|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XV
8.2.2018 19:16:34   
Maraj
Nato ja sam pre vto primila injekciju vit B. Pa nastavila samo 1 kutiju da pijem. A folan od 5 mg pod obavezno. I sad ga pijem.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Vantelesna oplodnja XV
8.2.2018 19:42:14   
Maslacak15
to znaci da si dobro pokrivena. Folna, bevipleks to je klasika, aspirin je isto ok i ne treba ti nista vise. A za cabergolin obavezno pitaj. Pije se samo jednom nedeljno, to je isto ogromna prednost. Ja imam granican prolaktin oko 25 ng/ml i tri godine nisam mogla da zatrudnim nikom nije bilo jasno zasto. Cim popijem cabergolin ostanem trudna. Moram naravno i da imam odnos hahahah ali je ucinak momentalan. Neverovatan hokus pokususer posted image . za neverovati da takva "sitnica" moze toliku razliku da napravi.
Ne kazem, i bromokriptin radi posao i spusta prolaktin ali sve sto sam procitala kaze da je cabergolin efektniji i stabiliniji. I ovde je mojoj endokrinoloskinji bio prvi izbor. Bromokriptin je mnogo duze na trzistu, a srpski lekari vole evergreenuser posted image . Ali i cabergolin je licenciran ( mislim pod imenom dostinex) tako da pitaj.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Vantelesna oplodnja XV
9.2.2018 23:35:52   
zece
Nata jesi li is pitala urodzena stecena trombofilija pitam tejer I Ja Samimala biohemiska trudnoca I imam urodzena trombofilija

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Vantelesna oplodnja XV
10.2.2018 9:29:59   
nata11
Da ima pod tim imenom Maslacak, pitacu.

Jesam Zece radila sve trombofilije i terapije ide od pozitivne bete.

_____________________________





(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 21:54:51   
vojvodjanka87
Molim odgovor nekoga ko je prosao komisiju za VTO..ja sam trebala da predam papire za komisiju tacnije da uzmem uput za komisiju medjutim ginekolog mi je trazio potvrdu neurohirurga o trudnoci..moj neurohirurg meni nije dao potvrdu da smem da zatrudnim cak sta vise usprotivio se,pa pitanje je posto ce sigurno traziti i komisija taj papir da li ce me odbiti..hvala vam zenice

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 22:09:01   
dunja RR
Vojvođanka pa gde si ti, kako si user posted image

Zbog čega ti traže potvrdu od neurohirurga?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 22:12:42   
vojvodjanka87
Cao Dunja sad sam dobro kako si ti user posted image imala sam problema zdravstvenih sa glavom tacnije izliv krvi na mozak pre tri godine pa sam bila na gama nozu tu u bg pa dr iz betanije traze njihovu dozvolu sto oni odbijaju ,pa me zanima da li ce komisija obratiti paznju na to..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 22:17:24   
dunja RR
Ako su upoznati sa istorijom tebe kao pacijenta možda će tražiti.
Da li je bezbedna VTO u tvom slučaju, ako traže te papire?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 22:24:40   
vojvodjanka87
Pa obrazlozenje zasto ne dozvoljavaju je zbog mogucnosti od povisenog krvnog pritiska i povisenog hormonskog statusa tacnije zbog hipervaskularizacije ,posto ja konkretno imam problem sa krvnim sudovima user posted image sad ne znam da li uopste vredi da uzmem uput za komisiju

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 22:36:59   
dunja RR
Razmisli, i da li si spremna za rizik ako je situacija ozbiljna (laik sam u tom delu). Izvini što tako kažem, znaš i sama da razumem sve, kolika je želja user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Vantelesna oplodnja XV
11.2.2018 22:42:46   
vojvodjanka87
Pa ne znam to jos ali razmisljam o tome,zanima me samo da li gledaju taj papir gde mi dr trazi njihovu dozvolu tj misljenje o VTO postupku a gde oni striktno zabranjuju,ja bi kad bi se odlucila da hocu da rizikujem pokusala proci komisiju bez tog papira.....sve znam Dunja sve mi je jasno,znam da razumes sve i ti i sve zenice koje prolaze ovo..user posted image

< Poruku je uredio vojvodjanka87 -- 11.2.2018 22:43:01 >


_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.2.2018 11:15:22   
nata11
Vojvodjanka ja mislim da to tokom trudnoce mogu drzati pod kontrolom. Potrazi misljenaj vise neurologa zvog sebe.
Imas pp. user posted image

_____________________________





(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.2.2018 13:46:36   
jess021
Vojvodjanka, koliko ja znam ba komisiji ne trazi nista izuzev spisak potrebnih analiza. Ali ako su lekari sa odeljenja steriliteta upoznati sa tvojom anamnezom, onda stvarno ne znam kako da to izvedes.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Vantelesna oplodnja XV
12.2.2018 14:16:26   
Maraj
Vojvodjanka, ja mislim da niko nema pravo da ti zabrani da se ostvaris u ulozi majke. Verujem da je dijagnoza ozbiljna al sto kaze nata, pa sto je ne bi drzali pod kontrolom.... uvek nesto moze da podje po zlu, pa i kod zena bez dijagnoze kao sto je tvoja.
Ja bi potrazila jos neko misljenje. Jos nekog neurologa.
Ne odustaj. Ipak ne 3 god proslo od tad jel da....

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Vantelesna oplodnja XV
13.2.2018 0:09:41   
zece
Mozak je I te kako povezan sa hormonima pricam to iz iskustvo moje majke pre6 god imala je dva tumora na mozgu od koj I jedan je bio. malign I imala je 48 god kad su joj otklonili to kada su je operisali bila je 5 Dana u komi Ali sada hvala bogu sve je ok Ali cesto joj pada secer u krv I zbog operacija mozga I Ja bih te sovetovala da proslusas sta ce ti reci neurohirurg

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Vantelesna oplodnja XV
13.2.2018 12:12:21   
vojvodjanka87
Hvala vam na savetima,idem sutra po uput u bolnicu pa cu videti sta kazu za taj papir sto je dr napisala,ne obustavlja mi se ceo ovaj proces kad sam vec dovde stigla..user posted image

_____________________________

Samo nadu nikad ne gubi,i patnjama nemoj da se trujes,sve ce biti kako zelis kad to najmanje ocekujes. . .

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Vantelesna oplodnja XV
13.2.2018 14:08:21   
jess021
Vojvodjanka, javi sta si uradila. Drzim ti palceve!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Vantelesna oplodnja XV
13.2.2018 14:15:43   
dunja RR
Šta god da bude, drži se.

I što neke reče, proveri sa nekoliko neurohirurga, ako možeš, da budeš ti mirna i sigurna user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Vantelesna oplodnja XV
13.2.2018 19:36:54   
nata11
Da li bi neko znao objasniti kako odlucuju ko ce biti kraca a ko duza sema terapije?

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Vantelesna oplodnja XV
13.2.2018 20:01:57   
dunja RR
Nato, meni je dr Biljana Arsić da bi uvek u mom slučaju radila samo kratki postupak, a Milica Ilić iz Jevremove rekla je da je dugi postupak napušten u svetu.

Goca je meni 2013. (tada sam imala 36 i po) radila dugi postupak, i iz tog zamrznutog embriona dobili smo Savu. Sada u septembru je radila kratki, nije uspelo, pa je odlučila da će ponovo dugi.

Kada sam mog endokrinologa pitala koja je razlika između dugog i kratkog protokola, dobila sam sledeči odgovor:

"Dugim postupkom se dobijaju kvalitetnije ćelije i dobar je i za dobre i za loše jajnike.

Kratki protokol je kraći, komforniji i može se koristiti za dobre jajnike."

< Poruku je uredio dunja RR -- 13.2.2018 20:03:23 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Vantelesna oplodnja XV
14.2.2018 19:04:42   
Maslacak15
nato ja mislim da to mnogo zavisi od doktora i njihovih afiniteta. Dug postupak je klasika i mozda preferirano resenje za prosecnu pacijentkinju. Ali za dve krajnosti: previse osetljive jajnike koji super odgovaraju na stimulaciju da bi se izbegla hiperstimulacija i za zene koje imamju malo manju rezervu zbog godina ili drugih faktora ide se pre na kratki postupak. Ali u principu zavisi od licne procene lekara. Na kraju krajeva jako je tesko predvideti ishod protokola kod bilo koje pacijentkinje unapred.
Kad bi samo znali koliko ima studija i radova samo na te teme: stratifikacije pacijenata da bi se videlo koji parametri favorizuju bolji ishod itd. To je tesko. Dok se ne proba....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Vantelesna oplodnja XV
14.2.2018 19:31:50   
vojvodjanka87
da vam se javimuser posted image bila sam danas u bolnici dobila sam uput za prvu komisiju za nekih 30 dana i upute za vadjenje hormona i rh i hiv i tako to...u sredu idem po jos uputa ,sta mi sve treba od nalaza za komisiju u socijalnom?Nisu obracali puno paznje sto na papiru iz GAK pise misljenje neurohirurga a ja nisam spominjalaa,to cu samo reci mom dr u betaniji.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Vantelesna oplodnja XV
14.2.2018 20:18:03   
Maraj
Super vojvodjanka. Pretpostavila sam da ce tako i biti. Oni gledaju samo njihov deo

(odgovor članu vojvodjanka87)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Vantelesna oplodnja XV
14.2.2018 20:36:47   
jess021
Vojvodjanka, koliko znam treba ti sve sa spiska kao i uput. A spisak nalaza imas u temi vto preko fonda ili nesto slicno, neka me ispravi ko zna sigurno naziv teme.
Bas mi je drago!

A ko ti u bolnici daje upute?

< Poruku je uredio jess021 -- 14.2.2018 20:38:38 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Vantelesna oplodnja XV
14.2.2018 20:42:42   
Maraj
Ja sam cini mi se skidala sa sajta ministarstva zdravlja, sta sve treba za vto

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here