RE: Visok prolaktin (PRL) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Guli -> RE: Visok prolaktin (PRL) (28.2.2013 17:28:33)

Ja se nadam da necu imati problema...evo cim budem porobla,javljam da li je uspelo![sm=jezicek.gif]




Jole84 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (28.2.2013 17:35:04)

Držimo onda palčeve da uspe brzo a pridruži nam se i na drugim temama [sm=bravo.gif]




lutkica33 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (3.3.2013 20:44:30)

DRAGE MOJE EVO DA VAS I JA POZDRAVIM NIJE ME BILO ODAVNO!!! POSTO SAM ISPILA MOJU TROMESECNU TERAPIJU (BROMOKRIPTIN), PRE NEKI DAN SAM KONTROLISALA PRL U 8H 11H 13H DOK NISU STIGLI REZULTATI MISLILA SAM DA CU PRECRCI OD ZNATIZELJE KAKO CE BITI?!? MEDJUTIM PO PRVI PUT U ZIVOTU ME JE BAS BILO BRIGA PA SAM CAK I SMIRENA BILA ZA DIVNO CUDO STO TO NA MENE I NE LICI BAR U POSLEDNJE VREME [sm=zmeden.gif] S OBZIROM DA JE MOJ PRL BIO SKORO 3000 PRE TERAPIJE VEROVALE IL NE SADA JE SPAO NA SVEGA 161 :) BAS SAM HAPPY [sm=bravo.gif]




mine -> RE: Visok prolaktin (PRL) (5.3.2013 10:21:03)


IZVORNA PORUKA: ksenija81

Pocela sam da pijem bromokriptin prvo uvece, a kad sam ga uvela ujutro haos... Pritisak pada, ne mogu glavu da podignem u sedecem polozaju, tako da sam izbacila jutarnju dozu i pijem samo uvece... I to 1/4 tablete i opet mi malo pada pritisak ujutro.
Pila sam samo tri veceri pre vadjenja krvi i da li je moguce da ima tako trenutno destvo i tako brzo? I da li prl utice na TSH?

ksenija, ne moze bromokriptin ovako brzo da deluje, pogotovo ne 1/4 .... Cak se i dostinexu daje 10-tak dana a bromokriptin oko mesec otprilike.




Maslacak15 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (5.3.2013 13:29:33)

Mine nisi u pravu,

I bromokriptin i cabergolin moomentalno uticu na nivo prolaktina. U zavisnosti od toga koliki je poremecaj, zbog ciklicne prirode menstrualnog ciklusa moze da potraje nekoliko nedelja dok se ne odrazi na fertilitet. Ali je efekat rapidan obicno. Cabergoline ima samo duzi poluzivot trajanja i zato se uzima maksimum dva puta nedeljno, ali i bromokriptin jako brzo deluje. S obzirom da je Ksenijin prolaktin ionako bio malo iznad granice sigurno je terapija delovala u roku od nekoliko dana.Pozdravljam te.




mine -> RE: Visok prolaktin (PRL) (5.3.2013 14:23:36)

Onda endokrinolog koji tvrdi to, nije u pravu.




Maslacak15 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (5.3.2013 14:29:43)

Sigurno da nije,

Tj zavisi kako se interpretira. Ako je mislio generalno efekat na fertilitet onda to moze da potraje par nedelja. Zavisi u kom delu ciklusa pocne da se pije, pa kad se uspostavi farmakoloska ravnoteza i nivo prolaktina stabilizuje sto se kao sto rekoh desava relativno brzo, onda ostale komponente/ hormoni treba da odreaguju na novu situaciju. Tako da optimalna ovulacija ne mora da usledi odmah posle, pet dana nego tek sledeceg meseca... U tom smisilu moze da potraje. ali samo obaranje prolaktina je vrlo brzo i skoro trenutno i zavisi kao sto rekoh i koliko je bio povisen.




mine -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.3.2013 9:55:28)

Hm....moguce. meni je isto bio granicni pa sam trebala da cekam. Ne ne misli ovulaciju vec na bas obaranje vrednosti Mada ako je granicni i obori ga malo to ne mora ni da znaci da je lek...prolaktin je "varljiv"




viking -> RE: Visok prolaktin (PRL) (5.4.2013 14:46:48)

Pa kako sad ovo? Meni u laboratoriji rekli da vadim ujutru, i malo mi je povišen, 560 je a ref. vrednosti od 40 do 530....
Prošli put nisam vadila ujutru i bio mi je 345.

IZVORNA PORUKA: ksenija81
Nema veze koji je dan ciklusa, bitno je da ne radis odmah cim ustanes.
On je najvisi kad se probudis, tako da pusti nek prodje 2 sada do vadjenja, ili uradi dnevni profil 8, 11, 13, 17h ili vec kako ti dr kaze.





imperial -> RE: Visok prolaktin (PRL) (5.4.2013 18:00:58)

Devojke,da li je bitno da se prl radi od 2-4 dc,ili je svejedno,ja sam danas radila 6 dc i dosta je povišen 69,6 a ref vred.su do 19,5 gornja granica,sad se brinem ,neka mi neko odgovori,plizzzz[sm=smiley13.gif]




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (6.4.2013 10:06:30)

Prolaktin moze da se proveri bilo kog dana ciklusa draga.Nemoj da brines,ja sam imala 10 puta vecu vrednost od normalne i prolaktin sam sredila za nedelju dana terapijom bromokriptinom.Mislim da ce kod tebe ici manja doza ali obavezno uradi dnevni profil prolaktina




imperial -> RE: Visok prolaktin (PRL) (6.4.2013 15:40:54)

Maki,draga hvala ti,već sam počela da pijem bromokriptin i u utorak ću da ponovim prl,samo neznam da li da radim dnevni profil ili samo jednom....




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (6.4.2013 16:52:01)

Znaš taj dnevni profil prolaktina je bitno da se uradi upravo da se vidi da li vrednosti prl variraju i koja doza da se prepise pacijentu i u koje vreme.
Prolaktin hoce da skoci i od stresa tj. straha,neugodnosti kada te bodu iglom,zato je najpravilnije da se pola sata pre prvog vadjenja prl postavi ona kanila,branula kako se vec sve zove igla u venu i onda se u odredjeno vreme samo uzme uzorak. Meni su proveravali 3 puta u 8h, 12h 15h tako nekako je bilo. Prvo sam bromokriptin pila polovinu ujutro i uvece,pa cetvrtinu ujutro,pola uvece,pa smo smanjili na cetvrtinu ujutro i uvece. Doktor je insistirao da to pratimo dok ne odredimo tacnu terapiju.Upravo zbog toga sam bila promenila jednog ginekologa koji mi je rekao da pijem celu tabletu ujutro i uvece,bez da mi radi dnevni profil.Kada je ovaj drugi doktor (sva sreca isla sam i privatno kod doktora) video sta je ovaj preporucio bas se iznervirao jer prevelika doza bromokriptina (tako mi je rekao) moze da zaustavi rad hipofize,pa je zato insistirao da se odredi tacna doza leka koju treba da pijem. Bromokriptin sam pila sve dok nisam zatrudnela,kroz obe vto.
Zbog svega toga bih ti preporucila da ipak odradis dnevni profil i malo se namucis oko toga kako bi znala koja ti terpaija odgovara.
Koju su ti dozu leka prepisali draga? Ne bih da te nesto plasim ili da te zbunjujem ali ti samo prenosim moje iskustvo,mislim da je doktor jako ispravno postupio.




imperial -> RE: Visok prolaktin (PRL) (6.4.2013 22:45:30)

Maki,iskreno da ti kažem počela sam da ga pijem na svoju ruku samo popola uveče da mi malo reguliše prl jer u sredu idem na drugu kom. pa da mi bude ok,a odmah posle toga idem kod doktora za pravu terapiju ,a ti si mi baš lepo objasnila sve što me je interesovalo,hvala ti puno[sm=smiley1.gif]




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (7.4.2013 10:49:04)

Obavezno proveri prl makar neka bude to jedno vadjenje da vidis koja je vrednost posle koriscenja leka. Sretno draga moja,ako ti bilo sta treba tu sam,slobodno pisi i na p.p Drzim fige[sm=smiley1.gif]




Nella79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (9.4.2013 14:01:58)

Evo i mene drage moje!

Konacno uradila dnevni profil Prolaktina, rezultati su sledeci:

u 8h............... 83.39 ng/mL Referentne vrednosti
u 11H............. 79.74 ng/mL 5.18-26.53
u 13h............. 81.21 ng/mL
u 18h............. 82.82 IU/L

radjeno CMIA metodom

Deluje poprilicno visoko?! [sm=zmeden.gif]




imperial -> RE: Visok prolaktin (PRL) (9.4.2013 18:14:58)

Dosta ti je povisen,moj ti je savet kod doktora po terapiju[sm=smiley1.gif]




Nella79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (10.4.2013 8:15:34)

Naravno,
samo doktorka mi radi popodne od sledece nedelje, pa cu morati da cekam jos par dana.




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (10.4.2013 17:28:53)

Dosadna sam vise,ali moram Nella i tebi da kazem,meni je bila 10 puta veca vrednost od normalne i brzo smo to sredili bromokriptinom,ne brigaj,bice sve ok [sm=smiley31.gif]




zece -> RE: Visok prolaktin (PRL) (12.5.2013 22:10:09)

i jas sum so visok prolaktinpricina e hipotireozata i veke dve godini pijam bromergon bez prekin i mam pieno i dostinex i nemase nekoe posebno podobruvanje isto deluvaa kako bromergonot sega se spremam za vto no poradi dijagnozata na mm astenozoospermija ni dadoa odobrenie od drzavata za vto




minimaxi -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.5.2013 0:05:23)

Cao ,ja sam nova na forumu i slabo se snalazim ... intersuje me,ako neko moze da mi pomogne ... u februaru sam bila kod endokrinologa i utanovljeno mi je da imam prl 28,dobila sam terapiju bromokriptin 2.5mg 1/2 tbl uvece...na kontroli,nakon 2 mjeseca,prl 22.5 i doktor mi povecava dozu bromokriptina na 1tbl uvece ... i tako ja popijem tableticu i sutradan dobijem menstruaciju,5 dana ranije (23.dan ciklusa) ... i sad me interesuje ako je neko imao slican problem,da li je to zbog promjene doze bromokriptina ili je mozda u pitanju bila trudnoca???




Jole84 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (13.5.2013 23:18:38)

Imam jedno pitanjce za Zece [sm=smiley1.gif] Kako beše mera za lek za mikroadenom,sećam se da si mi pričala ali nema mi je ta poruka. 40 oraščića mladih nabavila i tegla meda? Da l beše još nešto i kolko stoji pre upotrebe? Hvala unapred [sm=smiley31.gif]




lutkica33 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (24.5.2013 13:59:47)

cao drustvo [sm=smajl.gif]
ukoliko je nekome potreban bomokriptin slobobodno se javite da vam posaljem imam par kutija koje nisam iskoristila, meni vise nije potreban jer sam [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=nosecka.gif][sm=sloncek.gif]




Maslacak15 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (24.5.2013 19:33:36)

Bravo lutkice[sm=smiley36.gif] Uzivaj u trudnoci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




lutkica33 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (3.6.2013 13:15:40)

hvala maslacak [sm=smiley4.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>