|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 26 [27]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
16.4.2021 18:59:15   
4lista
Hvala Vam na odgovorima! Pocela sam da verujem da postoji sansa za žačećem.🍀

Kazem vam ovde rade na principu popi terapiju,cim ti spadne prolaktin prestaje terapija i tek tad mi govore da se opustimo i krenemo da radimo na tome,dok mi Maslacak nije rekao da ne treba tako... moje pitanje je samo da li da kada mi prolaktin dodje u granicama normalne da nastavim da pijem bromokriptin dok se ne desi trudnoca( po 1/4)? Kako ga ne bi prekidala pa u medju vremenu opet da poraste. Inace ginekolog mi je sada rekao da bromokriptin pijem 1/2 ujutru i uvece.

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.4.2021 6:59:54   
Maslacak15
lekovi se piju dok se ne dodje do trudnoce i onda se uglavnom obustavlja terapija. samo u retkim slucajevima treba da se i nastavi ali ne vidim da ni jaedna ovde ima hiperprolaktinemije sa tumorom na adenohipofizi. Ni jedan od lekova nije apsolutno kontraindikovan u trudnoci. tako da nentreba da vas je strah da pokusavate da zatrudnite dok ih uzimate.

(odgovor članu 4lista)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.4.2021 7:02:14   
Maslacak15
ja bih prestala da pijem tek kad dobijem rezultat trocifrene beta HCG. tad. Srecno !


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.4.2021 13:01:41   
Nora332


IZVORNA PORUKA: 4lista

Hvala Vam na odgovorima! Pocela sam da verujem da postoji sansa za žačećem.🍀

Kazem vam ovde rade na principu popi terapiju,cim ti spadne prolaktin prestaje terapija i tek tad mi govore da se opustimo i krenemo da radimo na tome,dok mi Maslacak nije rekao da ne treba tako... moje pitanje je samo da li da kada mi prolaktin dodje u granicama normalne da nastavim da pijem bromokriptin dok se ne desi trudnoca( po 1/4)? Kako ga ne bi prekidala pa u medju vremenu opet da poraste. Inace ginekolog mi je sada rekao da bromokriptin pijem 1/2 ujutru i uvece.



Sansa uvek postoji, ne brini 😊 I ja sam tek skoro pocela da verujem u isto. Ali to je moja greska jer sam odugovlacila sa proverama, sad kad je sve gotovo i znamo gde je problem, lakse mi je. Posmatraj sa te strane, za sve postoji resenje. I bebu ces imati, jer imaju je i one koje su bile u mnogo tezim situacijama od npr tebe i mene zajedno.
A moj savet ti je da pod hitno menjas doktora i nadjes novog. Raspitaj se ko je bas dobar u tvom gradu. Trebaju ti i ginekolog i endokrinolog. Kao sto Maslacak rece, terapije se piju do ostajanja u drugom stanju, cim saznas NE PREKIDAS sama nego ides kod doktora da ti prilagodi terapiju i odredi sledeci korak. Bitno je nista na svoju ruku. A realno ako ti daju te lekove a savetuju ti zacece tek nakon prestanka uzimanja istih, ti doktori i jesu za menjanje. 


(odgovor članu 4lista)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Visok prolaktin (PRL)
18.4.2021 10:53:17   
4lista
Hvala vam puno!

Javljam vam kakvi su rezultati 💞Srecno i tebi Nora ❣

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.4.2021 10:51:07   
Anoniman
Da li vam se dešavalo da kod povecanog prolaktina,dobijate ciklus ranije,imate izmedju ciklusa krvarenje i ciklus vam traje duzeno nego obicno? 

Prosli mesec sam dobila ciklus na 31. Dan, dva dana posle ciklusa mi je krenuo rozicas_t sekret, nekad je to bila tamno braon krv,pa opet rozicas_to sve dok mi nije dosao ciklus 20ti dan. Prva dva dana imala sam krv samo u mokraci,pa posle je krenulo obilno krvarenje, 5ti dan su se smanjili odlivi,ali mi i dalje traje.. Imam po malo i svakako moram da nosim one najtanje uloske, a danas mi je 12ti dan.Da li ste vi imali slicna ili ista iskustva sa ciklusom? 

(odgovor članu Nora332)
  Direktna veza do poruke: 656
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.5.2021 11:28:56   
4lista
Ćao,opet ja.. posle mesec dana terapije bromokriptin 1/2 ujutru i uvece moji prolaktin je pao od 66,10 ng/mL na 233mIU/I ( granica je 95,0-620,0). Doktor mi je rekao da nastavim sa terapijom 1/4 prolaktina uvece i prasak 1 kesicu 2 puta dnevno inofolic. Da li je neka od vas imala iskustva sa ovim praskom? I nije li prolaktin previse snizen jer radimo na 👶🏼? 


(odgovor članu 4lista)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 18:39:12   
Jana87!
Cao svima Ja sam pre dve sedmice saznala da mi mus ima samo 10% pokretivih spermatuzuida i su nam rekli da moramo VTO.Preplakala sam svaki dan ne spavam ne jedem nisam sposobna da vrsim svoje obaveze imam strasan stres ali stvarno sam bas pod stresom 24 sata da mogu pojala bi sama sebe od nervoze.I dobila sam moje dane i na 3 dan sam otisla da vadim hormone ustala u 7:00 u 8 sam bila tamo  sva preplasena uznemirena.Ljudi ja sam jako ocajna puna straha Kad se sve to desavalo s amoim muzem ja sam primetila da sam dobila kafeni seret 10 dana ranije od mestoacije j tako svaki dan me belezilo dobila sam i odmah otisla da vadim hormone.Rekla mi sedtrica posto dr je na odmor da dva hormona su visoko nisu dobra prolaktin i Dhsa Kad sam pocela da citam meni je bilo jako loso bila sam na poslu krila sam se po toaltu i plakal tri dana nisam jela nista.Ja u glavu imam predstavu da ja nikad necu d aimam dece. Neznam kako da se smirimHvala vama od srca

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 19:31:21   
Maslacak15
sto se prolaktina tice nma bas nikakvog razloga da se place i panici. on se vrlo lako resava. postoje efektivne terapije koje prakticno momentalno normalizuju nivo ovog hormona. iz nekog meni nepozantog razloga doktori cesto odugovlace da prepisu lek nego se ide na varijante da se "zena smiri" posto je to hormon stresa sto je po meni skroz iluzorno u vecini slucajeva. ja imam hronicno nesto visi prolaktin nego sto je normalno i uz terapiju sam jako brzo zatrudnela i majka sam troje dece. samo se ponekad pitam sto im je trebalo dve ipo godine da to smisle...problem je bio prisutan od pocetka.
nema razloga za plakanje! Srecno i puno pozdrava!!!

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 19:37:06   
Jana87!
Ka zivim u Njemackoj ovjde je haos sve se nesto ceka meni nece niko da da moje rezultate.Ima li sanse d ami sve to od stressa draga Maslacak imam stvarno mnogo stresaa.Boim se sestrica mi je rekla tesko ce biti da zatrudnis na prirodan nacin.Ali opustila si me sad kaf si mi rekla da sa terapijom mogu da smanjim A smetali to za VTO?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 20:38:18   
Maslacak15
i ja sam u nemackoj. oni su me na kraju spasili endokrinolog u berlinu....ne da ne smeta nego moras da ga smanjis. neznam koliko je losa situacija sa spermatogramom ) to je malo relativna disciplina ali mozda bi pod terapijilom mogla da zatrudnis i prirodno....nemoj da izbegavas lekove, samo gubis vreme i zivce...bas nista ne moze od njih da ti se desi.

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 20:40:27   
Maslacak15
ja sam tako gubila vreme i zivce dve ipo godine... pricala sam to zilion puta. ko ima problem sa prolaktinom treba da uzme lekove. nema sta nisam radila dubila na trepavicama ...i mene su slali na vto.ispostavilo se resi.se sa dve tablete i mogu da zatrudnim kad ocu?!?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 22:20:25   
Jana87!
Spermogram je los ima pokretlivos samo 10% a treba d aje 40 ili 50% zato su ni rekle da mora VTO

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 23:26:20   
Maslacak15
moja preporuka je: trazi lek.i probaj 3 meseca prirodno...ako ne idi na vto. ali nemoj da ocajavas. sigurno je resivo.

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 23:28:29   
Jana87!
Za spermogras su nam rekli nece se promeniti al sam molila boga da je kod mene sve ok i kad su mi rekle rezultate bas sam postala anksiozna osecam se strasno.havala ti mnogo 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 23:31:45   
Maslacak15
treba ti jedan spermatozoid ne njih x miliona. ne kazem da je nebitno ali to nisu tako egzaktne procene kao kod drugih parametara. ja bih probala tako kao sto sam rekla. srecno!!!!

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Visok prolaktin (PRL)
20.10.2021 23:45:27   
Jana87!
Hvala ti mnogo malo si me opustila 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.11.2021 23:49:24   
Jovana993p
Cao zene nova sam, imam povišen prolaktin 730, a granica je 500… imamo komisiju 16.11. Suprug ima problem i krenuli smo da radimo sve nalaze za Vto i vidim da mi ovaj hormon nije uredu.. hvala unapred na pomoci…

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.11.2021 23:53:35   
Jovana993p
Cao zene nova sam, imam povišen prolaktin 730, a granica je 500… imamo komisiju 16.11. Suprug ima problem i krenuli smo da radimo sve nalaze za Vto i vidim da mi ovaj hormon nije uredu.. hvala unapred na pomoci…

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.11.2021 9:44:26   
Jana87!
Cao draga dace ti tablete i bice sve ok.Ja se isto spremam za VTO muz mi ima problem i su mi otkrili dr je tako reklaBlakompokacen prl 51 mi je i reklaJe mozda samImalaStresa i strah ili sam popila malo vise kafa.Bila sma jaka tuzna razocarana.Ali to moze da se sredinnemoj da se sekiras.Meni je Maslacak bas  smirila.

(odgovor članu Jovana993p)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.11.2021 12:35:04   
Jovana993p
Hvalaaa puno!!! 

(odgovor članu Jana87!)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Visok prolaktin (PRL)
17.11.2021 8:21:19   
Breskvica997


user posted image Zdravo moze li neko da mi pomogne oko tumacenja rezultata, tsh je malo povisen , ali koje su referentne vrednoszi za prolaktin ? 

(odgovor članu Jovana993p)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.12.2021 11:45:50   
Mirko Svirko
I mene zanimaju vrednosti za prolaktin. Znam da mi je jedan period bio povisen. Sada nisam skoro radila analize...


(odgovor članu Breskvica997)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Visok prolaktin (PRL)
1.12.2021 20:08:16   
Maslacak15
25 u ng/ml. Znaci 60 ng/ml je dosta iznad normale.....

Pozdrav

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 674
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 25 26 [27]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 25 26 [27]
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here