|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
10.4.2009 16:50:03   
prolece
user posted image user posted image user posted image Dosta nam je sto se širimo iz dana u dan u svim smerovima, još da se lišimo frizure i šminke, pa taman ko šumski čovekuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
10.4.2009 16:54:30   
Anoniman
E bash mi je drago da sam negde nashla razumevanje...da sluchajno ne osetjam krivicu shto zelim da budem lepa...user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.6.2009 14:46:43   
Ptičica
Ja čekam da istekne tih 12 nedelja i farbanjeeeeee!!!!
Jbt, farbam se u plavo i mož'te misliti kakva sam sa ''dva prsta'' izrastkom?
Hihiihihihihihihi
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.6.2009 14:47:44   
Anoniman
Napisala sam ti i tamo:

mislim da su to notorne gluposti oko farbanja. Jer ako farba koja mi je na kosi može da šteti bebi u stomaku, šta onda pobogu radi mom mozgu koji mi je u glavi?!

(odgovor članu Ptičica)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.6.2009 14:49:17   
Ptičica
Skroz si u pravu!!!
Ja sam već kupila farbu i čekam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.6.2009 14:53:01   
Anoniman
Ma da, još samo 3 nedelje, i farbanje. user posted image

Bez sve šale, meni nije rečeno u trudnoći da ne smem da se farbam. Ja sam samo menjala boju kose u trudnoći, valjda kako su me pičili hormoni, pa je to bilo najbezbolnije. Napisala sam već tu negde...

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam vadila pramenove blanšom kada sam ostala trudna. Ne sećam se dal sam to radila u prvih 12 nedelja, ali pošto sam taman završila fax i čekala da odbranim diplomski, bila sam užasno dokona i vreme sam uglavnom provodila kod frizera. user posted image Posle nekog vremena (u prvih 3-4 meseci) sam se prefarbala u bronzano plavu (Garnier-ova farba), pa sam to furala, prefarbavala sam se mnogo često jer se spiralo sa blanša, onda sam pred svadbu, znači sa nekih 4,5 meseca trudnoće) izvukla pramenove na tu farbu i izvlačila sam ih 1 mesečno do kraja trudnoće.


(odgovor članu Ptičica)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
17.10.2009 16:05:37   
Anck Su Nmaun
Ba sam o tome razmisljala i trudila sam se da se bar prva tri meseca ne farbam *cesto -(jer sam cula da je tada naj bitnije)  ma gde cu plava pa ne ofarbana ima li sta ruznije!!! user posted image

Zato se nisam cesto farbala kao inace ali sta cu moram...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
17.10.2009 17:55:19   
Nensi*
I ja sam plava,i bas razmisljam sta da radim...Vreme mi je za farbanje,mozda dok ne prodje tih 12 nedelja uzmem onu bez amonijaka...Ali ne znam koliko ta farba moze uopste da izvuce plavu bojuuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
17.10.2009 18:02:03   
sanji
Ja se normalno farbam na 4 nedelje kao i pre trudnoće! Kad bi slušali sve te babske priče na šta bi ličile do kraja trudnoće! user posted image Mojoj drugarici je njena luda doktorka rekla da ne sme da se farba, šminka, depilira, radi pedikir... Hvala Bogu promenila je doktora a taj se samo slatko nasmejao svemu tome! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
17.10.2009 18:16:14   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: sanji

Ja se normalno farbam na 4 nedelje kao i pre trudnoće! Kad bi slušali sve te babske priče na šta bi ličile do kraja trudnoće! user posted image Mojoj drugarici je njena luda doktorka rekla da ne sme da se farba, šminka, depilira, radi pedikir... Hvala Bogu promenila je doktora a taj se samo slatko nasmejao svemu tome! user posted image

hahaa pa jel ne sme ni da se brija? da se svi vratimo u kameno doba??? da idemo dlakave i neuredne user posted image
ok fuuuuuuj
a da..ja sam se redovno farbala, manite me tih priča - nema farbanja...još mi neko rekao i da ne smemo da se šišamo dok smo trudne user posted image


< Poruku je uredio Trcosava -- 17.10.2009 18:17:06 >

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
17.10.2009 18:23:20   
sanji
Da,da! A posle kad se porodimo ide ona još gluplja priča koju sam čula: "nesme dojilja da se farba, biće joj gorko mleko"!!!!!!! user posted image user posted image user posted image Možeš misliti! I za par godina  izgledaš kao debil. A ako rešiš jedno za drugim da rodiš nema ti sređivanja sledećih 4-5 godina! user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
17.10.2009 18:26:42   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: sanji
"nesme dojilja da se farba, biće joj gorko mleko"!!!!!!! user posted image user posted image user posted image  



pa daaaaaaj hahahahahahahahaha e ovo prvi put čujem user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
28.10.2009 14:43:05   
dzepna venerica
procitala sam sve sta ste napisale,slatko sam se smejala...ali sam se onda ZAPREPASTILAuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image kad sam procitala da NE BI TREBALO DA SE farbamo do 12 nedelje , mislim da je TASHA napisala:

"Tokom trudnoće kosa se može farbati bez bojazni da će hemikalije iz preparata oštetiti plod. Količina hemikalija koja kroz kožu glave prelazi u krvotok trudnice je minimalna. Međutim, ako je to ikako moguće, nemojte farbati kosu tokom prvih 12 nedelja trudnoće ili se opredelite za izvlačenje pramenova. "

A ja sam se sinoc ofarbala i to sa palet koju koristim godinama i koja ima taj amonijak, bar mislim da ga ima, a u 9 sam nedeljiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ......Jer kad sam pitala doktorku moju da li smem da se ofarbam , ona se nasmejala i rekla da bi najbolje bilo da prestanemo da zivimo kada smo trudne heheheh i da naravno da mogu da se farbam.  Ali sad kad sam ovo procitala nije mi bas svejedno.... pa ne znam ni sta da pitam, kad sam se vec ofarbalauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
28.10.2009 14:48:14   
sanji
Ne opterećuj se sa glupostima! Neće se ništa desiti. Farbe koje nemaju amonijak imaju druge štetne sastojke ali ništa od toga ne ugrožava zdravlje bebe! Doktorka ti je dobro odgovorila! A ovo sa pramenovima kao da su izmislili frizeri da uzmu više para. user posted image I kad stavljaš pramenove koristiš farbu ili još gore blanš! user posted image Kad bi farba tako lako dolazila u krvotok svi bi se potrovali do sad bili trudni ili ne!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
28.10.2009 15:11:32   
dzepna venerica
hvala ti puno sanji... nema sta sad , uradila sam to i sad je gotovo.                                                                              a i to sto kazes, danas smo bre mnogo osetljivije nego nase mame sto su bile, ja kad joj pricam sta sve sme trudnica a sta ne sme, ona zena umire od smeha, kao i sve njene drugarice koje su sve to radile i rodille normalnu decu :) :) :) ali me nervira kad najopustenije uradim nesto, kao npr to farbanje i onda cujem tako neke infformacije koje me shokiraju, pa se onda zapitam da li sam normalna, kako sam to smela i tako dalje....

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
28.10.2009 15:15:34   
Anoniman
user posted image  Takvu glupost Tasha nikada ne bi NAPISALA. Tasha je to PREPISALA od neke budale. user posted image  I ja sam se farbala. user posted image

(odgovor članu dzepna venerica)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
28.10.2009 15:27:40   
dzepna venerica
hehehe Tasho na to sam i mislila , znam da si ti protiv ovakvih glupih predpostavki , po tvojim postovima :)))))))
fino je sto nas ima istog misljenja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.11.2009 5:26:17   
She Ra
Za plasljivije mame postoji resenje ukoliko ne mora celu kosu da farba...

Izvuku se pramenovi na tzv. foliju, ali se ne pocinje od temena, vec se pusti nekoliko mm da farba ne dotice glavu..
Ja bih to mogla da uradim, jer se farbam u crno, a inace sam smedja, pa da osvezim boju i neutralisem izrastak, ali ne znam kako bi to mame plavuse sa tamnom podlogom user posted image

Sve u svemu, nisam probala, ali znam da su to neke trudnice radile..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.11.2009 8:47:42   
LillyT
Ja sam se farbala u prva tri meseca, nesto mi se nije svidelo kako je uspela (izvlacila sam crvene pramenove), ali to nema veze sa trudnocom, nego sa farbom. Sada sam opet u fazonu da se sisam (ocajna mi je kosa, lokne su se nesto umuljale), verujem da ce makaze i hidrogen da srede stvar.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.11.2009 15:54:55   
She Ra
I meni se desilo da mi se kvalitet kose drasticno pokvario od kada sam trudna.
Imala sam kosu do pola ledja, sjajno mi je stajala, ali je odjednom pocela da se mrsi, posebno donji sloj, skroz do glave. Ni ja ni frizerka nismo mogle da se izborimo, pa odlucih - SECI user posted image

Sada mi je tek nesto malo preko ramena..


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
13.11.2009 8:39:35   
Minanina
Ja sam svetlo smedja i povremeno se ofarbam da osvezim boju, ali od kako sam saznala da sam trudna ofarbala sam se samo jednom. Nije da se nesto plasim nego sam resila da svedem farbanje na sto manju meru. Cisto da budem sigurna user posted image . Inace, pocela sam da koristim dm reele sampon i regenerator za smedju kosu (koji su prepuni nekih smedjastih sljokica) i koren mi se uopste ne primecuje a kosa mi je divno meka user posted image . Isti bih preporucila i ostalima (ima i za plavu, crvenu i crnu kosu) jer je super, a moja svekrva koja se farba u plavo, koristi po malo ono njihovo crno pakovanje u kesicama i kosa joj dobije divnu nijansu.

Sledece farbanje tamo pred vencanje user posted image

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
8.4.2010 12:40:49   
Anoniman
Ja sam se juče ofarbala . Kupila sam farbu bez amonijaka i lepo otišla kod frizera i ofarbala se , nije me farbala tik uz teme nego malo dalje od korena . U osmoj sam nedelji i frizreka , inače starija žena prepuna saveta o trudnoći  mi je rekla da se slobodno mogu farbati , jer trilion trudnica dolazilo je kod nje na farbanje i svaka je , hvala bogu , rodila zdravu i lepu bebu . Jedino što sam primetila je da mi kosa nije baš najbolje primila boju .

A o tome kako nas plaše svim i svačim - nemam reči . Sve silne gluposti . Pa čoveče , kako su naše prababe na selima sa stomacima do zuba cepale drva , fizikalisale , kopale , jurile za stokom . A ovde sad trudnica treba da se stavi pod stakleno zvono . E netjem !!!! user posted image U prilog tome svečano idem da se izdepiliram i nalakiram nokte u crveno , pa nek puknu od muke svi dušebrižnici user posted image .

(odgovor članu Minanina)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
8.4.2010 12:59:43   
marija32
Ja sam se u 12 nedelji ofarbala-prefarbala u braon (biljna farba), pa ponovo u 14 i od tada nisam. Kazu da ne smeta.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
8.4.2010 13:52:39   
draganica
Moj ginekolog je užasno konzervativan čovek, sve mi je zabranio još od prvog pregleda bez ikakvog razloga (zabranio mi je seks od četvrtog meseca, kao nije dobro, beba već mrda... i slično). Za farbanje je rekao u stilu- nije dokazano da šteti, ali ipak nemoj?! A ja imam puno sedih, radila sam (i još radim, do porodiljskog) u školi, kako ću sa decom i njihovim roditeljima, kao moja baba? On kaže- pa dobro, nemoj bar prva tri meseca. To sam izdržala, sad se farbam na mesec dana farbom bez amonijaka, kao i pre. Razmišljam da pre porođaja skratim malo kosu i izvučem pramenove, kažu da duže traju i duže se ne vide sede nego sa farbom, a računam da posle porođaja neko vreme neću baš moći da posvetim vremena tome. Doktora više ništa nisam pitala, šta bi tek rekao za brazilsku depilaciju?

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
8.4.2010 16:30:02   
lanajelena
ja sam se u prvoj trudnoci redovno farbala,sad sam bila malo rigoroznija ali ne toliko da idem sa izrastom do pola glave user posted image

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here