|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
28.11.2009 21:41:27   
ana77
Pod parolom "volim sex i rado ga se secam" user posted image idemo dalje :D. Jos malo :D! Srecom, postoje i pomocne metode user posted image !

Pocela sam inace da pijem ginipral i nemam kontraindikacije (doduse samo sam jednu pilulu popila) i JAKO JAKO JAKO sam srecna zbog toga :D! Videcemo kako ce biti dalje :D!

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ginipral, Partusisten
28.12.2009 14:00:30   
Nensi*
Posle otprilike koliko dana je vas prestao da boli stomak kad ste pocele da pijete Ginipral ili Partusisten?
Ja evo danas pijem 4 dan i jos me boli,skroz nisko...Ne stalno,ali zna da zaboli kad menjam polozaj u krevetu,ledja me ubijaju cim stojim duze od 15 min...
Inace Ginipral pijem zbog kontrakcija...
I tresu mi se ruke kao da sam narkoman,a pijem i Verapamil...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ginipral, Partusisten
28.12.2009 14:15:28   
Lisica
mene su bolovi prosli posle nekoliko nedelja, ustvari ponekad ih osetim ali je to jako retko, kad se preforsiram
nece te bolo proci odjednom nego postepeno (bar je mene tako)
imaj strpljenja user posted image
a verapamil uzimaj jednu tabletu dnevno ali je podeli na dva puta, nemoj ga skroz izbaciti jer ginipral utice i na bebu

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ginipral, Partusisten
28.12.2009 14:43:06   
Nensi*
Meni je dr dala da pijem Ginipral 4x1 a Verapamil 3x1...

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:04:26   
JULIE
joj ja juce krenula sa gynipralom,jutros kad sam se probudila imala sam takve bolove da sam jedva otisla do wc a,a jutarnju dozu leka nisam uzela jer sam povracala.Kad sam doruckovala uzela sam lek i naravno,povratila ga...Malopre sam opet popila ali i dalje imam kontrakcije,ne znam sta da radimuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:07:53   
Verus
Julie, jel mozes nazvati doktora?   Mislim da trebas, objasniti u vezi kontrakcija....lezi i miruj, a i ako  imas sumece magnezijuma popij jednu-meni je mama poslala i popijem svaki drugi dan, od tada imam manje bolova u stomaku...hajde nesto napravi nemoj cekatiuser posted image

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:13:42   
JULIE
ma koga bre,zeno mila da nazovem?Vec sam negde pisala da sam prvu trudnocu vodila u gradskoj a sada vise ne moze pa vodim u dz.Da izvines je.e se njima za mene ja sam se vec zalila na bolove posle krvarenja u 11 nedelji,ona je samo proverila da nemam placentu praeviu i posto je utvrdila da je sa posteljicom sve ok,nije mi dala nista!Da nije bilo dr sto mi je sada 24.radila 4D ko zna sta bi bilo..Ja dobila kontrakcije za vreme UZ,zena videla i prepisala mi lekove.Ali kazem ti,ipak me boliuser posted image user posted image A na partusisten ne reagujem najboljeuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:17:27   
Verus
E do vraga!  Mogu ti reci da sam ja imala te bolove cesto, tamo negde do 20te nedelje....boleli su me kao pred M, a u 16oj nedelji sam i prokrvarila, sve sa par komadica zgrusane krvi (ispale mi na nogu u kadi), tad sam zavrsila u bolnici, ali je sve izgleda ok, pa su me pustili kuci-nisu mi nista ni dali da pijem.  Do tada sam uzimala progesteron vaginalno do neke 13 nedelje jer sam u ranoj trudnoci krvarila 3 puta....jesu li ti bolovi kao menstrualni?
Kazu da su to onda te blaze kontrakcije....eto, jedino sto sam na svoju ruku uradila (posto sam citala ovde da lekari kazu zenama da to piju), uzimam magnezijum sumece, ne moze ti skoditi da probas, jer on svakako ublazava grceve u misicima-a to su bas kontrakcije.  Jel mozes otici do dr. sutra? Mozda nekog drugog?  Joj nisam pametna, svi oni nekako to olako shvataju...

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:23:39   
JULIE
Problem je sto sam jos sutra sama od 7h do 3h ujutru jer mm menja kolegu.Znaci on ne moze samnom kod lekara jer nema ko njega da zameni a zivimo samo tako da nema ko da mi pricuva mikija da bi ja sama otislauser posted image Sumece tablete sam pila ali mi je mnoogo muka od njih...Mnogo sam zauser posted image ana sta da radimuser posted image Nisu kao menstrualni,vise kao blaza upala jajnika,cas me boli napred cas pozadi a nekad mi se samo uzasno stvrdne stomak bez bolova

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:28:20   
Verus
vidis i ja nekad osetim te bolove, kao da me jajnik ziga, ali sve sam mislila da je to od teglenja ligamenata (kazu da ako boli u preponama to je ok-tako mi rece dr.).  A da nisu one braxton hiks lazne kontrakcije?  vodi racuna o sebi, znam da je tesko uz dete (tj mogu misliti da nemozes da lezis kad zelis...), ali probaj sto vise da mirujes, nek on legne sa tobom, citaj mu nesto ili se igrajte neceg gde ti mozes sedeti ili lezati....znam kako je nemati nikoga da bude tu da pomogne.....nije lako

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:31:30   
JULIE
Hvala ti od srca na savetima ali ne znas ti moje deteuser posted image user posted image Ima 16mes i neuhvatljiv je,jedino miruje ked idu reklame na tvuser posted image Aj da imam nekog,ali mene sve ceka,i rucak i oprati i srediti ves i briga o njemu...malo je neizvodljivo mirovatiuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:34:02   
Verus
Joj Julie, ja sve to isto moram sama, ali eto nemam jos i dete tu, pa mi je tesko, tebi je jos sto puta teze...al sto moze da te ceka po stanu ti ostavi radi samo ono sto moras...a kada tm bude bio tu, pa mognes da pobegnes, odi do dr. cisto eto da ti je savest mirna...sve se nadam da su to te lazne kontrakcije....

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:36:58   
gina
Julie, moraš da rešiš problem sa kontrakcijama što pre ako misliš da izguraš trudnoću do kraja. Tačno znam o čemu govoriš jer sam ja imala kontrakcije u blizanačkoj trudnoći od 18. nedelje pa sve do kraja do 37. nedelje. Grozan je osećaj kad te stegne stomak, kasnije boli sve više. Ajde sad to što je nama nezgodno i neprijatno, nego je i opasno za bebu jer od učestalih kontrakcija ne dobija dovoljno sveže krvi i kiseonika i može da ima posledica zbog toga. Drugo, bebe su sitnije ukoliko mama ima učestale kontrakcije.
Ja sam bila na Partusistenu od 18. nedelje do zadnjeg dana i doza mi je povećavana sa 3 puta dnevno na 8 puta dnevno. Uz sve to sam preležala trudnoću, mirovala maksimalno, i kljukala sam se magnezijumom dva puta na dan. Znam da je teško mirovati uz još jedno dete jer i ja imam sina, ali kad se mora, mora se. Ni meni niko sem muža nije mogao da uleti i pomogne. Zahvaljujući lekovima, magnezijumu i mojoj disciplini sada imam dve divne devojčice.
Javi se doktoru, nije za zezanje... još idu praznici.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:38:41   
Verus
gina, koliko si mg magnezijuma pila na dan? ja imam one od 200 ili 300 mg sumece, pa ih lomim po pola sve se bojim daje previse?...

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:39:59   
JULIE
Nisam sigurna ali mislim da lazne kontrakcije krecu tek oko 7mes.I sa sinom sam odrzavala trudnocu a imala sam mnogo manje bolove..Iskrena da budem,letos smo potrosili brdooo para,pravili smo veliku svadbu,krstenje i prelep prvi rodjendan mikiju.Da smo znali da sam trudna ne bismo toliko trosili,pokusavam da ti kazem da smo spiskali svu ustedjevinu.Moj mm nije u dobrim odnosima sa ocem tako da smo sami finansirali SVE,Znam da su deca na prvom mestu ali sada zaista nisam u situaciji da vodim trudnocu kod privatnikauser posted image Mogu da promenim dr u dz ali nikoga tamo ne znam

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:43:03   
JULIE
Hvala gina draga,ali ne znam sta da radim...Sutra nikako ne mogu kod dr a tek za ng...Kako cu da izvedem pojma nemam

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:43:05   
Verus
Ja bih probala jos jednom da odem do te iste dr. i reci joj da znas da ti bolovi nisu normalni, a da lekove tesko podnosis, i da treba videti neko drugo resenje.  Budi veoma veoma ljubazna, ali onako, cvrsta.  To uglavnom upali.  A do tada probaj da vidids jel ti lakse piti lek na pun stomak, ili ako ovde devojke imaju savete koje su ga uzimale, meni eto nista nisu dali, pa sama pijem magneziju=a to nadji u apoteci, i najjeftinij su efikasni, ne brini o tome da kupujes neke nemacke ili sl. nasi su isto dobri.

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:46:03   
JULIE
ma verrus imam ja mg ovde ali mi je muka od samog mirisauser posted image pokusacu da dobijem halo bebu da vidim sta ce mi oni reci

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 18:49:26   
gina
Verus, ja sam pila domaći Multivitin šumeći magnezijum. Pila sam dve na dan. Doktori kažu da je od 300-600mg magnezijuma na dan više nego dovoljno za opuštanje materice. Ja sam pila 600mg jer sam se baš bojala. Sve sam radila i kljukla se samo da izguram trudnoću. Nisam imala nikakve posledice, a ni bebe zbog uzimanja magnezijuma niti partusistena. Jedino me je utrogestan poremetio sa hormonima, pa je još par meseci nakon porodjaja progesteron bio visok, bolele su me noge, ruke, zglobovi su bili "raštimani". I utrogestan sam pila do kraja. No. sve prođe i bude dobro.
Ja sam vam, drage moje, bila pokretna apoteka user posted image .

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 19:14:33   
Verus
user posted image joj sve za te male bebe....hvala bogu pa je sve proslo; julie bice sve ok, zeznuto je sto od tih mucnina nista ne ide....razgovaraj sa kim mozes, makar i sa istom dr.  javi nam!!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:33:21   
Nensi*
Kod mene je izgleda poceo da deluje Ginipral,stomak me jos uvek povremeno zaboli ali manje nego prosle nedelje...
A nisam znala za magnezijum,sutra cu da kupim pa da i njega pijem...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:37:36   
Verus
nensi i ja sam saznala za Mg ovde, pa mi je mama poslala, pijem ga svaki drugi dan, nekad svaki dan.  Ja delim po pola, pa pijem150mg na dan (jer znam da u multivitaminu vec ima Mg), ali vidis da gina kaze da je ona pila puno vise i sve je ok.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:45:01   
Nensi*
I ja se nekad plasim da ne preteram sa necim,pijem Ginipral,Verapamil,Folnu kiselinu,Mamavit i sad jos i magnezijum...Sve mi nekako ovo deluje mnogo,ali sta cu kad moram...Samo da mi se ove kontrakcije smire,mada mi je cini mi se dosta bolje,prosle nedelje nisam mogla 10 min da sedim,odmah pocinje da me boli...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:46:53   
Verus
Bice dobro, ipak su ti lekovi dugo koristeni za sve to.  Nije ti los Mg on opusta misice, a samim tim i matericu da se ne grci.  Uzmi sumece, pa po pola u casu!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ginipral, Partusisten
29.12.2009 23:48:29   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Bice dobro, ipak su ti lekovi dugo koristeni za sve to.  Nije ti los Mg on opusta misice, a samim tim i matericu da se ne grci.  Uzmi sumece, pa po pola u casu!


Hocu user posted image sutra pocinjem

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here