RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 9:10:00)

Dok ti ne dodje treca beba[sm=smiley36.gif]




mati -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 9:29:27)

Zdravo mamite.
Nadam se da su nam decicaa dobro.
Ja sam odlucila da proverim. hormone jer mu ni od lekova nije bolje.
Sutra mi je rodjendan a nista nisam isplanirala. Samo se radujem viiikendu!!!




Kata90 -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 10:45:02)

Dobro jutro[sm=kava.gif]........sta cinite?Ja pijem kafu,pa vas citam........bebac kulira i bulji u plafon pa se smeje nesto i tako[sm=smiley36.gif]




dijana1* -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 10:46:33)


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Dok ti ne dodje treca beba[sm=smiley36.gif]


Da li da narusavam ovu harmnoju [sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]
Kod nas pada sneg. Jeeeeeee konacno cemo se malo sankati i praviti sneska [sm=smiley1.gif]
Mati nisam u toku sta te muci?




Kata90 -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 10:54:09)

dijana.......kod nas je juce padao sneg ali nije nista ostalo od njega[sm=zmeden.gif].........najavili su ga opet za par dana........




Mala Elena -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 11:06:19)

Jutro! Dete mi nervozno, cim se odvojim od nje sledi vriska![sm=zz_hot.gif] Kafu ne pijem drugi dan[sm=smiley36.gif]




Klarita -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 11:24:57)

Hello[sm=smiley1.gif]

Moji kasljucaju [sm=zz_hot.gif] bice veselo. N sam OPET uvela inhalacije, a K cu propratiti pa da vidim, ma da u vrticu je...
Nema Ljise ili mi se cini, ali ne cini mi se jer sam procitala unazad sve (streberka sam, da ne kazem alapaca[sm=smiley36.gif]).
Dijo, super za spavanje. Kod nas nema pravila i dalje. Taman pomislim to je to, ukalemila sam ga, on poludi tokom noci, a cim sam na ivici zivaca on prespava noc bez da mrdne a, kamo li se cuje i tako...bas je dete bez pravila i reda.
Moram da poradim na sebi...znaci da zakazem obrve, depilaciju, nokte, farbanje...vise ne mogu da podnesem da se vidim u ogledalo[sm=hudicek1.gif] a, mm bas ima posla i nikako se nesto ne uklapamo. Danas sam mu najavila da vidi kako da organizuje vreme, morace, nema sta




mama krava -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 12:07:31)


IZVORNA PORUKA: Klarita

Hello[sm=smiley1.gif]

Moji kasljucaju [sm=zz_hot.gif] bice veselo. N sam OPET uvela inhalacije, a K cu propratiti pa da vidim, ma da u vrticu je...



Isto, draga I kod mene!

Upucaću se jednog dana!




QueenJ -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 14:07:15)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0205/hri-388.jpg[/img]
Evo vitamina da mi živnete ovog tmurnog dana. [sm=smiley31.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 16:32:57)

Dobar dan! Jutros kad sam ustala sa Sofijom, T je vec bila budna. Sedela na dvosedu citala knjigu i gledala crtani. Odmah mi je trazila da jede. Rekoh konacno da je gladna. Lepo je ona to pojela i za uzinu je lepo jela. I za rucak haos. Vristanje i plakanje i povracanje Pocela sam da sumnjam da izaziva sama[sm=smiley19.gif] Skroz sam slomljena. Sad je u sobi i necu da pricam sa njom dok se ne bude normalno ponasala.
Inace bila sam kod dr. Relativno brzo sam zavrsila. Nista pametno mi dr nije rekla. Osim da mi nema pomoci[sm=smiley36.gif] Dala mi tablete za bolove, i neke vitamine za nerve. Uput sam dobila za fizijatra, pa cu da vidim sa njom sta i kako. Pitala sam za te vitamine koliko kostaju. Skupi su 2000 dinara. Ali znate sta? Izgleda sasavo, ali mene noga od jutros ne boli.[sm=smiley36.gif] Ali svakako sutra idem za zakazem kod fizijatra, jer ce opet da me boli.
Sutra idemo u Bg. Vodimo Sofiju na kontrolu kod fizijatra. Rekla je da dodjemo kad prohoda, a trebalo je odavno.




QueenJ -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 20:02:00)

IZVORNA PORUKA: Sanjica26
Izgleda sasavo, ali mene noga od jutros ne boli.[sm=smiley36.gif] Ali svakako sutra idem za zakazem kod fizijatra, jer ce opet da me boli.

[sm=zz_giggle.gif] Tako se i nama pokvarila mašina za sudove. Majstor dođe, ona radi. I tako 3 puta! [sm=zz_timebomb.gif] Čovek mislio da ga zaj[sm=smiley35.gif].




mirkam -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 21:18:04)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR


Mislim da mi je spavanje na vidiku[sm=smiley36.gif]


E ako je kome vrijeme da se naspava, onda si to sigurno ti.I Emica.Bas su vas klinci namucili sa nespavanjem. Razumjela sam ja sve vrijeme da vam je tesko, ali od skoro sam tek STVARNO i osjetila kako to izgleda.M vec neko vrijeme katastrofa spava, al cini mi se da se navikavam na par sati sna,sve sam manje slogirana ujutro [sm=smiley36.gif]

Mi vec hvatamo malo ritam, ja se skoro skroz naikla na posao, M dobar baki, fino rucka, spava, za sada je sve ok.Jedino imamo problem sa odvajanjem.I to ne samo kada krecem na posao, vec i kada sam tu [sm=smiley29.gif].Nema sanse da hoce kod nekoga kada sam ja tu i ne samo to, nego ne mogu da se odvojim ni metar od njega (da ne pominjem da odem u wc), to je vriska do neba.Miran je samo ako ja sjedim pored njega dok se igra ili ga nosim.Odem li, nedaj Boze, metar od njega lije suze krokodilske.Nadam se da je samo faza..[sm=smiley13.gif]





emicaa -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 21:20:36)

Ma moja kad se jednom noću budi ja drugo jutro ne znam šta bih od sreće,i da tako spava ne bih se bunila ali još ne gubim nadu da će nekad početi po cjelu noć [sm=smiley1.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 21:30:39)

Queen slatko si me nasmejala.[sm=smiley1.gif]
Epilog price: T se toliko uzvrpoljila i htela je htela da jede, ali ne od rucka. Rekla sam joj da jos nisam primila platu i da samo to ima za danas. Sto je istina sutra ce da bude plata. Onda je videla knjige sto sam donela iz skolske biblioteke i trazila da joj citam. Dogovorile smo se pojede li supu i citacu price. Jela je. Mm je odmah sa vrata ispricala da nije dobra bila i da je povracala. Posle mi mm prica kako joj se slosilo dok je plakala. Poslusna je, ali za to jelo mi rastu rogovi.[sm=smiley13.gif]
Sto se tice spavanja moja deca kako zaspu do jutra se ne bude. Bas sam zadovoljna.
Odoh da perem kosu, pa se vrcem.




mama micki -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 22:07:41)

Jao svašta napisah i izbaci me...[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]
Mm otišao na neko okupljanje, deca spavaju, ja pijem kafu i čitam šta ste pisale, uhvatila sam trenutak.
Do malopre sam spremala ručak za sutra, jer ostajem ceo dan na poslu pa da imaju šta da jedu.
Sanjice drago mi je da te noga više ne boli.
I ja sam imala problem sa mojom Teodorom što se jela tiče, ima i sad problema ali dosta manje.
Što se spavanja tiče i moje cure spavaju po celu noć, ne mogu da ih probudim čak ni kad je vreme za ustajanje.
Torbice šta ima novo kod tebe? Kako je na poslu? Kako su dečica?
Odoh da uključim maštinu, a ako se ne vratim želim vam laku noć! Poljubac za dečicu[sm=smiley31.gif]




QueenJ -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 22:08:45)

I bila mi je namera da te malo razgalim. [sm=smiley1.gif]
A kako misliš da izaziva sama? To mi nije jasno? Toliko se rasplače da joj se smuči ili šta?




mama micki -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 22:10:40)

Adulence znam da si tu[sm=smiley31.gif] ali nisam znala da si opet trudna...čestitam draga. Svrati malo i u ovu temu...




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 22:13:42)

Objasnila je mm da joj se od plakanja slosilo i da joj se povracalo. Meni je to neverovatnо da se to malom detetu desava. Rekla sam mm da je stvarno necu nuditi po cenu da nista ne jede ceo dan. Bas da vidim do kad ce tako. Zato se naliva sa vodom. U vrticu jede.
Jos nisam otisla da perem kosu.[sm=smiley1.gif]
Mama micki opasne su Teodore.




mama micki -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (5.2.2015 23:11:58)

Žene završih sve i odoh na spavanjac! Laku noć vam želim[sm=zz_sleep.gif][sm=zz_sleep.gif][sm=zz_sleep.gif]




Mariya -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (6.2.2015 0:36:22)

Dobro vece mame!
Ja i H same kuci... Lu kod babe na spavanju, mm kod druga. H je zaspala a ja ne mogu. Vezbala sam jedno pola sata i sad sam puna energije i ne spava mi se[sm=smiley29.gif]a mogla bih... Iznervirala sam se danas. mm me zove u 4 popodne da ga je zvao drug da svi odemo od njega (nas cetvoro) u M. Idjos. Ja pitam ko ce biti tamo - pa svi njegovi drugovi.(svi njegovi drugovi su samci, nemaju ni devojke) Znaci zovu nas u 4 da u 7 dodjemo kod njih, a bice samo muskarci i ja sama sa trogodisnjakinjom i bebom od 4 meseca, a oni ce tamo da piju i puse[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif] I mm me jos pita hocuemo li ici, ma da, hocu, sve letim da vodim bebu tamo. sad mi recite jesam li ja luda? Ne volim da vodim H, mada ni Lu na ta okupljanja gde nema dece ni zanimacije, niti zena ili devojaka koje ce malo da nosaju H[sm=smiley36.gif]Porodicna okupljanja, rodjendani,moze,ali drustvo bez dece, ne. A oni su i dalje u nekom svom svetu i misle da mm moze da zivi momackim zivotom kao oni, bez pameti, briga ili obaveza. Uh, prebacicu ovo u negativu[sm=hudicek1.gif]
Nego, htedoh da vas pitam za savet. Posto H sad sve zanima, gleda, sve joj je bitnije nego da sisa, vec nekoliko nedelja je dojim u sobi, u tisini, samo nas dve, jer ona se na najmanji zvuk okrece i onda cao sisanje!!sto je jela-jela je, samo se okrene i pocne da guce. i sad, poblem je sto kad smo nas tri same kuci, ja ne znam kako da umirim Lu, da bude u tisini. Ona hoce da gleda H kako sisa, pa da je mazi, ljubi, cacka, pokrije. Stvarno je voli i lepo se ponasa,ali sve to sto ona radi naravno odvraca H paznju. Pre svakog podoja ja objasnim lu kako mora da bude tiha dok H sisa jer ce ona da place ako je gladna itd itd,pa onda ona bude tiha minut-2 pa se onda seti necega i zaboravi da treba da bude tiha i pocne da prica. Ili se nagne iznad mene pa sapuce. Nekad namerno vrisne, ali to je retko. Ne mogu da odem u drugu sobu sa H jer nas onda trazi. Desi se da H ne sisa po 5-6 sati zbog ovoga[sm=hudicek1.gif]detetu je bitnije da vidi sve sto se oko nje desava nego da jede!!Jeste li imale ovakav prblem sa decicom i kako ste ga resile?




mali_mis -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (6.2.2015 7:19:22)

Jutro mame [sm=kava.gif]




Sanjica26 RR -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (6.2.2015 9:31:03)

Mariya naravno da si u pravu sto nisi otisla sa muzem. Ni ja ne bih otisla ako je samo musko drustvo. Jednostavno takve stvari ne vari gde se pusi. Mada, mm i ja uglavnom idemo zajedno ali svi imaju porodice. On sam ide jedino na neke slave koje su kasno, a deca u to vreme spavaju.
Sto se tice kako da objasnis starijoj da ne prica dok beba sisa stvarno ne znam. Ti sve sto radis ja sam radila, ali me je T slusala. Posaljem je u susednu sobu dok sisa beba. Ona se lepo zaigra i cim zavrsimo sa sisanjem zovem je da dodje kod nas.
Mi smo se relativno rano probudile. Uskoro idem na casove, pa u Bg. Budite dobro zene.
Noga od jutros opet boli.




little_one -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (6.2.2015 9:54:22)

Danima trazim ovu temu i nikako...da se i ja prijavim u februar...

Mi smo imali relativno mirnu noc, budila se u pola 12, 3 i u pola 7 kad je i ustala...i stigle su nam ospice, vec sam mislila da smo se izvukli, kad ono, 22 dan od dana kad sam ih ja dobila. Znaci Aleksandra je puna 43 dana bila izlozena virusu i tek sad dobila...i 43 dana kako smo tackasti...jos da nam se tata ospe i bice veselo, srecom pa za njega znamo da je prebolio ospice, jedino zoster da ne zakaci.

Dijana, bravo za Kostu, on je sad veliki momak, nemas sta da brigas, slobodno na trece da idete [sm=bravo.gif]

Opet pada snijeg, al nikako da napada kako treba, dijete mi ove godine ni snijega nije vidjelo od ospica, bas bih voljela da padne i zadrzi se par dana i meni dosta [sm=smiley36.gif]





Trcosava -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (6.2.2015 10:14:31)


IZVORNA PORUKA: branki RR

trco,kako ste vi,kako luka?kako se snalazite?

Mi smo ok, za sada. Kreću grčevi izgleda pa je kenjkav. Ili ga one d3 kapi zezaju. Za spavanje neću ništa da kažem da ne ureknem hahah

Jela sam banane ovih dana, izgleda da ga zatvorile dva dana nije kakio. Razmišljam se da popijem onaj linex limbi, možda mu pomogne. Mislim, znam da se toleriše do deset dana ako je samo na mom mleku, ali opet...
Meni su izgleda svi konci poispadali, sinoć dva videh. Gledala ranu i na ogledalu, čini mi se da nema više ni jedno.

Ovako je ok uglavnom.




Mala Elena -> RE: Razgovori mama 02/15 [chat] (6.2.2015 11:19:00)

Mariya , kod nas bas suprotno. .[sm=smiley36.gif] porodila nam se drugarica i mm je otisao sam. Isto musko drustvo , eventualno jedna devojka, bilo bi pusenja , zavijanja trave itd... nije mi padalo na pamet da se ponudim da podjemo .
Mame, mazem 6-ti dan nivea bottom ointment , ali ojed ne spada.. mozda samo za nijansu. .sta da radim? Prvi put se ojela. ..pomagajte !




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>