RE: Visok prolaktin (PRL) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.2.2011 21:12:45)

Prolaktin moze da se proverava bilo kog dana ciklusa. I najbolje je da se uradi dnevni profil prolaktina. Ja sam hormone stitne zlezde radila isto kad i ostale hormone 3 dc, mislim da nema veze kada se provervaju ali nisam u to sto posto sigurna

Alexis, koju terapiju imas? Jesi li uspela da spustis prolaktin na normalu? Meni je bio povecan 10 x od normalne vrednosti, isto sam nekoliko puta radila dnevni profil prl da bi mi doktor odredio dozu leka koju treba da pijem - Bromokriptin. Ne valja da se pije ni puni ni malo, tacno onoliko koliko treba.




megan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 22:27:44)

Pozdrav drage moje.Ja takođe imam povišen prl.Gornja granica je 590 a kod mene je 797, ne znam da li je to puno!?Šta vi mislite?Čitala sam da VITEX pomaže u regulisanju prolaktina, pa razmišljam da probam.Da li je neko od vas probao sniziti prl. sa vitexom?




Alexis79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 22:31:12)

IZVORNA PORUKA: *Maki*

Alexis, koju terapiju imas? Jesi li uspela da spustis prolaktin na normalu? Meni je bio povecan 10 x od normalne vrednosti, isto sam nekoliko puta radila dnevni profil prl da bi mi doktor odredio dozu leka koju treba da pijem - Bromokriptin. Ne valja da se pije ni puni ni malo, tacno onoliko koliko treba.



Pila sam Norpolak i to prvo neku manju dozu pa onda od 75 i to skoro 7 meseci.
Nisam na lekovima od maja meseca i dobar mi je profil
Ustvari zadnji put kad sam vadila prvo vadjenje je bilo nesto preko granice a ostala 2 je bilo dobro.
Ali na njega stvarno svasta utice .




Alexis79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 22:32:13)

Dobrodosla megan.

jesi li vadila dnevni profil ili samo iz jednog vadjenja posto je pouzdaniji dnevni profil.




megan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 22:39:35)

Alexis79, hvala na dobrodošlici.[sm=smiley1.gif]Nisam radila dnevni profil, radila sam samo jedno vađenje na 8 dc, tako je tražio dr.Istraživajući po internetu nađoh ovo za vitex, kao pomaže ako nije mnogo visok.Nisam još išla kod mog ginekologa, radim još neke nalaze, tako da istražujem po netu i izigravam doktora[sm=smiley36.gif]




Alexis79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 23:11:11)

Na prolaktin utice mnogo toga tako bi trebalo da ponovis,tj da uradis dnevni profil.

Dace ti ginekolg uput za to pa uradi i sve hormone tako je lakse




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 23:30:46)

Dobrodosla Megan [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Slazem se sa Aleksis. Mozda ti je prolaktin skocio zbog straha od uboda iglom...od nerviranja dok cekas u redu...svasta utice. Najbolje je da uradis dnevni profil, i ne znam zbog cega ti je Dr trazio prolaktin 8dc kad prolaktin nije vezan za dane ciklusa kao ostali polni hormoni. On ima svoje referentne vrednosti koje vaze dakle za bilo koji dan ciklusa,[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Citala sam o vitex agnus castus (tako se valjda pise [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]) ili konopljiku, ali nisam uspela nigde da pronadjem caj. Kazu da je odlican za regulisanje prolaktina.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Aleksis drago mi je da je sada sve ok.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Alexis79 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (23.2.2011 23:33:07)

Maki jesi li ti sredila prolaktin?




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (24.2.2011 12:46:56)

Jesam draga, za vrlo kratko vreme, sa bromokriptinom [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] sada je sve ok[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mirela86 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (18.4.2011 10:59:38)

Da vam se i ja pridruzim, takođe problem sa prolaktinom uz PCOS! Inace hormoni uzas. Poslije terapije Bromergonom, uradim nalaz 2X veci, radila MRI hipofize, sve ok!!! Dr. propise Dostinex, pila jednu dozu, uradila nalaz, prl super, nakn izvjesnog vremena , opet uadim nalaz, prl.strasno visok, pa opet na Dostinex, i tako u krug!!! Vec mi je preko glave svega, definitivno sam odustala od tableta, pa sta bude!!! A to sto sam nervozna, zelja sa seksom nikakva, promjene raspolozenja...uhhhh!!! Ciklusi.... a jooooooooooj!!!!![sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Mirela86 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (18.4.2011 11:03:03)

A vezano za konoplju, ja sam je dobila preko jedne zene, a nisam mogla vjerovati kada sam vidjela da zena ( koja preko 10 godina pokusava dobiti bebu), konoplju uzima u obliku hrane za ptice! I tacno, kada sam pogledala i uporedila one polodove, sjemenke, šta je vec, to je to!!! [sm=smiley2.gif]




mirjanam -> RE: Visok prolaktin (PRL) (18.4.2011 11:09:29)

cao mirela! a sta kaze dr.sto ti tako skace i pored lekova,jesi li radila jos neke analize?i ja imam neredovne cikluse,radila sam hormone svi su u redu osim prolaktina koji je bio 88 a normalne vrednosti su 5-35,pila sam bromergon i kada sam sledeci mesec uradila bio mi je ispod granice jutarnji 3 a  za 4 sata 10.ovog meseca mi je ovulacija bila 30 dc i trebalo bi da dobijem sad u petak,nadam se da necu!




Mirela86 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (18.4.2011 13:01:25)

E Mirjana, ni doktor sam ne zna od cega je!!! Rekla sam ti radila sam MRI hipofize, sve ok, štitna ok, i hormoni stitne ok!!! Ja nisam reagovala na Bromergon, a tako sam ga lose podnosila, bljak!!! Dostinex obori prolaktin, ali brzo skoči!!! Vjeruj da nemam pojma sta da radim! Ovaj mjesec su me grudi strasno bolile i dobijem sedam dana od prestanka prethodne menstruacije!!! Preko glave mi je svega!!! Utrogestan pijem za PCOS!!! Kod mene su prije ciklusi izostajali i po 6 mjeseci!!! Rekla sam, odmoricu od svega, malo cajeve piti i to je to!!! A tebi zelim da ne dobijes u petak, vec da ugledas [sm=rozacrtici.gif], ako Bog da i JAVI!!!!




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (18.4.2011 20:56:27)

Mirelice,ja sam prl sredila brzo bromokriptinom.Sad ne znam da li je bromergon i bromokriptin isti lek? Gore si spomenula konoplju,samo da te ispravim nije u pitanju konoplja vec biljka konopljika - agnus castus je latinski naziv i ona upravo regulise hormon prolaktin. Nadam se da te nisam pogresno razumela, da mislimo na istu biljku.Ali koliko znam ona je jedina lekovita biljka za regulisanje bas prolaktina.Ja nisam uspela da pronadjem caj ali probacu da pronadjem biljku u prirodi... Jesi li radila dnevni profil prolaktina?




Mirela86 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (19.4.2011 9:56:39)

Eeee Maki, ja imam jedan recept za mjesavinu caja, napisala sam na jednoj temi, i ovdje se radi o sjemenu konoplje( cannabis sativa)!!! Pa sam sada jos vise zbunjena!!![sm=smiley5.gif]
A jesu bromergon i bromkriptin su isto!!! Nisam radila dnevni profil, ljekar nikada nije trazio!!! A ja tacno na sebi osjetim kada prl skoci, dojke su strasno bolne, a raspolozenje, bljaaak!!!




*Maki* -> RE: Visok prolaktin (PRL) (19.4.2011 11:48:17)

Znas kako srecko, ja sam radila nekoliko puta proveru dnevnog profila prolaktina da bi mi doktor odredio tacnu dozu leka koju treba da pijem.Mozda bi trebala da uradis dnevni profil i vidis u koje doba dana ti prolaktin skace... To je naprecizniji nacin merenja prolaktina jer on moze da skoci i npr.neposredno pre nego da te ubodu iglom kada ti vade krv. Kada radis dnevni profil prl,oni ti pola sata pre prvog vadjenja stave iglu-kanilu u venu,u ruku,nista ne boli cak boli i manje od bockanja u venu...i onda prvo vadjenje je pola sata posle postavljanja iglle npr. u 8:30h drugo malo kasnije oko 11h,trece oko 17h meni su proveravali cak i oko 14h i tada su vrednosti i bile najvece,valjda kad si najaktivnija tad ti najvise i skace prl.
Ne znam kojim se poslom bavis ali ako ti je stresan posao,moguce da ti zbog toga skace.Koje su ti vrednosti bile,jel mnogo odskace od normalnih? Meni je bila 10 puta veca vrednost od normalne,a kada sam prvi put pila dozu od pola tablete bromokriptina ujutro i uvece znaci posle samo dve nedelje se srozao cak ispod granica normalnog...pa je doktor morao da mi smanji dozu i sada pijem cetvrtinu ujutro,polovinu uvece i to je moja doza. Mora da se odredi tacna doza jer ipak to nije naivan lek on regulise rad hipofize i ako je predoziras moze svasta da se desi.Mozda ti i zbog toga varira prl...Nemoj da se plasisi,sve se to resava,samo treba da pronadjes lekara koji ce ti to sve fino i profesionalno ispratiti.U sustini nije nista komplikovano,a mnogi lekari to ne rade i samim tim komplikuju stvari...

Sto se tice konoplje,provericu malo na netu a i pitacu jednu zenu koja mi pravi cajeve za sterilitet sta misli o tome,ona je i zdravstvena radnica...pa cu ti javiti. Inace za konopljiku sigurno znam,probaj da pronadjes caj...znaci konopljika-agnus cas_tus.

Al sam se raspisala [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Ljubim te




megan -> RE: Visok prolaktin (PRL) (19.4.2011 19:49:58)

Ja imam visok prolaktin i isto tako su me grudi znale boljeti pa 20-tak dana prije menstruacije, taman prođe menstruacija mene počnu grudi boljeti posle 10 dana, ma užas.Menstruacije su mi užasno neredovne, nekad sam znala dobiti i dva puta u mjesec dana.Čula sam za biljku konopljiku-agnus castus i počela sam koristiti pilule PMS FREE od nekog hrvatskog proizvođača i nevjerovatno ali mi je prvi put menga došla na vrijeme. Grudi su me boljele 2-3 dana prije menstruacije i prvi put u životu sam primjetila plodnu sluz, kao bjelance.Da li je to zbog konopljike nemam pojma, ali čekam sledeću menstruaciju da vidim hoće li doći na vrijeme ako dođe dižem spomenik ovoj biljci[sm=jezicek.gif].




caja 2 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (19.4.2011 20:33:00)

draga megan aj sve to isprobaj opet pa javi nam,mozda ti je i pomoglo neznas ti....javim nam.......




Maya21 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (21.4.2011 22:50:37)

Imam jedno pitanjce u vezi sa prolaktinom... mislim da ima veze sa tim hormonom...
da li je moguce da se meni pojavi u grudima tecnost nalik na kolostrum ( malopre prilikom tusiranja ) iako sam prestala da dojim pre vise od godinu dana? a prl sam proveravala pre pola godine i bio je ok[sm=zmeden.gif]




New Mom -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.4.2011 21:54:28)

Mayo, neredovne menstruacije i eventualno, mleko na dodir bradavice i glavobolje jesu jedni od simptoma visokog prolaktina.
Može da bude i od visine stresa (hormon stresa ga zovu), može biti znak nečeg na hipofizi, može biti znak policističnih jajnika.
Što ne uradiš opet profil hormona?




Maya21 -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.4.2011 21:55:33)

pa moracu da se konsultujem sa dr, definitivno! NM hvala na odgovoru [sm=smiley1.gif]




New Mom -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.4.2011 22:48:50)

Sad se nešto kontam. Imala sam 2 ciklusa posle porođaja, taj prvi je trajao 34 dana (a bila sam ceo život Švajcarac na 29), bolelo stravično, trajalo po 7 dana krvarenje. A kako još dojim, verovatno je i to odgovor - još uvek visok prolaktin - na sve to (kako se poremetilo).




mica slavljenica -> RE: Visok prolaktin (PRL) (20.5.2011 22:34:55)

Devojke, jedno pitanje. Sta se desava ako zaboravim da popijem terapiju (norprolac), imam mikroadenom hipofize, pijem terapiju vec osam meseci i sinoc sam prvi put zaboravila da je popijem.




blanca -> RE: Visok prolaktin (PRL) (22.5.2011 5:06:37)

mirela, razumem te jer i ja imam problem sa prolaktinom. ipak, moram da te pitam za pojasnjenje. kazes da si pila dostinex i da ti je bilo super a da ti se posle pogorsao. kada kazes da si pila jednu dozu dostinexa, sta podrazumevas pod jednom dozom? ja sam cula da zene dosta dugo uzimaju dostinex da bi im se stabilizovali normalni nivoi dostinexa. meni je prolaktin bio 1300, a normalno je oko 550, koliko se secam. doktor mi je rekao da uzimam dostinex sve dok ne pozelim da ostanem u drugom stanju i da, kada resim, prekinem dva meseca ranije. pila sam ga vise od godinu i po dana i bio je super. od prvog meseca mi je menstruacija regularno stizala i prolaktin je bio u normali, cak na minimumu. moj problem je sada sto ga ne pijem vec vise od dva meseca i sada se prolaktin ponovo povecao. opet je oko 800...




moja ciklama -> RE: Visok prolaktin (PRL) (30.5.2011 15:09:23)

u 8h 444,88
u 11h 294,63
u 13h 418,04
referentne vrednosti: 109,78-557,13
jel ok?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>