|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 19:44:59   
drudi
@ dunja

razumem te, i mene strasno nervira izrastak, ali kad sam procitala sve sta ozbiljni ljudi i istraivanja o tome kazu - ne pada mi na pamet. sreca je pa ne radim, a i nemam nego 2-3 sede. ako vec moras uradi pramenove tako da ti ne dira kozu, duze trajr i budi napolju dok farma radi da ne udises to-jer je to jednako opasno. najsmesniji mi je bio jedan frizer kad mi je rekao:pa moje farbe nemaju miris. Prijatelju, neki od najjacih otrova su bez mirisa.

sad mi je najteze sto mi 90% zena koje me sretnu govori u fazonu:ma nema to veze, farbaj se...onda ja da ne objasnjavam kazem kao hocu, hocu :)

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 19:54:19   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: drudi

sad mi je najteze sto mi 90% zena koje me sretnu govori u fazonu:ma nema to veze, farbaj se...onda ja da ne objasnjavam kazem kao hocu, hocu :)


Isto drudi, isto, ne vredi objašnjavati.

Reci mi, nećeš se farbati tokom cele trudnoće?

Ja definitivno nisam za farbanje tokom trudnoće, ali ne znam šta da radim sa sedima, a radim i dalje ..


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 20:10:36   
drudi
necu, celu trudnoci, a za dojenje tek treba da proucim materiju..

sad mi je kosa kao one ombre frizure, sreca pa su moderne..

ti, ako bas, bas, BAS, moras, neka ti frizer farba kosu u folije, ne dira koren i pored sirom otvorenih vrata. i tada uzmi te farbe koje imaju sto manje hemije

ja parfem prskam po dnu haljine, sminkam se samo kad moram (zbog teskih metala), a depilacija mi ne pada na pamet (iz mnogo razloga). i sve to zbog onih dugorocnih razloga. ponasam se kao moja mama koja je isto razmisljala, troje nas je rodila, a od bolesti smo u zivotu, Bogu hvala, imali samo obicne prehlade, boginje i zauske (planski). a prilicno smo matori.

brijem se sama, jer nemam nesto puno dlaka, a sad ce morati i muz da mi pomogne - sta da mu radim :)

depilator koji imam i super je kad nisi trudan, takodje mi ne pada na pamet-preveliko je to zvrndanje, vibriranje i stres za uslove trudnoce



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 20:16:55   
drudi
naravno, ako si u organogenezi, nemoj nista, sacekajm izdrzi toliko, znas zbog koga je i da mu/njoj poklanjas zdravlje kao najveci poklon

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 20:24:12   
dunja RR
drudi prijatelju, pa to kao da sam ja pisala. ja čak parfem nikako ne koristim, ali moraću da nađem sebamed rolon bez aluminijuma, jer se baš znojim ovih dana, samo pod pazuhom.

ceo život sam se depilirala, na pamet mi nije padalo brijanje (nogu), na rukama nemam ništa. isto me sada strah da se depiliram, i obrijala sam se pre neki dan, grozan osećaj, ali znam zašto to radim



< Poruku je uredio dunja RR -- 11.5.2013 20:25:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 21:14:44   
anci kv
svaka cast vama dvema. ja se i dalje farbam al sad bojama bez amonijaka.ko zna kakva bi mi glava bila bez toga sobzirom da se farbam u plavo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 21:43:31   
drudi
@ dunja
nisam znala da taj postoji, posto mislim da su dezodoransi generalno zlo za dojke, bas zbog aluminijuma

@ anci
bila bi ti glava lepa jer su sve trudnoce lepe. gde si videla ruznu trudnocu, to ne postoji, samim tim sto sve dobijemo neki poseban oreol, sto bi rekla moja drugarica. na vreme si da prestanes. zar je nasa tastina vaznija od mrvica koje nosimo u sebi, koje se sad formiraju za ceo zivot i koje su potpuno zavisne od nas i nasih postupaka. pa brate ako ne mogu da budem neofarbana zbog deteta, kako cu biti spremna na neke ozbiljnije zrtve. ili sto bi rekao moj muz: ma daj, sta te briga za izrastak, trudna si

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 22:00:15   
ivekpivek
cao zene da se pridruzim ,ja sam se ofarbala farbom bez amonijaka ,jer nisam vise mogla gledati sijede nisam bas stara 30god al imam sjedih ko u prici ,i ruzno sam se osjecala kad bi me pitali,,,jooj pa zar si ti tako sjeda user posted image ,ludila bi ,rodila sam dvoje djece i uvijek se farbala u trudnoci farbama bez amonijaka ,al sam se i depilirala

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 22:01:58   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: drudi
ma daj, sta te briga za izrastak, trudna si


Predivnoooo user posted image


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
11.5.2013 22:05:06   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: drudi
ma daj, sta te briga za izrastak, trudna si


Predivnoooo user posted image



Moram da dodam, ja tako sada govorim za mnoge stvari koje su se podrazumevale do pre dva meseca. Sada ništa ne mora, trudna sam i ispunjena, više mi ne treba user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.5.2013 15:03:48   
serpica
Dunja,drudiuser posted image postujem vase misljenje ali moram da dopisem i svoje ne zamerite mi.
Ja sam se farbala u u prve dve trudnoce i sad se farbam,isla sam i na depilaciju ( naravno da sam se posavetovala sa dr ) znam da su mnge stvari lose u nasoj okolini i kad nismo trudne a kamoli sad,medjutim imala sam prilike da vidim zene koje su toliko vodile racuna i o ishrani i o picu i o kozmetici tokom trudnoce,unosile i vitamine i minerale ama sve moguce i na kraju daleko bilouser posted image
Ja se upravljam po tme kako mi telo kaze,pitam dr za savet ali sudbina je cudo,mislim da je sve negde zapisano i da vrl malo mi uticemo na sve to. Jedem ljuto jer volim,pijem gazirano jer mi prija,i kafu pijem,cigarete sam svela na minimum,cim mi nesto ne odgovara ja prestajem.
Lepo je voditi racuna o svom zdravlju kao i o zdravlju bebe,ali evo jos samo dva primera i prekidam ( znam da nije tema izvivnite ) moja jetrva je toliko vodila racuna o svemu inace a u trudnoci jos vise,jednom zdrava zena a bebac em sitna em evo vec dve godine sve neki problemi sa zdravljem.
A sestra mm je jos gore prosla da ne pricam,a kad je sve proslo rekla je za mene : "Takve radjaju zdravu i zivu decu,a ne kao ja tresem se za svaku sitnicu"
Izvinite jos jednom na postu,samo sam htela da podelim svoje misljenje sa vama. Pozdrav!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
12.5.2013 20:51:56   
drudi
ok je to da budes opusten ako ti tako prija.mada imam i ja neke grozne kontraprimere, al ne bi da unosim nervozu.

i u ovom ti je kao i u svemu u zivotu - svako radi onako kako on misli da je ispravno. i to je ok. dobro je da trudnice mogu sada da procitaju razna misljenja i iskustva pa, kao i u svemu,postupe kako one misle da je ispravno za njih i njihovo dete

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 14:52:09   
New Mom
Ja sam se u prve dve trudnoce farbala bojama bez amonijaka, a samo poslednje, bukvalno par dana pred porodjaj se obicnim ofarbala.
E sad furam pramenove i imala sam u planu jos prosli mesec da se farbam. Poremetile me malo finansije malo organizacija vremena. Al planiram uskoro. I taman jos bar 2X do porodjaja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu drudi)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 14:54:50   
vikiveki
Ja sam se samo jednom na početku trudnoće farbala sa prvim detetom,a sa drugim posle trećeg meseca tako i sa trećim::..a minival nestavljam zato što imam prirodnu kosu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 14:57:22   
dunja RR
Ja sa još nisam farbala, ispoštovaću tri meseca, to je još samo 20-ak dana. ako me sretnete, slobodno se pravite da me ne poznajete, neću vam zameriti (ukoliko vam zaličim na čudo) user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 14:58:33   
New Mom

IZVORNA PORUKA: vikiveki
a minival nestavljam zato što imam prirodnu kosu

Mislis prirodno kovrdzavu?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 15:02:13   
viking
Nama su u školici za roditelje rekli da su stvari kao što su farbanje, lakiranje noktiju, korišćenje parfema, depilacija i sl. savim ok.
Načelno, treba voditi računa o tome da se ne uvode nove stvari tj. novi proizvodi da ne bi došlo do alergije ili neke druge neželjene reakcije na nepoznati sastojak.
To nam je pričala žena koja je profesroka na Tehnološkom fakultetu i bavi se baš kozmetičkim proizvodima i njihovim sastavom.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 15:06:39   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: vikiveki
a minival nestavljam zato što imam prirodnu kosu

Mislis prirodno kovrdzavu?user posted image


E mnogi za kovrdžavu kosu kažu tako, imam prirodnu kosu. Meni je to uvek bilo čudno, mislim nedovršeno. Šta prirodna? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 15:09:55   
Didy
Ja sam u obe trudnoće izdržala da se ne farbam prva 3 meseca, a onda sam proredila na jednom u dva meseca. Trudila sam se da živim zdrav život, ali nisam htela baš previše da se opterećujem. Svakako će to dete čim se rodi izaći ispod tog staklenog zvona i nećemo moći da ga zaštitimo od svega što nas okružuje. I dalje se trudim da ih zaštitim od svega negativnog, da im stvorim što zdravije okruženje u svakom smislu, ali ne dam da skroz zastranim i da mi to upravlja životom, da pređe u opsesiju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 18:10:01   
mati
Ja sam se farbala, otprilike na mesec dana koja nedelja gore dole. Na depilaciju sam isla u 37.nedelji sa sve mojim ogromnim stomakom. Beba se mrdala sve vreme.
Minival nikad nisam stavljala, kosa mi je skroz ravna...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 18:12:59   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja sam u obe trudnoće izdržala da se ne farbam prva 3 meseca, a onda sam proredila na jednom u dva meseca.


Da, tako nekako i ja planiram, a i inače se farbam na dva meseca, tako da nikakav problem.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
26.11.2013 18:29:39   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: vikiveki
a minival nestavljam zato što imam prirodnu kosu

Mislis prirodno kovrdzavu?user posted image


E mnogi za kovrdžavu kosu kažu tako, imam prirodnu kosu. Meni je to uvek bilo čudno, mislim nedovršeno. Šta prirodna? user posted image

user posted image tako svi kažu za kovrdžavu kosu,pa se i ja solidarisala,inače ja to zovem i "svaka kovrdža za sebe"user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
7.12.2013 13:21:37   
dijana1*
Nisam se farbala celu trudnocu. u pocetku nije bilo potrebe, posle ne zna ni ja zbog cega, pa strogo mirovanje..... i tako prodje vreme. Zato sam se danas uredila po ombre user posted image i prezadovoljna sam.
Morala sam da se uljudim da ne uplasim dete kada se rodi user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
16.12.2013 8:29:12   
Jole84
Trudnice plavuše koju farbu ste koristile/koristite? Ja sam prošli put onu Olia bez amonijaka,brzo se ispira ali bitno da bar malo prekrije. Sad mi je izrastak baš veliki,pa ne znam šta da radim. Pre trudnoće sam najpre blanš na izrastak,pa sutradan farbu,al sad mi frka.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Farbanje i minival u trudnoći...
16.12.2013 9:33:19   
Štetica
Jole potrazi po salonima ko radi sa Revlonom,imaju farbe bez amonijaka i super su jake,kao da imaju amonijak. Ja sam izvlacila pramenove sa njima i bas dugo traju. Jedina im je mana sto ih nema u slobodnoj prodaji,al sa druge strane i bolje da te ofarba neko strucan.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here