RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


serpica -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 16:40:36)

Chupa [sm=bravo.gif] sad uzivajte zajedno kod kuce...ovde je sve po starom jos uvek [sm=smiley36.gif]
mm izveo decu napolje dok ja napravim neke mafine...posle duzeg vremena je za vikend sa nama [sm=bravo.gif]




jabudic -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 17:10:41)

Gdje ste, žene?
Ja čitav dan ne stižem da se javim. Malo duže spavali, pa sam pola jutra povraćala ( prvi put u trudnoći), pa smo išli u šetnju, ručali, i onda sam ležala do sad, jer sam sva kilava, imam mučnine, gorušicu, bljak.

Kako ste vi!

Čupo, ljubi malu bebanu, i javi se ponekad [sm=smiley1.gif]




srculence25 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 17:38:20)

Branki znaci dama centar paznje
Kako se izborite sa grcevima?
Kod mene sve po starom,nemam ni k od kontrakcija.
Dosadna sam sama sebi hocu da sve prodje.
Sto se tice disanja bas neznam pokusacu da pratim kako mi kazu babice i da nevicem




IVA 11 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 18:10:15)

Ja se baš bezveze osjećam i nemam neki pozitivan osjećaj što se ove trudnoće tiče. Stalno mi je u glavi taj rizik od spontanog. Ležim i nerviram se, jače je od mene to... Hoće li mi neko reći kako se utvrđuje tačan datum začeća? Ja sad gledam ove izvještaje. 25. 02 trudnoća je stara 6 nedjelja i 2 dana, dan nakon toga kad sam u urgentni završila Dr piše 7 nedjelja. [sm=zmeden.gif] Datum PM je 8. Januar.




serpica -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 18:30:44)

Iva probaj da se opustis,kad se uoci srcana akcija 90% se trudnoca iznese do kraja i bude sve ok...
sto se datuma tice dr racunaju poslednja M + 7 dana -3 meseca i to ti je termin porodjaja. u tvom slucaju 8 januar pm znaci 15 oktobar ti je termin. Ili ako ti je lakse od 8.januara do danas imas tacno 50 dana to ti je 7 nedelja +1 dan
nadam se da sam pomogla.[sm=smiley31.gif]




srculence25 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 18:34:41)

Ivo bice sve u redu,misli pozitivno.Znam da si u strahu i grcu ali time neces nista postici lose misli i sve utice na malu mrvicu [sm=duda.gif]
Pa trudnoca je racuna po zadnjoj menstruaciji
Edit: serpi je objasnila racunanje
Jabude jesi bolje?




soni -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 21:58:02)

dobro vece...ja napokon sa farbom na glavi, citam vas...

Ivo sve nekako na pocetku imamo takav osecaj..veruj da je bebac tu i zamisljaj ga...




Mariya -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 22:09:46)


IZVORNA PORUKA: jovicaa
sto se tice mazanja ne znam da li sam se pet puta namazala u ovoj trudnoci, bas ne pazim na to, ni ne stizem.


Ovo je najgori izgovor koji postoji[sm=smiley1.gif] Kad se okupaš, uzmeš pa se namažeš, to traje 2-3 minuta. ili uzmeš in-shower losion pa se namažeš za vreme kupanja. U krajnjem slučaju, dok sediš za kompom, podigneš majicu i namažeš se[sm=smiley2.gif]
Sve žene u mojoj porodici imaju strije, moja sestra nije ni rađala pa ih ima. A ja 2 trudnoće i nijednu. Ali ja sam se zaista redovno i vrlo revnosno mazala. Ne treba neki specijalan preparat, bitno je da se koža maže i da preparat bude takav da od njega i sutradan koža bude meka, hidrirana. Meni je recimo nivea SOS savršeno odgovarala.

IZVORNA PORUKA: srculence25
Sad citam na netu oko teh.disanja pa nemogu sve da popamtim kad sta primeniti.Blage veze nemam samo nebi da odmognem bebi


Srculence, imaš u temi "pomaže li to disanje..." kako je diše. Ukratko:
1. dok imaš kontrakcije dišeš kao kad se opuštaš, udahneš duboko na nos, izdišeš polako na usta.
2. Kad krenu naponi a još ne smeš da guraš dišeš brzo i plitko, na usta, dahćeš kao pas[sm=smiley1.gif]
3. Kad se porađaš udahneš na nos, zadržiš dah i guraš.




soni -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 22:11:44)

ja uopste nisam imala neki kurs niti pripremu za to disanje... samo sam slusala babice..i ok podnela




serpica -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (28.2.2015 22:21:22)

Ja samo da vam mahnem i odoh da spavam....[sm=zaspan.gif]
nema mi je Bubi na kafici ceo dan.[sm=smiley1.gif]




srculence25 -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.3.2015 0:32:14)


IZVORNA PORUKA: Mariya
Ovo je najgori izgovor koji postoji[sm=smiley1.gif] Kad se okupaš, uzmeš pa se namažeš, to traje 2-3 minuta. ili uzmeš in-shower losion pa se namažeš za vreme kupanja. U krajnjem slučaju, dok sediš za kompom, podigneš majicu i namažeš se[sm=smiley2.gif]
Sve žene u mojoj porodici imaju strije, moja sestra nije ni rađala pa ih ima. A ja 2 trudnoće i nijednu. Ali ja sam se zaista redovno i vrlo revnosno mazala. Ne treba neki specijalan preparat, bitno je da se koža maže i da preparat bude takav da od njega i sutradan koža bude meka, hidrirana. Meni je recimo nivea SOS savršeno odgovarala.

Mariya [sm=bravo.gif]
bas tako i ja kazem sve je stvar navike.nije ni bitna tako koja je krema bitno da hidrira i da je hidratantna.Evo ja sam ziv primer sklona sam inace strijama i pre trudnoce.Oduvek sam se inace mazala ali pre trudnoce recimo cim smrsam pa se ugojim ili obrnuto izadju mi strije.
Sad recimo od pocetka trudnoce sam mazala pretezno samo stomak i nemam ni jedne strije.
sto se tice teh.disanja hvala ti na ukratkom opisu zapamticu jos samo da znam kad sta primeniti [sm=jezicek.gif]




dijana1* -> RE: Trudnice (1-42) nedelja 02/15 [chat] (1.3.2015 0:34:34)

Prelazimo u novi mesec KLIK[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 90 91 [92]