|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 9:23:40   
isidora88
ja sam za dudu,mateja je obozava user posted image
uvek zaspi sa njomuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 10:23:15   
Ana007
Moja V do nekog 4 meseca cuclu nije mogla da vidi očima.Ja joj stavim ona pljune,i napravi gramasu u fazonu šta si mi ovo dala,bljak user posted image .Međutim,pred spavanje sam krenula da joj dajem,i na kraju je prihvatila,mada ni danas nije nešto luda za njom.Dam joj cuclu baš kad krene da se kmezi preko dana i uveče kad treba da legne da spava.

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 11:18:10   
jelenadunja
D nije zavisna,al joj prija kad treba da zaspi,i kad je kenjkava tj.nervozna,tako da sam ,,za,, user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 11:25:24   
lanajelena
Lana je cucala do 3,5 godine,psiholog je odvikao jer ja nisam uspela sad i ovaj malac dudla po ceo dan user posted image

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 12:08:30   
MarijaBg
Moja beba nece lazu user posted image
A nervozna je kad je presvlacim pre sisanja, pojede sve prstice, ma celu ruku gurne u usta user posted image I ljuti se, pa se zacrveni... A lazu samo ispljune. Vidi dete da tu nema mleka, nece da vuce na prazno user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 15:32:52   
mati
Mata izgleda ne zna svrhu te cuce. Mozda je koristio nekih mesec dana, a onda sam prestao. Sad kad mu je dam on pocne da je gricka i da joj se smeje.
Mada, po meni ako je dete nemirno zasto da ne, ako ga umiruje, samo je posle tesko odvikavanje.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 15:44:34   
AndreaK
Meni bebac jos ne zna da je koristi, a ni ne trudim se za sada da ga navikavama na nju, za koji dan puni mesec dana, pa ...bice dana...

a stariji dudu trazi samo kada se uspavljuje...ali neobavezno...

tako je bilo i dok je bio mladji, nikad nije mnogo "dudao"...

Ja sam ZA varalice, ali umereno...

i ono sto bih dodala u vezi toga...steta je da na svakoj drugoj fotografiji dete bude uslikano sa dudom... ja to nisam zelela... svaka njegova grimasica je mnogo lepsa od neke tamo dude.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 21:36:40   
red sonia
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Lana je cucala do 3,5 godine,psiholog je odvikao jer ja nisam uspela sad i ovaj malac dudla po ceo dan user posted image


kako ju je odvikao?mislim kojim metodama?
moja sestra je prst sisala do vrtica i svasta su joj mama i tata radili da je odviknu i nista...i kad je otisla u vrtic i videla da tamo niko ne sisa prst,bilo ju je sramota i sama je prestalauser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 21:38:46   
LillyT
MM-ova sestričina ima 3.5 godine i još uvek cucla. Vidim da se nerviraju i da se baš bore sa njom, ja nešto palniram da na leto skinem dete s cucle 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 21:40:29   
Lu
Samo pustite dijete da pregrize dudu i nema kupovanja nove, brzo će odustati od njeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 23:25:03   
mmms
Najbolje je i bez cucle i bez palca,ali ako mora bolje cucla jer nju mozes da ukines kad god hoces a palac ne!!!Mi smo koristili cuclu do godinu i po,prvo joj preko dana nisam uopste davala samo na spavanje a kad se navikla onda sam ukinula i na spavanje rekla sam joj da je maca odnela,2 noci je nemirno spavala cesto se budila trazeci je ali je brzo proslo.Zato neko vreme posle toga kad setamo i vidi macu na ulicu hoce da je izbije sto joj uzela cucluuser posted image user posted image Nista mi ruznije nema nego kad vidim na ulici dete 4,5 godina i cuca cuclu.


06.04.2008.rodjena mamina lepotica

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
5.5.2011 23:39:05   
indy_25
Meni su bas slatke bebe sa cuclama. Sin cuclo do 1 i po g a Sara ne znam do kad ce. I sluze cucle pravo. Ja i drugarica nekad u gradu njena beea vristi nenormalno ne moze da se smiri nikako moja Sara cim nesto negoduje uvalim joj cuclu i djete ko bubica user posted image Ha jesam kvarna djetetu cuclu uvaljujem da bi ja na miru mogla piti kafu .

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:33:09   
zeljo
ja se dvoumim da li da vec od sada pocnemo da upotrebljavamo varalicu, zao mi je jer je jos uvek jako mala... ali zao mi je i mojih grudi koje joj sluze kao varalica user posted image posebno kad se unervozi....

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:34:40   
Anoniman
A što ne biste? Ima malih duda za male bebe, to znaš. user posted image

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:38:44   
Sanjica26 RR
zeljo, mozes da joj dajem u kriznim situacijama. Ne moras stalno. Ali sve zavisi da li ce hteti. Nasa nije htela cuclu. Sad vec hoce, ali joj ne dajemo stalno.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:39:45   
minna
Mi jos koristimo malu dudu za male bebe, drugu ni jednu neceuser posted image Uskoro ce moci da je proguta.
Poceli smo da je koristimo sa nekih mesec dana, pre toga nije bilo potrebe, ali dali bi mu i ranije da je trebalo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:41:38   
Anoniman
Jao da bar moj neće! Moj hoće sve veličine, svih proizvođača. Samo da je duda! user posted image

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:43:58   
nela79
IZVORNA PORUKA: zeljo

ja se dvoumim da li da vec od sada pocnemo da upotrebljavamo varalicu, zao mi je jer je jos uvek jako mala... ali zao mi je i mojih grudi koje joj sluze kao varalica user posted image posebno kad se unervozi....


Matija je jednu vec prihvatio, a dala sam mu je bas iz razloga da nebi mene koristio kao Dudu. Vanja se sam odvikao varalice sa oko 1.5 godinu, nadam se da ce tako biti i sa ovim malcem.

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:46:52   
MarijaBg
Natalija je sinoc prihvatila lazu na nekih i to iz 20-og pokusaja... Danima sam pokusavala kad je muce grcevi, ona je samo ispljune... Ispljune je posle 10 minuta, ali se smiri u medjuvremenu user posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 13:49:11   
zeljo
Ne dajem joj, zato sto oko sebe imam bake koje savetuju da nije bas pametno dati bebi dudu, nagutace se vazduha user posted image
a mene zaista nije tesko ubediti user posted image
Hvala vam devojke, uskoro cu sigurno morati da je upotrebim user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 14:07:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zeljo

Ne dajem joj, zato sto oko sebe imam bake koje savetuju da nije bas pametno dati bebi dudu, nagutace se vazduha user posted image
a mene zaista nije tesko ubediti user posted image
Hvala vam devojke, uskoro cu sigurno morati da je upotrebim user posted image


E ovo prvi put čujem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 14:32:56   
Verus
Laktacijska sestra je savetovala nista pre 4 nedelje zivota (minimum 4) kod mama koje doje, da se beba ne bi zbunjivala dok se ne navikne na dojku.  Ja sam posle 4 dala i spasilo me je, jer nije onda mene koristila kao cuclu... Posle smo davali samo kad spava.  Sad, evo 13 meseci stara, mora da je ima nocu..budi se i trazi je i smiri se cim je nadje.  U kolima sam joj pre uvek davala, sada imam u torbi, pa ako je uhvati frka ja se samo okrenem i dam joj (da mi ne vristi dok vozim).  Inace, tokom dana NIKAD joj ne dam.  Znaci nema ono igra se, idemo negde a duda non stop u ustima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 14:35:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Laktacijska sestra je savetovala nista pre 4 nedelje zivota (minimum 4) kod mama koje doje, da se beba ne bi zbunjivala dok se ne navikne na dojku.  Ja sam posle 4 dala i spasilo me je, jer nije onda mene koristila kao cuclu... Posle smo davali samo kad spava.  Sad, evo 13 meseci stara, mora da je ima nocu..budi se i trazi je i smiri se cim je nadje.  U kolima sam joj pre uvek davala, sada imam u torbi, pa ako je uhvati frka ja se samo okrenem i dam joj (da mi ne vristi dok vozim).  Inace, tokom dana NIKAD joj ne dam.  Znaci nema ono igra se, idemo negde a duda non stop u ustima.


ISTO!!!!user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 14:36:39   
LillyT
Lara cufla cuclu jako user posted image Često jednu drži u ruci, drugu cufla, onda izvadi tu iz usta i stavi drugu i tako u krug. Ne gine joj odvikavanje za jedno mesec - dva.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Cucla varalica- ZA ili PROTIV?
9.5.2011 14:47:31   
Anoniman
Moja svekrva priča da je mm konstantno nosio čak 5 cucli!!!! user posted image Jedna uvek u ustima, i po dve u svakoj ruci, za slučaj da ispadne ova jedna iz usta user posted image user posted image user posted image I nikad nije nosio protezu, a ima potpuno ispravne zube, i nije se nagutao ni vazduha user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here