|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 11:44:59   
Klarita
E, i da dodam, kod nas ti se cena ne umanjuje ako dete izostaje. Isla ne isla, vodi se upisana i moras platiti. Jedino imas pravo na mesec dana "raspusta" tokom godine, i onda taj jedan mesec ne placas. Ni to mi nije bilo jasno letos. Elem, hvala Bogu isla je cele godine i obozava da ide, ali tek sredinom jula zaradi upalu usiju pa sam htela da joj to ujedno bude i raspust, tj da spojimo mesec dana (ne zbog drugog, nego se ionako rastrkala deca, vaspitacice na odmore, menjaju se, spojene grupe, haos)ali K je plakala da ide, pa sam je odvela jedan dan kad se ocitavila i raspitivala se. Nikome nije jasno. Ti prijavis kao raspust, ali mozes da dovedes dete ako ga nemas gdeuser posted image mislim user posted image I onda je K isla malo, pa sam joj uzela odmor ceo avgust, jedva docekasmo obe da krene. Meni u pocetku bese super sto ne ide, ali ona polude za drugarima i vaspitacicama, pa i mene krenuse zivci da hvataju zadnjih dana. 1. septembra bese ALELUUJAAAAuser posted image Jedino ti umanjuju tih 3000din u mesecima kad su spojeni praznici, tipa januar, april, maj.
I da dodam, ja ne placam, ne placam pa kad se nakupi odem i platim sve jer mi nezgodno sto je racunovodstvo u centru a K vrtic na drugom kraju grada. Pa sam platila februar, mart, april, maj, jun i jul 14400din, a po kojoj logici i kako ne znam i ne zanima me jer je 14400<<18000user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 16.9.2014 11:47:25 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 12:00:10   
Olga75
kako ne umanjuju za bolovanje ?
pa kod nas je potrebno javiti da recimo dete ima temperaturu i ne ide nedelju dana , racun je umanjen , nije to sad upola ali manje je za zavisi od broja dana
recimo za avgust - tada nije isla ni dan , racun je 1859 dinara
kad je bila bolesna racun je bio manji za 300 - 400 , zavisi od broja dana
nikad nije bilo duze od 7 dana
i sve je bilo bez opravdanja lekara

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 12:03:58   
Klarita
Ne umanjuju, majke miuser posted image Pa, nec'se l'zemo ovde user posted image
Oldzi, brate, pa ja ti kazem da ja zivim u paralelnom univerzumu gde je sve drugacije nego u Srbiji user posted image pocevsi od vremenske prognoze, preko cene vrtica, do politicke scene i cene rada, ali i primanja, a ti mi ne verujesuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 12:07:12   
Olga75
pa cde bre prezimenjakinji da ne verujem user posted image
nego mi je onako , totalno van pameti
pa moracu da vam se doselim i izorganizujem sve user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 13:10:43   
branki*
kod nas se svaki radni dan koji dete ne ide u obdaniste cena umanjuje za 50% za taj dan.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 13:34:56   
Modessty
I kod nas se umanjuje kad dete ne ide. Ali moraš da imaš opravdanje lekara. Cena je manja 50% za taj broj dana koliko nije išlo. Leti moraš da prijaviš jedan mesec kao raspost i da ne vodiš dete, ako ga nemaš gde to je tvoj problem. Taj mesec plaćaš 50%

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 13:38:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Klarita

E, i da dodam, kod nas ti se cena ne umanjuje ako dete izostaje. Isla ne isla, vodi se upisana i moras platiti.


I kod nas, jedino, sto ima ta 'privilegija ' da ako dete ide 5 dana u mesecu placas pola cene, a ako ide 6, 7, 10-15 dana ili ceo mesec placas punu cenuuser posted image

(odgovor članu Klarita)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 13:55:22   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Olga RR

kako ne umanjuju za bolovanje ?
pa kod nas je potrebno javiti da recimo dete ima temperaturu i ne ide nedelju dana , racun je umanjen , nije to sad upola ali manje je za zavisi od broja dana


ovde se cena umanjuje ako dete ne ide u vrtić mesec dana vezano i to samo uz opravdanje lekara.

Izuzetak je 'raspust' kada naš vrtić ne radi (jul i avgust) i tada plaćamo samo čuvanje mesta. Sve ostalo je puna cena.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 14:09:13   
Mala Elena
Klarita, pa sta i da vam umanje od 3000? I ti puno hoces! user posted image
Ozbiljno ako si platila manje, ocigledno da se umanjuje. Olga, idi ti to regulisi i objasni.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 14:11:23   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Klarita, pa sta i da vam umanje od 3000? I ti puno hoces! user posted image
Ozbiljno ako si platila manje, ocigledno da se umanjuje. Olga, idi ti to regulisi i objasni.

kako sta da umanje ?
pa dete te dane nije jelo npr , znaci to je dva obroka i dve uzina manje , je l tako ?
osim ako grad ne placa 80 %

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Cena vrtića
16.9.2014 14:11:26   
Mala Elena
Strasno! Pa koje dete nece ici mesec dana...bolje je i ovo sto UM kaze nego situacija kod vas.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Cena vrtića
17.9.2014 11:26:18   
anci kv
kod nas je oko 4 hiljade

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Cena vrtića
29.9.2014 18:17:37   
flecapereca
Krenulo nam je dete u jasle sada u Septembru i odma su nam 10-og dali neki racun za avgust 0.00 dinara.Da li su nekome objasnili zasto su uopste izdavali taj racun?

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Cena vrtića
29.9.2014 20:08:27   
Azra_
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

vidiš Olga to i ne računamo kad pričamo o cenama vrtića - to kupovanje toalet papira, bojci, blokova, slikovnica, vlažnih maramica..... A treba sve to uračunati.
Ja plaćam 8000 din i plus knjiga oko 1000din i to je to! Pozorišne predstave, blokove za crtanje, plastelin, toalet papir, sapune..... to ne kupujem, tj ne plaćam! I ne interesuje me uopšte jer mora da ima i mora da ima užinu i mora da se pojede, makar ga neko i hranio, i moraju deca da imaju igračke i sredstva za rad. A u državnom je bilo, malo malo pa kupite ovo i ono i nemamo to i to itd. A dete em dolazilo gladno kući em ga maltretirali em vaspitačice apsolutno nezainteresovane.

Sada mi dete srećno, mnogo toga zna (samo nas tek iznenadi nečim), ja sam mirna jer je u sigurnim rukama i znam da će me pozvati odmah i za najmanji problem, nije gladan nikada....

Sve ima svoju cenu.


Ovo sada zvuči odlično, a sećam se koliko si se premišljala da li da ga premeštaš iz državnog vrtića.user posted image Ova cena od 8000din je za 4h?


< Poruku je uredio Azra_ -- 29.9.2014 20:10:00 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Cena vrtića
29.9.2014 20:21:42   
nata11
Ma sta da placa kada joj dete ne ide. user posted image

_____________________________





(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Cena vrtića
30.9.2014 0:11:56   
mati
Kod nas se od skoro promenila cena i pravila...
Placa se 4500 mesecno. I vise nije 50% kad ne ide , nego 75%. A Matija od prosle god do sada je isao mozda dva-tri meseca. Ali placas mesto, sto ti cuvaju. I vise nema popust od 10% za drugo dete.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:02:42   
mila83
Kod nas je cena 3000dinara, bez popusta na drugo dete.Ako dete izostaje, onda se placa 75% puta broj dana izostanka. Obavezno opravdanje lekara za to. Uz to ide 1000dinara za casopis i 2500 za potrosni materijal i oko 700 za radni list( po polugodistu) a na mesecnom nivou treba da se donesu i ubrusi i plasticne case.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:19:47   
dijana1*
Kod nas je vrtic 165 KM ili 83 eura. A ako dete izostane dve nedelje zbog bolesti onda je 55 eura uz obavezno ekarsko uverenje. Kada je imao boginje nisu nam priznali lekarsko uverenje i platili smo punu cenu vrtica. Malo mi je to nelogicno al ajd to su privatnici.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:24:07   
mamica 91
Ja sam muza i U poslala u ponedeljak da se raspitaju,nama najblizi drzavni vtric je 180KM to je oko 90evra a privatni 210KM tj. oko 105 evra, e sad musko k'o musko nije on puno zapitkivao sta i kako, pitao od kad do kad rade i to je to, u drzavnom mu rekli da cemo se nacekati, ja sam popunila papire, trebam to odneti i raspitati se malo detaljnije, pa ostaje da cekamo, najverovatnije cu je upisati u privatni, pa ako nas pozovu iz drzavnog mozda se i prebacimo ako U bude za to.. nije mi preterana razlika u ceni, jedino sto mi je taj privatni malo dalje ali i tako je moram voziti autom pa mi tih par kilometara ne znaci puno...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:26:20   
mamica 91
Di malo off u kom ste vrticu ? kontam ako je drzavni trebala bi biti ista cena? ili smo mi druga opstina pa mozda zato user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:31:01   
dijana1*
Mamice privatni Zvezdica.
Vuk je prvo isao u drzavni ali i tamo smo placali 165 KM.
Pisacu ti sada u temi drzavni ili privatni vrtic da ne idem u offuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:39:31   
serpica
Kod nas je cena vrtica smesna ako tako mogu da kazem,do pre dve godine placalo se po skali primanja i to je po meni bilo ok iako svako dete u vrticu ima isti tretman logicno mi je da neko ko ima platu 100000din plati punu cenu vrtica od 15000din,dok onaj ko ima recimo 20000din placa oko 2500din. Medjutim uveli su linearno placanje vrtica tako da svi spadamo u isti kos bezobzira na primanja i placamo 4500din ( sto opet nije mnogo naspram onogo sto nam pruzaju,8h cuvanja dece i obroka ) a roditelji koji primaju deciji dodatak placaju cenu vrtica u visini decijeg dodatka,sto opet nije fer jer ce recimo samohrana majka da plati vrtic 3500din tj. da da ceo dodatak za vrtic.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:44:09   
dijana1*
E moja Serpice i dusu bi oni uzeli samo kada bi mogli user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Cena vrtića
26.2.2015 22:48:13   
serpica
A recimo ja kao radnik predskolske ustanove u koju idu ( isla ) moja deca nemam nikakav popust za decu sem za trece koje ima besplatan boravak.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Cena vrtića
27.2.2015 1:26:45   
Azra_
Šerpi, ti penziju da im tražiš kad rodiš četvrto! Ili da te postave za direktora jer na takvim mestima i trebaju ljudi koji vole decu!

A sećam se da se kuma radovala kada su promenili te cene,. Mislim, ona ima 1000e platu i sada vrtić za decu plaća isto koliko i onaj što primi 200e. Meni to za državni vrtić nije ok.

Moj još nije krenuo u vrtić. Nadam se od proleća da ćemo rešiti gde će. Da li privatni vrtić, da li neka školica-vrtić na 4h... cene se razlikuju, zavisi... Privatni u Nišu je od 13000-15000din, za pun boravak, mada, meni to nije potrebno, više sam za to da ide na po par sati. Videću koliko su u tim slučajevima fleksibilni po pitanju cena.



< Poruku je uredio Azra_ -- 27.2.2015 1:31:03 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here