RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Sanjalicaaa -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (10.4.2014 17:28:58)

Mame, kada su vase bebe pocele da ostvaruju kontakt ocima? Mi smo pre 3 dana napunili 2 meseca. Ne uspevam bebcu da ulovim ni jedan pogled. Citam da bi prvi kontakt ocima trebao da bude oko mesec i po dana [sm=zmeden.gif] I koliko se bebe smeju? On sa dva meseca se samo smejulji, kada ga golicam, ili kada se narucka i naspava pa bude bas raspolozen. Ali ne reaguje na grimase i moje osmehe kako kazu neki tekstovi da bi trebalo.




tekilica -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (15.12.2015 8:15:45)

Za malo starije bebe :) Za decu od godinu dana, pa nadalje, imate divne knjizice po marketima za odredjeni uzrast sa pitanjima i odgovorima. Pitanja su odlicna, povezivanja, uocavanja...svasta. Naravno, detetu je mozda tesko da bas na svako odgovori, ali oitprilike je to to.




branki* -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (15.12.2015 15:32:17)

Kakve su to knjige?u kojim marketima ima?




dddaca -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (1.1.2016 14:07:55)

I mene to zanima. Tekilice?




MimaKos -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (12.7.2019 6:47:34)

Ne prepoznaje pretmete na slici jos uvek, ali reaguje na zvuk i razume sve sto govorimo, nema jos uvek 1,5 god ali nista osim tata mama i jos par reci ne govori..





doramar11 -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (12.7.2019 9:34:44)

Svako dete je prica za sebe, roditelji cesto prave poredjenja i brinu bez potrebe. 




MimaKos -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (12.7.2019 10:20:11)

Treba uociti problem na vreme, u svakom slucaju, dok se jos moze korigovati





doramar11 -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (12.7.2019 11:39:26)

Mima, danas se ide iz krajnosti u krajnost. Svakakve diganoze se postavljaju, svako drugo dete hiperaktivno ili sa poremecajem paznje.




MimaKos -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (12.7.2019 11:40:51)



IZVORNA PORUKA: doramar11

Mima, danas se ide iz krajnosti u krajnost. Svakakve diganoze se postavljaju, svako drugo dete hiperaktivno ili sa poremecajem paznje.
   slazem se u potpunosti, ali mi je lakse kada ga neko prati, jer je na primer cerkica rano bas progovorila pa ne moze covek da ne primeti razliku. 





Kosarkas -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (3.3.2022 11:13:58)

Pozdrav, Jedna mama,Znam da si odavno opisivala svoje dete, jos 2011. Posto sam pretrazila i iscitala sve forume na ovu temu, opis tvoje devojcice najvise odgovara ponasanju mog decaka. Kao da sam ja pisala, i imam identicnu zabrinutost za njega, ima 13 meseci i tri nedelje. Moje pitanje je da li ste isli kod psihologa jer i ja to planiram, i da li se devojcica normalno razvila,ona je sada vec velika. Hvala na odgovoru!




Srecko47E -> RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god (30.10.2023 11:45:37)


IZVORNA PORUKA: doramar11

Svako dete je prica za sebe, roditelji cesto prave poredjenja i brinu bez potrebe. 



Sa ovim se moram sloziti.
Cesto roditelji budu uplaseni zbog takmicenja majki,sta je cije dete,prvo uradilo i tome slicno.
A vecina majki,zna da doda malo na realno stanje,pa da dete ispadne Tesla sa 6 meseci.

Generalno,svaki doritelj,pogotovo majka,koja je veci deo dana sa detetom,bebom,znam i vidi neke stvari.
Mene je osecaj retko kad prevario.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]