|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregnil
26.8.2010 9:45:23   
daca77
I ja sam 2x primala, ali kada su folikuli bili 22mm i nista...prelazili su u vodene ciste. Dr mi juce objasnila da se pregnil daje kada su folikuli 16 do 18mm...videcemo...baz.T je mirna, za sada...

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pregnil
26.8.2010 9:46:57   
pepino
IZVORNA PORUKA: daca77

I ja sam 2x primala, ali kada su folikuli bili 22mm i nista...prelazili su u vodene ciste. Dr mi juce objasnila da se pregnil daje kada su folikuli 16 do 18mm...videcemo...baz.T je mirna, za sada...

Ja se i ne sjecam koliki su moji bili,imam negdje na nalazima,radila sam prije 3-4 godine!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pregnil
26.8.2010 10:31:45   
dejana007
Ja sam zahvaljujuci pregnylu ostala trudna. Takav ishod od ove injekcije zelim svima. ja je primila kad mi folikul bio 18 - 18,5mm a endometrijum 12mm.

< Poruku je uredio dejana007 -- 26.8.2010 10:32:27 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pregnil
26.8.2010 10:33:30   
daca77
Videcu draga,  kakve cu ja biti sreceuser posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pregnil
26.8.2010 10:35:51   
dejana007
sve zavisi. mojoj drugarici ni 2 pregnyla nisu pomogla, njoj je zadebljana opna folikula - kako njen dr kaze. proslog meseca folikul joj porastao na 50mm. rekla joj da menja doktora...

< Poruku je uredio dejana007 -- 26.8.2010 10:36:37 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pregnil
26.8.2010 10:36:48   
daca77
To se i meni desilo prosle god.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pregnil
26.8.2010 19:07:24   
Beca 79
Pozdrav svima,

Citam Vase postove pa sam resila da Vam se pridruzim i iznesem svoje utiske.
Bila sam na terapiji sa Klomifenom, doktor kaze da sam dobro odreagovala na Klomifen iako su se stvorila samo dva folikula. Jedan je dostigao velicinu od 18mm pa sam juce primila pregnyl. Izracunao mi je kada treba da imam odnos i to je ispalo 28h posle davanja injekcije, Trazila sam po internetu i pronasla podatak da ovulacija nastupa 36-38h posle davanja pregnyla, pa mi sada nista nije jasno. Da nije mozda dr pogresno izracunao.user posted image

Tek sam pocela sa ovom terapijom i nadam se da ce mi nesto pomoci. Zbog PCOS nisam imala redovne menstruacije, a ni ovulacije, pa mi je doktor predlozio da probamo sa ovim.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pregnil
26.8.2010 21:53:00   
dejana007
daca77 i kako si resila taj problem, bas me zanima?

Beca 79 ti i ja imamo sličan problem. Policistični jajnici, retke ovulacije, poremecaj hormona. Rešenje je meni bilo - terapija: metformin 1 dnevno, klomifen i bromokriptin. Tek posle 3 meseca ove terapije ja imala folikul od 18mm, primila pregnyil i to je bilo dobitno. Sad koristim utrogestan, ali to je druga priča. Porazgovaraj s lekarom da ti da sličnu terapiju, mozda bude sve o.k.

Sto se tice vremena od kad primis pregnyl do ovulacije, to je manje bitno, bitno je da tih dana imas odnose.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Beca 79)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pregnil
27.8.2010 7:43:31   
daca77
IZVORNA PORUKA: dejana007

daca77 i kako si resila taj problem, bas me zanima?

Beca 79 ti i ja imamo sličan problem. Policistični jajnici, retke ovulacije, poremecaj hormona. Rešenje je meni bilo - terapija: metformin 1 dnevno, klomifen i bromokriptin. Tek posle 3 meseca ove terapije ja imala folikul od 18mm, primila pregnyil i to je bilo dobitno. Sad koristim utrogestan, ali to je druga priča. Porazgovaraj s lekarom da ti da sličnu terapiju, mozda bude sve o.k.

Sto se tice vremena od kad primis pregnyl do ovulacije, to je manje bitno, bitno je da tih dana imas odnose.

Dejana, nisam resila problem...folikul koji ne prsne u vreme O, prsne u vreme user posted image ...jeste da kasni, ali se bar ne pretvori u cistu...
Desavalo se ponekad i da savim normalno prsne u vreme O, ali mogu ti reci da se to nije desavalo tako cesto...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pregnil
7.9.2010 19:33:06   
Beca 79
Dejana007,

Hvala na savetima za terapiju, ali meni metamorfin nije potreban jer nemam secer.
Znam da ga uzima vecina zena sa PCOS, ali sam ja radila OGGT test i nisam sklona seceru. Imam policisticne jajnike, ali ne i sve pratece pojave (gojaznost, dlakavost, bubuljice) vec samo ciste. To nije sve, imam i poremecaj stitne zlezde, hasimoto, medjutim kao i kod PCOS nemam sve simptome, ali zato imam sve probleme u vezi sa ostajanjem u drugom stanju.
Klomifen mi je pomogao u tome da mi se razviju folikuli, ali nisam sigurna da mi je taj folikul pukao, jer mi je temperatura skocila tek nedelju dana posle klomifena. Mozda kao i u slucaju svih mojih bolesti ni na pregnyl ne regaujem kao sve normalne zene.user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pregnil
7.9.2010 20:51:46   
dejana007
hehhee ni ja nemam secer, niti sam ne daj boze debela niti maljava.... nisam ti ja prepisala terapiju user posted image samo sam ti rekla da sam ja uz pomoc te terapije ostala trudna posle 3 meseca... metformin ja pijem i sada u trudnoci 1 dnevno, secerasi piju 3 dnevno. par doktora mi reklo da je taj lek spas za policisticne jajnike, i u pravu su user posted image

p.s

meni od klomifena porastao folikul 17mm primila pregnyl i to bila dobitna kombinacija iz prve user posted image

a sto se tice stitne zlezde, tu nisam u toku. stvarno ne znam.user posted image

< Poruku je uredio dejana007 -- 7.9.2010 20:54:20 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Beca 79)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pregnil
12.10.2010 8:42:12   
andjelko
cao devojke!Evo i mene malouser posted image Juce sam bila u Betaniji i imala sam dva folikula jedan 26mm a drugi 23mm.Malo me brine sto su mi folikuli ogromni!!!user posted image Dr Trninic kaze da su idealni i rekla mi je da primim pregnil od 6500.Uzela sam jedan od 5000 i jedan od 1500 i primim ja to juce.Inace to je bilo pod stimulacijom klomifena.A endometrijum 9mm.Ona kaze da je to dovoljno.Sad videcemo...Srecno svima da bude ovaj mesec sto viseuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pregnil
12.10.2010 8:43:14   
NadaR
 Draga , drzimo palceveuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pregnil
12.10.2010 8:55:29   
andjelko
Hvalauser posted image I tebi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pregnil
17.10.2010 20:07:30   
Parižankaa
Anđelko,sa srećom,da bude dobitna kombinacija ovaj put!user posted image user posted image iliuser posted image

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pregnil
21.10.2010 9:37:55   
andjelko
Joj nadam se!user posted image Imam jedno pitanje....Odmah posle primanja pregnila,dan kasnije mislim,i cele te nedelje mi se grcila materica.Da li je to normalno?Ajde sto su mi sevali jajnici,to razumem,ali me nocu probudi kolike mi se grci m.Evo sad vec par dana me nista ne boli.user posted image da li je i vama tako bilo?

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pregnil
10.2.2011 13:25:14   
miss350
Cao svimA! Nadam se da ce ima neka devojka kojoj je uspelo da zatrudni posle primanja pregnyl-a , pa me zanima kog je pola beba? Citala sam nesto o tome da utice na pol bebe, pa bih da proverim jel to istina ! Hvala unapred!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pregnil
10.2.2011 17:16:20   
*Maki*
IZVORNA PORUKA: andjelko

Joj nadam se!user posted image Imam jedno pitanje....Odmah posle primanja pregnila,dan kasnije mislim,i cele te nedelje mi se grcila materica.Da li je to normalno?Ajde sto su mi sevali jajnici,to razumem,ali me nocu probudi kolike mi se grci m.Evo sad vec par dana me nista ne boli.user posted image da li je i vama tako bilo?


Meni su dali Pregnyl 10 000j i posle 6-7 sati sam oset_ila bol u materici koji je trajao oko sat vremena, tada je pukao jedan folikul. Tek sutradan popodne sam oset_ila ponovo istu bol, nije strasno, i opet me mucila oko sat vremena...i drugi folikul je pukao. Kada oset_is bol ili grcenje to je siguran znak da se folikuli spremaju da pucaju, nista ne brini. Proverice ti Dr na ultrazvuku da li su svi folikuli pukli.user posted image


IZVORNA PORUKA: miss350

Cao svimA! Nadam se da ce ima neka devojka kojoj je uspelo da zatrudni posle primanja pregnyl-a , pa me zanima kog je pola beba? Citala sam nesto o tome da utice na pol bebe, pa bih da proverim jel to istina ! Hvala unapred!


Pregnyl se daje da bi se stimulisao folikul da pukne, takodje i da jajna celija sto bolje sazri. Moje misljenje je da nema nikakve veze sa uticajem kog ce pola da bude beba.  user posted image


< Poruku je uredio *Maki* -- 10.2.2011 17:18:52 >

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pregnil
17.2.2011 0:34:45   
moja ciklama
Sada sam nagde pročitala, da kada se primi pregnil, B-HCG je povišen oko 10 dana. Bez obzira da li postoji trudnoća. Pošto je to taj hormon, verujem da je to istina, a kakva su vaša saznanja, po tom pitanju?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pregnil
24.2.2011 21:53:53   
1zvezdana1
isto sam i ja to cula ali ne znam verovatno se test onda i radi 15 dana posle primanja

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pregnil
25.2.2011 6:40:52   
dejana007
moja ciklama, definitivno je tacno. Od jacine pregnila ceka se od 5 do 15 dana pa se tek onda radi beta. Ja primila pregnil 5000 i test nisam trebala da radim test ni betu narednih 10 dana, al ja cekala 15. Da bude sigurnije tj da se uzalud ne ponadam.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pregnil
1.3.2011 13:19:02   
Merimica
devojke, mene danas užasno bole leđa i stomak mi je mnogo naduven, ajuče ujutru u 9 h sam primila Pregnil od 3000. Večeras idem na UZ da dr vidi da li je folukul pukao.
ali baš imam bolove i neki veoma nelagodan osećaj u stomaku?
je l neka imala slično iskustvo?

_____________________________

M+M=??????

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pregnil
1.3.2011 13:53:53   
dejana007
definitivnio se osecaju cudni bolovi posle pregnila, mada cini mi se da treba da prodje oko 36h da bi pukao folikul. Moguce da je folikul jos narastao pa te zato bolucka. al ti proveri na ultrazvuk.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Merimica)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pregnil
1.3.2011 13:56:24   
Merimica
ako neko zna, kada je najbolje mućkati kada se primi pregnil, neposredno pre pucanja ili nakon pucanja....?
izvinite na glupim pitanjima, ali malo sam u stisci s vremenom pa da upakujem mućkanje kada je najefikasnije... šta daa radim kad je situacija takva...user posted image

_____________________________

M+M=??????

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pregnil
1.3.2011 13:58:20   
Sanjica26 RR
Ja sam imala jako cudan bol. Nikad mi nije bio takav bol kad sam imala ovulaciju. I sa prvim primanjem pregnila zatrudnela sam.
Merimice, srecnouser posted image
meni rekla dr odmah.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here