|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 21:54:46   
jole82
Svako može da objavi studiju na PubMed-u, bilo koju a da je vezana za medicinu, to je samo baza podataka ...te stoga to ne zači kredibilet za tačost...ova studija je tačna sama za sebe(cifre se poklapaju u zaključku sa prethodno navedenim), al gledano sa stane metodolije nir-a, apsolutno je netačna, jer kao takva ne može da prođe ni najniže kriturejume, za bilo šta što bi predstavljalo apsolutno dokazivu tačnost....ne bi verovala kad bih rekla kakve sam sve studije nalazila baš na PubMedu....tipa kako muzika utiče na spazam kod pacijenata sa multiplom sklerozom-odlično utiče, sva 3 pacijenta u studiji su imala manji spazam posle pola sata muzike..Zaključak Muzika je jedan od vidova lečenja multiple skleroze..Sad će neki neurolog da me upuca samo zato što sam ovo navela, a da ne govorimo i istinitosti...itd..nije tema..
Nadam se da će se javiti još neko ko se razume u ovu tematiku user posted image ..a za ovo drugo da smo stalno u grču se slažem, kao i sa tim da smo redovno u kašnjenju za svetom, a stalno ga jurimo...user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 21:55:04   
Maslacak15
evo sta sam ja upravno nasla na tu temu na gore pomenutom Pubmedu

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23235600

za one koje mrzi da citaju i nisu vicne medicinskoj literaturi na engleskom zakljucak:

Available evidence does not support the use of oral betamimetics for maintenance therapy after threatened preterm labour.

Oral betamimetics=ginipral

znaci nema dokaza koji potvrdjuju svrsishodnost uzimanja giniprala i slicnih lekova u sprecavanju rivremenog porodjaja. Lepo pise.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 21:57:30   
jole82
Eee Maslačak... čuješ da te zovemuser posted image
Upravo tako..user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 21:58:40   
Sanchy
US National Library of Medicine,National Institutes of Health,pa sad ako oni nisu kredibilan izvor ja ne znam vise ko je,,kada pricamo o vakcinama onda se svi pozivaju na Pubmed e a kada je rec o tako nekim lekovima onda ne valjaju..no dobro kako ko hoce uostalom ,vreme ce pokazati...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:07:23   
jole82
Sanchy ako ćemo tako...i GMO je bio prvo u Americi, pa onda i svugde ostalo...i sad svi pričaju da ne valja a i mi ga imamo(tu ne kasnimo mnogo)
Al' nije to tematika...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:10:47   
Maslacak15
Sanchy jos jednom cu probati da objasnim user posted image : Pub med je baza podataka , vrlo ugledna i respektabilna baza podataka koja indeksira SVE casopise iz oblasti medicine i biologije. Oni ne proveravaju njihovu tacnost nego samo zavode da postoje i sta je u njima objavljeno. Pomenuta studija koju si navela ako bolje pogledas

Ginekol Pol. 1999 Dec;70(12):896-900.
[The use of Gynipral (hexoprenaline) in suppression of uterus contractions].
[Article in Polish]


je iz lokalnog poljskog casopisa i rad je na poljskom ! I nema nikakve veze ni sa US national library niti bilo cim slicnim. Nadam se da je sad jasnije.

A jole je vec lepo navela sta sve sa njom ne valja da se ne ponavljamo.

Jole user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:22:04   
Sanchy
Sve sam ja to procitala i videla,poenta je bila da takva studija postoji i da je jedna od mnogih koje potvrdjuju korisnost ovih lekova koji naprasno posle godina koriscenja vise ne valjaju,ma dajte..,dobro,za mene je svet vrlo siv i to je to,neka svako veruje u ono sto smatra da je tako,a ko je u pravu brzo ce se pokazati pa cemo videti,inace ova situacija u Srbiji svakako nije dobra

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:24:47   
Torbica
Moram i ja da se pridruzim, Jole svaka cast, vrlo lepo objasnjeno. Maslacak, standardno vrhunski, nema sta.
E sad, ima tu sigurno i lobiranja i zakulisnih radnji ali sa naucne tacke gledista, cak i rezultati magistarskih teza se nalaze indeksirani u PubMedu. Ne treba nista ispod meta analiza gledati, one obuhvataju vise studija pa je moguce izvuci validnije zakljucke.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:28:52   
Maslacak15
nije naprasno, zato se ovde preganjamo vec godinama. Sumnje u opravdanost njihovog uzimanja datiraju godinama u nazad, nemackim ginekolozima je zvanicno preporuceno da ih ne prepisuju pacijentima vec godinama unazad iako lek nije bio formalno zabranjen. A tako je i u nizu drugih zemalja. Ovo je samo kulminacija koja je naterala birokratsko telo poput evropske komsije da konacno reaguje.
Inace Sanchy metanalize o vakcinama koje pominjes obuhvataju podatke o milionima dece. Porediti to sa poljskom studijom krajnje sumnjivog dizajna je pomalo neozbiljno. Ali ti si ocigledno u prici sa predubedjenjem da ti je ginipral spasao trudnocu tako da ni rimski papa nebi mogao da ti promeni misljenje a ne Pubmed i mi ovde nekom argumentovanom raspravom. Meni je svakako drago da je povucen. Pozdravljam te puno.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:29:29   
Modessty
Ja znam da su se neke moje prijateljice koje su pile Ginipral žalile na aritmiju, visok pritisak, vrtoglavicu. Jedna je čak samoinicijativno prestala da ga pije jer joj je bilo mnogo loše od njega.
Kod nas je uvek haos kad se neki lek u koji se bezpogovorno verovalo proglasi lošim.
Definitvno smo zadnja rupa na svirali

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:33:12   
Sanchy
Ne postoji zamena za te lekove...a posle godina upotrebe proglaseni su losim,zar to bas nikom nije sumnjivo,,svi bas bas verujete u to i nimalo ne sumnjate u ovom savrsenom svetuuser posted image user posted image ..onda sam ja izroduser posted image ..odoh sa ove teme,,,user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:49:08   
jole82
Ja sumnjam i tek kako..pa odakle nam ptičji, svinjski grip, aids itd...sami su se desili eto tako ..ahaa..

Maslačak, Torbiceuser posted image

Jes MOd lepo kažeš..kod nas haos kad se to desi, zato što smo najtabletomanijska nacija počevši od antibiotika za bebe, pa do penzionera kojima je uz jutarnju kafu s šećerom, iako imaju i šećer i pritisak obavezan i bromazepam ili bensedin, a high class treće generacije pred spavanje roka obavezno i flormidaluser posted image

Nek sam ja i paranoik i bavim se i teorijama zavere user posted image ...al ne pričamo ovde o tomeuser posted image
Ovo več prelazi u filozofiju...a tema je Gynipral, Partusisten

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:51:05   
Modessty
osećam da će uskoro tema biti zaključana jer ako nema lekova nema ni teme user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:53:10   
jole82
Ahahaha...dva put ništa je ništa-znači da crva nije ni bilo user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Ginipral, Partusisten
27.11.2013 22:55:20   
milicicak
Evo i ja da se javim kao neko ko je u potencijalu PhD i taj PubMed pretrazuje svakodnevno
U nauci je, nazalost, moguce objaviti bezmalo sve (pogotovo u casopisima kao sto je ovaj iz koga je clanak koji je prvi citiran) sto ne znaci da je to sto je objavljeno automatski i tacno.... kao sto nismo svi dovoljno obrazovani da procenimo da li je neko umetnicko delo vrhunsko ili ne tako nismo svi dovoljno obrazovani da procenimo da li je ono sto procitamo na internetu naucno metodoloski validno ili ne pa shodno tome ne mozemo ni da procenimo da li je to sto procitamo tacno ili nije... a najgore od svega je kada se u neku pricu krene sa predubedjenjem i unapred formiranim stavom, u tom slucaju uvek mozete da iskopate radove u kojima su "cinjenice" koje vam idu u prilog
isto tako, neminovno je da napretkom nauka dolazi donovih saznanja i da se stvari koje su nekad bile korisne pokazuju kao stetne nakon odredjenog perioda to se zove progres i dovodi do razvoja novih lekova, metoda, opreme... I u DDT su se godinama kleli, sada je svuda zakonom zabranjen..

< Poruku je uredio milicicak -- 27.11.2013 22:57:19 >

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Ginipral, Partusisten
28.11.2013 0:30:01   
Dani.kv
Ja lek pijem u kombinaciji sa verapamilom i ne pada mi napamet da prekidam. Pa zar nije jedna od najacih farmaceutska mafija. I sta sad im i utrogestan ne valja pa ga menjaju dobrostonom a cujem uvodi se i pregnil. Ma muka mi je vise od svih.
Sanchyuser posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Ginipral, Partusisten
28.11.2013 1:07:35   
Žapkić
Ja sam ih pila, i pila, i pila... Oko tonu sam popila!!!user posted image user posted image user posted image I, evo me-još sam živa!!!
A i dete mi se rodilo živo, zdravo, još je proglašeno i za medicinski fenomen!!!user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Ginipral, Partusisten
28.11.2013 10:39:36   
doktorkakristal
JOLE user posted image bravo za to da smo tabletomani,nige u svetu narod ne pije lekove kao mi ,mislim da je kod nas glavni problem bio postavljanje JASNIH INDIKACIJA za davanje pomenutih lekova,a ne kao sto se davalo svakoj drugoj trudnici kako nasi ginekolozi kazu CISTO PREVENTIVNO user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Ginipral, Partusisten
28.11.2013 19:36:48   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

Babe iz mog ulaza su mogle da naprave bolje istraživanje na parkingu, da li muškarci ili žene bolje parkiraju u rikverc...


user posted image
da, definitivno! jednom je bio i neki dokumentarac na temu toga kako se narucuju i prave neka kvazi istrazivanja.
za sam lek ne znam, ali je logicno da se posledice mogu sagledati u potpunosti tek nakon nekoliko godina.

(odgovor članu jole82)
  Direktna veza do poruke: 494
   RE: Ginipral, Partusisten
4.12.2013 22:53:07   
buba.marica
Evo mog iskustva... pisala sam na forumu bas u trenutku kada mi je lekar profesor u Visegradskoj ukinuo lek maltene treceg dana od kada mi ga je ginekolog u dz prepisala zbog kontrakcija... rekao je da je stetan po plod vise nego sto koristi (ja sam i pored verapamila koji sam uz ginipral pila imala teske aritmije i tremore) i da je utrogestan odnosno progesteron cuvar trudnoce sasvim dovoljan naravno pravilno upotrebljen da bebce drzi dovoljno dugo u mami... Bogu hvala bio je u pravu u mom slucaju. Moj mladji brat ordio se prevremeno uprkos tokolizi , ginipralu i td na svu srecu dobro sa obzirom da je rodjen u sedmom mesecu .... eto toliko...ne bih da duzim i raspravljam o necemu u cemu nisam strucna ali eto dva iskustva iz moje porodice. Sto naravno ne znaci da lekovi zaista nisu dobri ...samo iz mogla i iskustva ...smatram da nisu bezrazlozno ukinuti...pozdrav za sve

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Ginipral, Partusisten
27.8.2014 19:35:31   
Olga75
je l ni jedna trudnica vise ne pije gynipral ?
ja sam ga davno koristila a treba mi info da li se i dalje prodaje onako kako se prodavao kad sam ja bila trudna ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu buba.marica)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Ginipral, Partusisten
27.8.2014 19:53:45   
jess021
Olga, koliko znam uopste ih nema na trzistu. Mislim da se ni ne proizvode vise, a sve kolicine koje su bile u apotekama su povucene iz prodaje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Ginipral, Partusisten
27.8.2014 19:56:30   
Olga75
uf user posted image
ta moja poznanica je trudna sa blizancima , gomila nekih problema inace je u Makedoniji i preporucili su joj gynipral
a njega nema tamo i zna da sam ja to pila ko bombone na svaka tri ili cetiri sata pita me jadna
a ne znas da li mozda ima Partusistena ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Ginipral, Partusisten
27.8.2014 20:30:23   
Maslacak15
Olga ginipral je povucen sa trzista odlukom nadleznog ministarstva na osnovu preporuke evropske Unije. U evropi se odavno ne koristi jel je pokazano da nije efikasniji od placeba u odlaganju preveremnih porodjaja. Daje se iskljucivo u obliku infuzije u bolnici kao kratkorocna terapija u akutnim slucajevima i u toj formi ima efekta. Znam da se neke zene kunu u isti, zucno se vodila rasprava na ovom topicu posto su neki odmah videli teoriju zavere. Toboze uskracuju se vazni lekovi trudnicama.
Na osnovu svega sto sam ja videla i procitala o ginipralu, odluka je skroz na mestu. Tako da sigurno ne moze da se nabavi legalno, e sad da li negde postoje neke zalihe, kanali itd nista nebih iskljucila. Na balkanu je sve moguceuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Ginipral, Partusisten
27.8.2014 21:14:57   
Olga75
znam sve , secam se , ja sam ga pila rekoh na svaka tri sata i porodila sam se mesec dana pre termina
znam i da sam imala tremore i da sam morala verapamil da doziram u minut jer sam se bas tresla
i posle sam promala tokolizu ( valjda partusist ) ali nije sprecilo prevremeni porodjaj i mogu da kazem da se nadam ( jer sam ga toliko gutala ) da je sprecio preteci pobacaj
no sad to vise nema veze
nadam se da negde ima da se kupi jer se ona jadna pojede, pa sve i da je placebo ako ce da joj olaksa neka ga
i da hvala svakako na info user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 19 [20] 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here