|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 19:19:29   
Maslacak15
Cvrcko izvini sto sam direktna ali nisi dobro ispratila diskusiju. Istina ona traje vec dugo tj na svakih x meseci. Ja nisam govorila o tokolizi nego o oralnoj upotrebi te klase lekova.Tokoliza ginipralom ima efekta, ne uvek na zalost, ali mnogima pomaze, i dalje je u odsustvu novih i efikasnijih terapija standardna procedura i na zapadu i u Srbiji. To su dve razlicite stvari, administracija leka u venu i oralno.
Oralna upotreba ovih lekova je neefikasna u odlaganju privremenog porodjaja, a negativni efekti su brojni i to je razlog zasto su potpuno izbaceni iz upotrebe u Evropi a smanjuju ih i u Srbiji. A svako veruje u ono sto zeli da veruje to sam i ja rekla.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 20:42:14   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

a negativni efekti su brojni


Koji su?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 20:57:03   
Dani.kv
Bitno je da uvode novi lek, novog dobavljaca a to sto su u danu ukinuli lek koji nesme da se prekida nema veze. Ja hvala Bogu imam za do Nove godine a za tablu dve poslace mi iz Grcke ili Slo ako bude frka

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Ginipral, Partusisten
23.11.2013 21:52:42   
Sanchy
Naravno,umesto giniprala doci ce nesto drugo,verovatno skuplje....no dobro,istina da ja u sve sumnjam a pogotovu kada odjednom neki lek ne valja a pomogao je mnogima,ali to sam ja,pristalica teorija zavereuser posted image ,a sad ko hoce u sta da veruje neka veruje user posted image

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Ginipral, Partusisten
24.11.2013 0:46:20   
Dani.kv
Lek je kao dobar al se povlaci jer je res o registraciji ili tako nesto isteklo a u medjuvremenu dozvola nije produzena. Pitam ja apotekara i sta sad ako ja u sedmom se porodim a on meni pa g-djo i za teze bolesti su lekovi preko noci povlaceni. Tako da...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Ginipral, Partusisten
24.11.2013 14:41:01   
SuperS
Ja sam usla u 8. mesec i prestala sam da pijem ginipral ako nekom treba imam jednu neotvorenu kutiju nek se javi u pp.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 9:54:03   
Zemunka85
Meni je DR u bonicic rekao, da posle 4god odem kod kardiologa, posto sam pila ginipral 3meseca

(odgovor članu SuperS)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 10:59:22   
Tiziana
Evo danas na naslovnoj str Blica pise upravo o Partusistenu i Ginapralu kako se povlace iz upotrebe,ne zbog dozvole nego zbog stetnih dejstava koja imaju. A i utrogestan ce uskoro povuci.
Koga zanima clanak neka kupi Blic.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:32:19   
leki m
ja sam juce saznala da su lek povukli,naravno niko me obavestio nije ni u apoteci ni lekari i zaliha nemam,27a sam nedelja,i grlic mi je od pre mesec dana skarcen 1cm,uloziv za vrh prsta,zvala sam sinoc lekara rekao mi je da nastavim sa utrogestanom,ono sto mene brine su posledice naglog prekidanja uzimanja leka jer sam cula prica da se vecina trudnica porodi u kratkom roku posto prestanu da ga piju :/

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:35:10   
Medolinak

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Evo danas na naslovnoj str Blica pise upravo o Partusistenu i Ginapralu kako se povlace iz upotrebe,ne zbog dozvole nego zbog stetnih dejstava koja imaju. A i utrogestan ce uskoro povuci.
Koga zanima clanak neka kupi Blic.



Da, apsolutno tacno. Ziv sam primer toga. Od svoje 26 godine ja imam problema sa srcem zbog tih otrova. Moj sadasnji ginekolog i kardiolog mi tvrde da je sve to zbog giniprala koji sam u prvoj trudnoci pila punih 6 meseci! Ali sta da radis kad ti ginekolog kaze da je ta terapija neophodna da bi sacuvala bebicu i trudnocu. I eto tako ja sada vucem posledice. A ko zna sta ce sledece uvaliti i sta ce se jos isprobati na nama. Taj lek je odavno ukinut na zapadu, a ovde ga dele i sakom i kapom.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:40:36   
Snelle

IZVORNA PORUKA: leki m

ja sam juce saznala da su lek povukli,naravno niko me obavestio nije ni u apoteci ni lekari i zaliha nemam,27a sam nedelja,i grlic mi je od pre mesec dana skarcen 1cm,uloziv za vrh prsta,zvala sam sinoc lekara rekao mi je da nastavim sa utrogestanom,ono sto mene brine su posledice naglog prekidanja uzimanja leka jer sam cula prica da se vecina trudnica porodi u kratkom roku posto prestanu da ga piju :/


Apslutno ne mora da znači! U prvoj trudnoći sam prestala da pijem čim sam ušla u deveti, porodila se dva dana pre termina. U drugoj prestala (samoinicijativno) početkom sedmog meseca, porodila se 4 dana pre termina.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu leki m)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:43:49   
Medolinak
I ja to isto tvrdim. Prestala da ga pijem u 37 nedelji i jedva se porodila 4 dana pre termina. Nista to ne mora da znaci. Mene je on totalno "zacementirao".

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:45:58   
Tiziana
Ja sam ga u prvoj trudnoci pila 2 meseca,a u drugoj eneke 2 nedelje cini mi se,ali mi je tada naglaseno da se lek povlaci iz upotrebe i da ga vise ne prepisuju osim kad bas bas moraju. Inace sam u obe trudnoce imala isti problem sa kontrkacijama od kraja 6m,ali sam u durogj izdrzala do polovine 8 i onda su mi ga uveli na kratko,ali eto,jos pre 2 god pojedini lekari su se trudili da izbegavaju taj lek.secam se dobro da mi je tad rekao dr najveci je problem sto ne postoji zamena za taj lek tj ne postoji ni jedna drugi koji bi bio odgovarajuci a koji nije stetan.

Inace prvi put sam se porodila 3 dana nakon prestanka uzimanja,a drugi put 2 nedelje nakon sto sam prestala sa terapijom.

(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:46:16   
leki m
ja se iskreno nadam,u cetvrtak idem na pregled pa cemo videti al bas sam uplasena,al ko za baksuz od sinoc imam one lazne kontrakcije koje ne bole samo mi se stegne stomak i opusti i nisu u isto vreme,al dovljno da se prepadnem...hvala ti u svakom slucaju

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 12:46:26   
Tiziana
Ali znam i zene koje su prestale da ga piju u 36.ned i prebacile 2 ned od termina!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 13:04:38   
Medolinak
Ja sam ga pila 2008. i tada niko nije pominjao njegovu stetnost. A sada vidim da ga i dalje prepisuju ako bas MORA. Mislim da tu samo mirovanje najvise pomaze, mene i sada stomak boli kao u prvoj trudnoci, ali ne smem da pijem te lekove, ni pod razno. Samo mg i ako bas vidim da sam se preforsirala, ja se par dana primirim i prodje. Nadam se da ce mi ta taktika pomagati do kraja user posted image , jer imam jos 2 meseca.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 15:51:03   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Meni je DR u bonicic rekao, da posle 4god odem kod kardiologa, posto sam pila ginipral 3meseca

Ja sam pitala mog kardiologa da li je ginipral mogao da utice bilo kako na srce i on i je rekao ako mi nije bilo lose od njega dok sam ga pila onda ne.Meni je od njega bilo strasno lose,puls mi je isao i na dvesta,desavalo se da ne mogu da disem,verapamil jeste pomagao ali...
Citala sam jutros da ga povlace i iz Srbije,ne znam sta da mislim,tada mi je bilo najvaznije da izguram trudnocu do kraja,sada vec razmisljam da li sam uopste trebala da ga pijem posto znam svasta sto tad nisam znala...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 16:40:24   
Zemunka85
Isti slucaj. Za sve. Isto sam ga lose podnosila, cak je DR u bolnici, dok sam bila na tokolizi rekao "Hocete da ubijete zenu?". Se vreme mi je puls bio 120, sva tri meseca. Od tokolize je glava znala da mi odskace od jastuka, a pogled treperi. Uzas!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 17:24:41   
doktorkakristal
ja sam jos jedna u nizu onih koje su bile na pomenutim lekovima,sto venski sto na tabletama,puls isto kao i kod vecine 120 i preko toga u nekim periodima,verapamil mi nije mnogo pomagao,kada me je kardiolog pregledao za carski napomenuo mi da se detaljno ponovo pregledam posle porodjaja,nakon svega ne znam sta da mislim,dr kod koga sam isla privatno i koji mi je vodio trudnocu NIJE bio za to da pijem pomenuti lek,ali je zato dr koji me je porodio insistirao,videcu da li ima posledica kako vreme bude prolazilo user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 18:25:22   
mati
Sada je bilo i na vestima. Meni su u cetvrtom mesecu prepisali ginipral i verapamil, pa sam opet prokrvarila i bila na tokolizi,jednu bocu sam primila. Tako da mi je ostalo po tri kutije i jednog i drugog i htela sam to nekome da dam da ne stoji bezveze. Ali tek sad vidim da se povlace tako da je bolje da ih bacim...
Ne znam da li se placalo ucesce za njih kao i za utrogestan, mada ja nisam placala ni za jedan lek.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Ginipral, Partusisten
26.11.2013 18:47:33   
Ana RR
I ja sam pila gynipral, nije mi mnogo smetao pa sam verapamil retko pila. Da li će biti nekih posledica, ne znam, ali znam da mi je fizioterapeutkinja rekla da je gynipral jedan od uzročnika Markovog povišenog tonusa (brz porpđaj i epidural je takođe navela kao uzrok).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 20:22:08   
Sanchy
KLIK

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 20:43:15   
jole82
Sanchy to je samo neka studija koju su objavili Poljaci i to 1999.
Ovo ništa ne dokazuje..prvo jer su ispitivali na samo 110 žena u dve grupe..i to samo do 37. nedelje..zatim gde im je kontrolna grupa???(na osnovu čega će da uporede?) Onda pva grupa sa regularnim kontrakcijamauser posted image 86 trudnica(koja je primala prvo intravenski pa oralno ginipral) i druga grupa od 24 trudnice bez regularnih kontrakcija(pile samo oralno---šta će im ako nemaju kontrakcije). Neke imaju i serklaž... Dakle u pravim istraživanjima ne mogu tako da se dele grupe neproporcionalno i obema da se daju tako lekovi, a u jednom delu i ista primena(oralno)..I nema kontrolne grupe!
I naravno da na kraju ispade da je ginipral efektivan tokolitik u 93% slučajeva u prvoj grupi(intravenski, pa oralno) i 100 % u drugoj grupi(samo oralno,a pri tom nisu ni imale kontrakcije WTF)...a 96% svih nisu imale propratne neželjene efekte od leka
Ma važi kako da neuser posted image
Babe iz mog ulaza su mogle da naprave bolje istraživanje na parkingu, da li muškarci ili žene bolje parkiraju u rikverc...
I da budem odmah jasna...ovo nisam tebi napisala, tako da ne shvatiš lično..već zbog drugih žena koje ovo čitaju..jer niko njima ne brani da rade raznorazne studije...ali ovo nije pravo niti relevantno istraživanje...
Imamo još naučnika na forumu, koji se razumeju u metodologiju naučno istraživačkog rada, pa nek me isprave ako grešim..

< Poruku je uredio jole82 RR -- 27.11.2013 20:46:49 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 21:38:42   
Sanchy
Da,ali je to objavio Pub med a to je kao kredibilan izvor,koji ne objavljuje gluposti,zar ne?Ja stvarno nemam posrednog interesa oko ove price o ovim tokoliticima,ali me strasno nervira sto ovo nije prvi lek koji je pokazivao dobre rezultate i koji se godinama koristio a onda odjednom nevalja i nadje se milion razloga zbog cega koji ranije nisu postojali...pa sta sad to znaci,,da nas neko konstantno vuce za nosuser posted image i da smo stalno u nekom grcu da li ovako ili onako..haos...zavrsila sam sa ovom temom,,pozdrav

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 21:45:16   
Maslacak15
Pubmed nije nikakav kredibilan izvor nego elektronska baza podataka koja indeksira sve casopise tj sve studije koje su bilo gde objavljene. Medju njima ce biti i dobrih i losih i tacnih i netacnih... Zato treba umeti razdvojiti zito od kukolja. Postoje meta analize, (cohrane base) itd kojima se sumira veliki broj studija na neku temu i izvlaci konacan zakljucak. Sve su to sigurno uzeli u obzir nadlezni u sevropskoj komisiji kao i institucije drzava clanica u kojima su regulative odavno promenjene o cemu sam pisala. Mi kaskamo po obicaju, ali bolje ikad nego nikad.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 27.11.2013 21:48:09 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Da li verujete ljudima?
taki_82



Da (47%)

Ne (53%)


Ukupan broj glasova: 66

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here