Bebino prvo letovanje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Mala Elena -> Bebino prvo letovanje (10.3.2015 16:20:11)

Dunja, cekam te da razmenimo koju [sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Bebino prvo letovanje (10.3.2015 19:56:50)

Evo mene pre Dunje...nama ce ove godine nadamo se biti prvo letovanje sa mladjim sinom jer smo sa starijim vec bili....[sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Bebino prvo letovanje (10.3.2015 19:59:38)

Mislim da vec ima tema, mozda gresim ali nesto slicno ima sigurno[sm=zmeden.gif]
Samo da javnem da sam vodila N na more sa taman napunjenih 4m i toliko mu je prijalo da se preporodio...poceo je da spava celu noc bez budjenja, povecao kolicinu mleka koje pije, u Gr je i projeo pahuljice i popio par sokica[sm=smiley1.gif] K sam prvi put vodila sa 7m i isto imam odlicno iskustvo[sm=smiley1.gif]
A, mislim da Sava i Elena nece vise biti bebe kad budu letovali[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Bebino prvo letovanje (10.3.2015 20:43:11)


Klari, on će uvek biti moja bebaaa [sm=smiley36.gif]
btw, a kada stvarno beba prestaje biti beba, sa koliko :)



Mi smo prošle godine bili mali, nisam htela, a i da jesam, nismo mogli zbg kaiševa i stalnih kontrola sa zatezanjima u avgustu, septembru.

A ovo sada letovanje, jedva čekam [sm=bravo.gif]

U septembru idemo u TR, a u junu, moža do prijatelja u CG, rodbine u Dubrovnik, ali to još razmatramo.




Sanjalicaaa -> RE: Bebino prvo letovanje (12.3.2015 9:53:15)

Mi smo bili bili na Majorci kad je imao sedam meseci. I divno smo se proveli. Bez ikakvih problema u putu i tamo. Jos su u hotelu bili bas ljubazni prema nama i sve nam omogucili sto se bebe tice.

Cao Klarita :D drago mi je da te vidim :D




ivaMark -> RE: Bebino prvo letovanje (12.3.2015 11:10:39)

Jovana je imala 3,5mes kada je isla na more prvi put [sm=smiley1.gif]
Pet dana smo bili.. Prsle godine nismo isli a ove se nadam [sm=smiley1.gif]




Klarita -> RE: Bebino prvo letovanje (12.3.2015 12:59:46)

Sanjaliceee [sm=smiley31.gif]

Dunjci, ja sam kritikovala ime teme, a naravno da ce nasa deca zauvek biti nase bebe. Beba je do godinu dana starosti, a onda je dete[sm=smiley36.gif]




Bibilib -> RE: Bebino prvo letovanje (12.3.2015 14:59:44)

Znaci da mi ne gresimo sto se jos zovemo bebom....[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Bebino prvo letovanje (13.3.2015 18:44:12)

Ma beba i tacka! [sm=jezicek.gif] Ako ne valja, ima ko ce da obrise....
Uplatili smo aranzman . Odlucili smo se za Sitoniju , Neos Marmaras , pocetkom juna. Bojim se bice hladno more [sm=smiley13.gif] Ali za nju cemo pripremiti bazencic pa ce se zagrejati...Samo da nam bude prijatna T.




Mala Elena -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 12:12:36)

Kakva su iskustva za Grcku pocetkom juna? I kada mislite da je najbolja temperatura i najprijatnije more za kupanje bebe?




Klarita -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 12:16:58)

Pocetak juna je hladan. Mada sad kad se sve poremetilo ne mora da znaci. Ja vec 15godina letujem i bila sam tokom svih meseci dole. Najbolje je kraj juna ili kraj avgusta. Mada licno najvise volim avgust u Gr. Desi se vrlo cesto da junski dan bude lep, a noci dosta sveze, kisovit je mesec pa su i kise ceste[sm=smiley13.gif] A opet sve zavisi i koja je regija u pitanju...




Sanjalicaaa -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 12:21:33)

Ne znam zasto ali po meni je najbolje pocetkom septembra, kraj avgusta. Nekako mislim da je tad voda toplija nego juna.




Klarita -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 12:26:14)

Jeste Sanjalice, u pravu si[sm=smiley1.gif] voda ne da je topla nego je bara...




Mala Elena -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 13:26:00)

Pa ja sam i htela septembar ali muz nije bio za..[sm=smiley19.gif] i mnogo se nerviram sto znam da ce more biti hladno i veceri sveze...pa valjda sam otisla da se kupam i set_am ..jos sa malim detetom.
Pa , idemo u Sitoniju, Neos Marmaras , Sanjalice. Bas sam se smorila. [sm=smiley13.gif]
Klarita jel vi idete negde?




Klarita -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 13:40:22)

Jaoooo spremi kondiciju za penjanje i spustanje po Neas Marmarasu[sm=smiley36.gif]
Idemo, mi ne propustamo letovanje pa makar gladni trpeli[sm=zz_giggle.gif] Grcka naravno, emotivno smo vezani svi za Grcku...avgusta sigurno, a ne znam jos koji deo i selo...ja opet navijam za Nea Skioni, ali videcemo jer idemo ustaljena ekipa jos od zabvljanja, a sad i svi sa decom, paaaaaaaaaaaa glasamo[sm=smiley36.gif]




Mala Elena -> RE: Bebino prvo letovanje (25.3.2015 13:47:32)

Hvatam kondiciju, setam vise nego inace...jos malo necu ni ulaziti u lift...[sm=jezicek.gif] Isti smo i mi, radije bi gladovali nego propustili letovanje. [sm=smiley20.gif]




Didy -> RE: Bebino prvo letovanje (22.4.2015 12:16:23)

Mi smo prosle godine isli krajem juna i bilo je bas toplo, pa smo i ove ponovo uplatili tako. E, sad pocetak juna je bas lutrija. Mada i septembar zna da bde kisovit.




wivern -> RE: Bebino prvo letovanje (22.4.2015 12:23:15)

Didy zavisi, ja vec godinama idem u terminu oko prvog juna i nikada mi nije bilo lose vreme. Taman da ne bude pretoplo. Naravno pricamo o grckoj, ne znam kakav je pocetak juna za crnu goru




lesica -> RE: Bebino prvo letovanje (2.9.2015 21:58:56)

Da kažem i koju ovde.

Ovog leta, Damjan 4 meseca - zapucali smo na more uz blagoslov naše dr koja tvrdi da nema ničeg idealnijeg za njih.

Elem, mogu slobodno reći da je najkomplikovaniji deo priče bio sam put ali i to je dobro prošlo - uz deljenje puta na dva dela i dva dana uz usputno noćenje, a u međuvremenu na svakih sat i po dva pauze za presvlačenje, dojenje, razmrdavanje.

Na moru je bilo fino uz neki očekivani penzos ritam - doručak, plaža, kupanje, bežanje sa plaže, ručak, dremka, plaža ponovo, sređivanje, pokušaji šetnje ( ne zbog bebe već velike šmizi koja je bila suviše umorna)

Damjanu je evidentno prijalo i kupanje i promena klime, i u suštini je bio zaista dobar.

Dakle, poučena našim iskustvom, sad bih svakome rekla uz dobru organizaciju, čim se osetite dovoljno spremne veliko DA za more i sa vrlo malom bebom.




Stranica: [1]