RE: Sor (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Rosita -> RE: Sor (20.4.2013 10:33:31)

Kako se aplicira daktanol ako beba ne koristi cuclu? hvala




Rosita -> RE: Sor (23.4.2013 12:42:19)

Ok, uzela sam nistatin kapi. Nakapam malo i razmazem po jeziku. 2 dana- nema efekta [sm=smiley13.gif]. Jednom sam mu malo i raskrvarila trljajuci sodom i gazom[sm=smiley13.gif]. vidim da se i guza crveni, isti li je uzrok? Bas bezveze [sm=smiley13.gif]. Sama sam kriva, sklona sam oduvek kandidi jer jedem puno slatko, a sad pod izgovorom da ne jedem puno toga radi grceva... Moram to da promenim. Koliko treba nistatinu da deluje? Sta je najbolje za crvenu guzu? Hvala!




World -> RE: Sor (23.4.2013 12:53:28)

moras desetak dana da dajes kapi i to onoliko koliko pise, u suprotnom nema efekta... i ako ti se ucini da je proslo, nemoj da prestajes jos... ne moras previse da trljas, samo se nakapaju bebi na jezik... ako dojis ispiraj bradavice sodom bikarbonom prije svakog podoja..




Snelle -> RE: Sor (23.4.2013 14:13:38)

Ružice, za guzu kupi Sebamed protiv ojeda. Mi smo se iz porodilišta vratili sa plikićima na guzi [sm=smiley13.gif] Namazala par puta, u roku od 24h sve je nestalo! Rekla sam mm da se od sada kunem u Sebamed, on je meni majka Mara za te probleme [sm=smiley1.gif]




Modessty -> RE: Sor (23.4.2013 14:16:42)

nama je Daktanol pomogao. Operem ruke, stavim na prst i namažem gde treba. On je prijatnog ukusa pa bebe samo mljackaju kad im daješ




World -> RE: Sor (23.4.2013 14:21:16)

nama su rekli da se daktanol ne daje prije cini mi se 6 mjeseci?




Sanja90 -> RE: Sor (23.4.2013 14:23:10)

Daktanol gel je savrsena za sor(postoji i daktanol krema koja se maze na kozu kod gljivicnih infekcija recimood pampersa na guzi),mazes bebina usta i svoje bradavice,da se ne bi prenosilo i tako 3x na dan i za 2-3 dana sve prodje,ali terapija traje 7 dana.




Modessty -> RE: Sor (23.4.2013 14:26:56)


IZVORNA PORUKA: World

nama su rekli da se daktanol ne daje prije cini mi se 6 mjeseci?


ma daaaaj! Daje se bebi od samog početka! Dete sa 6 meseci već i nema sor




World -> RE: Sor (23.4.2013 16:05:08)


IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: World

nama su rekli da se daktanol ne daje prije cini mi se 6 mjeseci?


ma daaaaj! Daje se bebi od samog početka! Dete sa 6 meseci već i nema sor



znam da nema... tako nam rekla apotekarka kad smo htjeli uzeti... a valjda ima drugih gljivica osim sora, mora necemu taj daktanol jos valjda da sluzi... [sm=smiley1.gif]




Ivanka 75 -> RE: Sor (23.4.2013 16:09:00)

Ja sam od 5 ili 6 dana mazala Daktanol, i bebi na jezik i desne i sebi na grudi, jer nema svrhe ako se grudi ne tretiraju, tj bradavica, ostane gljivica na grudima pa se opet bebi vraća u usta. Operem grudi posle svakog dojenja namažem Daktanolom i tako u krug dok nije sve nestalo.




Sanja90 -> RE: Sor (23.4.2013 16:14:15)

Nama je daktanol gel preporucila pedijatar,kao i daktanol kremu za gljivicnu infekciju na guzi od pampersa i sve zene cija su deca prosla kroz to (za koje ja znam) izuzetno hvale daktanol,a i ja sam medju njima[sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: Sor (23.4.2013 18:38:51)

Ja nisam uzela daktanol upravo zbog tog uputstva da je od 6.meseca, da se dete moze udaviti, bla, bla. Pa dacu jos malo sansu nistatinu, ako nista, prelazim na daktanol. A za guzu, ako ovo ne prodje, mrzi me da cimam dete kod pedijatra, je l ne moze da skodi ta daktanol krema da mazem? Hvala.




Sanja90 -> RE: Sor (23.4.2013 18:50:08)


IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja nisam uzela daktanol upravo zbog tog uputstva da je od 6.meseca, da se dete moze udaviti, bla, bla. Pa dacu jos malo sansu nistatinu, ako nista, prelazim na daktanol. A za guzu, ako ovo ne prodje, mrzi me da cimam dete kod pedijatra, je l ne moze da skodi ta daktanol krema da mazem? Hvala.


Daktanol krema je za kozu,a daktanol gel za oralnu upotrebu. nemojte da pomesate ta dva[sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Sor (23.4.2013 20:01:16)

Shvatila sam ja to:)




Olga75 -> RE: Sor (23.4.2013 20:12:14)

Sanja da mi prostis pise na tubi da li je za oralnu ili dermalnu upotrebu
ne mozes da pomesas osim ako ne znas da citas [sm=smiley36.gif]




Sanja90 -> RE: Sor (23.4.2013 20:16:06)

Da,ato su dva razlicita daktanola,pa mora farmaceutu da se naglasi koji ti treba,ili da ga sama pitas,pa sam morala za one koji ne znaju da kazem[sm=smiley36.gif] Ja imam i kremu i gel[sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Sor (23.4.2013 20:24:08)

pa naravno da su razliciti kad je jedan za dermalnu a drugi za oralnu upotrebu
i kad odes u apoteku i onako sav pogubljen i trazis daktanol 98 % apotekara zna da ti beba ima soor




Zemunka85 -> RE: Sor (19.5.2013 16:43:46)

Malopre videh mojoj bebici sa unutrasnje strane obraza ali bas na ulazu u usta, sa obe strane - kao belu skramu. Pokusala sam gazom i sodombikarbonom - nece. Je l moguce da je sor? Ona ima osam i po meseci.. Ima i jednu bellu tacku na nepcu. Pri tom se i osula oko ribice, ali to ne povezujem.

Jako tesko da da joj zvirnem u usta, jedva nekako...




Rosita -> RE: Sor (23.5.2013 9:40:34)

Mi smo konacno bolji sa soorom, sada preventivno koristim daktanol, jednom do dva puta dnevno. Ja sam uradila ovako> uzala sam jednu tetra pelenu i isekla je na delove, te delove dnevno prokuvavala u vodi sa sodom bikarbonom i koristila ih za ciscenje jezika kod bebe razmazujuci po njima daktanol. Mnogo se bolje pokazalo nego sa gazicama koje se osipaju, a uz to delici pelene su cvrsci.




marince1 -> RE: Sor (24.8.2013 8:51:15)

Dunji je sadizasao sor [sm=smiley13.gif]odoh u apoteku po daktanol




Rosita -> RE: Sor (12.10.2013 17:53:19)

D sam pre par dana ugledala belu tacku na jeziku, pa dve, pa sad ih vec ima vise. Nije ceo jezik beo, bude malo od mleka, ali te tacke su negde oko sredine jezika. Da l da ga vodim kod dr, ne znam. Da l moze da skodi da krenem sa daktanolom?




Meisje -> RE: Sor (13.10.2013 11:31:09)

Nama je bio ceo jezik beo i ovi iz saveyovalista.pogledali i kazu to je od mleks.samo,ne treba nista.raditi.. Valjda je.bitno da nema nista na.desnima i sa unutrasnje strane usana.. Mi smo probali da brisemo sa kamilicom ali tesko ide




Olga75 -> RE: Sor (13.10.2013 11:36:58)

Meisje , kod nas preporucuju ili rastvor sodebikarbone ili daktanol , zavisi u kojoj je fazi
a i cuce , lasice svasta sto se dezinfikuje a beba stavlja u usta nije lose proprati i sodombikarbonom
ja sam sve iskuvavala u sodibikarboni i bradavice prebrisavala dok sam dojila
e sad da li zbog toga ali zvercica nikad nije imala mlecac




Meisje -> RE: Sor (13.10.2013 12:37:09)

Pa sigurno je.znacilo. Znam i za.sodu al eto ja nista nisam radila,samo par dana gazom natopljenom u kamilici i tek sad o 3. meseca sam priletila da nema vise




Misha i Ljisha -> RE: Sor (15.10.2013 9:38:03)

Mojoj dunji sad nesto belicast jezik pa sam pocela da joj dajem daktanol na dudi ali ona dudu ne koristi ali bar joj nekako stavim u usta pa je promljacka. Nema sanse usta da mi otvori da joj to prebrisem gazom natopljenom rastvorom sode bikarbone. Sve mi cudno jer ona ima skoro 9 meseci pa sam mislila ako do sad nismo imali problem s tim da nece ni imati ali racunam i to da je bila bolesna pa je za to vreme samo sisala pa joj se nakupilo belog na jeziku. Nem pojma u svakom slucaju ima i male plikcice na guzi




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>