RE: Kolposkopija i biopsija (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


17 joka -> RE: Kolposkopija i biopsija (20.6.2016 21:32:22)

Veverko [sm=bravo.gif] sto je sve dobro proslo i svaka cast za osoblje

cekamo rezultat [sm=smiley31.gif] bice sve dobro




degu -> RE: Kolposkopija i biopsija (11.7.2016 14:04:46)

Ostala sam dužna rezultate biopsije. Cin 1 je, L-sil oznaka, lake promene, prvi stadijum prekanceroze, isto kao na papa testu, srećom ništa gore nisu našli ispod te površine. Ova promena može da čeka porođaj uz redovne kontrole, a posle porođaja najverovatnije konizacija.




vocicana -> RE: Kolposkopija i biopsija (11.7.2016 21:56:27)

Degu, porodjaj da se zavrsi kako treba, pa posle polako. Obavezno se moras kontrolisati. Sve ranice su prekancroze, sve sto treba uradi.




degu -> RE: Kolposkopija i biopsija (11.7.2016 22:14:34)

hoću sigurno, stvarno ozbiljno ovo shvatam, posebno jer imam genetske predispozicije, tetke su mi mlade umrle od raka grlića materice. Daleko bilo, ali bile su mojih godina kad je sve počelo, a nisu se kontrolisale. Sadmi je najvažnije da sam trenutno bezbedna i da mogu da izguram trudnoću do kraja.




vocicana -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 5:51:07)

[sm=smiley31.gif] za tebe i to nezno bice u tvojoj pupani.
Bice sve ok, genetika je cudo, ali se odusevim kada cujem da je zena odgovorna, da brine o sebi, naravno, bice sve u redu.




Rosita -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 9:09:20)

Degu, bice sve u redu! Cuvas se i Bog te cuva!




milicicak -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 9:18:28)

Ja virnuh da vidim sta je sa Rositom kad pise ovde kad ono nasa draga degu trudna [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] cestitam draga od srca [sm=bravo.gif]
Rezultati biopsije su ti ok, sad ti samo ostaje da pratis stanje i uzivas u trudnoci. Cestitam jos jednom [sm=smiley31.gif]




degu -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 11:05:08)

Jeste hvala Bogu [sm=bravo.gif] [sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 12:05:06)

Degu[sm=smiley31.gif]
Sad opusteno u trudnicke teme!!




choopa choops -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 15:58:07)

Degu baš mi je drago! [sm=smiley31.gif]Da trudnoca prođe sto bezbrižnije, a onda ćeš lako rješavat ove stvari [sm=smiley1.gif]

Inače, moja sestra juč išla na biopsiju, IIIa grupa, ima bolove u stomaku i leđima, a ginekološki nalaz sasvim super, dr kaže grliće ekstra. Bojim se šta je onda [sm=smiley13.gif]Daa je nalaz privatno pa će za 7dana bit gotov valjda. Imam strah, mama je izvadila matericu i jajnike sa nekih 40g. Ne daj Bože. I ja radila papu meni je II grupa, a stepen čistoće III, imam ranicu koja nikako da prođe i stalno stavljam vaginalete ali ne pomažu mi ni zašta a nema koje nisam probala.




degu -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 22:58:22)

Chupo mozma bi valjalo da laserski uklonis ranicu. A seki su mozda i pogresili nalaz, ako je vec grlic extra. Ali biopsija ce da pokaze. Dok je 3.grupa nije strasno, to je sve resivo, samo se treba kontrolisati. A ne znam da li ti bolovi imaju veze s papa testom [sm=zmeden.gif]




choopa choops -> RE: Kolposkopija i biopsija (12.7.2016 23:29:28)

Degu, pa kao držimo je pod kontrolom, idem svake godine na PAPA test, stavljam često vaginalete kao da bi dolje bilo čisto sve, ali porođaji su učinili svoje. Više me brine ta genetika (mama, tatina sestra), zato i jesam oprezna.

Ma dr sestri kaže da bukvalno nikad nije vidjela takav nalaz, pa joj je ponovila PAPA u privatnoj lab i opet isto, zato joj i nije ništa jasno, jedino ako nešto nije zavučeno skroz sa strane. I išla je kod drugog ljekara i na kolposkopiju i isto kaže. Imala je jaku upalu, a stepen čistoće joj je I, grlić netaknut bukvalno (rađala je na CR). Eto nadam se da nije ništa, saznaćemo za 7 dana. A išla je i na UZV pregled abdomena, bubrega, ma sve je pogledala. Radiolog koji joj je to radio kaže da ukoliko nalaz biopsije grlića bude uredan da onda on misli da je možda problem sa kičmom, odnosno kostima. Jer ona sjedi na poslu cijeli dan, pa sumnja da nije od toga. Daj Bože da je to, nego da je ovo prvo [sm=smiley13.gif]

Edit: I uzeli su joj uzorak sa tri mjesta, i baš je dobro "zagrebao" tako da bude siguran da li je ili nije od toga. Ona je i krvarila i malo je boluckalo, ali što ona kaže ne zna da li je to od svih tih bolova ili od biopsije. Zato svaka čast tebi kako si još i trudna izdržala!!![sm=bravo.gif] Ko je ono govorio, eugenija?! i u pravu je potpuno----> Žena je stena! [sm=bravo.gif]




degu -> RE: Kolposkopija i biopsija (13.7.2016 22:43:22)

Chupo biće seka dobro, u najgorem slučaju će raditi konizaciju,ne sekiraj se. Javi rezultate obavezno [sm=bravo.gif]
A što se tiče biopsije, ili je moj dr bio jako nežan, ili sam ja toliko bila spremna na nesnosnu bol, da je to meni na kraju bilo samo neprijatno. Kaže mi dr-ka danas da često trudnoća zna da utiče pozitivno na ovakve promene, pa da se grlić regeneriše do kraja trudnoće. Ispade da sam zatrudneela u pravom momentu.




choopa choops -> RE: Kolposkopija i biopsija (13.7.2016 23:07:53)

[sm=smiley1.gif]Eto trudnoća u terapeutske svrhe [sm=smiley36.gif] Možda je dr bio nježan, ali ti si svakako junak![sm=bravo.gif]

Javicu naravno šta kaže nalaz...




choopa choops -> RE: Kolposkopija i biopsija (16.7.2016 15:02:34)

Stigli su joj nalazi, ne znam tačno, ali kondilomi, upala cervixa i još nešto. Dr joj je rekla da će vjerovatno na konizaciju, ali da prvo uradi tipizaciju HPVa valjda. Međutim onda je dr koji radi u bolnici rekao da omdah odradi konizaciju i zdravo. Da se ne pegla sa svim nalazima, jer će vrlo vjerovatno pokazati loše stanje, a i ako ne pokažu, uz takvu genetiku on smatra da je bolje da se to odradi odmah.




degu -> RE: Kolposkopija i biopsija (19.7.2016 0:35:09)

chupo sve te promene izazivaju hpv, ima ih raznih,neki izazivaju rak,neki ne. Ali i ja bih odlučila kao tvoja sestra, uradi konizaciju i mirna je, pa koji god da je hpv u pitanju.




choopa choops -> RE: Kolposkopija i biopsija (19.7.2016 1:15:50)

Degu i mi tako mislimo, iako ima njih par u okolini koje smatraju da ne treba odmah na biopsiju [sm=zmeden.gif] Ma ajde, ovako uradi to i bar je mirna do daljnjeg, nema šta da čeka i gata.

Biće to sve super, bitno samo da se redovno kontrolišemo, jako mi bude krivo kad vidim koliko mojih prijateljica uopšte ne ide redovno na PAPa test, a ima ih koje u životu nisu ni bile! [sm=smiley13.gif]




nata11 -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2018 13:42:41)

Koliko vazi uput za papa test?




mama Jo -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2018 14:24:47)

Nato, kako mislis uput za papa test? Kod tvog ginekologa, ili negde...
Ja sam isla na Institut u Kamenicu jer mi je hpv tipizacija pokazala rizicne viruse, pa mi je moj dr samo dao uput za Institut, a oni su tamo odlucili da ipak najpre ponovo urade papa test.




IvanaSK RR -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2018 14:45:04)

Mislim dve nedelje, nisam sigurna.




nata11 -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2018 15:57:53)

Da klasican papa pregled kod ginekologa?




vocicana -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2018 17:22:48)

Ne Nato, vazi 6 meseci svaki uput.




nata11 -> RE: Kolposkopija i biopsija (2.4.2018 20:26:02)

E hvala puno Voc.




branki* -> RE: Kolposkopija i biopsija (9.5.2020 15:32:59)

Ja sam juče išla kod mog dragog doktora i odradila šta treba. 

Kaze da je grlić odličan. Kolposkopski pregled uredan potpuno .uzeo mi bris za pa biće gotov za par dana .Tako mi unese mir neki..da nije ginekolog,trebalo je da bude psihijatar.




Sanjica26 RR -> RE: Kolposkopija i biopsija (9.5.2020 15:36:02)

Super Branki. Meni je ostalo jos to da odradim. Uradila sam uz jajnika i uz grudi. Sve je ok. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>