|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XV
20.3.2017 14:07:15   
dunja RR
I ja sam pila i pre postupka nekoliko meseci i tokom cele trudnoće, a pijem ga opet već godinu dana.
Obavezno se konsultuj sa endokrinologom, ja naravno uvek predlažem Dr Jelenu, kdo nje otići svremena na vreme tokom trudnoće (pre svega obavezno na početku trudnoće), jer ona sve detaljno prati i koriguje terapiju po potrebi tokom trudnoće, ne samo vezano za glukofaž već i sve ostalo.


IZVORNA PORUKA: ivannna

zna li neko da li se u postupku vto ili fet nastavlja sa terapijom glukofaz xr i koliko se jos pije?

endokrinolog mi je dala da koristim i utrogestan od 14-26.dc i rekla da nastavim sa terapijom do maja kada sam spremna za vto ali iako sam mislila da jeste,nista nije pisala sta sa terapijom tokom postupka...( ne mogu da krenem da stavljam vaginalete pre nego sto mi ubace eskima)

pitala sam i dr jelenu pa nisam dobila konkretan odgovor pa da vidim i sa vama pre nego sto nazovem i svog endokrinologa,mada do maja imam jos fore



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2251
   RE: Vantelesna oplodnja XV
20.3.2017 18:54:12   
nata11
Mene zanima jeste bas lezale posle vto? Posle koliko dana ste prosetale, posle koliko se kupale. Ja slusam svasta kao da se ne kupam 4-5 dana - to nema sanse user posted image

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2252
   RE: Vantelesna oplodnja XV
21.3.2017 9:37:14   
ivannna
hvala vam za info !!!

maraj-dala mi je utrogestan jer sam imala malo progesterona posle ovulacije sto nije dobro,uz terapiju povecala sam ga sa 0,4 na 9

nato-ja sam se normalno kupala svaki dan user posted image a kao na pocetku sam pokusala da leskarim al sam uvek nalazila neku zanimaciju po kuci pa sam slagala cerkicine stvari iz ormara,sredjivala fijoke i tako neke stvari,nisam bas mogla sve vreme da lezim
svi drugacije pricaju,neki da se lezi neki da se ne lezi...neki da mora da se mnogo set_a zbog cirkulacije a neki da to nikako ne sme...tako da ni ja ne znam sta je dobitna kombinacija!

< Poruku je uredio ivannna -- 21.3.2017 9:40:06 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2253
   RE: Vantelesna oplodnja XV
21.3.2017 17:38:44   
nata11
Pa tako nesto sam i ja mislila. Necu voziti biciklu ali ne mogu pa lezati 2 nedelje.

_____________________________





(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2254
   RE: Vantelesna oplodnja XV
26.3.2017 0:31:58   
zece
ja cu da ga pijem do 4 meseca trudnoca glukofaz tako je rekao moj endokrinolog

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2255
   RE: Vantelesna oplodnja XV
26.3.2017 0:33:19   
zece
inace na 4 april imam zakazano u new born u skopje kod dr trajkovski

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2256
   RE: Vantelesna oplodnja XV
26.3.2017 8:08:44   
branki*

IZVORNA PORUKA: nata11

Mene zanima jeste bas lezale posle vto? Posle koliko dana ste prosetale, posle koliko se kupale. Ja slusam svasta kao da se ne kupam 4-5 dana - to nema sanse user posted image

kupala se jesam,to jest samo tusirala,nisam lezala u kadi punoj vode i nemoj jako toplom vodom,posto ja to volim,onako da bude lepo mlaka.a,sto se tice lezanja,bogme ja jesam,lezala sam u krevetu,citala novine,gledala tv,ustanem da jedem,malo promrdam po stanu i vratim se u krevet.ja sam tako.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2257
   RE: Vantelesna oplodnja XV
26.3.2017 13:01:48   
suzi kju
Ja iza ševe imam dve vantelesne. Jednu uspešnu jednu neuspešnu.
Tuširala se jesam posle obe najnormalnije, baš kao i Branki, mlaka voda i nikakvo preterano zadržavanje. Ležala sam posle obe, po nešto sitno po kuci radila i to je to.

Zece jesi trudna? Nisam ispratila najbolje?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2258
   RE: Vantelesna oplodnja XV
26.3.2017 13:29:10   
zece
Ne nisam trudna spremam dokumenti za trece ivf

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 2259
   RE: Vantelesna oplodnja XV
27.3.2017 9:35:26   
ivannna
a da li se utragestan koristi SAMO nakon transfera ili i neki dan pre transfera?

ja sam nesto zaboravila ,bilo davno,pre godinu dana user posted image

endokrinolog mi je rekla da nastavim terapiju sve isto do transfera pa da joj se javim-a to bi znacilo da koristtim utrogestan od 14.dc a sta ako mi vracaju smrzlice tek 18.dc ( tad mi je najcesce ovulacija) ? meni tu nesto nije jasno...moguce da je ona nesto pobrkala...

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2260
   RE: Vantelesna oplodnja XV
27.3.2017 10:01:23   
nata11
Ja sam krenula da pijem juce a transfer se ocekuje za 4-5 dana.
Ivannna kada ocekujes transfer ?

_____________________________





(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2261
   RE: Vantelesna oplodnja XV
28.3.2017 8:52:41   
ivannna
nata11-pa to se onda i poklapa sa ovim sto mi je rekla endokrinolog

znas li zasto se daje i pre transfera?
znam da se daje posle ovulacije da obezbedi dovoljno progesterona koji je bitan u toj drugoj fazi da bi se beba odrzala

ja sam pocela da se informisem ranije ,tek za par dana treba da odem kod dr kad dobijem da se dogovorimo sta ,kako,pa da u maju vracam smrzlice ( endokrinolog mi je dala terapiju koju zavrsavam do maja)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2262
   RE: Vantelesna oplodnja XV
28.3.2017 9:37:13   
Maslacak15
Ivanna nije nista pobrkala. Odmah posle ovulacije ili u ovom slucaju aspiracije jajnih celija krece proizvodnja progesterona u jajniku. Progesteron nema direktan uticaj na bebu nego na pripremu materice da primi embrion i da se uspostavi i odrzi trudnoca. Tako da je bitno poceti odmah i pre transfera. Puno te pozdravljam i drzim fige!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2263
   RE: Vantelesna oplodnja XV
29.3.2017 9:09:42   
ivannna
Maslacak ,hvala na informacijama!user posted image

da znas da sam mislila i da ti saljem poruku i pitam te to al eto kao da si znala ovde si mi odgovorila

hvala puno,pozdrav!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2264
   RE: Vantelesna oplodnja XV
29.3.2017 22:17:44   
Anoniman
Ja imam prigovor na prethodne i trenutne clanice foruma. user posted image
Ovoliko Vas proslo a niko da pise o bolovima nakon aspiracije, kamo li da otvori temu.
Ja stvarno nisam imala pojima da me ovolika bol ceka. Ne govorim o bolovima tipa- inekcije, pucanje vena pri davanju infuzija, modre-bolne ruke, nadutost, mucnine i ostalo. Pricam o bolu koji bih opisala kao da mi 10 nozeva stoji u stomaku nisko i probada. Svaki pokret me boli pored paracetamola, svaki okret, boli kada piskis, kada pokusas da se okrenes. Dva dana ne mrdam iz kreveta.
Za koliko dana prolazi ova bol? user posted image

(odgovor članu ivannna)
  Direktna veza do poruke: 2265
   RE: Vantelesna oplodnja XV
29.3.2017 22:18:40   
nata11
Ja sam postavila pitanje ali neznam kako sam kliknula na anon pa sada ne mogu izmeniti user posted image

_____________________________





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2266
   RE: Vantelesna oplodnja XV
30.3.2017 10:47:48   
ivannna
nato11-mene nije toliko bolelo
secam se da me je boluckalo ali nista strasno,posle par dana smo slavili cerkicin rodjendan i nisam imala nikakvih problema

mozda ce se jos neka javiti da ti kaze svoja iskustva ali kod mene je tako bilo ( ni HSG me nije boleo a znam da i to zna da boli)

kako je proslo? gde si i kad si radila? koliko su ti izvukli jajnih celija? kad je transfer?

drzim fige!!!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2267
   RE: Vantelesna oplodnja XV
30.3.2017 15:41:31   
dunja RR
Mene ništa nije bolelo, zaista.

Da li možda imaš hiperstimulaciju? Nisam sigurna, ali čini mi se da da kod hipera hoće da boli ..

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja imam prigovor na prethodne i trenutne clanice foruma. user posted image
Ovoliko Vas proslo a niko da pise o bolovima nakon aspiracije, kamo li da otvori temu.
Ja stvarno nisam imala pojima da me ovolika bol ceka. Ne govorim o bolovima tipa- inekcije, pucanje vena pri davanju infuzija, modre-bolne ruke, nadutost, mucnine i ostalo. Pricam o bolu koji bih opisala kao da mi 10 nozeva stoji u stomaku nisko i probada. Svaki pokret me boli pored paracetamola, svaki okret, boli kada piskis, kada pokusas da se okrenes. Dva dana ne mrdam iz kreveta.
Za koliko dana prolazi ova bol? user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2268
   RE: Vantelesna oplodnja XV
4.4.2017 10:55:19   
nata11
Nisam imala hiper ali je posteno bolelo celih 5 dana nakon aspiracije kao i transfer. I on nije bio bezbolan.

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2269
   RE: Vantelesna oplodnja XV
6.4.2017 13:39:17   
ivannna
Nato,
mene ni transfer nije boleo,isto kao kod inseminacije

gde si radila?

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2270
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.4.2017 22:31:13   
chudonka
dobarv dan, prvi put sam ovde. imam jedan neuspesan proces uskoro pocinje drugi, opredelila sam se za profesora veljka vlaisavljevica, pa me zanima da li je neko imao iskustvo sa njim. znam da je vrhunski strucnjak ali me zanimaju sledece stvari: kakav je za komunikaciju, da li uzima u obzir psiholoski aspekt, da li dozvoljava da mu se psotavi pitanje? da li hoce da saslusa ako smatrate da su neke informacije vazne da zna i sl.? jer prosle godine sam imala posal savrhunskim strucnjacima, ali sikaniranje strasno.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2271
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.4.2017 22:59:58   
ivannna
chudonka-ne znam nista o tom dr,a gde radi?
kod koga si ranije bila pa nisi bila zadovoljna?

ja ovaj mesec pijem mikroginon pa cu u maju valjda ici po moje eskimcice user posted image

malo me smorila dr,odnela sam joj nalaze hematologa i endokrinologa i zbog trombofilija je zadrzala nalaz hematologa a od endokrinolo.skoro da i nije pogledala,rekla mi da je to ne zanima,pa jel moguce da je toliko sujetna? sta je problem ? endokrinolog mi je popravila dosta stvari koje je i ona mogla da je htela...kao da se naljutila na mene sto sam isla i kod drugih lekara,ali nisam isla u drugu kliniku i radila vto nego kod drugih doktora drugih specijalizacija koji su mi svako u svom delu pomogli da sredim probleme,stvarno me nervira njeno ponasanje,koliko zena ide kod nje i ostavlja silne par mogla bi da bude malo ljubaznija

(odgovor članu chudonka)
Direktna veza do poruke: 2272
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.4.2017 23:23:36   
ivannna
mesec pre fet sam dobila da pijem mikroginon a ja koja imam trombofilije ne bih smela to da pijem pa sam dobila aspirin 100 da bi sve to neutralisao

malo mi je frka,citam ono upustvo na leku i bas navode da zene koje imaju Faktor V lejden koji ja imam ne bi smele da piju mikroginon,zbog toga sto kontracep.pilule mogu da dovedu do stvaranja krvnih ugrusaka
drzim u ruci prvu tabletu i pitam mm da li smo sigurni da hocemo sve ovo da radimo...i progutala sam je,krenula u celu pricu a nije mi svejedno...

pila sam ga i pre vto i pre feta ali sada kada znam da imam trombofilije malo je teza cela situacija...


(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2273
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.4.2017 23:27:37   
dunja RR
Ivana, i ja sam dobila mikroginon kod Goce (od maja), a pila sam ga i pre prošlog FETA, imam trombofilije, bilo je sve ok.


< Poruku je uredio dunja RR -- 12.4.2017 23:34:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 2274
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.4.2017 23:34:36   
dunja RR
Ne znam šta drugo može da smiri jajnike osim njega...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  89 90 [91] 92 93   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here