risk+NT <1:10000 below cut off
Double test <1:100000
Age risk 1:969
Trisomy 13/18 +NT <1:10000
user posted image

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Double test II deo
28.12.2017 21:58:31   
Jelenaelena
Samo da javim da su rezultati Nifty testa dobri. Posle one tenzije oko Papp-a koji je bio 3,44Mom. I dobicemo devojcicu. Hvala Maslacak na pomociuser posted image

(odgovor članu Nata1)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Double test II deo
28.12.2017 22:09:22   
vonavoj
Sorry.ali moram da kazem..kako su dr bezobrazni!! Salju na taj nifty samo tako..sve zbog para..ne razumem se,ali verujem maslacku...da li je bilo potrebe za dodatnim analizama koje se skupo placaju@@@

(odgovor članu Jelenaelena)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Double test II deo
28.12.2017 22:18:13   
Maraj
Mislim da sad dr masovno salju na niffty. Da l imaju neki procenat od toga. I meni je moja dr u Domu zdravlja rekla da ako zelim mogu da radim taj test. Kao 400e ili 600e kosta zavisno koliko se "detaljno" radi...bla ..bla... a ja jos ni dabl nisam radila. Al ona kao da mi predlozi jer se taj niffty radi oko 10 nedelje. A ja sam sad 10. Samo me zanima da l bi toliko " nudili" taj test da se radi o fondu a ne da mi placamo!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Double test II deo
28.12.2017 22:19:18   
Jelenaelena
Ovako mene doktor nije poslao na Nifty samovoljno sam posla jer nisam mogla da cekam Aminocintezu do 16 nedelje. Nisam htela da rizikujem. A svaki doktor ciji rezultati odstupaju od normalnih vrednosti salju trudnice na Amino... jer nece oni za nista da preduzmu rizik
A takodje sam i A negativna grupa sto spadam u rizicnu grupu za Amino i morala bih da primim i rogam...
Ovako ako neko moze sto da ne uradi ovakvu metodu kao Nifty .
Takodje doktori vise za nista ne presuzimaju odgovornost sve je na zalost na roditeljima da odluce sta hoce !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Double test II deo
28.12.2017 22:23:45   
Jelenaelena
Takodje uradi prvo Dabl test .... ako rezultati nisu dobri onda se rade pretrage. Da mi je Dabl bio dobar ,Nifty ne bih radila .Cekala bih tripl. Ovako umirila sam jednim delom sebe . Jer nije lako kad ti kazu da dete mozda ima neku anomaliju... dala bih mnogo vise nego sto je jedan Nifty

(odgovor članu Jelenaelena)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Double test II deo
29.12.2017 17:58:18   
vonavoj
Shvatam,ali dr nekad preteruju..dabl je statistika..nijedan dr ne moze da garantuje..
Mozda se posavetovati sa vise lekaara,ne znam..nisam bila u prilici,i ne daj Boze nikome..da su nam deca ziva i zdrava! Ko moze neka priusti test i bude miranuser posted image

(odgovor članu Jelenaelena)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:04:33   
Maslacak15
Bojana,

pa ok su rezultati ne shvatam sasvim sto si se zabrinula? to je jako nizak rizik. Pozdravljam te.

Jelena nema na cemu, drago mi je da je sve ok ali ja mislim da tu nije bilo nikakve indikacije da se radi test. Problem je u tome sto rezultati 1 cor MOM nisu nikakva "normala" nego su prosek. A u slucaju PappA kao paprametra uvecan cor MOM ne znaci veci rizik od bilo kakve patologije. Prema tome iskaz doktora da je to negativno i da bi bolje bilo da je 1 nije tacan. Znaci uznemirio je pacijentkinju bez ikakve potrebe....





(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:32:29   
MamaNecaVo
Sigurno da imaju procenat,neko moje misljenje sa strane.
Dabl test je opet po nekom mom misljenju statistika koja u knogome ne znavi nista,a opet u neku ruku moze usmeriti.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:38:29   
bojana92
Hvala Maslacak :) Kako mogu postaviti sliku?Da postavim sliku rezultata iz lab,i sto je dr racunala,ona je izgleda rekla za svoj rezultat,sto je racunala.jer kad je videla rezultat iz lab,nista nije rekla.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:44:56   
MamaNecaVo
Bojana tvoji rezultati su dobri nemoj se nervirati.
Sliku mozes uvaciti putem programa za uploud slika,samo posle kopiras link za forum.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:45:44   
Maslacak15
bezobrazni su to je problem. Na kraju krajeva to je odluka svake trudnice, njihovo je da informisu i daju svemu medicinski kontekst ali na trudnici je da sama odluci sta ce da radi. I da li ce. Moja kuma se pre dve ipo godine razisla sa doktorkom ( promenila je gina) jel je ova najstrasnije napala i insistirala da ona MORA da ide na nifty ( da ne bude primtivna seljanka?!?) zato sto double boze moj nije bio idealan ( rizik negde oko 1:300) a ona imala 38 godina. Isto kao sto neke zene ne mogu da zive sa neizvesnoscu nego insistiraju na amniocentezi (onda ne treba uopste raditi double!! to je tracenje vremena i para), tako trudnica moze da odluci da nece nikakve analize na tu temu.
Ali ako se vec radi double, svrha mu je procena rizika, i rezultat je u redu, onda podizati trudnicama paranoju je neodgovorno.....

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:48:08   
vonavoj
Maslacak.svaka ti je zlatna!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:49:26   
MamaNecaVo
Maslacak ovo su siper napisala.Zaista je tako i nazalost svaka druga trudnoca prodje kroz,pa nazvacu ga,teror od strane ginekologa u smislu nadetanja dodatnih testova koji se placaju i guranja svoje vizit karte u dzep.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Double test II deo
29.12.2017 18:57:02   
bojana92
user posted image


user posted image
Ovaj donji je iz labaratorije,koji kad je pogledala nista rekal nije,trazila je papir koji je ona racunala kad sam donela rekla je da je rezultat u visokoj granici rizika.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Double test II deo
29.12.2017 19:12:18   
vonavoj
Bojana,pa ovo je ok nalaz.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Double test II deo
29.12.2017 19:17:46   
Maslacak15
Ja mislim da je ona izignorisala godine i skoncentrisala se na rizik samo na osnovu biohemijskog rezultata beta HCG + PaPP- beta je povisena malo i Papp je snizen malo, ta kombinacija u teoriji nosi veci rizik. ali mislim to je potpuno cherry picking rezultata. Ne moze da iskljuci godine, kad su one najznacajniji determinator rizika. Osim toga NT scan je sjajan, 0,8 corr MOM nema kud bolje a nuhalni nabor je isto mnogo merodavniji parametar od hormona. Hormoni su tu da zaokruze pricu. U tvom slucaju hormoni su matematicki podigli rizik sa 1:4000 samo sa ultrazvukom i godinama na 1:2500 sa rezultatima+ godine. To je idalje uzasno nizak rizik. A ne visok. Jos jedan primer kako pokusavaju da uznemiravaju trudnice koje su naravno osetljive i uplasene.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Double test II deo
29.12.2017 19:42:53   
bojana92
Hvala do neba,sad mi je mnogo lakse.Jako sam se uplasila.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here