|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.3.2017 9:56:29   
Mala Elena
Ključni dani ciklusa su: (za onaj koji traje 28d)

- 13. ili 14. dan: ovulacija
- 21. dan: Porast temperature ako je došlo do trudnoće
- 25. dan: Pad temperature ako nije došlo do trudnoće.

7.ili 8.d nakon ovulacije moze doci do pada temp, nakon cega se dize na visi nivo.

Imas sve predispozicije!user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.3.2017 10:12:46   
mali_mis
ME, nesto se mnogo motas po bazalnoj, jel se radi? user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.3.2017 11:09:17   
sanjaos75
ME ujutro cu uraditi testuser posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
8.3.2017 11:11:04   
Mala Elena
Mali misu, pomazem i odgovaram na pitanja koliko mogu!user posted image
Malo, hocu da potvrdim ovulaciju , merim prvi mesec posle toliko vremena a i pala je odluka za trece user posted image

(odgovor članu sanjaos75)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
9.3.2017 9:37:52   
sanjaos75
http://www4.slikomat.com/13/0309/iu-chartg.jpg

Jutros sam radila test,user posted image negativan


(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
9.3.2017 9:52:54   
Mala Elena
Bas sam mislila suprotno user posted image

(odgovor članu sanjaos75)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
9.3.2017 12:59:06   
Mala Elena
user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
12.3.2017 21:14:11   
Lili_lili
Moze li neko da mi objasni ovaj grafikon 😄 izgleda da sam ja tele za ovo... user posted image jel od prvog dana ciklusa mjerim ili? Hvala unaprijed... 🍀🌹

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
13.3.2017 16:37:51   
vocicana
Maco, meris od prvog dana menstruacije, sve do sledece, zapravo nbema prekida. Mala Elena ce ti objasnioti kako da se ulogujes, kako da belezis, sve ce te graf pitati.
Samo budi marljiva.
ME, za graf ces videti jos za koji dan, po oovome ne sme da padne ispod 36,4 ako bude pala dobices. Trebala bi i ginekologu, da vidis cisto uz kakav je. Ali desava se da neki ciklus bude anovulatoran. ne sekiraj se, bice.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
13.3.2017 19:56:19   
Mala Elena
Voci duso, hvala, raspolozenje mi je na nivou, cujemo se ujutru!
Lilli, jesi li probala da se ulogujes na fertility friend?
Ako imas nejasnoca pitaj. Prvo kreiras nalog ( pisala sam ti u crticama) ,bukvalno popunjavas elektronski formular, pise ti na eng. u koje polje sta da upises. Prvi dan menstruacije pocinjes ujutru da meris ispod jezika , bez ustajanja iz kreveta. Nije bitno da meris bas od tog dana, ali cim prestane ciklus kreni.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
13.3.2017 23:09:30   
Lili_lili
Tu sam... radila sam čitav dan pa nisam stigla da pišem... da skinula sam i ulogovala sam se ali nisam počela ova dva dana da mjerim sutra ću jer nisam imala toplomjer... ali još imam ciklub sutra... valjda ne kasnim... 🙄 a u subotu idem kod ginekologa pa možda mi i on na uzv nešto bude vidio ali svakako ću početi da mjerim od sutra..
Valjda ubodem... 😄😄😄 Hvalaaaaa vam puuuuno 😘😍😘😍😘

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
14.3.2017 8:04:12   
Mala Elena
Za pocetak zapisuj temp. na papiru dok ne ukapiras kako da napravis graf.
I ako imas pitanja, tu sam ... U gornjem desnom uglu ces imati My chart itu ces iz dana u dan gledati svoj graf i ukucavati sve sto treba.

(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
14.3.2017 20:05:45   
Lili_lili
Imam još samo jedno pitanje... čitala sam sad ovde na forumu i gledala graf. Šta znače one dvije crvene linije koje se sijeku na grafu.i kada je ovulacija tu na presijeku njih na taj datum dan-dva poslije kad skoči temp.user posted image izvinite ali moram da pitam. 💙🎀💎

< Poruku je uredio Lili_lili -- 14.3.2017 20:06:45 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
14.3.2017 20:45:56   
vocicana
LIli kada se preseku te dve crvene, znaci da je temp drasticno pala, nakon toga se ocekuje skok, tipa danas ti je bila 36,2, sutra ako skoci na 36,8..9 taj dan je ovulacija i imas nekih dobrih 12 sati da ga pokrijes nezasticenim odnosom.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
14.3.2017 21:44:04   
Bebana17
Lili, ovulacija je na grafu predstavljena tim linijama koje se seku, znaci taj dan gde ti se linije seku je ovulacija.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
15.3.2017 20:18:52   
Lili_lili
Drage moje opet ja sa grafom... kad ima ona opcija da se unosi za odnose... piše Yes/No ICI IVI IUI IVF re... AM... prosvijetlite me moooolim vas... šta je to sve...😅 ili da samo stavimena Yes... 🤔 Komplikuju...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 8:36:08   
Bebana17
Lili, za odnose mozes samo da stavis "da" kada ih imas, a mozes i da preciziras kada si imala odnos: AM je ujutru i prepodne, a PM je popodne i uvece. Ostale oznake su za inseminaciju, vantelesnu oplodnju..

(odgovor članu Lili_lili)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 8:59:34   
Mala Elena
Jeste Lilly, mozda ti je preciznije da biras Am/ Pm , lakse ti je da se orjentises da vidis kada ste imali odnos u odnocu na ovulaciju.
Na koliko dana imas ciklus?
Cim vidis da ti opadne temp ispod uobicajene, to jutro ili to vece navalite.user posted image
Ako i ne opadne nize nego obicno ali naredni dan imas skok za minimum 0,3 , onda to jutro ili rano vece.
Graf ti oznaci o, tek kada ti temperatura bude iznad proseka 3 dana , ali ti prati ovo sto sam ti prethodno rekla.
Bice to super !user posted image

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 9:03:04   
Mala Elena
url=http://www.Slikomat.com/slika/6090371.htm]user posted image [/url]

Moj graf par dana imao isprekidane linije na 36,39 na 18 dc, sto je i bilo najlogicnije a danas mi pomerio na ovo...

< Poruku je uredio Mala Elena -- 16.3.2017 9:06:21 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 9:07:48   
vocicana
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 9:09:37   
Mala Elena
Voci draga user posted image user posted image <3

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 15:35:43   
sanjaos75
ME user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 15:57:48   
Mala Elena
Sanjao, jel me to ohrabrujes ?user posted image
Moj grafik je ludnica, ja opet mislim da je o bila 18 dc, jel jos neko to misli?
Tvoj je bio savrsen , steta sto nije pozeleneo...

(odgovor članu sanjaos75)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 17:05:17   
sanjaos75
Nego sta...samo napred.Imam neki osecaj da ce ovaj graf pozeleneti,bas zato sto je ovako neobican a ne po skolski. Bitno je da je bilo ljubavi user posted image i sad samo opusteno. nastavila sam i ja da upisujem t,ako bude nesto interesantno postavljam graf

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Bazalna temperatura - IX deo
16.3.2017 17:41:47   
Lili_lili
Boga mi zanimljivo ovo sa grafovima... 🤔😄🤗 počela sam da mjerim temperaturu i bilježim sve... cikluse imam od 30-35 dana... nisu u dan tacno ali ih imam redovno... hvala ME punoooo za objašnjenja... 😍 a nadam se lijepim vijestima od tebee...

(odgovor članu sanjaos75)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here