RE: Vaginalni i cervikalni bris (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


milenatea -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (22.6.2013 0:22:06)

zenske uzela sam ocanisept, pojavio mi se neki odvratan sekret ponovo. nadam se da necu napraviti neki belaj. kad dobijem pa mi prodje ici cu da proverim briseve. ubicu se sta li ce me vise strefiti? proslog meseca su brisevi bili ok. [sm=smiley19.gif][sm=smiley13.gif]




maca821 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (23.6.2013 10:21:19)

Ja sam radila bris i izolovali su mi Streptococcus alfa heamolitycus u većem broju, kad se nisam šlognula! A u procesu sam VTO. Sad pijem Eritromicin a sutra treba da idem u Betaniju na UZ pa ću reći dr za to. Sad me brine da mi ne obustave VTO....[sm=smiley13.gif]




jess021 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (23.6.2013 14:43:33)


IZVORNA PORUKA: maca821

Ja sam radila bris i izolovali su mi Streptococcus alfa heamolitycus u većem broju, kad se nisam šlognula! A u procesu sam VTO. Sad pijem Eritromicin a sutra treba da idem u Betaniju na UZ pa ću reći dr za to. Sad me brine da mi ne obustave VTO....[sm=smiley13.gif]

maco, jer ti dr trazila da radis briseve, jer sam se ja bas pitala da li ce trebati opet, a znam da si ti nekoliko dana ispred mene sa terapijom?




maca821 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (23.6.2013 15:23:57)

Ne traže, to sam ja na svoju ruku, e sad čitam da od hormona hoće da se poremeti vaginalana flora, a Streptokok je normalan stanovnik....




Jole84 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (24.6.2013 10:52:20)

Probajte da se isperete kamilicom sa malo sode bikarbone,ona dobro ubija sve te "bezazlene" bakterije.




Maraj -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (24.6.2013 12:12:20)

mm danas dobio rezultat spermokulture pise da ima enterokoku. Smorili smo se strasno, pa se i ja nosim mislju da uradim vaginalni i cervikalni bris




nata11 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (26.6.2013 13:38:53)

Maco meni kada tako naidju neke bakterije ja gurnem par vaginaleta od kantariona one na biljnoj bazi i pomogne.
Maraj ako imas vremena sto da ne, i ja sam planirala ovih dana ali kontam bolje posle odmora, nista mi sada nevredi ako na bazenima zakacim neku bakteriju.




unique -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (7.7.2013 19:08:24)

Zdravo!
Da li enterokoke u cervikalnom i vaginalnom brisu mogu da odloze VTO?




Maraj -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (7.7.2013 19:51:49)

ja koliko znam da, mora nalaz biti skroz uredan...




Maja1309 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (11.7.2013 7:55:33)

Dali mi netko zna točno reći šta je to cervikalni bris?

Dali je to ubiti naziv za bris za 4 beštije, mikroplazmu, uraplazmu, klamidiju i HPV.

Naime, rodica kaže da je radila cervikalni bris i bris na klamidiju? Ja sam mislila da cervikalni bris podrazumjeva bris na re 4 beštije.
Može li mi neko objasniti, budući ih moram raditi kad mi prođe vještica?




Bebana17 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (11.7.2013 19:21:49)

Majo, kada kazu cervikalni bris, radi se na bakterije (ostale) i candidu analize. Ali u to ti ne spadaju hlamidija, miko i ureaplazma, one se rade posebno. To su ti ukupno četiri analize (različite su te osnove na kojima uzgajaju bakterije, pa moraju posebno da ih rade).

Ova sva četiri brisa su ti bitna.




Bebana17 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (11.7.2013 19:24:40)

A cervikalni bris ti je jedna analiza, bris sa cerviksa materice (jednom uzmu uzorak i analiziraju ga na bakterije i kandidu).

Ostatak (hlamidija, miko, urea) se radi odvojeno (još tri brisa). Nadam se da sam bila jasna.

Toliko sam se briseva naradila, i sad opet nije u redu cervikalni, posle ešerihije pojavila se neka klebsela. Nikad kraja ovim gadurama....





Maja1309 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (12.7.2013 7:56:08)

Babana hvala ti puno. Toliko sam tražila po guglu i nisam uspjela naći objašnjenje hvala puno draga.

znači, jedna analiza je bris cerviksa na bakterije i kandidu, i još tri analize/brisa na mikro, urea, klamidija.

Bebana a dali se i HPV radi standarno i bitan je kao ova 4.

Meni na nalazu piše da uradim CB i TORCH. Imala sam kiretažu prije 2 mjeseca.
Jel ovaj CB podrazumjeva sve 4 beštije, ili samo cervikalnio bris na bakterije i kandidu.




Bebana17 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (12.7.2013 18:28:33)

TORCH ne znam šta je, nikad nisam radila, ni HPV (za ovo drugo znam šta je, ali ga nisam radila).

A CB kad ti piše to znači samo cervikalni bris, gde će ti uraditi analize na bakterije (ali ne na hlamidiju, urea i miko plazme, već na one druge) i na kandidu. Kao što rekoh, ostale moraš posebno da tražiš da ti urade, ako hoćeš ili ti doktor, a ovako, dobićeš samo urađen cervikalni bris na bakterije i kandidu (na eserihiju, streptokoke, enterokokus i ostale bakterije)....




lelaigor -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 16:49:46)

Prošli ponedeljak sam bila na redovnoj kontroli kod dr, radila mi je papa i bris. Danas sam zvala za rezultate, sestra kaže da je papa ok a da u brisu imam malo leukocita, dr je rekla da stavljam Polygynax vaginalete 6 dana. Da li neko zna šta zanče ti leukociti u brisu?




anci kv -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 17:18:57)

ja sam te vag.korirtila kad sam imala peckanje,dal od prehlade ili bakterije,pomogle su




minnica -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 17:19:30)

Obično su znak da ima neke infekcije.




lelaigor -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 17:22:05)

A čudno mi je da ništa drugo nije rekla, samo da ih ima malo i da je dr rekla da 6 dana stavljam vaginalete. VAljda nije neka ozbiljna infekcija??




minnica -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 17:29:17)

Ne brini, verovatno imaš samo malo više bakterija. Terapija bi trajala duže od6 dana da je nešto ozbiljnije.




godo -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 17:29:46)

Ne bi trebalo da bude jaca infekcija jer se obicno koriste da sprece infekcije.




lelaigor -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.7.2013 17:45:10)

Hvala [sm=smiley31.gif]




bubica_mala -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.8.2013 12:16:59)

Devojke možda neka ima slično iskustvo pa će moći nešto da mi preporuči...

Naime, treba da radim jednodnevnu dijagnostiku početkom septembra i za to treba da imam nalaze cervikalnog i vaginalnog brisa, da su oba sterilna, e sad ja sam ta oba radila pre tri meseca i sve je bilo ok, a sad me interesuje da li neka zna neke vaginalete koje bih mogla da koristim par dana pre uzimanja brisa, da bi mi rezultati bili ok (ne mislim da imam nešto, nego će mi taman [sm=hudicek1.gif] proći, pa da stavim da ubijem i tu neku najmanju bakterijicu ako je slučajno zalutala...) Ima li neka neki predlog? Ne znam da li mi je prejako da stavljam Polyginax ili samo da stavljam one sa kantarionom? Problem je što mi brisevi važe samo dve nedelje, pa neću imati vremena da ih ponovim, ako slučajno nešto imam...




nata11 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.8.2013 12:26:11)

Ja upravo sada iz tog istog razloga koristim Hipervag. Imam jos 2 vaginalete pa idem za uput. A mozes i one sto su samo od kantariona.




bubica_mala -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (16.8.2013 12:35:52)

E hvala ti puno na odgovoru, uzeću onda Hypervag, čisto preventivno!

Želim ti sve najbolje [sm=rozica.gif]




reve84 -> RE: Vaginalni i cervikalni bris (7.9.2013 19:49:44)

Zdravo devojke,

Danas sam dobila rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa i nadjena mi je astafilokokus aureus. Inace sam 26. nedelja trudnoce pa se bojim jel ona opasna po bebu ili za grlic s obzirom da je imam i na grlicu. Jel ima neko iskustva sa ovom bakterijom?

Hvala svakako!

Pozz!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>